نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7

موضوع: مشکل ارتباط یکی از کلاینت ها در شبکه دامین (کمک فوری)

نام حقيقي: ا.س

عضو عادی
    نوشته
    143
    سپاسگزاری شده
    48
    سپاسگزاری کرده
    42

مشکل ارتباط یکی از کلاینت ها در شبکه دامین (کمک فوری)

با سلام خدمت اساتید. اول کار عذر میخام اگه توضیحات طولانی باشه. سناریوی مورد نظر شبکه کردن 3 تا کامپیوتر با استفاده از نرم افزار VMWare هست. شبکه میخوایم دامین باشه. ویندوز سرور 2012 رو نصب کردم و دو تا ویندوز 7 نصب کردم. اکتیو دایرکتوری نصب و پیکربندی شده تا حدودی و همچنین DHCP. از اینور روی کلاینت ها علیرغم نصب DHCP آی پی دستی دادم به کلاینت ها. حالا مشکل اینجاست علیرغم شناسایی شبکه دامین و اتصال به شبکه در هر دو کلاینت فقط یکی از کلاینت ها در شبکه دیده میشه و امکان اشتراک گذاری فایل ها هست. فرض کنین دو تا کلاینت یکی به اسم Accounting و دیگری Official درست کردم. فقط برای کلاینت Accounting امکان شیر کردن اطلاعات و همچنین دیدن فولدرهای شیر شده سرور وجود داره. کلاینت دیگه علیرغم اینکه Ping دو دستگاه دیگه رو میگیره ولی عملا نه میتونه فولدرهای اشتراک گذاری شده توسط سرور و اون یکی کلاینت رو ببینه نه خودش میتونه فولدری شیر کنه!! تو تنظیمات شبکه هم Turn Discovery و Turn Sharing رو فعال میکنم برای این کلاینت و سیو میکنم اما تنظیمات ذخیره نمیشه! Troubleshoot هم که میزنم پیغام میده DHCP غیرفعاله. ممنون میشم راهنمایی بفرمایین.
    در آخر ممنون میشم برای یه شرکتی که نهایت 10 تا کامپیوتر داره پیشنهاد بدین با در نظر گرفتن تمام جوانب شبکه دامین باشه یا ورک گروپ. البته مطالب زیادی دیدم در این مورد ولی بازم ممنون میشم پیشنهاد بدین.

نام حقيقي: Amin

عضو عادی
    نوشته
    58
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    16
    سلام بهتره اول یک بار دیگه کامپیوتر رو از دامین خارج کنید و بعد دوباره به دامین join کنید.
    مطمئن باشید که فایروال کامپیوتر خاموش باشه.
    موقع join کردن به دامین ip سرور رو تو قسمت DNS کلاینت ست کنید.
    من اونجارو متوجه نشدم که گفتین dhcp ران کردین ولی ip دستی دادین چرا؟

نام حقيقي: میثم حلوایی

عضو ویژه/سرپرست بخش Windows شناسه تصویری halvaei
    نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    سلام دوست عزیز . با این توضیحات کاری نمی توان برای شما انجام داد اما چند نکته
    1- برای ده کامپیوتر نیازی به DHCP Server نیست . ip دستی اعمال کنید
    2- برای این تعداد کامپیوتر نیازی به دامین هم نیست . از workgroup لذت ببرید .
    اما چند نکته :
    اگر ip دستی داده اید چک کنید ping به کامپیوتر ها داشته باشید .
    همچنین برای تست DNS از دستور nslookup استفاده کنید .

نام حقيقي: سید هادی

عضو عادی شناسه تصویری dodvaod
    نوشته
    378
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    552
    بسته به نوع استفاده از شبکه تون و اینکه آیا نرم افزار خاصی می خواهید استفاده کنید یا خیر؟ آیا این نرم افزار برای عملکرد صحیح شرایط خاص داره یا خیر؟ می باید شبکه رو راه اندازی کرد ولی به هر حال در مجموع با احترام به نظر دوست عزیز آقای مهندس حلوایی بنده با نظرشون مخالفم.
    مهم نیست 10 تا سیستم تعدادش کمه ولی بهینه اینه که حتما دامین راه اندازی کنی و همچنین DHCP سرور برای تنظیمات کارت شبکه ها راه اندازی کنی! در اینصورت همه چیز اتوماتیکه و به صورت متمرکز می تونی پالیسی ها و تنظیمات یکپارچه ایجاد کنی و همچنین بیشتر نرم افزارهای مدیریت شبکه اگر شبکه های دامین پیش فرضشون نباشند در شرایط دامین بهتر کار میکنند. بحث اشتراک گذاری هم که در شرایط دامین بسیار عالی کار میکنه.
    البته خوب دامین سختی های خودش رو داره ولی محاسنش به سختی هاش می ارزه.
    حال مشکل شما:
    احتمال میدم از فایروال ویندوزیت باشه.
    سوال:
    آیا فایروال غیر ویندوزی هم نصب کردی مثلا NOD32 و یا غیره؟ (بله: تنظیماتش رو چک کن)
    آیا نوع شبکه شما در تنظیمات Network and Sharing Center مشخصه که چیه؟ Public- home-work اگر بعد از join به دامین شبکه رو از نوع work تشخیص نداده (آیکونش ساختمان آبی رنگ شیشه ایه) یه بار دیگه دیس جوین و دوباره جوین کن ولی قبل از جوین مجدد چک کن ایا DNS کاملا در دسترس هست یا خیر؟

نام حقيقي: ا.س

عضو عادی
    نوشته
    143
    سپاسگزاری شده
    48
    سپاسگزاری کرده
    42
    عرض سلام مجدد. از هر سه بزرگوار تشکر میکنم بخاطر اینکه زحمت کشیدین و وقت گذاشتن. در مورد جواب آقا امین که فرمودین دوباره Join کنم متاسفانه نمیدونم چطور میتونم دوباره اینکارو انجام بدم چون اصلا اجازه دسترسی به قسمت های مختلف رو تو کلاینت مشکل دار نمیده. یعنی نه اجازه میده اسم کامپیوتر و نه نوع و اسم شبکه رو مثل دفعه اول که انجام میدم عوض کنم و پیغامی رو که در عکس براتون قرار دادم نشون میده. برای تمام قسمت ها یه اروری میده برعکس برای کلاینتی که اسمش Accounting هست هر تغییری که میخام اعمال کنم اول کادری باز میشه که باید یوزرنیم و پسورد سرور رو وارد کنم تا اجازه تغییرات رو بده که فک کنم عملکرد درستش همینطور باید باشه. اما در مورد آی پی دستی دادن علیرغم نصب DHCP چون من سوادم رو به مرور داشتم ارتقا میدادم اول آی پی ها رو دستی اعمال کرده بودم بعدش اون dhcp رو نصب کردم برای همین دیگه تغییر ندادم. در مورد دوست دوم آقای مهندس حلوایی که فرمودن از شبکه ورک گروپ لذت ببرین خب این ساده ترین و شاید بهترین راه باشه که از این نوع شبکه استفاده کنم. اما در مورد نکاتی که عرض کردین هم پینگ سرور رو روی هر دو کلاینت داریم هم پینگ هر دو کلاینت. در مورد دستور nslookup هم همینطور هر دو کلاینت آی پی سرور رو به عنوان دیفالت آی پی میشناسن و dns رو هم تشخیص میدن. و اما جواب آخر. تشکر از آقا سیدهادی عزیز بابت پیشنهادشون منم با شما هم عقیده هستم رو این موضوع. اما در مورد جواباتون فایروال رو هر دو تا سیستم روشن هست و فقط یکی از کلاینت ها همچین مشکلی داره. فایروال دیگه ای هم ندارم چون دارم فعلا با ویندوز مجازی شبیه سازی میکنم تا اوضاع دستم بیاد واسه همین آنتی نصب نکردم. تو اون قسمتی هم که فرمودین شبکه دامین هست و اصلا اجازه تغییر شبکه رو بدلیل دامین شدن نمیده. فقط من حالا مشکلم دیس جوین کردن هست تا بتونم موردی که دوستان گفتن رو تست بزنم. نمیدونم چطور باید دیس جوین کنم. ممنون میشم تا اینجای کار راهنمایی بفرمایین تا در ادامه سناریوی اصلی رو عرض کنم و در صورت امکان از راهنمایی و لطف شما دوستان مجدد استفاده کنم. با تشکر

نام حقيقي: سید هادی

عضو عادی شناسه تصویری dodvaod
    نوشته
    378
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    552
    چند سوال:
    1- ویندوزهایی که برای کلاینت استفاده کردی آیا همشون رو یکی یکی نصب کردی یا ازشون کلون گرفتی؟ (بله: حتما باید sysprep را در هر کپی اجرا کنی)
    2- اسمهای کلاینتهات یکسان نیست که ان شاا...
    3- همون اول که سیستم بالا می یاد پیغام temporary پروفایل نمیده؟

فکر کنم با توجه به شرایط مجازی سازیت و دامینت اگر بتونی ریموت بدید تا بررسی جزیی تری داشته باشیم میشه زودتر به نتیجه رسید و بعد از بررسی هم اشکال و راه حل رو در فروم میذاریم تا دوستان دیگه هم ازش استفاده کنند.

موفق باشید

نام حقيقي: Amin

عضو عادی
    نوشته
    58
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    16
    شما باید مطمئن باشی که با کاربر ادمین اومدی بالا حالا همون جور یکه کامپیوتر رو عضو دامین کردی گزینه پایین ورک گروپ هستش کامپیوتر رو دوباره تو ورک گروپ میاری بعد از ریست دوباره به دامین جوین کن فقط حتما ip dns سیستم رو به صورت دستی ip server قرار بده. حتما فایروال رو خواموش کن برای تمام سیستم ها.

ویرایش توسط a_motamed : 2015-05-10 در ساعت 10:56 AM

کلمات کلیدی در جستجوها:

مشکلات کامپیوتر ها در شبکه دامین

برچسب برای این موضوع