صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 20

موضوع: راهنمایی برای ایجاد شبکه وایرلس

نام حقيقي: سید حسن

عضو عادی شناسه تصویری nomix
    نوشته
    46
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    26

راهنمایی برای ایجاد شبکه وایرلس

به نام خدا

سلام به همه دوستان

لطفا در زمینه شبکه کردن به صورت بیسیم راهنمایی کنید
    من شبکه کردن با کابل تا حدودی آشنا هستم و انجام دادم ولی به صورت وایرلس اطلاعات خیلی کمی دارم

یک شرکت حدود 400 متر و 15 اتاق در دو طبقه و 10 سیستم ثابت (به غیر از لپ تاپ ) و تعدادی پرینتر ، در آینده سیستم ها افزایش می یابد .
    اینترنت ( مبین نت outdoor ) + سیستم ها و پرینتر همه باید در شبکه باشند .

لطفا در زمینه تجهیزات مورد نیاز (لطفا اسم محصول کامل بگید )
    و نحوه تنظیم آنها یک توضیح بدهید .

سپاس

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Maff

عضو عادی شناسه تصویری maff21
    نوشته
    458
    سپاسگزاری شده
    190
    سپاسگزاری کرده
    210
    دوست عزیز ببین توی این سناریویی که شما فرمودی چون تعداد کلاینت ها کمه میشه با وایرلس حل و فصلش کرد ولی توی مکان های وسیع تر با تعداد کلاینت بیشتر شبکه ی کابلی خیلی خیلی ارجع تر و پایداری اون هم خیلی بیشتره!
    اگر امکانش هست برو به سمت کابلی کردن اگر بخوام بحث معایب وایرلس رو برات بگم خیلی زمان بر هست
    الان یه شرکت هست که به صورت وایرلس کارکرده در مقیاس 150 متری مشکلات زیادی دارن و میخوان کابلی کنن من نقشه ی مکان شما رو کامل نمی دونم باید بدونم مکانی که میخواین شبکه کنین به چه صورت هست تا بتونم بیشتر کمکتون کنم!
    در غیر این صورت اگر میخواین وایرلس کار کنین کلیات همون حالت هست فقط با گستردگی بالا تر یک مقداری تنظیمات دیگه هم میخواد البته بازم باید دید مکان به چه صورته که بشه گفت ریپیتر بهتره یا این که اکسس پوینت ها با کابل به هم متصل بشن.

nomix سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    46
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    26
    ببخشید اگر بد شده

طبقه اول

طبقه دوم

( اتاق 9 اتاقی هست که سه سیستم باید شبکه میشدن مربوط یه تاپیک قبلی )

ویرایش توسط nomix : 2015-04-30 در ساعت 02:56 PM

نوشته
    458
    سپاسگزاری شده
    190
    سپاسگزاری کرده
    210
    نقل قول نوشته اصلی توسط nomix نمایش پست ها
    ببخشید اگر بد شده

طبقه اول

طبقه دوم

( اتاق 9 اتاقی هست که سه سیستم باید شبکه میشدن مربوط یه تاپیک قبلی )
    الان همه ی اتاق ها باید در آینده شبکه بشه?

نوشته
    46
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    26
    راستش امروز مسئول شرکت گفت فقط برای اتاق 9 شبکه کن و وایرلس هم در کل ساختمون داشته باشیم

ولی شما فرض بر این بزارید که کل اتاق ها باید شبکه باشه چون هنوز تعدادی از اتاق ها خالی هست و همچینین من شندیم قرار سیستم های جدید اضافه کنن فعلا حدود 7 سیستم دارن که همشون یو اس بی وایرلس دارن
    و با توجه به نکته آینده نگری باید یک توضیحاتی به مسئول شرکت بدم که بعدا با مشکل مواجه نشیم .

- وجود شبکه اینترنت وایرلس با قدرت خوب در کل ساختمان ضروری و واجب است .

ویرایش توسط nomix : 2015-04-30 در ساعت 03:15 PM

نوشته
    458
    سپاسگزاری شده
    190
    سپاسگزاری کرده
    210
    راستش امروز مسئول شرکت گفت فقط برای اتاق 9 شبکه کن و وایرلس هم در کل ساختمون داشته باشیم

ولی شما فرض بر این بزارید که کل اتاق ها باید شبکه باشه چون هنوز تعدادی از اتاق ها خالی هست و همچینین من شندیم قرار سیستم های جدید اضافه کنن فعلا حدود 7 سیستم دارن که همشون یو اس بی وایرلس دارن
    و با توجه به نکته آینده نگری باید یک توضیحاتی به مسئول شرکت بدم که بعدا با مشکل مواجه نشیم
    بسیار عالی!
    من چندتا راه سراغ دارم
    ۱:توی هر اتاق یک سویچ ۸ پورت البته بنا به تعداد کلاینت ها تعبیه بشه و از اون یه کابل بیاد به یه سویچ مثلا ۱۶ پورت رک مونت یا تعداد بالاتر متصل بشه و اون سویچ رک مونته رو تو یک رک در اتاقی که حکم مرکزیت از لحاظ موقعیت ساختمانی داره بذارید
    و همون طور که گفتم از هر اتاق یک کابل از سویچ ۸ پورته میره به رک مونته و در مصرف کابل هم صرفه جویی میشه
    ۲:یک اتفاق که همون طور گفتم حکم مرکزیت رو داره یعنی وسط ساختمون یه سویچ ۶۰ پورت رک مونت به اضافه ی رک بذارید و از هر اتقاق به تعداد سیستماش کابل میره به سوییچ متصل میشه مصرف کابل بالاست ولی سرعتش از قبلی بیشتره
    ۳:ساختمون رو به ۲ بخش فرضی از وسط نصف شده درنظر بگیرید نصفه ی اول با سویچ اول رک مونت که داخل رک قرار میگیره و نصفه ی دوم با سویچ دوم ارتباط برقرار کنه دست آخر سویچ ها به هم متصل میشن
    اگر هم یک اتقاق کوچیک و مجزا بتونید برای تجهیزات شبکه که مخصوص پشتیبان اونجاست البته بنا به نیازهای شرکت
    درنظر بگیرید که بعد اگر خواستن مداربسته داشته باشن و سرویس های مختلف شبکه یه جایی مخصوص اونجا باشه البته میشه یه قسمتم پارتیشن کرد و درنظر گرفت جهت این امر
    این برای یک طبقه بود که گفتم طبقه ی دوم رو هم به همین صورت هر کدوم از راه هایی که انتخاب شد مد نظر میگیرید و سویچ هارو به هم متصل میکنید

ویرایش توسط maff21 : 2015-04-30 در ساعت 03:26 PM

نوشته
    46
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    26
    خیلی زیاد سپاس مهندس

مهندس من فعلا دارم میرم کاری پیش اومد
    فقط یه لطف کن گه گاه به ما سر بزن چون باید یک شنبه به شرکت توضیحات بدم .
    اگر سوالی پیش بیاد همین جا میپرسم شما زحمت راهنمایی بکشید .

سپاس

نوشته
    458
    سپاسگزاری شده
    190
    سپاسگزاری کرده
    210
    خیلی زیاد سپاس مهندس

مهندس من فعلا دارم میرم کاری پیش اومد
    فقط یه لطف کن گه گاه به ما سر بزن چون باید یک شنبه به شرکت توضیحات بدم .
    اگر سوالی پیش بیاد همین جا میپرسم شما زحمت راهنمایی بکشید .

سپاس
    درخدمتتون هستم اگر نبودم احتمالا دوستان دیگه هستن جواب بدن

نوشته
    46
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    26
    ممنون از لطفتون

دوتا سوال

1-در این شبکه که توضیح دادید برای اینترنت که باید به صورت وایرلس در محیط باشه میتونیم از همون اکسس پوینت استفاده کنیم ؟
    چون مسئول شرکت خیلی تاکید داشت که بتونه اینترنت وایرلس روی گوشی و لپ تاب در محیط شرکت استفاده کنه .

2- میتونید شبکه کردن به صورت وایرلس در این شرکت یه توضیح بدید چون که گفتید در شبکه های بزرگ تر یک تنظیمات دیگر هم میخواد ؟

اگر میخواین وایرلس کار کنین کلیات همون حالت هست فقط با گستردگی بالا تر یک مقداری تنظیمات دیگه هم میخواد

سپاس

نوشته
    458
    سپاسگزاری شده
    190
    سپاسگزاری کرده
    210
    ممنون از لطفتون

دوتا سوال

1-در این شبکه که توضیح دادید برای اینترنت که باید به صورت وایرلس در محیط باشه میتونیم از همون اکسس پوینت استفاده کنیم ؟
    چون مسئول شرکت خیلی تاکید داشت که بتونه اینترنت وایرلس روی گوشی و لپ تاب در محیط شرکت استفاده کنه .

2- میتونید شبکه کردن به صورت وایرلس در این شرکت یه توضیح بدید چون که گفتید در شبکه های بزرگ تر یک تنظیمات دیگر هم میخواد ؟

سپاس
    دوست عزیز یعنی علاوه بر اون شبکه ی کابلی وایرلس هم میخواید برای لپتاپ و گوشی های موبایل؟
    اگر میخواین مدیریت نداشته باشین به سویچی که توی رکه یه اکسس پوینت متصل کنید البته باید ببینیم که DHCP دست کیه اگر دست مودمه فقط باید DHCP مودم روشن باشه و بقیه خاموش آی پی وایرلسا رو هم تغییر بدید که تداخل نداشته باشن با هم اینم لینک آموزش پیکر بندی وایرلس

اگر می خواین مدیریت روی پهنای باند و بحث کنترل و تقسیم و مدیریت کاربران برای استفاده از نت رو داشته باشید
    باید نت متصل بشه به یک سرور اکانتینگ حالا هر چیزی میتونه روش نصب باشه کریو ،ان تی تک،سیب و یا اصلا یه روتر میکروتیک وباشه بعد از پورت کارت شبکه ی دوم این سیستم یا روتر کابل رو متصل میکنید به سویچ

نوشته
    46
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    26
    دوست عزیز یعنی علاوه بر اون شبکه ی کابلی وایرلس هم میخواید برای لپتاپ و گوشی های موبایل؟
    وایرلس فقط برای اینترنت میخوان که بتونند در محیط شرکت از اینترنت به صورت وایرلس استفاده کنند و این موضوع برای شرکت خیلی مهم بود .

نوشته
    458
    سپاسگزاری شده
    190
    سپاسگزاری کرده
    210
    وایرلس فقط برای اینترنت میخوان که بتونند در محیط شرکت از اینترنت به صورت وایرلس استفاده کنند و این موضوع برای شرکت خیلی مهم بود .
    بسیار خوب.همون کاری رو که نوشتم میتونید انجام بدید تا در کنار شبکه ی کابلی یک شبکه ی وایرلس جهت ارایه ی اینترنت داشته باشید

نام حقيقي: میلاد یونسی

عضو عادی
    نوشته
    103
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    41
    چرا دوست عزیز از شبکه ترکیبی استفاده نمی کنی
    یعنی هم بی سیم و هم کابلی
    به نظر من کاربر های ثابت در اتاق ها با کابل استفاده کنید و کاربر های مهمان با وایرلس استفاده کنید
    حدود در هر طبقه چند کاربر داری که به شبکه میخواهن وصل شوند؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نوشته
    46
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    26
    نقل قول نوشته اصلی توسط Younesi نمایش پست ها
    چرا دوست عزیز از شبکه ترکیبی استفاده نمی کنی
    یعنی هم بی سیم و هم کابلی
    به نظر من کاربر های ثابت در اتاق ها با کابل استفاده کنید و کاربر های مهمان با وایرلس استفاده کنید
    حدود در هر طبقه چند کاربر داری که به شبکه میخواهن وصل شوند؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    اتقافا من هم تو همین فکر بودم داشتم اطلاعاتم جمع بندی میکردم تا اینجا بپرسیم ببینم می شه یا خیر

دقیقا معلوم نیست چون فعلا تعدادی از اتاق های خالی هست و گفتن در آینده قرار سیستم های جدید اضافه کنند

آیا امکانش هست به جای اینکه برای هر کلاینت در هر اتاق یک کابل بکشیم ، برای هر اتاق یک کابل بکشیم و اون کابل به یک اکسس پوینت وصل کنیم تا سیستم های اون اتاق از طریق اکسس پوینت به شبکه متصل بشن ؟

نام حقيقي: میلاد یونسی

عضو عادی
    نوشته
    103
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    41
    اتقافا من هم تو همین فکر بودم داشتم اطلاعاتم جمع بندی میکردم تا اینجا بپرسیم ببینم می شه یا خیر

دقیقا معلوم نیست چون فعلا تعدادی از اتاق های خالی هست و گفتن در آینده قرار سیستم های جدید اضافه کنند

آیا امکانش هست به جای اینکه برای هر کلاینت در هر اتاق یک کابل بکشیم ، برای هر اتاق یک کابل بکشیم و اون کابل به یک اکسس پوینت وصل کنیم تا سیستم های اون اتاق از طریق اکسس پوینت به شبکه متصل بشن ؟
    میشه اما در ایند با مشکل پیش برات می اید پهنای باند کم میاری
    بهتر است در هر اتاق 4 یا 5 کابل بکشی و کیستون بگذاری و یک یا 2 اکسس پوینت بگذاری برای کل ساختمان تا زمانی که مهمان ها می آیند اینترنت و شبکه داشته باشند

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

http:forum.persiannetworks.comf25t70726-2.html#post456669

برچسب برای این موضوع