نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6

موضوع: ارائه اینترنت با کارت شبکه بیسیم

نام حقيقي: linux lover

عضو عادی
    نوشته
    30
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    2

Icon14 ارائه اینترنت با کارت شبکه بیسیم

با سلام
    عنوان سوال تکراری به نظر میاد.. اما یه مطلبی که این پست رو نسبت به بقیه پست ها متمایز می کنه اینه که:

ما یه سرور داریم که مودم به طور مستقیم بهش وصله (به صورت سیمی)... روی همین سروور یه برنامه پراکسی نصب کردیم تا برای بعضی از سیستم هامون (کلاینتها) اینترنت ارائه کنیم..

کلاینت هامون برای دسترسی به اینترنت، از طریق تنظیمات پراکسی مرورگرشون به اینترنت وصل میشن... بنابراین اینترنت صرفا برای برنامه هایی قابل دسترسه که تنظیمات پراکسی رو انجام داده باشن

حالا با این تفاسیر آیا میشه یه کارت شبکه بیسیم که قابلیت اکسس پوینت داره رو به یکی از کلاینت ها وصل کرد و اینترنت رو به صورت wifi ارائه کرد؟؟

امیدوارم متوجه منظورم شده باشید..

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: محمد

عضو عادی
    نوشته
    133
    سپاسگزاری شده
    66
    سپاسگزاری کرده
    2
    اره میشه باید از نرم افزار conectify استفاده بکنید

به صورت مستقل یا مجازی میکروتیک هم میتونید نصب بکنید

عضو عادی
    نوشته
    30
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    2

Icon14

در مورد نرم افزار connectify هنوز تست نکردم.... چونکه کارت شبکه ای که گرفتم قابلیت Access Point داره و در ضمن خودش برنامه کاربردی برای مدیریت AP داره.. اگه بشه اینترنت رو با AP ارائه کرد!!!

اما سعی دارم تا یه مقدار توضیحاتمو بیشتر کنم
    1. قراره که صرفا 2 یا 3 نفر به صورت wireless اینترنت داشته باشن. بنابراین من یه کارت شبکه با قابلیت Access Point با نام Cnet CQU-906 خریدم.
    2. رنج IP شبکه مون از 164.20.10.5 تا 164.20.10.50 هست.!!! که این IP ها صرفا به کلاینت ها داده میشه..
    3. IP سروری که اینترنت رو ارائه می کنه ، 164.20.10.200 هست که مودم به طور مستقیم بهش وصله. بر روی سرور یه پراکسی نصبه که صرفا به یک کلاینت اینترنت می ده و طبق تنظیمات انجام شده ، اینترنت به کلاینت 164.20.10.30 داده میشه.
    4. من کارت شبکه Cnet رو به کلاینت 164.20.10.30 وصل کردم و قراره همین کلاینت اینترنت دریافتی از سرور 164.20.10.200 را به صورت بیسیم ارائه کنه. در ضمن کلاینت با تنظیم پراکسی مرورگرش می تونه به اینترنت وصل بشه و کل سیستمش به اینترنت وصل نیست!!!

اینکه چرا این تیپی قرار اینترنت بدیم..!!؟؟ چونکه قرار نیست کلاینت ها اینترنت داشته باشن و می خواهیم وسایل غیرشرکتی مون مثل موبایل پرسنل به اینترنت وصل بشن. و از طرفی مجبوریم که همون کلاینت 164.20.10.30 اینترنت رو ارائه کنه. زیرا سرور 164.20.10.200 در طبقه بالا قرار داره و کلاینت در طبقه پایین و از این جهت نیاز هست تا کلاینت اینترنت برای طبقه پایین را ارائه کند.

حال با قابلیت ای که کارت شبکه داره (AP) آیا می شه اینترنت رو به اشتراک گذاشت؟؟؟
    ممنون و متشکر

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    برای بحث حرفه ای از این روش استفاده نکنید . یه اکسس پوینت میکروتیک تهیه کنید و به سادگی این کار رو انجام بدید .

عضو عادی
    نوشته
    30
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    2
    یعنی میگید با همون کارت شبکه مشکلم حل نمیشه؟؟؟

عضو عادی
    نوشته
    30
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    2
    باید خدمت دوستانی که درصدد اشتراک گذاری اینترنت از طریق یه کارت شبکه بیسیم (در ساده ترین راه ممکن ) هستند بگم که مدل Cnet CQU 906 هم کارت شبکه بیسمه و هم به عنوان AP عمل می کنه و نیازی به نرم افزار های جانبی نداره.. و به همراه این محصول برنامه کاربردی برای به اشتراک گذاری اینترنت با تنظیمات :رمزگذاری با استانداردهای wpa2 وجود داره..
    اما در مورد حالتی که من دنبالش هستم باید آزمایش کنم و نتیجه رو همینجا خدمتتون می گم. که آیا شدنی هست یا خیر؟؟؟ چونکه باید در سرور آدرس IP اکسس پوینت رو تعریف کنم و احتمالا IP هر کدوم از وسایل بیسیم دیگه رو....
    بعد داخل اون وسایل از طریق تنطیمات پراکسی به اینترنت وصل بشم..

با این حال از دوستان اگه راهکاری دارند ممنون می شم که در اختیار من و دیگران قرار بدن

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع