نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
سپاس ها 4سپاس
  • 1 توسط dodvaod
  • 1 توسط 1qaz2wsx
  • 1 توسط boy67
  • 1 توسط dodvaod

موضوع: سوال در مورد نحوه ی به اشتراک گذاشتن فایل های مدیا بین دو روتر

نام حقيقي: hossein

تازه وارد
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    4

سوال در مورد نحوه ی به اشتراک گذاشتن فایل های مدیا بین دو روتر

با سلام خدمت همه ی بزرگواران و دوستان عزیزم.
    یک شبکه ی خانگی داریم با مشخصات ذیل:
    دو روتر-یک سوئیچ و یک مودم تک کاربره
    نحوه ی ارتباط:
    اینترنت از مودم به سوئیچ شر میشه و از سوئیچ به wan هر روتر متصل میشه و ما میتونیم از بخش خروجی lan1 الی lan4 هر روتر بهمراه وایرلس آن اینترنت دریافت کنیم .
    ای پی مودم 192.168.1.1
    ایپی روتر اول 192.168.0.1
    ای پی روتر دوم 192.168.0.100
    مشکلی که اینجا مطرح هست اینه که این دو روتر به هم پینگ نیستن و برای شخصی مثل من که از سرور های مولتی مدیا استفاده میکنه مشکل اساسی ایجاد شده چون نمی تونم دیتا بین این ددو شبکه که ای پی هم رنجی هم دارند انتقال بدم.

ممنون میشم از بچه های خبره شبکه راهنماییم کنند که چطور این دو روتر به هم پینگ بشن(یعنی از شبکه ی هر روتری بتونم پینگ روتر مقابل رو بگیرم)
    در انتها تصویر نقشه ی شبکه ام رو میزارم برای درک راحت تر

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: سید هادی

عضو عادی شناسه تصویری dodvaod
    نوشته
    378
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    552
    دوست عزیز شما دارید از قابلیت NAT در روتر هات استفاده می کنی برای همین نمیتونی از شبکه داخلی روتری شبکه داخلی روتر دیگه رو PING کنی.
    فکر کنم اول بگی دقیقا چه استفاده ای می خواهی بکنی از این شبکه و خروجی این زیر ساخت قراره برات چکار کنه ، خیلی بهتر میشه راهنمایی کرد.
    موفق باشید.

ebrahimpur سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    4
    سلام هادی جان.ممنون از پاسختوالا من میخوام از طریق کابل کامپیوترم که به روتر 1 متصل شده فایل های مدیا به تلوزیونم که از طریق کابل به روتر دوم متصل شده انتقال بدم برای همین باید این دو روتر به هم پینگ بشن .از طرفی چاره ای جر ارتباط بین دو روتر ندارم چون فاصله این دو دیوایس نسبتا زیاد و تنها پل ارتباطی این دو روتره

نام حقيقي: اشکان

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    dhcp رو از روی روترا غیر فعال کن بعد. از سوییچ کابلو بزن به
    پورت LAN روترها

تازه وارد
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    4
    سلام
    ممنون از راهنماییتون
    به شکل زیر عمل کردم جواب داد
    1:از طریق سوئیچ رنج ای پی روتر ها رو یکسان کردم به نحوی که
    اینترنت ای پی روتر اول رو رو 192.168.100 و دوم 192.168.101 با دی اس ان 192.168.1.1 قرار دادم
    ای پی روتر 1 رو به 192.168.0.1 و دامنه ای پی 02 تا 99 و روتر دوم 192.168.0.100 و دامنه(رنج) ای پی 101 الی 199 اختصاص دادم.
    حالا اینترنت از مودم می اد تو سویچ و از طریق 2 خروجی به ون روتر ها متصل میشه و رنج ای پی روتر ها هم یکسان شده
    اما با کمک و راهنمایی دوستان یک لن از هر روتر هم به سویچ متصل کردم حالا روتر ها به هم هم پینگ شدن منتها بعد از دقایقی روتر قاطی میکنه و کلا همه اتصالات شبکه داخلی و اینترنت قطع میشه!
    فکر کنم روترم توان پوشش دو تا شبکه (دو ای پی) نداره! و باید یه سویچ جدا برای دو لن روترهام بزارم!
    نظر شما چیه؟

نام حقيقي: اسماعیلی

عضو عادی
    نوشته
    132
    سپاسگزاری شده
    31
    سپاسگزاری کرده
    20
    سلام
    دوست عزیز اگر هدفتون فقط پینگ هست به نظرم این راه رو امتحان کنید :
    یک رول dstnat در روتر اولی ایجاد کنید با dst address آی پی مودم و پروتکل icmp و action=dstnat و آی پی هم آی پی روتر دومی
    یک رول dstnat در روتر دومی ایجاد کنی با dst address آی پی مودم و پروتکل icmp و action=dstnat و آی پی هم آی پی روتر اولی

ببینید مشکل ping حل میشه؟

نوشته
    378
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    552
    نقل قول نوشته اصلی توسط ebrahimpur نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از راهنماییتون
    به شکل زیر عمل کردم جواب داد
    1:از طریق سوئیچ رنج ای پی روتر ها رو یکسان کردم به نحوی که
    اینترنت ای پی روتر اول رو رو 192.168.100 و دوم 192.168.101 با دی اس ان 192.168.1.1 قرار دادم
    ای پی روتر 1 رو به 192.168.0.1 و دامنه ای پی 02 تا 99 و روتر دوم 192.168.0.100 و دامنه(رنج) ای پی 101 الی 199 اختصاص دادم.
    حالا اینترنت از مودم می اد تو سویچ و از طریق 2 خروجی به ون روتر ها متصل میشه و رنج ای پی روتر ها هم یکسان شده
    اما با کمک و راهنمایی دوستان یک لن از هر روتر هم به سویچ متصل کردم حالا روتر ها به هم هم پینگ شدن منتها بعد از دقایقی روتر قاطی میکنه و کلا همه اتصالات شبکه داخلی و اینترنت قطع میشه!
    فکر کنم روترم توان پوشش دو تا شبکه (دو ای پی) نداره! و باید یه سویچ جدا برای دو لن روترهام بزارم!
    نظر شما چیه؟
    دوست عزیز چرا اینقدر پیچیده می کنی کار رو؟!
    روتر های شما در این شبکه ای که تشکیل دادی قرار نیست نقش روترشون رو اجرا کنند!
    از یکی از پورتهای LAN هر روتر یه کابل وصل کن به سوییچ و DHCP رو بزار روی مودمت!
    مشکل به هم ریختن شبکه و از کار افتادن تجهیزات عدم تنظیم صحیحه و ربطی به توان روترهات نداره.
    با توجه به اینکه می خواهی Media به اشتراک بذاری برای استفاده بهینه فقط از حالت سویچ روترهات استفاده کن.
    با هم چک میکنیم:
    1- DHCP رو در هر 2 روتر غیر فعال کن و در مودم فعال کن.
    2- IP روترهات رو هر چی دوست داری بذار حتی بهتره توی رنج شبکه ات نباشه ولی حتما باهم متفاوت باشه.
    3- تمام اتصالات از پورتهای WAN روترها رو قطع کن و کابلها رو به یکی از پورتهای LAN هر روتر وصل کن.(فقط یک کابل از روترها به سوییچ متصل است)
    اگر این مراحل رو دقیق انجام بدی مشکلت با سرعت ، پینگ ، و هر نوع گیروگوری در ارتباط رفع می شود.
    موفق باشید.

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط ebrahimpur نمایش پست ها
    شبکه شما دچار LOOP شده است!!!

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط 1qaz2wsx نمایش پست ها
    dhcp رو از روی روترا غیر فعال کن بعد. از سوییچ کابلو بزن به
    پورت LAN روترها
    مهندس جان راهنمایی شما ارزنده بوده است ولی چون روشنش نکردید دوست ما دچار اشتباه در انجام شد.

ویرایش توسط dodvaod : 2015-03-08 در ساعت 09:51 AM

تازه وارد
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    4
    سلام
    با سپاس از راهنمایی دوستان
    هادی جان حل شد الان هم سرور مولتی مدیام اوکی هست هم ای پی دیوایس ها رو مودم میره و اینترنت دارم.
    فقط از دیوایس ها بواسطه ای پی که از مودم میگیره دسترسی به روتر هام ندارم یعنی نه پینگ دارم نه میتونم صفحه ی تنظیماتشونو باز کنم
    ممنون میشم راهنماییم بفرمایید اگر تنظیمات دستی نیازه تو دیوایس اصلیم(پی سی) و روتر هام اعمال کنم تا اکسس بهشون داشته باشم.
    مرسی

نوشته
    378
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    552
    روتر ها به تنظیم خاصی نیاز ندارند و وقتی یکبار تنظیم شد دیگه کاری باهاش نداری! ولی هر وقت می خواهی به صفحه تنظیمات روتر بری کافیه یه رنج آی پی از همان نوع به کارت شبکه سیستمت بدی تا بتونی وارد صفحه تنظیمات بشی.
    البته راه دیگری هم هست که یه مقدار دردسر داره و اون هم استفاده از حالت روت استاتیک توی مودمته!!! با پستهایی که رد و بدل شد صلاح نمی بینم الان وارد این جریان بشی ولی اگر فکر میکنی نمی تونی ازش بگذری بگو تا راهنماییت کنم.
    موفق باشید.

تازه وارد
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    4
    اها
    نه تا همین جاش که کارم راه افتاد یه دنیا ممنون

کلمات کلیدی در جستجوها: