نمایش نتایج: از شماره 1 تا 13 از مجموع 13
سپاس ها 20سپاس
  • 1 توسط dabbeh
  • 2 توسط nahvi18
  • 1 توسط HLajevardi
  • 4 توسط nahvi18
  • 3 توسط mahdy
  • 4 توسط HLajevardi
  • 5 توسط nahvi18

موضوع: راهنمایی لود بالانسینگ + کنترل دسترسی به اینترنت

نام حقيقي: noroozifar

عضو عادی
    نوشته
    157
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    111

راهنمایی لود بالانسینگ + کنترل دسترسی به اینترنت

سلام
    طبق سوالاتی که از دوستان کردم یک روتر برد rb750gl میکروتیک خریدم و عمل لود بالانسینگ برای دوتا اینترنت انجام دادم به طوریکه ای پی خروجی اینترنت 192.168.10.2 هستش و دادم به سوئیچ 24 پورت یعنی اینکه امدم gatway سرور 2012 و کلاینت ها را این ای پی گذاشتم
    ای پی خود سرور 192.168.10.1 هستش روی این سرور dns , dhcp , sql 2012 و یک نرم افزار مونیتورینگ هم قراره نصب بشه حالا می خواهم بدونم با این توضیحاتی که دادم میتونم دسترسی کاربران را از طریق میکروتیک فقط به سایت های خواص بدم ؟ یا اینکه میتونم کاری کنم یک کاربر به همه سایت ها و دانلود ها دسترسی پیدا کنه و یک کاربر فقط از بعضی سایت ها دیدن کنه ؟ به چه صورت؟ لینک آموزش ؟

یا اینکه برم TMG را روی سرور 2012 نصب کنم ؟

موضوعات مشابه:

عضو عادی
    نوشته
    157
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    111
    کسی راهنمایی نمیتونه بکنه

عضو عادی
    نوشته
    157
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    111
    دوستان در مورد این موضوع من کاری پاسخی نداره کسی راه حلی نداره ؟

نام حقيقي: moein Sabaghian

عضو عادی
    نوشته
    86
    سپاسگزاری شده
    27
    سپاسگزاری کرده
    2
    دوست عزیز واسه این مورد کارا مثل باز و بسته کردن سایت ها واسه یوزر های و در مجموع موارد اپلیکیشن محور بهتره که از همون tmg استفاده کنید .خودش هم به راحتی دو تا خط رو لود بالانس میکنه

noroozifar سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    157
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    111
    نقل قول نوشته اصلی توسط dabbeh نمایش پست ها
    دوست عزیز واسه این مورد کارا مثل باز و بسته کردن سایت ها واسه یوزر های و در مجموع موارد اپلیکیشن محور بهتره که از همون tmg استفاده کنید .خودش هم به راحتی دو تا خط رو لود بالانس میکنه
    چون این سیستم که گذاشتیم به عنوان سرور یک سیستم معمولیه برای اینکه زیاد فشار روش نباشه لود بالاسینگ گفتم بزاریم میکروتیک انجام بده این سرور با اینکه 3 تا کارت شبکه داره باز ما یک مقدار هزینه کردیم یک میکروتیک rb750 گرفتیم حالا گفتم شاید خود میکروتیک بتونه عمل فیلترینگ و دسترسی کاربران را انجام بده با میکروتیک بلد نیستم کار کنم و کانفیگ لود بالاسینگ هم از روی آموزش ها روی میکروتیک انجام دادم

نام حقيقي: محمد نحوی

عضو عادی
    نوشته
    948
    سپاسگزاری شده
    1187
    سپاسگزاری کرده
    950
    نوشته های وبلاگ
    3
    دوست عزیز من بهتون پیشنهاد می کنم اگر برای عمل بالانسینگ نمیخواید خیلی هزینه کنید و دنبال کیفیت نسبتا مناسب

هستید که دقیقا 2 تا خط 10 مگ رو با هم جمع کنه و بهتون پهنای باند 20 مگ بده بهتره از لود بالانسر prolink استفاده کنید

که قیمتش حدودا 300 تومن هستش و خیلی خوب کار میکنه

برای مدیریت کاربران اینترنت هم بهتون پیشنهاد می کنم که ار اکانتینگ کامل و جامع K E R I O استفاده کنید

موفق باشید

amin-net و noroozifar سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: احسان لاجوردی

خواننده
    نوشته
    132
    سپاسگزاری شده
    99
    سپاسگزاری کرده
    26
    نقل قول نوشته اصلی توسط nahvi18 نمایش پست ها
    دوست عزیز من بهتون پیشنهاد می کنم اگر برای عمل بالانسینگ نمیخواید خیلی هزینه کنید و دنبال کیفیت نسبتا مناسب

هستید که دقیقا 2 تا خط 10 مگ رو با هم جمع کنه و بهتون پهنای باند 20 مگ بده بهتره از لود بالانسر prolink استفاده کنید

که قیمتش حدودا 300 تومن هستش و خیلی خوب کار میکنه

برای مدیریت کاربران اینترنت هم بهتون پیشنهاد می کنم که ار اکانتینگ کامل و جامع K E R I O استفاده کنید

موفق باشید
    prolink که افتضاحه دوست عزیز من یه دونه دارم حاضرم رایگان تقدیم کنم. دیگه همه میدونن که peplink تو لود بالانسینگ حرف اول رو میزنه . البته اگر بخوان زیر 1 میلیون هزینه کنن باز میکروتیک بهتر از prolink و dlink و اینها هست.

noroozifar سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    948
    سپاسگزاری شده
    1187
    سپاسگزاری کرده
    950
    نوشته های وبلاگ
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط HLajevardi نمایش پست ها
    prolink که افتضاحه دوست عزیز من یه دونه دارم حاضرم رایگان تقدیم کنم. دیگه همه میدونن که peplink تو لود بالانسینگ حرف اول رو میزنه . البته اگر بخوان زیر 1 میلیون هزینه کنن باز میکروتیک بهتر از prolink و dlink و اینها هست.
    در مورد اینکه peplink لود بالانسر خوبی هست حرفی نیست اما ارزونترینش حدود یک میلیون قیمت داره که چند برابر

از روتر میکروتیک که ایشون دارند گرونتر هستش . اما بالانسر prolink دو پورت حدودا هم قیمت همون روتر میکروتیک

هستش . من تا به حال چندتا از بالانسر های prolink دو پورت رو برای مشتریان تهیه کردم و در حال استفاده هستند

و همگی هم راضی هستند ( فقط یک هفته طول کشید تا بتونم نحوه تنظیمش رو یاد بگیرم )

در نهایت اگر اون یکدونه بالانسر prolink به دردتون نمیخوره به شرط سالم بودن حاضرم ازتون خریداری کنم .

amin-net، mahdy، noroozifar و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: مهدی محّب الطّاهر

عضو عادی شناسه تصویری mahdy
    نوشته
    1,616
    سپاسگزاری شده
    923
    سپاسگزاری کرده
    311
    سلام مهندس نحوی
    اگر صلاح می دونید نکات کانفینگش رو بفرمایید .

ممنون

amin-net، noroozifar و fedagh سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: احسان لاجوردی

خواننده
    نوشته
    132
    سپاسگزاری شده
    99
    سپاسگزاری کرده
    26
    در مورد اینکه peplink لود بالانسر خوبی هست حرفی نیست اما ارزونترینش حدود یک میلیون قیمت داره که چند برابر

از روتر میکروتیک که ایشون دارند گرونتر هستش . اما بالانسر prolink دو پورت حدودا هم قیمت همون روتر میکروتیک

هستش . من تا به حال چندتا از بالانسر های prolink دو پورت رو برای مشتریان تهیه کردم و در حال استفاده هستند

و همگی هم راضی هستند ( فقط یک هفته طول کشید تا بتونم نحوه تنظیمش رو یاد بگیرم )

در نهایت اگر اون یکدونه بالانسر prolink به دردتون نمیخوره به شرط سالم بودن حاضرم ازتون خریداری کنم .
    بنده چند سالی است که ته لود بالانسر ها رو درآوردم و کلی هم پول از بابت خرید تجهیزات ارزون و بی کیفیت از دست دادم . تجهیزاتی مثل tplink و همین prolink و میکروتیک و غیره. باید به شما بگم که هیچ ارزونی و هیچ گرونی بی دلیل نیست دوست من. اگر مشتریان شما از prolink راضی بودن احتمالا دقیقا نمیدونستن که لود بالانسینگ خوب باید چطور کار کنه و یا احتمالا روی پهنای باند های 2 یا 3 مگ تا حداکثر 10 مگ لود بالانسینگ راه اندازی کردن. شما اگر prolink رو بذارین رو پهنای باند بالا اونوقت متوجه میشین که قضیه چیه . شما مشخصات دستگاه رو در نظر بگیرید :

طبق اطلاعات خود سایت سازنده :

اولاً کلا خودشون رو راحت کردن و هیچ جای سایت اطلاعاتی راجع به Maximum Router Throughput دستگاه که مستقیما بیانگر حداکثر توانایی دستگاه هست مشخص نشده !! در صورتی که peplink گفته من روی کوچکترین مدل دستگاهم 100Mbps توانایی Routing دارم .

prolink اومده توی مدل 4 پورت WAN از پردازنده 150 مگا هرتز استفاده کرده !! ولی peplink اومده از پردازنده 600 مگاهرتز اون هم توی مدل 2 پورت WAN استفاده کرده.

prolink اومده باز هم توی مدل 4 پورت WAN ( که خفن ترین مدلش هست ) از 16 مگ رم استفاده کرده ولی peplink توی مدل 2 پورت که ساده ترین مدلش هست از 64 مگ رم استفاده کرده. ( مقدار رم به شدت روی تعداد session های همزمان تاثیر گذاره )

بنابراین همه اینها اگر در نظر داشته باشید به علاوه قدرت firmware دستگاه که peplink اومده میگه دستگاه های من dual firmware هست که اگر حتی یک بار هنگ کرد من میام به شما یه دستگاه مجانی میدم. و خداییش تا حالا که دارم 3 ساله از دستگاه 3 پورت استفاده میکنم ندیدم روتر هنگ کنه . حتی که زمانی بود که یکی از کامپیوتر های توی شبکه تروجان گرفته بود و هر ثانیه بالای 1000 تا session به روتر میزد که لود cpu دستگاه رو 100% قفل شده بود ولی باز هم مشکل قطع اینترنت یا هنگ نداشتیم و فقط روتر کند شده بود.

الگوریتم های لود بالانسینگ تجهیزات رو هم بخوایم مقایسه کنید برای ترافیک خروجی prolink دارای 3 الگوریتم هست ولی peplink دارای 7 الگوریتم که به شدت کانفیگ و کار کردن با اونها ساده هست.

همه اینها رو در نظر بگیرید به علاوه ساخت تایوان بودن peplink و ساخت چین بودن prolink مشخص میشه که چرا قیمت یک دستگاه 2-3 برابر اون یکی هست به علاوه اینکه peplink امکاناتی داره مثل لود بالانس کردن 3G در کنار لینک های دیگه که به شدت تو این سالها به درد من خورده و من رو نجات داده. اگر یادتون باشه یک باد شدیدی تو تهران اومد که همه مراکز مخابراتی و ختی اینترنت وایمکس تا 1-2 روز به مشکل خورده بودن و قطع بودن ولی من با وصل کردن یک دانگل 3G رایتل به دستگاه راحت اینترنت داشتم تو شبکه در صورتی که همه قطع بودن تا 2-3 روز/

به هر حال من خواستم تجربم رو در اختیار دوستان قرار بدم.

روز خوش

ویرایش توسط HLajevardi : 2015-01-09 در ساعت 12:09 PM
    amin-net، nahvi18، noroozifar و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    948
    سپاسگزاری شده
    1187
    سپاسگزاری کرده
    950
    نوشته های وبلاگ
    3
    بنده مجددا میگم که حق با شماست و peplink بالانسر قوی هستش و نسبت به prolink قابلیتهای زیادی داره

اما حرف اصلی بنده سر این هستش که زمانی که من میخوام یک عدد سیب پوست بکنم هیچگاه از ساتور که

خیلی قوی تر و تیز تر هستش استفاده نمیکنم برای بنده همون چاقوی ساده مخصوص میوه کفایت میکنه .

مشتریان من که از بالانسر استفاده می کننده نهایتا قصد دارند که 4 تا خط adsl که نهایتا 10 مگ پهنای باند داره

رو منتقل کنند و اگر توان خرید پهنای باند 100 مگ رو داشتند که دیگه نیازی به بالانسر نداشتند هزاران راه وجود داره

که میشه پهنای باند بالا با کیفیت مناسب رو داشت که بالانسر اخرین راه حل هستش

به هر حال بنده همچنان حاصرم بالانسر شمارو خریداری کنم

یک بالانسر دو پورت prolink به راحتی 2 تا پهنای باند 10 مگ رو ترکیب میکنه و خروجی

20 مگابیت میده که همیشه ثابت و پایدار هستش

به هر حال بنده هم مثل سایر افراد انجمن سعی کردم تا نظر شخصی خودم رو توی انجمن

مطرح کنم تا شاید برای دیگران مفید باشه

بنده چند سالی است که ته لود بالانسر ها رو درآوردم و کلی هم پول از بابت خرید تجهیزات ارزون و بی کیفیت از دست دادم .
    این خیلی خوبه که شما این همه تجربه دارید که البته نیازی به بیانش خیلی نبود . به هر حال تمام افرادی که توی پست ها

نظر میدند حتما تجربه های کم و بیشی توی ضمینه مربوطه دارند . به هر حال من خیلی متاسفم که شما از این بالانسرها

نتونستید استفاده کنید و پولتون به هدر رفته چون من از تمام این بالانسر های در جا و موقعیت مناسب خودش استفاده کردم

و کاملا راضی کننده بود

amin-net، noroozifar، Supra و 2 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    157
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    111

موفق باشید
    من دیه میکروتک خرید کاریش نمیشه کرد

اکانتیک کریو نرم افزاری به چه طریق باید استفاده کرد؟

عضو عادی
    نوشته
    948
    سپاسگزاری شده
    1187
    سپاسگزاری کرده
    950
    نوشته های وبلاگ
    3
    اگر کمی توی انجمن جستجو کنید یک اموزش کر یو به فارسی موجود است که به صورت تصویری هستش

و از ابتدا تا انتها بهتون اموزش داده . کمی زمان بزارید و اونو مشاهده کنید . خودش هم قابلیت ترکیب خطوط

اینترنت رو داره

کلمات کلیدی در جستجوها:

http:forum.persiannetworks.comf25t69226-new.html

کانفیگ کردن لود بالانسر peplink

برچسب برای این موضوع