نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5
سپاس ها 8سپاس
  • 6 توسط mhsaleh
  • 1 توسط taghikarim
  • 1 توسط mhsaleh

موضوع: جابجایی سرور HP به شهر دیگه برای نصب نرم افزار ...

نام حقيقي: Mehdi HashemiZadeh

عضو عادی شناسه تصویری i_t0xic
    نوشته
    1,032
    سپاسگزاری شده
    761
    سپاسگزاری کرده
    79

Icon5 جابجایی سرور HP به شهر دیگه برای نصب نرم افزار ...

سلام خسته نباشید. مسئله یه کم درگیرمون کرده گفتیم از شما نظر بخواهیم چون "هیچ همپشتی مطمئنتر از مشورت کردن نیست"

عارضم به حضورتون یک عدد سرور HP DL380 دارم که ویندوز سرور 2008 روشه که دوتا وب سرور و دیتابیس رو میزبانی میکنه.

ما بشدت نیاز به آپدیت یکی از این نرم افزارها داریم و تا الان 3-4 تومن فقط خرج آپدیت این نرم افزار کردیم.

حالا برای بقولاً آپدیت همین نرم افزار، اگر شرکت پشتیبان بخواد از تهران نیرو بفرسته حساب کردیم کلی هزینمون میشه ( میگیرن ازمون )

از اونجا که مافیای این اتوماسیون ها مرغش یک دونه پا داره قبول هم نمیکنن که از طریق ریموت اینکارو بکنن. ( میگن نمیشه ! کار خیلی سختیه و الباقی که حتماً تجربه اش رو دارید ). جالب اینجاست که سال قبل برای همین موضوع یکی از باصطلاح کارشناساشون رو فرستادن و ما کلی هزینه کردیم. نهایتا همون کارشناس داشت از طریق ریموت با مهندسین تهران نرم افزار رو آپدیت میکرد.

این بود داستان ما. حالا سؤال من اینه که من اگه شخصا بخوام این سرور ناقابل رو بردارم ببرم تهران بنظرتون راه حلی دارم ؟ با این هیکلش من تا دم در اتاق هم نمیتونم ببرمش...

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Hassan Saleh

عضو ویژه شناسه تصویری mhsaleh
    نوشته
    979
    سپاسگزاری شده
    1219
    سپاسگزاری کرده
    0
    آنچه مشخص است این است که شرکت پشتیبان تغییرات سخت افزاری نمیخواهد روی سیستم شما انجام دهد لذا هر کاری که بخواهد می تواند از راه دور هم انجام دهد. حال ممکن است بهانه کندی سرعت و کمبود پهنای باند مطرح شود که آن هم راه حل خود را دارد.
    در هر صورت من انتقال فیزیکی سرور را درست نمی دانم چون قطعه ای سنگین وزن، گران قیمت و چه بسا حساس برای شماست. اگر سرور شما مجازی سازی شده باشد و من جای شما می بودم، یک export کامل از VM می گرفتم، روی یک هارد یا DVD می ریختم و برای شرکت پشتیبان می فرستادم تا تغییرات لازم را بر روی آن انجام دهد و سپس بر گرداند. زمانی که برگرداند VM مربوطه را Import می کردم. البته توجه به مقوله امنیت بسیار مهم است.
    اگر در نهایت تصمیم گرفتید سرور را به طور فیزیکی برای شرکت ببرید حتماً آن را به طور مناسب بسته بندی نمایید. اکیداً توصیه می کنم هاردها را از آن در بیاورید و پس از لیبل زدن به طور جداگانه و با حساسیت بالاتر ارسال نمایید.

M-r-r، halvaei، taghikarim و 3 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Mehdi HashemiZadeh

عضو عادی شناسه تصویری i_t0xic
    نوشته
    1,032
    سپاسگزاری شده
    761
    سپاسگزاری کرده
    79
    نقل قول نوشته اصلی توسط mhsaleh نمایش پست ها
    آنچه مشخص است این است که شرکت پشتیبان تغییرات سخت افزاری نمیخواهد روی سیستم شما انجام دهد لذا هر کاری که بخواهد می تواند از راه دور هم انجام دهد. حال ممکن است بهانه کندی سرعت و کمبود پهنای باند مطرح شود که آن هم راه حل خود را دارد.
    در هر صورت من انتقال فیزیکی سرور را درست نمی دانم چون قطعه ای سنگین وزن، گران قیمت و چه بسا حساس برای شماست. اگر سرور شما مجازی سازی شده باشد و من جای شما می بودم، یک export کامل از VM می گرفتم، روی یک هارد یا DVD می ریختم و برای شرکت پشتیبان می فرستادم تا تغییرات لازم را بر روی آن انجام دهد و سپس بر گرداند. زمانی که برگرداند VM مربوطه را Import می کردم. البته توجه به مقوله امنیت بسیار مهم است.
    اگر در نهایت تصمیم گرفتید سرور را به طور فیزیکی برای شرکت ببرید حتماً آن را به طور مناسب بسته بندی نمایید. اکیداً توصیه می کنم هاردها را از آن در بیاورید و پس از لیبل زدن به طور جداگانه و با حساسیت بالاتر ارسال نمایید.
    دقیقا همینطوره اونها هرکاری بخوان میتونن از راه دور انجام بدن. اگر فایل حجیمی هم بخوان انتقال بدن نهایتش ارسال پستی DVD اش هست. ما هم آنچنان آماتور نیستیم میتونیم کمکشون کنیم. ولی چه کنیم. اینجا ایرانه، ملت راه نون در آوردن خودشو بلده، اونا هم خوب بلدن.

توضیحاتتون کاملاً درسته و متشکر. پس فرض بر اینکه ما سرور رو FDisk کنیم و از صفر با VM بناش کنیم، حتی اون شرکت میتونه یک نسخه نصب شده نرم افزارشون روی VM رو اکسپورت کنن و بفرستن ما اینجا ایمپورت کنیم روی VM درسته ؟

ویرایش توسط i_t0xic : 2014-12-19 در ساعت 10:18 PM

نام حقيقي: کریمی

عضو عادی شناسه تصویری taghikarim
    نوشته
    569
    سپاسگزاری شده
    436
    سپاسگزاری کرده
    658
    شرکتی که حاضر نیست به صورت ریموت کار شما را انجام بده و این زحمت رو نمیدن به بهانه اخازی بیشتر،شما فکر میکنید براتون VM بالا میارن و تغییرات انجام میدن ؟
    شما ریسک بردن سرور رو + هزینه اون به همراه قطعی شبکه همه رو در نظر بگیرید و ببینید آیا میصرفه خودتون ببرید یا خیر بگید همونا بیان.
    بنده به شخصه تو هر شرکتی که خودم پیاده سازی میکنم اگر مسئول رسیدگی خودم باشم حتما طوری پیاده سازی میکنم که نه به یک شرکت نرم افزاری بند باشم و نه سرم رو زیر بغل کسی قرار میدم.

Farhad A سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Hassan Saleh

عضو ویژه شناسه تصویری mhsaleh
    نوشته
    979
    سپاسگزاری شده
    1219
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط i_t0xic نمایش پست ها
    دقیقا همینطوره اونها هرکاری بخوان میتونن از راه دور انجام بدن. اگر فایل حجیمی هم بخوان انتقال بدن نهایتش ارسال پستی DVD اش هست. ما هم آنچنان آماتور نیستیم میتونیم کمکشون کنیم. ولی چه کنیم. اینجا ایرانه، ملت راه نون در آوردن خودشو بلده، اونا هم خوب بلدن.

توضیحاتتون کاملاً درسته و متشکر. پس فرض بر اینکه ما سرور رو FDisk کنیم و از صفر با VM بناش کنیم، حتی اون شرکت میتونه یک نسخه نصب شده نرم افزارشون روی VM رو اکسپورت کنن و بفرستن ما اینجا ایمپورت کنیم روی VM درسته ؟
    Virtual appliance - Wikipedia, the free encyclopedia

M-r-r سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع