نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 4سپاس
  • 1 توسط mahdy
  • 1 توسط maff21
  • 1 توسط dodvaod
  • 1 توسط maff21

موضوع: راه اندازی سرور مرکزی برای گیم نت

نام حقيقي: karimi

عضو عادی
    نوشته
    152
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    169

راه اندازی سرور مرکزی برای گیم نت

سلام.
    ما یک گیم نت داریم.
    چیزی شبیه محیط یک کافینت.( یک سرور با تعدادی کلاینت)
    فرق سیستم های گیم نت با سیستم های محیط شبکه مثل یک کافی نت ، تفاوت در سخت افزار هست.
    مثلا واسه کافی نت یه کلاینت معمولی و ساده که کارش فقط بازکردن سایت هست، کار رو راه میندازه؛ ولی برای گیم نت خود کلاینت باید حداقل رم 2 و گرافیک1 گیگ رو داشته باشن. حالا دیگه cpu و هارد هم هست و کشش قدرت مادربورد.

الان مدتی هست که تو فکر هستم نوع شبکه بندی و تجهیزات گیم نت رو تغییر بدم.
    میخواستم بدونم با توجه به تغییرات جدید در فناوری های نوپا و سال 2015 که نزدیکیم هستیم، چیزی نیست که بشه یک سرور مرکزی برای گیم نت راه انداخت و کلاینتها به اون وصل بشن و شروع کنن بازی کردن؟

یه چیزی مثه تین کلاینت و سرور مرکزی که برای محیط های شبکه کوچیک استفاده میکنن.
    ولی خوب همانطور که گفتم، برای گیم نت تجهیزات باید بالاتر باشه.

بنظر شما دوستان، چه راهی هست برای اینکه بتونیم یک سررو گیم قوی بزاریم و کلاینت هایی که فقط مانیتور دارن و کی بورد و ماوس.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: مهدی محّب الطّاهر

عضو عادی شناسه تصویری mahdy
    نوشته
    1,616
    سپاسگزاری شده
    923
    سپاسگزاری کرده
    311
    سلام
    سرور مولتی پوینت 2012 می تونه تا 20 تا زیرو کلاینت رو ساپورت کنه
    شما می تونی از این بنده خدا فیض ببری
    البته قبلش باید تست کنی
    یک روش دیگه هم هستش که می تونی یک دیوایس زیروکلاینت رو به یک سرور که روش به تعداد زیرو کلاینت هاست ماشین مجازی داری وصل کنی و هر ماشین رو به یک سرور اختصاص بدی

اما فقط یک نکته کار شما سنگینه
    درسته تو گیمنت ها بازی های سنگین نمی کنن اما باید شما خروجی گرافیک رو هم در نظر بگیری

خودت روی یک سرور بازی نصب کن بعد بهش ریموت بزن و تست کن

vahid2011 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Maff

عضو عادی شناسه تصویری maff21
    نوشته
    458
    سپاسگزاری شده
    190
    سپاسگزاری کرده
    210
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahid2011 نمایش پست ها
    سلام.
    ما یک گیم نت داریم.
    چیزی شبیه محیط یک کافینت.( یک سرور با تعدادی کلاینت)
    فرق سیستم های گیم نت با سیستم های محیط شبکه مثل یک کافی نت ، تفاوت در سخت افزار هست.
    مثلا واسه کافی نت یه کلاینت معمولی و ساده که کارش فقط بازکردن سایت هست، کار رو راه میندازه؛ ولی برای گیم نت خود کلاینت باید حداقل رم 2 و گرافیک1 گیگ رو داشته باشن. حالا دیگه cpu و هارد هم هست و کشش قدرت مادربورد.

الان مدتی هست که تو فکر هستم نوع شبکه بندی و تجهیزات گیم نت رو تغییر بدم.
    میخواستم بدونم با توجه به تغییرات جدید در فناوری های نوپا و سال 2015 که نزدیکیم هستیم، چیزی نیست که بشه یک سرور مرکزی برای گیم نت راه انداخت و کلاینتها به اون وصل بشن و شروع کنن بازی کردن؟

یه چیزی مثه تین کلاینت و سرور مرکزی که برای محیط های شبکه کوچیک استفاده میکنن.
    ولی خوب همانطور که گفتم، برای گیم نت تجهیزات باید بالاتر باشه.

بنظر شما دوستان، چه راهی هست برای اینکه بتونیم یک سررو گیم قوی بزاریم و کلاینت هایی که فقط مانیتور دارن و کی بورد و ماوس.
    دوست عزیزبنده تجربه ی بالایی تو این زمینه دارم
    من خودم دوست دارم با پیشرفت تکنولوژی سیستم های مورد استفاده رم باهاش تغییر بدم
    اما این روش خوبی نیست اول این که سرور خیلی خیلی باید قوی باشه از طرفی شبکه همچین ترافیکی رو نمیتونه تحمل کنه یا اگرم بتونه به محض این که یکم ترافیک شبکه رفت بالا سیستم ها دان میشن!
    بهتره عمل پردازش رو به خود سیستم های کاربری بسپاریم و از شبکه فقط به عنوان یک اتصال استفاده کنیم نه رد و بدل کردن ترافیک سنگین پردازشی!
    از طرفی بعدا برای فروش سیستم ها مشکلی پیش نمیاد!
    از اون طرف اگر سرور خراب شد مشکلی پیش نمیاد!اما اون جوری سرور مشکل پیدا کرد کل سیستم ها دان میشن!
    واسه ارتقاع سیستم ها هم مشکلی نداری و راحت مشکلات پیش اومده رو میتونی بر طرف کنی!

اینم آموزش جامع و کامل نرم افزاری

http://forum.persiannetworks.com/f109/t66693.html

نام حقيقي: karimi

عضو عادی
    نوشته
    152
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    169
    مرسی از شما؛
    خب من الان سیستم هام با کابل به یکدیگر وصل هستند.
    میخوام چون تو دست و پا نباشه بیام کارت شبکه وایرلسی بزارم که بدون سیم باشه و سیم دیگه تو دست و پا نباشه که هی پا بزارن روش.
    البته میدونم که امنیت شبکه سیمی نسبت به وایرلس میگن بالاتره.
    نظر شما چیه؟
    هدف شبکه کردن سیستم هاست و با هم بازی کردن تحت شبکه هست.
    فک نمیکنم شبکه ویارلسی انچنان مشکلی پیش بیاره!

نام حقيقي: سید هادی

عضو عادی شناسه تصویری dodvaod
    نوشته
    378
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    552
    پیشنهاد میکنم برای این کار از وایرلس استفاده نکنی! بهتره با یه مدیریت خوب محیط از همون شبکه کابلی استفاده کنی.وایرلس برای برخی از موارد باعث تاخیر خواهد شد و همچنین هزینه شما رو هم بالاتر خواهد برد و امواج وایرلس محیط گیمنت رو تحت تاثیر منفی قرار میده.
    داکتهای زمینی و دیواری و یه سری کابل جمع کن در بازار وجود داره که مشکلت رو حل میکنه.
    امنیت؟! فکر نکنم کسی روی گیم نت وایرلس بخواد کاری بکنه!علاوه بر اینکه می توان با اقداماتی امنیت شبکه بی سیم رو تامین کرد.
    موفق باشید

نام حقيقي: Maff

عضو عادی شناسه تصویری maff21
    نوشته
    458
    سپاسگزاری شده
    190
    سپاسگزاری کرده
    210
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahid2011 نمایش پست ها
    مرسی از شما؛
    خب من الان سیستم هام با کابل به یکدیگر وصل هستند.
    میخوام چون تو دست و پا نباشه بیام کارت شبکه وایرلسی بزارم که بدون سیم باشه و سیم دیگه تو دست و پا نباشه که هی پا بزارن روش.
    البته میدونم که امنیت شبکه سیمی نسبت به وایرلس میگن بالاتره.
    نظر شما چیه؟
    هدف شبکه کردن سیستم هاست و با هم بازی کردن تحت شبکه هست.
    فک نمیکنم شبکه ویارلسی انچنان مشکلی پیش بیاره!
    دوست عزیز اصلا به هیچ وجه این کارو نکنی !
    همین جوریش کابلی کم میارن خودت بعدا تست کن ببین!
    چه برسه بخوای وایرلس کنی!
    اگر این کارو کردی مرتبا سیستم ها از شبکه میپرن بیرون و یا توی ترافیک شدید توی بازی به مشکل بر میخورن!
    Latency توی بازی خیلی مهمه مثال اگر یه سیستم Latency پایین باشه بقیه سیستم ها هم باید منتظر اون بمونن!درصورتی که اونا هم مشکل Latency دارن دیگه کلا کار خراب میشه!
    من برای یه کافی نت به خاطر فضای کم این کارو کردم کلی مشکل داره با این که تعداد سیستماش کمن و کار خاصی هم نمیکنه!
    چه برسه گیم نت که ترافیمش در حد خیلی بالاییه!
    در ضمن تا جایی که ممکنه اتصالات کابلی ارجع ترن نسبت به اتصالات بی سیم!
    شما سعی کن با داکت کشی مناسب و یا یه فکر خوب مسله ی به هم ریختگی کابل هارو حل کنی!

ویرایش توسط maff21 : 2014-11-27 در ساعت 06:26 PM

کلمات کلیدی در جستجوها:

http:forum.persiannetworks.comf25t68551-new.html

سرور گیم نتزیرو کلاینت برای گیم نتایا زیرو کلاینت به درد گیم نت میخورهگیم نت با تین کلاینتگیم نت با سرور و کلاینت سادهروش تست شبکه گیم نت قیمت سرور برای گیمنتدستگاه سرور گیم نتسرور برای گیم نتسرور مناسب گیم نتسناریوی شبکه یک کافی نتروشهای شبکه کردن گیم نتسیستم های گیمنتراه اندازی سرور کم نتطریقه شبکه کردن سیستم ها در گیم نت

برچسب برای این موضوع