با سلام به همه ی عزیزان.
دو سوال داشتم که گفتم انگار به هم مربوطه در یک تاپیک بپرسم.
من 2 مودم دارم مدلهای
TP-Link TD-8811 مدل دقیق لینکش
و
TP-link TD-8817 مدل دقیق لینکش

الان بین این دو تا مودم 2 تا مورد هست که برام مشکل ایجاد کرده.

1- با مودم 8817 که برای گیم آنلاین داخل نرم افزار گیمرنجر هاست ایجاد میکنم (طبق عکس زیر - کادر آبی رنگ مشخص هست)
همینطور که میبینید یک فرد ایرانی دیگه هاست ایجاد کرده و پینگش به شکل عددی 96 میده , ولی برای من با مودم 8817 down میزنه)
http://s5.picofile.com/file/8150448034/grdownping.png
برای دیگران به جای اینکه جلوی room من پینگ طرف رو نسبت به هاست من نشون بده به جاش برای اون فرد مینویسه down.
ولی با مودم 8811 که room هاست ایجاد میکنم برای بقیه پینگ نشون میده مثلا برای یک ایرانی پینگ room هاست من رو 59 نشون میده
عکس زیر:
http://s5.picofile.com/file/8150449218/grpingok.png

حالا میخوام بدونم چطور مشکل رو حل کنم که با مودم 8817 هم وقتی room هاست گیم ایجاد میکنم برای بقیه پینگ نشون بده.
میگفتند شاید مشکل از فایروال ویندوز یا فایروال مودم باشه که من کاملا فایروال ویندوز رو off کردم , مودم رو هم فایروالش رو off کردم. آنتی ویروس هم اصلا روی سیستم ندارم که مثلا از آنتی ویروس باشه. یه موردی هم هست سرچ کردم میگن شاید از block ICMP packets باشه... میشه از اینه؟ چی هست اصلا؟
مشکل از چیه؟ خود مودم؟ تنظیم خاصی داره؟

------

2- با مودم 8817 وفتی snr و میزان Max Rate یا همان Attenuation Rate رو چک میکنم طبق عکس زیر هست
و max rate رو 11 مگ نشان میده:

-------------------
ولی مودم 8811 خط رو تا 7.5 مگ نشون میده:

خوب میخوام بدونم آیا مودم بهتری هم هست که downstream و max rate رو حتی از 8817 بیشتر ارائه کنه؟
سرچی که کردم گفته شده مودمهایی که چیپ برودکام دارند برای خط هایی ضعیف مثل خط من بسیار خوب هستند
و میتونن Attenuation Rate رو بسیار شگفت انگیز زیاد کنند. میخوام بدونم این حرف صحیحه؟
چه مودمی رو برای من پیشنهاد میکنید که با وجود فاصله ایی حدود 3 تا 4 کیلومتر با مرکز مخابراتی بتونه rate بالایی برای من بیاره و پایدار باشه و قطعی نداشته باشه. وایرلس بودن یا نبودنش مهم نیست. قیمت هم تا 80~90 تومن میخوام هزینه کنم. ارزونتر بهتر، نشد با همین بودجه.
ولی حتما میخوام مشکل پینگ down نشون دادن رو نداشته باشه و مثل اون مودم قدیمی 8811 پینگ عددی نشان بده.