نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط nadali
  • 1 توسط nadali

موضوع: مشکل در استفاده از مودم TP-Link برای بیشتر کردن پورت کابل LAN خوابگاه

نام حقيقي: hassan

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2

مشکل در استفاده از مودم TP-Link برای بیشتر کردن پورت کابل LAN خوابگاه

با سلام. میدونم احتمالا تکراریه این سوال .تقریبا همشو خوندم ولی کیس ها یکم متفاوت بود! جوابی هم نگرفتم متاسفانه!

ما تو خوابگاه در هر اتاق دوتا کابل LAN داریم. ولی چون 4 نفریم مشکل ایجاد میشه! با نرم افزار ها هم لپ تاپ باید همیشه روشن باشه!

من یه مودم tp-link مدل TD-W8901G دارم. چهار پرتس!

شبکه خوابگاه اینترنت اکسس نمیده و ما با یوزر پسورد خودمون اینترنت میگیریم(با وی پی ان). مشکل اینه که میخواستیم با این مودم تعداد پرتهارو بیشتر کنیم و هرکسی با یوزره خودش وصل بشه! ولی اونم نشد. میخواستم بدونم اصلا همچین کاری ممکنه؟!

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Mehdi HashemiZadeh

عضو عادی شناسه تصویری i_t0xic
    نوشته
    1,032
    سپاسگزاری شده
    761
    سپاسگزاری کرده
    79
    پورت های مودم با هم بریج هستن ینی شما میتونی یکی از اون کابل ها رو بزنی به پورت شماره 1 مودم مثلا، پورت 2 و 3 و 4 هم برای 3 تا از لب تاب هاتون، یه پورت هم که اضافی تو اتاقه برای اون یه نفر که مودم جاشو نداره.

اگر میخواید راحت تر هم باشید با 60-70 تومن یه اکسس پوینت جور کنید و کلا بدون سیم وصل شید که محدودیت کابل نداشته باشید.

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط i_t0xic نمایش پست ها
    پورت های مودم با هم بریج هستن ینی شما میتونی یکی از اون کابل ها رو بزنی به پورت شماره 1 مودم مثلا، پورت 2 و 3 و 4 هم برای 3 تا از لب تاب هاتون، یه پورت هم که اضافی تو اتاقه برای اون یه نفر که مودم جاشو نداره.

اگر میخواید راحت تر هم باشید با 60-70 تومن یه اکسس پوینت جور کنید و کلا بدون سیم وصل شید که محدودیت کابل نداشته باشید.

ممنون که جواب دادید! ولی مشکلی که هست اینه که،تنظیمات مودم رو نمیدونیم یه بار با هزار بدبختی یه کاری کردیم فقط یه نفرتونست از طریق مودم آی پی بگیره! کابل دیگه رو که به مودم میزدیم به شبکه دانشگاه وصل نمیشد. مودم وایرلس داره ولی تا زمانی که نتونیم مشکل آیپی رو حل کنیم اونم به درد نمیخوره!

نام حقيقي: آرش نادعلی

عضو عادی
    نوشته
    22
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    98
    dhcp مودم تی پی لینک ر غیرفعال کن روی حالت بریج بزار
    آی پی های شبکه دانشگاه توی چ رنجی هستش؟
    ممکنه لازم باشه آی پی پیشفرض مودم تی پی لینک تغییر داده بشه

- - - ادامه - - -

مودم شما اینه دیگه درسته؟
    http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=TD-W8901G
    ----
    پس از غیرفعال کردن dhcp و مطمئن شدن از اینکه آی پی مودم تی پی لینک با شبکه دانشگاه کانفلیت نداره یکی از کابلهای لن ر به یکی از پورتهای زرد (LAN) وصل کن و از طریق وای فای یا کابل به شبکه دانشگاه وصل بشید . فقط باید کابل شبکه دانشگاه ر به یکی از پورتها LAN مودم وصل کنید

hassan_ur2 سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    آرش جان ممنون بابت راهنماییتون بله مودم همونه! کاری که گفتی رو کردم! ولی الان فقط یه دستگاه مینونه وصل بشه! یعنی یکی که وصل میشه بقیه فقط به مودم وصل میشن دیگه به شبکه اصلی وصل نمیشن! فک کنم IP نمیگیره
    مشخصات شبکه خوابگاهم اینه:

IPv4 address 172.16.90.73
    IPv4 DHCP server 172.16.90.1

البته یدونه هم IBsngDialer داریم اونم مشخصاتش اینه:
    IPv4 address: 192.168.250.46
    IPv4 DNS server 172.16.1.41

حالا نمیدونم مودم نیازی به کانفیگ داره یا نه! یا اصلا چطور کانفیگ میشه!

نام حقيقي: آرش نادعلی

عضو عادی
    نوشته
    22
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    98
    یعنی شما وقتی در حالت معمول (بدون مودم) کابل ر به سیستمت وصل میکنی توی رنج 172.16.90.0/24 با گت وی 172.16.90.1 به صورت اتوماتیک آی پی میگیره؟
    بعد کانکشن میزنی و اینترنت داری .
    اگر این طور باشه
    شما همانطور که گفتم مودم ر به صورت بریج (bridge) کانفیگ کن (dhcp غیرفعال) و کابل اصلی شبکه ر به یکی از پورتهای LAN مودم بزن و سه پورت LAN دیگه داری که میتونی سه تا سیستم دیگه ازش استفاده کنی. پورت WAN ر خالی بزار
    اگر این مشکلت ر حل نکرد بگو که وقتی به گفته خودت یک سیستم اینترنت داره و بقیه ندارند آیا بقیه هم آی پی میگیرند یانه ؟
    و نوع کانکشن ر هم بگو که "pppoe" یا به صورت وی پی ان هستش (pptp-l2tp)

hassan_ur2 سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    بله وقتی بدون مودم وصل میکنم تو همون رنج یه IP میگیره بعد کانکشن میزنیمو اینترنت استفاده می کنیم.

همونطور که بالا هم اشاره کردم با تنظیماتی که شما میگین فقط یه نفر به شبکه اصلی وصل میشه و میتونه از کانکشن خودش استفاده کنه! نفر دوم IP نمیگیره! البته به مودم وصل میشه ولی چون به شبکه ی اصلی وصل نمیشه نمیتونه کانکشن خودشو فعال کنه و از اینترنت استفاده کنه!

اگه اشتباه نکنم pptp هستش!

کلمات کلیدی در جستجوها:

تعداد محدودیت کانکشن در مودم وایرلس

استفاده از مودم 4 پورت tp-linkبرای اکسس پوینت

برچسب برای این موضوع