صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 18 از مجموع 18

موضوع: خرید pc معمولی یا سرور

نام حقيقي: اشکان

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    1. نه رم 8 هم میخوره ( ولی 16 نمیخوره)، ولی رم های udimm تو ایران سخت گیر میاد.
    2.نه ویندوزی لزوما" روشون نیست.
    3. بک آپ روالش رو شما تعیین میکنید و خود سرور بک آپ نمیگیره.
    4.خیر هاردها از نوع SAS هستن و قیمتش هم خیلی بیشتر از هارد ساتاست.
    5.از سری سی پی یو های نسل 3 e3 و رم های 1600 یا 1866 MT/s استفاده کنید.

نام حقيقي: میثم حلوایی

عضو ویژه/سرپرست بخش Windows شناسه تصویری halvaei
    نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    سلام مجدد دوست عزیز
    1- خیر
    شما میتونی بری توی سایت HP و سرور مربوطه رو جستجو کنی . فکر میکنم 64 گیگ رم رو ساپورت میکنه .من 32 گیگ رم نصب کردم و مشکلی هم نداشته است.
    2- اصلا هیچی نداره. شما به راحتی میتونی روی اون ویندوز نصب کنی یا ترجیحا برای قابلیت های بیشتر vmware vsphere
    3-کلا فلسفه ی سوال شما اشتباهه توضیح میدم .ببین یکی از قابلیت های سرورها قطعه ای هست که به انها raid contoller می گویند . کار این قطعه اگر بخواهم خیلی ساده بگویم مدیریت کردن هارد ها برای استفاده از قابلیت های بیشتر نظیر ماندگاری اطلاعات و پایداری انهاست . در این باره جستجو کن . raid contoller که به صورت پیش فرض روی اسن سرور نصب هست مدل p120 هست که در بهترین حالت raid 1+0 را ساپورت میکنه .یعنی شما دو تا هارد یک ترابایتی میخری و این raid رو فعال میکنی و در مجوع 1 ترا هارد داری . در عوض اگر یکی از هارد هات سوخت (که احتمالش کم نیست) اطلاعاتت از دست نرفته که این قضیه خیلی خیلی مهمه.
    برای سرعت بیشتر و استفاده از raid 5 باید کنترلر بهتری بخری مثلا p420i
    4- هارد ها کمی تا قسمتی معمولی هستند . اما خیلی هم معمولی نیستند .دو فرق عمده با هارد های معمولی - این هارد با اینکه از نظر ظاهری به هارد های معمولی شبیه اند اما دو تفاوت اساسی دارند.
    1- سرعت چرخش هارد و در واقع خواندن اطلاعات 7200 دور در دقیقه است . اما هارد های معمولی 5400 دور می باشد .
    2- اگر پول بیشتری بدهی می توانند Hot plug باشند یعنی هنگام روشن بودن سرور اگر هارد مشکل پیدا کرد شما میتوانی از سرور جدا کنی و هارد سالم جایگزین آن کنی. (اگر میبینی نیاز داری)
    5- هم نه و هم آره . هنگام خرید به مشخصات دقیق قطعات ، ارجینال بودن رم ها و هارد ها خیلی دقت کن .

نام حقيقي: کریمی

عضو عادی شناسه تصویری taghikarim
    نوشته
    569
    سپاسگزاری شده
    436
    سپاسگزاری کرده
    658
    نقل قول نوشته اصلی توسط moj14mja نمایش پست ها

سلام مجدد
    چند سوال
    1-گفتند که این سری ml فقط رم 4 گیگ می خوره، درسته؟
    2 - آیا این ها ویندوز سرور اوریجینال دارند یا باید یه ویندوز کرک شده نصب کنم؟
    3- ایا این ها یه هارد بک آپ دارد یا اینکه باید دو هارد بزارم و یکی را بگیرم برای بک آپ؟
    4- هارد های اصلی و بک آپ ، همان هارد های ساتا معمولی هستند؟ و می شود هر مارکی گذاشت؟
    5-این تفاوت قیمت در فاکتور 1 و 2 منطقی هست؟ یعنی مب تونم به شرکت اطمینان کنم

دوست عزیز چرا سرور SuperMicro تهیه نمیکنید که قدرت خریدتون بیشتر بشه .؟

صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع