نمایش نتایج: از شماره 1 تا 14 از مجموع 14
سپاس ها 42سپاس
  • 1 توسط Amir 2010a
  • 3 توسط mehrzadmo
  • 1 توسط Amir 2010a
  • 1 توسط mehrzadmo
  • 2 توسط Amir 2010a
  • 4 توسط hadihadi2
  • 7 توسط mehrzadmo
  • 3 توسط hadihadi2
  • 2 توسط hexman
  • 2 توسط mehrzadmo
  • 4 توسط A.Yazdani
  • 3 توسط hadihadi2
  • 4 توسط mehrzadmo
  • 5 توسط M-r-r

موضوع: انتخاب نوع اکانتینگ در میکروتیک

نام حقيقي: امیر احمدی

عضو عادی
    نوشته
    955
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    292

انتخاب نوع اکانتینگ در میکروتیک

سلام
    ما روی یک سیستم Router OS میکروتیک نصب و کانفیگ کردیم حالا موندیم در انتخاب PPPOE یا PPTP برای اکانتینگ
    اکانتینگ برای پخش اینترنت حجمی میاد کاربران تبلت و موبایل و همچنین سیستم های ویندوزی PC های کاربران در یک بیمارستان فعلا فقط برای پرسنل است (نیازی به هات اسپات نیست )

تفاوت PPPOE با PPPTP چیه و به نظر شما کدوم رو انتخاب کنیم ؟
    با تشکر

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط Amir 2010a : 2014-09-01 در ساعت 12:13 AM
    amin-net سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    اگر کاربراتون تبلت و گوشی اندرویدی دارند با توجه به عدم پشتیبانی اندروید از pppoe باید از pptp استفاده کنید . اگر گوشی ها از pptp هم پشتیبانی نمی کنه مجبورید به سمت هات اسپات برید .

M-r-r، amin-net و Amir 2010a سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    955
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    292
    امنیت PPTP بیشتره یا PPPOE ? باید کانفیگ طوری باشه که کاربر نتونه اینترنت دزدکی استفاده کنه

برای 100 یوزر اکانتینگ یوزر منیجر میکروتیک جوابگوست یا باید IBSNG نصب کنم ؟

گر کاربراتون تبلت و گوشی اندرویدی دارند با توجه به عدم پشتیبانی اندروید از pppoe باید از pptp استفاده کنید . اگر گوشی ها از pptp هم پشتیبانی نمی کنه مجبورید به سمت هات اسپات برید .
    امکان استفاده از هر دو وجود داره مثلا برای پورت میکروتیک متصل به اکسس پوینت هات اسپات و PPTP - برای کلاینت های ویندوزی PPPOE راه اندازی کنیم ؟

نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    امنیت PPTP بیشتره یا PPPOE ?
    فرقی نداره . جفتشون هیچ امنیتی ندارند . اما از اون امنیت مورد نظر شما تامینه !
    برای صد یوزر ان تی تک رو پیشنهاد می کنم . اکانتینگ میکروتیک هم در صورتی که گزارش خاصی و ... خاوست های عجیب و غریب ازش نداشته باشید و روی یه روتر قوی (ترجیحا سیستم ) با هارد یا حافظه کافی جوابگوس .

بله . ولی دردسر ها و نکات خاصی داره که بهتره لحاظ بشه .

عضو عادی
    نوشته
    955
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    292
    فرقی نداره . جفتشون هیچ امنیتی ندارند
    ببخشید میشه این مورد بیشتر توضیح بدین چون هیچ سایتی در این مورد بحث نمیشه
    گزینه بهتری وجود داره برای این سناریو ؟

صرفنظر از کلیه هزینه های سخت افزاری به نظر شما و دیگر دوستان عزیزی که سابقه راه اندازی این سناریو رو دارین برای کانفیگ و راه اندازی چه مبلغی رو باید فاکتور بدیم ؟

برای صد یوزر ان تی تک رو پیشنهاد می کنم . اکانتینگ میکروتیک هم در صورتی که گزارش خاصی و ... خاوست های عجیب و غریب ازش نداشته باشید و روی یه روتر قوی (ترجیحا سیستم ) با هارد یا حافظه کافی جوابگوس .
    تا جایی که من میدونم نرم افزارهای اکانتینگ زیر وجود داره
    1- User Manager MiktoTik
    2- سیب
    3- IBSNG
    4- NTTAK

اگر دوستان عزیز یک مقایسه از اینها رو برای تازه کارهایی مانند من بزارین خیلی ممنون میشم تا بدونم کجا و برای چه تعداد کاربر چی پیشنهاد بدیم
    با تشکر

amin-net و winxp سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: امیرهادی یزدانی

عضو عادی
    نوشته
    135
    سپاسگزاری شده
    160
    سپاسگزاری کرده
    14
    به نظر من از یوزر منجیر برای این تعداد یوزر استفاده نکنید.. چون مشکلات خاص خودش رو داره.. اکانتینگ سیب راحت و کاربر پسند هست و کار شما رو راه میندازه و در نسخه رایگان اجازه ساخت 1000 یوزر رو دارید که همزمان 30 تا انلاین میتونید داشته باشید..بیستر از تون باید لایسنس بخرید
    در کل امکاتاتی که توی سیب و یا ibsng هست رو نمیتونید در یوزر منیجر میکروتیک پیدا کنید.. به نظر من یوزر منجیر برای سناریو های کوچیک و ساده کاربرد داره
    در مورد NTTACK نظری ندارم ولی به نظر من با حتی یوزر منجیر هم قابل قیاس نیست چه برسه به مقایسه با ibsng ,sib
    الیته این نظر من هست و نظر سایر دوستان محترم هست
    من سیب رو با لایسنس برای 2000 کاربر هم استفاده کردم
    و ibsng رو در مخابرات تجربه 5000 یوزر به بالا رو باهاش داشتم
    ----
    برای سناریو های کوچیک و ساده یوز منجیر، برای سناریو های متوسط از نظر تعداد کاربر سیب و سناریو های بزرگتر ibsng البته منظورم نسخه رایگان نیست اونم برای کاربرد های حرفه ای

mohsenhvac، amin-net، hexman و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    ببخشید میشه این مورد بیشتر توضیح بدین چون هیچ سایتی در این مورد بحث نمیشه
    به نظر من به چند دلیل این اتفاق می افته ! یکی اینکه امنیت شما به نحوه کانفیگ و .. بستگی داره . دو اینکه از نظر شما امنیت چیه ؟
    اگر صرفا میخواهید کسی بدون یوزر و پسورد نتونه از اینترنتتون استفاده کنه ؟ میخواهید ترافیک شنود نشه ؟ میخواهید سرعتتون توی کار زیاد باشه و ....
    یه جدول بود از میکروتیک در مورد طبقه بندی امنیتی تانل ها که متاسفانه نمی تونم پیداش کنم اگر نه راهنمای جالبیه .
    خلاصه یه مقدار بحث مفصله . اگر فرصتی بود سعی می کنم در این مورد کامل تر - تا جایی که سوادم اجازه میده - صحبت کنم .

تا جایی که من میدونم نرم افزارهای اکانتینگ زیر وجود داره
    + چند ده تای دیگه !
    این چند تا در حقیقت پر مصرف ترین ها تو ایرانن . بازم محل استفاده بستگی به تعداد کاربر نیاز هاتون و خیلی چیزای دیگه بستگی داره !
    اما یه تقسیم بندی نصفه نیمه شخصی من دارم :
    یوزر من تحت میکروتیکه سبک ساده و ... اگر مورد خاصی نداری و گزارش نمیخوایی و امکانات نمیخوایی تا 50 حتی بعضا 100 تا قابل تحمله . به شرطی که روتر تون فضای کافی برای دیتا بیس و لاگ ش داشته باشه و ...
    ان تی تک nttac تحت ویندوزه قفل شکسته اس -مجانی ! - سبکه ساده اس و ... تقریبا موارد مهم رو کاربرا خودشون اضافه کردن . بانک تر و تمیزی داره که تقریبا انجام هر کاری باهاش ممکنه . یه چند تا مشکل هم داره مثلا قدیمیه -شرکتش تعطیل شده ! -، فارسی رو پشتیبانی نمی کنه ، رابط تحت وب پیش فرض نداره و ... اما هنوز هم یه نرم افزار مفید و کامله !!! هیچ مورد اضافه ای نداره ! قابل توسعه اس ! رابطش منطقیه و ... تا چند هزار کاربر رو هم ساپورت می کنه بدون هیچ مشکلی !

sib
    نسخه مجانی و هزینه دار . تحت لینوکس - فارسی - کانفیگ خاصی نداره . راهنما داره . پشتیبانی داره و ... هزینه اش منطقیه ! از نظر طراحی و برنامه نویسی مزخرفه ! دیتابیسش وحشتناکه ! مشکلات زیادی داره ! که خیلی هاش هم از نظر من بر میگرده به طراحی یعنی خیلی از چیزا از ابتدا توش نبوده بعد به زور بهش اضافه شده . رابطش یه اسباب بازی زشت و بدقواره اس . البته ناگفته نماند یه رابط تحت وب نسبتا شیک و مجلسی داره براش م یآد که نسبتا جالبه . اما در کل خوبه و قابل استفاده ! تعداد یوزرش هم چندان مهم نیست .

ibs تحت لینوکس - مجانی و هزینه دار . مجانی اش یه نسخه قدیمیه که استفاده نشه بهتره . هزینه اش سر سام آوره و کمر شکن ! حتی پشتیبانی اش ! امروزا پشتیبانی جالبی نداره . تمام شرکت های بزرگ اینترنتی ایران از این استفاده می کنن . امکاناتش جالبه . رابطش خوشبختانه تحت وبه . و....

- - - ادامه - - -

در مورد NTTACK نظری ندارم ولی به نظر من با حتی یوزر منجیر هم قابل قیاس نیست چه برسه به مقایسه با ibsng ,sib
    اول که nttac . دوم که اگر نظری ندارید مقایسه چرا ! سوم بنده حاضرم بهتون نشون بدم با دلایل فنی که نه تنها با سیب و ای بی اس قابل مقایسه اس از خیلی جهات از اونها سره !!! اگر کسی وقت بزاره و یه رابط تحت وب تر و تمیز براش بنویسه کلا با هیچ چی عوضش نمی کنم !!!

M-r-r، mohsenhvac، amin-net و 4 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    135
    سپاسگزاری شده
    160
    سپاسگزاری کرده
    14
    بله البته شما استاد هستید این از ریزبینی جنابعالی هم مشخصه که یه k اضافه هم از دیدتون پنهان نمیمونه به نظر من نرم افزار کرک شده تحت ویندوز که هیچ ساپورت و پشتیبانی نداره و حتی هیچ کدوم امکانات سیبی که از نظر شما خیلی بده رو هم نداره ..زیاد حرفه ای نیست..اگه قراره تایم بزارید و nttac رو توسعه بدید
    یکم ادم وقت بزاره و یه اکانتینگ درست مثل freeradius رو توسعه بده خیلی به نتایج بهتری میرسه.. البته نظر شما در مورد سیب هم قابل احترام هست ولی به نظر بنده اینقدر که شما گفتید بد نیست امکاناتش برای یه اکانتینگ متوسط هم مناسبه

یکسری امکاناتش تو سایتش هست برای الینکه تبلیغ نشه اینجا کپی میکنم :

امكان تعريف User بصورت نامحدود
    امكان اعتبار سنجي ( Authentification ) كاربر با يكي از چهار متد
    Caller ID Only ,UserName & Caller ID UserName & Password ,UserName Only
    پشتيباني Caller ID
    امكان تعريف وضعيت كاربر بصورت Enable If Sell
    يعني اينكه تا كارت به فروش نرود، استفاده از آن غير ممكن است.
    امكان اختصاص IP به يك User
    امكان تعريف ضريب استفاده در ساعات شبانه روز براي هر User
    امكان اعمال ضريب استفاده از هر پورت سرور براي هر User
    توليد كاربر بطور خودكار ( Generate User )
    امكان ورود اطلاعات كاربر از پرونده ( Import User )
    امكان ذخيره اطلاعات كاربر در پرونده ( Export User )
    امكان انجام عملياتهاي خاص براي گروهي از كاربران ( Batch Process )
    امكان بازيابي كاربران حذف شده ( Restore )
    گزارش كامل براي هر User از زمان ايجاد User تا لحظه حذف آن كليه عملياتهائي كه توسط User يا Reseller يا Operator در ارتباط با User انجام مي شود ثبت مي گردد.

امكان اختصاص IP به هر گروه ( كاربرد براي صدور چت كارت و غيره )
    امكان تعيين ماكزيمم تعداد كاربران Online هر گروه
    امكان اختصاص گروه به Reseller
    عدم محدودیت در تعداد کاربران آنلاین (نا محدود)
    امكان تعريف انواع NAS (CISCO,Total,… )
    شتيباني كامل از (Reseller - Virtual ISP)
    امكان تعريف بي نهايت Operator توسط هر Reseller
    امكان محدود كردن هر Reseller و Operator به تك تك قسمتهاي نرم افزار (بيش از 200 محدوديت)
    امكان محدود كردن كاربران هر Reseller به استفاده از پورت خاص يا زمان اتصال در ساعات شبانه روز به تفكيك Reseller
    امكان تعيين ميزان اعتبار كاسته شده از Reseller بر حسب استفاده كاربرانش از پورت خاص يا زمان اتصال در ساعات شبانه روز به تفكيك Reseller
    امكان تعيين ماكزيمم تعداد كاربران Online هر Reseller
    امكان تعريف گروه، كاربر، NAS و Customer توسط Reseller (توجه كنيد كه هر Reseller مي تواند گروه، كاربر، NAS و Customer هاي خودش را داشته باشد)
    امكان اجاره دادن يك يا چند خط به يك Reseller

مشخصات UserWebsite:
    سوابق اتصال و اعتبار
    سوابق هزينه
    تغيير رمز عبور
    سوابق علت عدم اتصال
    انتقال اعتبار
    ارسال پيام كوتاه
    ---
    امكان حذف كاربران بصورت خودكار و براساس پارامترهاي مختلف
    امكان بازيابي كاربران حذف شده
    مشخصات Customer
    منظور از Customer نماينگان فروش كارت مي باشد كه كارتها را بصورت كلي و با تخفيف از ISP خريداري كرده و به مشتريان مي فروشند.
    امكان صدور نامحدود فاكتور براي هر يك از Customer ها
    امكان نگهداري موجودي هر يك از كارتهاي اينترنت يا سرويسهاي تعريف شده
    امكان استفاده هر Reseller از اين بخش بدون تداخل
    (حتي Reseller ها مي توانند عمليات فروش كارت خود را در اين سيستم ثبت نمايند)
    اخذ گزارشات متنوع
    ---
    ibnsg ,netbill هم که امکاناتشون خیلی زیاده دیگه امکان کپی اینجا نداره ..اگه اکانتینگ حرفه ای لازم هست پس پول هم باید خرج کرد..
    من از شرکت خاصی طرفداری نمیکنم ولی به نظرم ibsng,netbill خیلی خوبن و بعدشم سیب..تجربه کار با nttac رو هم داشتم ولی اینقد که شما ازش تعریف کردید توش ندیدم.ولی خوب ازش بدگویی هم نمیکنم ولی به نظرم نرم افزار کرکی تحت ویندوز بدون ساپورت و پشتیبانی حرفه ای نیست..مطمئن باشید اگه اینقد نیاز ها رو خوب براورده میکرد تمام isp ها به خاطر صرفه جویی در هزینه ها از nttac استفاده میکردن

mohsenhvac، amin-net و nahvi18 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Blackie

عضو عادی شناسه تصویری hexman
    نوشته
    2,343
    سپاسگزاری شده
    406
    سپاسگزاری کرده
    852
    ميشه كمي در مورد محدوديت هاي nttac بفرماييد؟

M-r-r و amin-net سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    مطمئن باشید اگه اینقد نیاز ها رو خوب براورده میکرد تمام isp ها به خاطر صرفه جویی در هزینه ها از nttac استفاده میکردن
    قربان تا چند سال قبل تمام شرکت های ایرانی از این استفاده می کردند ! الان هم خیلی ها دارن ازش استفاده میکنند و ...
    سیبی که از نظر شما خیلی بده
    بحث من ، نظر شخصی نیست دلایل فنیه ! بعدم عرض کردم کار می کنه ! و خوبه !
    اگر توضیح نیازه دقیقا بفرمایید تا عرض کنم . اگر دلیل و توضیحی دارید ممنون میشم بفرمایید .

amin-net و nahvi18 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: احمد یزدانی (Poker)

عضو ویژه شناسه تصویری A.Yazdani
    نوشته
    946
    سپاسگزاری شده
    1312
    سپاسگزاری کرده
    430
    نوشته های وبلاگ
    8
    هر چند می دونم این یک بحث دوستانست اما لازم می دونم که بگم دوست خوبم hadihadi2 از شبکه کار های حرفه ای هستند, که در ضمینه امنیت شبکه جزء بهترین های کشور هستند.
    استاد مقدس هم که جای خود رو دارند.

شاید جالب نباشه این نوع بحث و جدل ها.
    ممنونم

mehrzadmo، amin-net، hadihadi2 و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    135
    سپاسگزاری شده
    160
    سپاسگزاری کرده
    14
    اصلا خدایی ناکرده قصد من جسارت نیست و همه دوستان فروم استاد بنده هستند.. اگه خدایی نکرده جسارتی شده عذر میخوام..قصد بحث در مورد یه مطلب تا نتیجه بگیریم..من اصلا قصد جسارت ندارم و خیلی دوستانه دارم بحث رو ادامه میدم... البته به دلیل اینکه من شاید تجربه حرفه ای با nttac نداشتم، امکانش هست واقعا در اشتباه باشم.. ولی برای مثال یکی از همین محدودیت های nttac همین پرتال و یا سایت کاربران هست که امکاناتی همچون ریز مصرف و یا شارژ انلاین رو نداره ، ایا nttac قابلیت گزارش بر اساس مک ادرس رو داره ؟ ایا امکان بایند کردن مک ادرس رو همچون ibs داره ؟ امکان تعریف کیو به صورت داینامیک رو داره ؟امکان ارسال پیامک در زمان انمام شارژ برای کاربر داره ؟ (منظورم ایمیل نیست) ؟ امکان تخصیص adress pool/ip static رو به ازای هر کاربر داره ؟ واقعا این موارد رو نمیدونم اگر امانش رو داره لطفا توضیح بدید..منظور بنده امکان ذاتی هست.. بدون نیاز به توسعه توسط کاربر در وهله اول و در مرحله دوم تمام موارد ذکر شده با توسعه امکان پذیر هست ؟ واقعا برای اکاهی خدم میپرسم قصدم بحث یا جدال نیست

mehrzadmo، amin-net و nahvi18 سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    منم بحث رو مفید می بینم . و چون مهندس هم از دوستان علمی و فنی هستند بهتر دیدم برای اینکه تاپیک از موضوع اصلی خارج نشه موضوع به این تاپیک منتقل بشه :
    بررسی ان تی تک و سایر نرم افزار های اکانتینگ

mohsenhvac، amin-net، A.Yazdani و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadihadi2 نمایش پست ها
    اصلا خدایی ناکرده قصد من جسارت نیست و همه دوستان فروم استاد بنده هستند.. اگه خدایی نکرده جسارتی شده عذر میخوام..قصد بحث در مورد یه مطلب تا نتیجه بگیریم..من اصلا قصد جسارت ندارم و خیلی دوستانه دارم بحث رو ادامه میدم... البته به دلیل اینکه من شاید تجربه حرفه ای با nttac نداشتم، امکانش هست واقعا در اشتباه باشم.. ولی برای مثال یکی از همین محدودیت های nttac همین پرتال و یا سایت کاربران هست که امکاناتی همچون ریز مصرف و یا شارژ انلاین رو نداره ، ایا nttac قابلیت گزارش بر اساس مک ادرس رو داره ؟ ایا امکان بایند کردن مک ادرس رو همچون ibs داره ؟ امکان تعریف کیو به صورت داینامیک رو داره ؟امکان ارسال پیامک در زمان انمام شارژ برای کاربر داره ؟ (منظورم ایمیل نیست) ؟ امکان تخصیص adress pool/ip static رو به ازای هر کاربر داره ؟ واقعا این موارد رو نمیدونم اگر امانش رو داره لطفا توضیح بدید..منظور بنده امکان ذاتی هست.. بدون نیاز به توسعه توسط کاربر در وهله اول و در مرحله دوم تمام موارد ذکر شده با توسعه امکان پذیر هست ؟ واقعا برای اکاهی خدم میپرسم قصدم بحث یا جدال نیست
    هادی عزیز؛ مواردی که شما اشاره میکنید، ابزار ها و امکانات اضافه ی یک نرم افزار هستند؛ نه مشخصات یک اکانتینگ؛
    در مرتبه اول، یک اکانتینگ باید حسابرس خوب و درستی باشد، هسته ی پیشرفته و سبکی داشته و مدیریت آن آسان باشد. دیتابیس آن پیچیدگی نداشته و در مواقع بروز خطا بتوان در حداقل زمان ممکن آن را دوباره بازیابی کرد.

خوشخبتانه یا شاید هم متاسفانه ! بنده چند سالی در مقام ISP فعالیت داشته ام؛ در این بین از ISPUtil محصول شرکت دوران گرفته تا IBS و IBSng و SIB و NetBill و FreeRadius و UserMan منصوب به میکروتیک و Nttacplus و ... را در اندازه ها و حجم های مختلف سنجیده ام؛ از حدود 5 سال پیش به این سمت هم در مراکز بسیاری، SIB را چه به صورت نسخه مجانی و چه بصورت نسخه های تجاری بکار گرفته ایم؛ اما چیزی که همیشه آزار دهنده بوده، وقوع بحران و بازگشت از شرایط طوفانی است.

سیب، اگرچه توسط یک تیم داغدیده از اکانتینگ های مختلف طراحی شده؛ اما معماری مناسبی در آن وجود ندارد. امکانات جانبی بیش از وظیفه اصلی نمایان اند؛ موضوعاتی که سال ها پیش به دوست عزیزم جناب آریانپور عزیز هم عارض شدم. گزارش خطاها، باگ ها، اشتباه در محاسبه زمان و حجم مصرفی، پیشنهاد امکانات جدید و غیره و غیره نیز از جمله مواردی بود که بصورت هفتگی و گاه روزانه به تیم برنامه نویس اعلام میکردیم تا بررسی و رفع شوند، شاهد آنها، ایمیل هایی است که هنوز هم در inbox و sent من هستند؛ این موضوع ادامه داشت تا بدانجا که تا چند نسخه پیش هم نام این حقیر در بخش Special Tanks ها وجود داشت !

بگذریم؛ نه تنها سیب، که سایر نرم افزار های حسابرسی نیز کم و بیش این امکانات را در خود گنجانده اند؛ اما چیزی که اهمیت فراوانی دارد، سادگی دیتابیس آن است، توسعه پذیری نرم افزار توسط افرادی غیر از سازندگان آن است، قابلیت Trouble Shooting نرم افزار توسط فرد و گروهی غیر از پدید آورندگان است؛ چیزی که متاسفانه نه در SIB و نه در NetBill و نه در IBSng وجود خارجی ندارد !!! اما در نظر داشته باشیم، به صرف این عرایض، نمیتوان منکر قابلیت ها و موفقیت های این نرم افزار ها شد.

در خصوص ابزار های جانبی nttacplus، در همین انجمن دوست عزیز و همکار قدیمی بنده، جناب شهاب صادقی الحق و الانصاف زحمات زیادی برای nttacplus کشیدند و ابزار های بسیار خوبی هم طراحی کردند که دید هر بدبینی را نسبت به nttacplus عوض میکرد.
    دوستان قدیمی تر همین انجمن و انجمن ابزار های پارسی نیز، ابزاری تحت عنوان TacBox طراحی کرده بودند که آن هم وضعیت مشابه و امکانات خوبی داشت.
    نکته مشترک همه اینها، سادگی دیتابیسی بود که قرار بود گروه جدید، با استفاده از آن ابزار جدیدی ایجاد و یا ابزار های قدیمی را توسعه دهد.

هنوز هم دوستی دارم در یکی از همین شهر های کشور آبادمان ایران، با nttacplus دیتابیسی با بیش از 700،000 کاربر دارد و Online تا حدود 2000 کاربر؛ با تمامی امکاناتی که شما از SIB و IBSng و ... دیده اید؛ اما اینها نه دلیل میشود ایشان به نرم افزار های جدید مهاجرت کنند و نه دلیل بر Downgrade کردن من و شما به nttacplus؛

ویرایش توسط M-r-r : 2014-09-04 در ساعت 07:45 AM
    mohsenhvac، amin-net، A.Yazdani و 2 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

کلمات کلیدی در جستجوها:

اکانتینگ میکروتیک

علت اکانتینگ

برچسب برای این موضوع