نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4
سپاس ها 3سپاس
  • 1 توسط cisco-tr
  • 2 توسط undocumented

موضوع: سناریوهای عملی و واقعی شبکه

نام حقيقي: cisco

عضو عادی
    نوشته
    80
    سپاسگزاری شده
    44
    سپاسگزاری کرده
    4

سناریوهای عملی و واقعی شبکه

با عرض سلام خدمت همه اساتید گرامی از این که من و همه تازه کارها تا زمانی که وارد بازار نشدیم ( و البته تا زمانیم که تجربه نداشته باشیم نمی تونیم به این مهم نایل بشیم ) خیلی از اتفاقات و حتی جایگاه مناسب تجهیزات شبکه رو هم نمی دونیم حتی با وجود اینکه بهترین config ها رو هم بتونیم انجامش بدیم. من ccna و elastix و Microsoft و یکمی هم لینوکس سرور و TMG و Exchange server و چند مبحث دیگه رو تاحد قابل قبولی خوندم و باهاشون تو خونه کار کردم. ولی دقیقاٌ نمیدونم که یک شبکه رو چجوری باید از 0 تا 100 ش رو پیاده سازیش کرد.یعنی نمیدونم که اگه یه شرکت داشته باشیم که از چند دپارتمان تشکیل شده باشه و چند تا شعبه تو یک شهر داشته باشه و شعباتی هم تو استانهای دیگه داشته باشه چطور میشه از 0 پیاده سازیش کرد. فایروال ها باید کجا قرار بگیرن؟ واسه گرفتن اینترنت از ISP باید حتماٌ از مودم استفاده کرد و بعد اینترنت رو به روتر داد یا میشه مستقیماٌ با روتر گرفت؟ آیا واسه یه شرکت بزرگ از مودم های خاصی استفاده میشه برا گرفتن اینترنت؟ دقیقاٌ چجوری میشه یه DMZ امن ایجاد کرد؟ و.... از ادمین های شبکه های واقعی و اساتید بزرگوار خواهش میکنم که ما تازه کار ها رو هم با شبیه سازی سناریو هایی که تو شرکت هاشون هست کمکمون بکنند. با تشکر

موضوعات مشابه:
    Microcisco سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: مهدی جوادی

خواننده شناسه تصویری undocumented
    نوشته
    320
    سپاسگزاری شده
    136
    سپاسگزاری کرده
    23
    نقل قول نوشته اصلی توسط cisco-tr نمایش پست ها
    با عرض سلام
    سلام علیکم

همه تازه کارها تا زمانی که وارد بازار نشدیم
    خیلی از اتفاقات و حتی جایگاه مناسب تجهیزات شبکه رو هم نمی دونیم حتی با وجود اینکه بهترین config ها رو هم بتونیم انجامش بدیم. من ccna و elastix و Microsoft و یکمی هم لینوکس سرور و TMG و Exchange server و چند مبحث دیگه رو تاحد قابل قبولی خوندم و باهاشون تو خونه کار کردم
    عزیز دل
    میتونی بهم بگی چقدر برای این مباحث وقت گذاشتی، مطالعه و تمرین کردی؟

ولی دقیقاٌ نمیدونم که یک شبکه رو چجوری باید از 0 تا 100 ش رو پیاده سازیش کرد
    یه کمی وافعی تر به ماجرا نگاه کن. کل علوم کامپیوتر رو یک نفر نمیتونه داشته باشه و اگه کسی بهم بگه همه چیز بلدم اون وقت راه خروج رو بهش نشون میدم

نمیدونم که اگه یه شرکت داشته باشیم که از چند دپارتمان تشکیل شده باشه و چند تا شعبه تو یک شهر داشته باشه و شعباتی هم تو استانهای دیگه داشته باشه چطور میشه از 0 پیاده سازیش کرد. فایروال ها باید کجا قرار بگیرن؟ واسه گرفتن اینترنت از ISP باید حتماٌ از مودم استفاده کرد و بعد اینترنت رو به روتر داد یا میشه مستقیماٌ با روتر گرفت؟ آیا واسه یه شرکت بزرگ از مودم های خاصی استفاده میشه برا گرفتن اینترنت؟ دقیقاٌ چجوری میشه یه DMZ امن ایجاد کرد؟
    از مجموع این نوشته اینطور متوجه شدم که یه سری اصطلاحاتی رو شنیدید ولی نمیدونید که چی هستن و چه کاربردی دارن
    احتمالا سال آخر دانشگاه هستی. بهتره خیلی عجله نکنی و کم کم با گذشت چند سال زمان و کسب تجربیات کاری با همه اینها بیشتر آشنا میشی

نام حقيقي: cisco

عضو عادی
    نوشته
    80
    سپاسگزاری شده
    44
    سپاسگزاری کرده
    4
    ممنون جناب جوادی عزیز حدود 1 سال وقت گذاشتم.البته میدونم خیلی کمه. ولی واقعاٌ کار کردم. بله گفته شما کاملاٌ بجا.ولی من برا مصاحبه به چندتا شرکت رفتم ولی همشون بلااستثنا همه کاره میخوان.حالا تو یکی از شرکت ها در کنار شبکه از من کار با php,.net,.... رو هم می خواستن. در خصوص نظر شماهم بگم که فقط شنیدن نیست.هر مبحث مرتبط به مسیر یادگیری خودم رو دیدم رفتم دنبالش و روش کار کردم. البته شاید راه منم اشتباه باشه ها.... هدف من از ایجاد این تاپیک اینه که با دنیای شبکه واقعی آشنا بشیم.

نام حقيقي: مهدی جوادی

خواننده شناسه تصویری undocumented
    نوشته
    320
    سپاسگزاری شده
    136
    سپاسگزاری کرده
    23
    اونایی که از یه نفر همه چیز میخان
    اول که سواد کامپیوتری ندارن
    بعدش هم اونا به فکر کسب و کار خودشون هستن
    و در این اوضاع خراب افتصادی خیلیها هم دارن سوء استفاده میکنن و از یه نفر 10 تا کار انتظار دارن

اصلا دنبال راه اونها نرو که به هیچ جایی نمیرسی
    به نظرم بهتره در حد معمول سرویسهای میکروسافت رو یادبگیر که عمومی ترین سیستمها هستن
    بعدش هم دنبال یه تخصص برو و در اون زمینه حرفه ای بشی بهتره تا از هر چیزی یه کمی بلد باشی

saeednet74 و manager_66 سپاسگزاری کرده‌اند.

کلمات کلیدی در جستجوها:

سناریوهای واقعی شبکه

برچسب برای این موضوع