صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 20

موضوع: میزان توانایی یک مهندس شبکه

نام حقيقي: امیر احمدی

عضو عادی
    نوشته
    955
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    292

میزان توانایی یک مهندس شبکه

سلام
    میخوام یک سوال غیر درسی بپرسم
    مگه یک مهندس شبکه چقدر باید مهارت و دانش داشته باشه
    من خودم با این مشکل شخصا مواجهم گفتم شاید مشکل شما هم باشه و بتونیم براش فکری برداریم
    اگر وارد یک سازمان بشیم در یک نگاه تخصصی
    1- شبکه ویندوزی داریم با یک دامین
    2- برای بعضی سرویس های شبکه لینوکس هم داریم
    3- رئیس بخش فناوری اطلاعات میخواد با کمی مکاشفه در عالم اینترنت واژه Voip هم به گوشش خورده فکر میکنه خیلی خوبه با پیاده سازی اون تو هزینه ها صرفه جویی بشه (الاستیکس - سیسکو )
    4- بخش دبیرخانه نرم فزار تحت شبکه دارن که احتمالا SharePoint است با دیتابیس SQL Server
    5- در قسمت اتاق سرور یک رک وجود داره که ماشاا... از میکروتیک بگیر تا سوئیچ و روتر سیسکو و یه خط E1
    6- میخواین دوربین نصب کنیم اونم 20 عدد با قابلیت ارسال تصاویر در بیستر بیسیم (میکروتیک - نانو استیشن) + باسیم + ارسال تصاویر به اتاق یا حتی خونه رئیس کل
    7- من همینا به ذهنم رسید شما میتونید ادامه بدید

میخوام بدونم واقعا چقدر از این کارها مربوط به یک مهندس شبکه میشه تا اگر در حیطه وظایف من نباشه قبولش نکنم و تبعات نافرمانی از دستور رئیس رو بپذیرم
    با تشکر

موضوعات مشابه:
    saeednet74 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: باقری

عضو عادی
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    14
    می تونم بهت بگم بستگی زیادی به خودت داره و قراردادت
    اینایی که شما گفتین با یک قرارداد میشه زیمجموعه شما و با یک قرارداد دیگه نه نمیشه
    اما بعضی وقتا باید کار رو انجام داد

عضو عادی
    نوشته
    955
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    292
    می تونم بهت بگم بستگی زیادی به خودت داره و قراردادت
    اینایی که شما گفتین با یک قرارداد میشه زیمجموعه شما و با یک قرارداد دیگه نه نمیشه
    اما بعضی وقتا باید کار رو انجام داد
    خوب حالا این قرارداد چقدر ارزش داره برای من چه به عنوان فرد حقیقی و یا در قالب یک شرکت (حقوقی)
    مگه یک مهندس شبکه چقدر باید مهارت و دانش داشته باشه
    من خودم با این مشکل شخصا مواجهم گفتم شاید مشکل شما هم باشه و بتونیم براش فکری برداریم
    اگر وارد یک سازمان بشیم در یک نگاه تخصصی
    1- شبکه ویندوزی داریم با یک دامین
    2- برای بعضی سرویس های شبکه لینوکس هم داریم
    3- رئیس بخش فناوری اطلاعات میخواد با کمی مکاشفه در عالم اینترنت واژه Voip هم به گوشش خورده فکر میکنه خیلی خوبه با پیاده سازی اون تو هزینه ها صرفه جویی بشه (الاستیکس - سیسکو )
    4- بخش دبیرخانه نرم فزار تحت شبکه دارن که احتمالا SharePoint است با دیتابیس SQL Server
    5- در قسمت اتاق سرور یک رک وجود داره که ماشاا... از میکروتیک بگیر تا سوئیچ و روتر سیسکو و یه خط E1
    6- میخواین دوربین نصب کنیم اونم 20 عدد با قابلیت ارسال تصاویر در بیستر بیسیم (میکروتیک - نانو استیشن) + باسیم + ارسال تصاویر به اتاق یا حتی خونه رئیس کل
    7- من همینا به ذهنم رسید شما میتونید ادامه بدید

میخوام بدونم واقعا چقدر از این کارها مربوط به یک مهندس شبکه میشه تا اگر در حیطه وظایف من نباشه قبولش نکنم و تبعات نافرمانی از دستور رئیس رو بپذیرم
    یعنی واقعا تا حالا همه اینها از شما هم خواسته شده ؟!!؟

نام حقيقي: مهدی جوادی

خواننده شناسه تصویری undocumented
    نوشته
    320
    سپاسگزاری شده
    136
    سپاسگزاری کرده
    23
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amir 2010a نمایش پست ها
    چقدر از این کارها مربوط به یک مهندس شبکه میشه تا اگر در حیطه وظایف من نباشه قبولش نکنم و تبعات نافرمانی از دستور رئیس رو بپذیرم
    به نظرم اولویت اول میزان ارتباط شما و آقایون هست
    بعد بیان و زبان تبلیغاتی شما برای توضیح و توجیه کارها
    بعدش مهارت فنی

اگر هم کار به اونجا رسیده که همه چیز رو از طرف شما توقع دارن انجام بشه، مطمئن باش یا وضع مالی و مدیریتی شرکت بدجور بهم ریخته یا اینکه میخان با شما خداحافظی کنن

نام حقيقي: kaRim ParaVand

عضو ویژه شناسه تصویری paravand20
    نوشته
    1,324
    سپاسگزاری شده
    1231
    سپاسگزاری کرده
    786
    نوشته های وبلاگ
    1
    دوست گرام

بعید میدونم شرکت بیاد این همه کارو به یک نفر بده که هر کدام حساسیت خاص خوذش رو داره اما اگه دقت کنی شرکت هایی هستن که توی ایتم ها شون نوشتن داشتن روحیه گوگلر یا جستجوگر خوب این خیلی معنی میده یعنی اینکه اگر توانیی اون کار رو هم نداری در صورتی که مشکلی خارج از توقع تخصص شما پیش بیاد با جستجو کردن بتونید موقتا اون مشکل رو سرو سامان بدید

judon3t و Reza-ite سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: مهدی جوادی

خواننده شناسه تصویری undocumented
    نوشته
    320
    سپاسگزاری شده
    136
    سپاسگزاری کرده
    23
    نقل قول نوشته اصلی توسط paravand20 نمایش پست ها
    دوست گرام

بعید میدونم شرکت بیاد این همه کارو به یک نفر بده که هر کدام حساسیت خاص خوذش رو داره اما اگه دقت کنی شرکت هایی هستن که توی ایتم ها شون نوشتن داشتن روحیه گوگلر یا جستجوگر خوب این خیلی معنی میده یعنی اینکه اگر توانیی اون کار رو هم نداری در صورتی که مشکلی خارج از توقع تخصص شما پیش بیاد با جستجو کردن بتونید موقتا اون مشکل رو سرو سامان بدید
    متاسفانه یه سری از مدیران شرکتهای کوچک این انتظار رو از یک نفر نیرو دارن که همه کار طراحی و پشتیبانی وبسایت، شبکه، اینترنت و ... رو انجام بده
    ناگفته نماند جناب احمدی هم دیگه آیتمهای زیادی تو این ماجرا نوشته

عضو عادی
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    14
    نقل قول نوشته اصلی توسط undocumented نمایش پست ها
    متاسفانه یه سری از مدیران شرکتهای کوچک این انتظار رو از یک نفر نیرو دارن که همه کار طراحی و پشتیبانی وبسایت، شبکه، اینترنت و ... رو انجام بده ناگفته نماند جناب احمدی هم دیگه آیتمهای زیادی تو این ماجرا نوشته
    دوست عزیز شرکت‌هایی هستن که بنا بر نیازشون و کوچک بودن مجموعه همه این کارها رو از یک نفر می خوان اما این مدیران باید هزینه کمتری انجام بدن تا سود بیشتری نصیبشون بشه این مدیر شبکس که باید با صحبت کردن متقاعدشون کنه این کار زیاده خواهی و از طرفی برای شرکتشون هم مضرر حالا بعضی ها می تونن این رو به مدیر شبکه بفهمونن بعضی ها هم نمی تونن این دیگه به فرد بستگی داره

عضو عادی
    نوشته
    955
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    292
    در یک نگاه تخصصی تر آیا واقعا یک مهندس شبکه باید همه اینها رو بصورت حرفه ای بلد باشه ؟ آخه به نظر من هر کدوم چند دوره میشه

نام حقيقي: kaRim ParaVand

عضو ویژه شناسه تصویری paravand20
    نوشته
    1,324
    سپاسگزاری شده
    1231
    سپاسگزاری کرده
    786
    نوشته های وبلاگ
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amir 2010a نمایش پست ها
    در یک نگاه تخصصی تر آیا واقعا یک مهندس شبکه باید همه اینها رو بصورت حرفه ای بلد باشه ؟ آخه به نظر من هر کدوم چند دوره میشه
    ببینید این بحث تا زمانی که چند محیط عملی رو تجربه نکردیدن براتون بمهم هست و گفته های من و بقیه دوستان یکم سخته براتون

بزار من نحوه کسب تجربه خودم رو براتون بگم وارد یه شرکت شدم چن سال قبل شدم پسیو کار تو اون چند ماه پسیو دوربین این چیزا رو کار کردم از اون شرکت جدا شدم وارد شرکت دیگه ای شدم کار فقط این بود که با مدیر بخشم روتر و سویچ رو نصب و تحویل بدیدم رفتم ccna خوندم توی همون شرکت ماکروسافتم شد فیلد کاریم رفتم دوره رو دیدم بعد از مدتی وارد یه شرکت سرویس پروایدر شدم حالا علاوه بر همه اینا که داشتم مجبور بودم بدونم dslam چیه e1 چیه و یکسری لازمه مخابراتی دیکه و میکروتیک هم یاد گرفتم ازمون دادم بعد از یک سال که رفتم برا مصاحبه برا یک سازمان بزرگ راحت پذیرش شدم امروز فقط کارم روی روتینگ و سویچنگ و میکروتیکه اما تجربه های قبلیم هم کلی به دردم خورد و کلی چیز جدیدم اینجا یاد گرفتم پس شما توی چن سال کار کردن توی چند شرکت متفاوت مطمن باش 80 % موارد بالا رو یاد میگیری البته اگه بخوای تلاش کنی

Reza.D، A.Yazdani، dodvaod و 2 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: اریایی

عضو عادی . شناسه تصویری alizlatan
    نوشته
    178
    سپاسگزاری شده
    42
    سپاسگزاری کرده
    80
    سلام دوستان من ب نظر همه ی شما احترام میگذارم ولی اگه میخواهید یک زمانی بتونید دریک زمینه از شبکه حرفه ای .تخصصی کار کنید بدونید انسانی ک هم سیسکو هم میکروتیک ومایکروسافت کار کرده و ب قول خودش بلده . بنظر من هیچی بلد نیست چون اون فقط یک چیز هایی از همه ی این ها میدونه ونبصورت تخصصی
    مثلا من خودم رو میگم .من فقط تو زمینه مایکروسافت وامنیت ویک کم خیلی کم توی سیکو کار میکنم چرا؟ چون من میخوام در زمینه ای ک کار میکنم تخصصی باشم . و ب همین علت است ک متاسفانه کشور ما در زمینه ی شبکه بجای نمی رسه چون یک ادمین در ایران بیشتر اچار فرانسه هست نه متخصص من با یک ادمین انگلیس صحبت می کردم میگفت من فقط فقط share pointکار کردم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟و این واسه من خیلی خنده دار بود.

judon3t و linuxesabz سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    14
    منم اینو شنیدم و دوستم هم که آلمان بود اینو تایید کرد اما خب نمیشه تعمیم به کل داد شاید اونجا هم دو مورد باد بودن مزیت حساب شه به نظرم تک موردی بودن زیادم خوب نیست

j_p
    j_p آنلاین نیست.
    نام حقيقي: جواد پورفرهاد

عضو عادی شناسه تصویری j_p
    نوشته
    243
    سپاسگزاری شده
    139
    سپاسگزاری کرده
    86
    به نظر من ادمین شبکه باید به اکثر موارد شبکه وارد باشه و در یک مورد خبره .
    چرا؟
    این رو زمانی میشه متوجه شد که مثلا شما برای راه اندازی مجازی سازی جایی میرید و کارتون انجام نمیشه ولی همه چیز مثله همیشست ، اینجاست که باید حد اقل تشخیص بدی ایراد کار چیه.آیا کانفیگ سوییچ هاست یا هر چیز دیگه...

نام حقيقي: Mehdi HashemiZadeh

عضو عادی شناسه تصویری i_t0xic
    نوشته
    1,032
    سپاسگزاری شده
    761
    سپاسگزاری کرده
    79
    توی همه مباحث کامپیوتر این بدبختی هست. یکی از همکاران ما که برای یک شرکت نرم افزار نویسی کار میکرد تخصصش فقط دیتابیس بود! نهایتا چون توی ایران هرجا رفت ازش آچار فرانسه خواستن رفتند خارج از کشور. بقول آقای پراوند تخصص داشتن تو یه موضوع خاص با ضمیمه یک گوگلر خوب بودن، میتونه چرخ رو بچرخونه.

j_p
    j_p آنلاین نیست.
    نام حقيقي: جواد پورفرهاد

عضو عادی شناسه تصویری j_p
    نوشته
    243
    سپاسگزاری شده
    139
    سپاسگزاری کرده
    86
    این دید که دوستان فرمودند برای اشخاصیست که به عالم کامپیوتر آشنایی دارند .امان از وقتی که گیر آدمی بیوفتی که هیچ آشنایی نداره .
    من در جایی بصورت تمام وقت کار میکردم که رییس انتظار داشت دستگاه بارکد خوان رو من تعمیر کنم (حالا بماند که تنظیمات دستگاه اتوماتیک فروش قهوه و چای رو من انجام میدادم)
    خوب تو نگاه اول این خنده داره اما باور کنید این چیزا وجود داره.

نام حقيقي: اریایی

عضو عادی . شناسه تصویری alizlatan
    نوشته
    178
    سپاسگزاری شده
    42
    سپاسگزاری کرده
    80
    ولی من باز میگم تخصص تخصص . من مثلا کارمactive هست عمرا دست ب کار passive بگیرم حتی اگه بمیرم ؟
    just speciality

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

مهندش شبکه

مهندس شبکه

برچسب برای این موضوع