نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط gallaxy67
  • 1 توسط iman00

موضوع: ارتباط یک یا چند دوربین نصب شده روی ربات با لپ تاپ در فاصله ایده آل یک کیلومتر

نام حقيقي: hooman

تازه وارد
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2

ارتباط یک یا چند دوربین نصب شده روی ربات با لپ تاپ در فاصله ایده آل یک کیلومتر

سلام
    وقت بخیر
    قبلا روی رباتمون یک دوربین معمولی با برد 50 متر وصل بود و خودش فرستنده و گیرنده داشت و چون هم برد کمی داشت و هم از طریق کارت کپچر به لپ تاپ وصل میشد و نمیتونستیم به خوبی داخل نرم افزارمون فراخوانیش کنیم به فکر سیستم جایگزین افتادیم.
    خیلی خلاصه بگم ما یه سیستم میخواییم که تصویرو از روی ربات به لپ تاپ بفرسته و یه آی پی به ما تحویل بده تا راحت داخل نرم افزارمون فراخوانیش کنیم...
    در حالت ایده آل اپراتور(لپ تاپ) داخل یه ساختمونه که باید رباتو در فضای باز تا یک کیلومتر کنترل کنه...روی ربات میتونم تغذیه 24 ولت و ترجیحا 12 برای اون سیستم تامین کنم...تا حدود یک میلیون و دویست هزار تومن هم میتونم هزینه کنم...
    (اگه در جای اشتباه موضوع ایجاد کردم لطفا اصلاح کنید... )

موضوعات مشابه:

تازه وارد
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط hooman70 نمایش پست ها
    سلام
    وقت بخیر
    قبلا روی رباتمون یک دوربین معمولی با برد 50 متر وصل بود و خودش فرستنده و گیرنده داشت و چون هم برد کمی داشت و هم از طریق کارت کپچر به لپ تاپ وصل میشد و نمیتونستیم به خوبی داخل نرم افزارمون فراخوانیش کنیم به فکر سیستم جایگزین افتادیم.
    خیلی خلاصه بگم ما یه سیستم میخواییم که تصویرو از روی ربات به لپ تاپ بفرسته و یه آی پی به ما تحویل بده تا راحت داخل نرم افزارمون فراخوانیش کنیم...
    در حالت ایده آل اپراتور(لپ تاپ) داخل یه ساختمونه که باید رباتو در فضای باز تا یک کیلومتر کنترل کنه...روی ربات میتونم تغذیه 24 ولت و ترجیحا 12 برای اون سیستم تامین کنم...تا حدود یک میلیون و دویست هزار تومن هم میتونم هزینه کنم...
    کسی بلد نیست جواب نمیده!!!!؟؟؟
    به من نصب یه دوربین آی پی و یک نانو استیشن روی ربات و نصب یک نانو استیشن کنار لپ تاپ پیشنهاد دادن...خوبه آیا؟

نام حقيقي: AliRezA

عضو عادی شناسه تصویری gallaxy67
    نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    گزینه خوبی بهت پیشنهاد داده ، ولی ممکنه نقاط کور داشته باشی. اگر از نانو ام2 استفاده کنی فکر کنم بهتر باشه ، چون تاثیر موانع روش به مراتب کمتر میشه. البته اگر آنتن امنی بذاری روش تاثیر ناقط کورت خیلی کمتر میشه ، چون به صورت 360 درجه تابش رادیویی خواهی داشت. به هر حال چون کار شما یه کار تحقیقاتی هست نیاز به آزمون و خطا داری ، ولی مطمئنم موفق میشی ، فاصله ات خیلی نیست.

تازه وارد
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط gallaxy67 نمایش پست ها
    گزینه خوبی بهت پیشنهاد داده ، ولی ممکنه نقاط کور داشته باشی. اگر از نانو ام2 استفاده کنی فکر کنم بهتر باشه ، چون تاثیر موانع روش به مراتب کمتر میشه. البته اگر آنتن امنی بذاری روش تاثیر ناقط کورت خیلی کمتر میشه ، چون به صورت 360 درجه تابش رادیویی خواهی داشت. به هر حال چون کار شما یه کار تحقیقاتی هست نیاز به آزمون و خطا داری ، ولی مطمئنم موفق میشی ، فاصله ات خیلی نیست.
    ممنون از لطفتون،اتفاقا اول گفتن ام2 بذار که اگر خواستی بعدا به عنوان ارسال اینترنت هم بتونی ازش استفاده کنی ولی بعدش گفت ام 5 بردش بیشتره همون ام 5 بذار...!درسته حرفش؟
    دیتاشیت ام 5 دیدم زده بود 24 ولت ،میتونم مستقیم به باتری 24 ولت وصلش کنم؟اون poeنقش آداپتور داره که به برق شهر وصل میشه؟
    باید دوربین خاصی بگیریم که بتونیم از تمام توان نانواستیشن استفاده کنیم یا هر دوربین آی پی باشه خود نانو تقویتش میکنه و ارسال میکنه؟
    این آنتن امنی که گفتید قیمتش چنده؟
    خیلی سوال توی ذهنمه ولی روم نمیشه دیگه بپرسم :-)

نام حقيقي: AliRezA

عضو عادی شناسه تصویری gallaxy67
    نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    همه اش رو بپرس.
    اگر از نانو ام2 استفاده کنی خوبیش این میشه که یه لپ تاپ میگیری دستت میتونی دنبال روباتت بری هرجایی که رفت و تو محیط آزاد تا یه فاصله 100 150 متری بهت راه میده
    نانو ام5 ار نظر فاصله فرقی نداره واسه شما.
    بله شما میتونی مستقیم بزنی به باتری . پین های 4 5 مثبت و پین های 7 8 منفی هستند.
    نه شما به دوربین خاصی نیاز نداری. هر دوربین آی پی چوابت رو میده

- - - ادامه - - -

قیمت آنتن هم از 50 60 هست تا 200 300 و بالاتر

hooman70 سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط gallaxy67 نمایش پست ها
    همه اش رو بپرس.
    اگر از نانو ام2 استفاده کنی خوبیش این میشه که یه لپ تاپ میگیری دستت میتونی دنبال روباتت بری هرجایی که رفت و تو محیط آزاد تا یه فاصله 100 150 متری بهت راه میده
    نانو ام5 ار نظر فاصله فرقی نداره واسه شما.
    بله شما میتونی مستقیم بزنی به باتری . پین های 4 5 مثبت و پین های 7 8 منفی هستند.
    نه شما به دوربین خاصی نیاز نداری. هر دوربین آی پی چوابت رو میده

- - - ادامه - - -

قیمت آنتن هم از 50 60 هست تا 200 300 و بالاتر
    داخل دیتاشیت گین ام2 رو 11 زده و ام5 16 ، در اینصورت برد ام5 بیشتر نیست؟
    چرا 100 تا 150 متر؟؟؟برد نانو رو خیلی بیشتر از اینا گفته بودن!
    الان واسه برد حدود یک کیلومتر چه مدل آنتن امنی باید نصب بشه؟حدود قیمتش چنده؟
    یه مدل متال 2 هم بهم معرفی کردن،این چطوره؟روی این حتما باید آنتن نصب بشه؟عکسارو دیدم جای نصب آنتن امنی خیلی واضح تر از نانو بود...

نام حقيقي: iman

تازه وارد
    نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط hooman70 نمایش پست ها
    سلام
    وقت بخیر
    سلام دوست عزیز رشتتون الکترونیکه ؟
    نگاه خودتون میتونی یک فرسنده تصویر درست کنید استفاده avr دربین و یک نوسانساز و یک تقویت کنند چند طبقه و گیرندشم به مرات اسون تره یک گیرنده یک اشکار سار یک تقویت کننده و یک فیلتر اگر از نانو استیشن اسفاده کنید قسمت های کور قابل دریافت نیست ولی با فرکانس رادیویی میتونی بالای 2 کیلوکتر هم پشتیبانی کنید و بستگی به فرکانست داره . ن.ته اصلی این مدار اینه باید بتون فرکانس تصویر روی فرکانس حامل خوب قرار بدی و یک اشکار ساز خوب روی گیرنده باشه

hooman70 سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    بله دوست عزیز،طراحی یا حتی ساخت این فرستنده و گیرنده که شما مفرمایید به این راحتی ها نیست،به فرض اگر مدار طراحی شده باشه و از قبل تست شده باشه ساخت و اسمبلش کار دست نیست،مثلا اگه یه خازنو بالاتر یا پایینتر لحیم کنیم به هیچ وجه مدار کار نخواهد کرد...داخل بازار هم فرستنده و گیرنده FMهست هست ولی قیمت ها خیلی فضاییه...

کلمات کلیدی در جستجوها:

نصب دوربین برروی ربات

نصب کارت کپچر بر روی لب تابکنترل ربات با دوربینآموزش کنترل ربات با لپ تاپکنترل ربات با لب تابکنترل ربات از طریق لب تابنصب دوربین روی رباتارتباط دوبین.رباتیک

برچسب برای این موضوع