نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 از مجموع 3
سپاس ها 2سپاس

موضوع: چند سؤال عمومی

نام حقيقي: Mehdi HashemiZadeh

عضو عادی شناسه تصویری i_t0xic
    نوشته
    1,032
    سپاسگزاری شده
    761
    سپاسگزاری کرده
    79

چند سؤال عمومی

سلام. دوتا سؤال عمومی احیاناً آماتور برام پیش اومده.

یکی اینکه ما چجوری به یه نفر آماتور که یه روتر اکسس پوینت Tplink دستشه و یه روتر میکروتیک حالی کنیم که فرقشون چیه ؟ واقعا هم فرقشون چیه چرا به اونا میگن روتر به این هم میگن روتر ؟ میدونم کاری که میکنن یه دنیا فرق داره اما اینجور که مشخصه یه اصطلاحی بنام SOHO روتر و یه اصطلاح دیگه بنام روتر داریم.

سوال دوم که خیلی وقته ذهنمو مشغول کرده من تابحال سابنتینگ رو بصورت عملی اجرا نکردم. میخوام بپرسم اینکه توی کتاب ها میگن ساب نت باعث میشه شبکه تفکیک بشه و ترافیک کم بشه ( جدا از بقیه مزایا ) دقیقا چجوری شبکه تفکیک میشه ؟ وقتی 24 پورت سوییچ 24 کاربر دارم و من دوتا سابنت 12 یوزره بسازم اینا چه دسترسی هایی به هم ندارن ؟

نام حقيقي: مجتبی شمس نجاتی

عضو عادی شناسه تصویری mojtaba461
    نوشته
    2,368
    سپاسگزاری شده
    2269
    سپاسگزاری کرده
    706
    نوشته های وبلاگ
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط i_t0xic نمایش پست ها
    یکی اینکه ما چجوری به یه نفر آماتور که یه روتر اکسس پوینت Tplink دستشه و یه روتر میکروتیک حالی کنیم که فرقشون چیه ؟ واقعا هم فرقشون چیه چرا به اونا میگن روتر به این هم میگن روتر ؟ میدونم کاری که میکنن یه دنیا فرق داره اما اینجور که مشخصه یه اصطلاحی بنام SOHO روتر و یه اصطلاح دیگه بنام روتر داریم.
    فرقش از اسمش مشخصه. soho یا small office home office برای شبکه های خیلی کوچک ساخته شد. میشه گفت اولین روتر بالای end system ها. و طبیعتا امکانات بسیار کمتر و محدودتری نسبت به روتر داره.
    این روتر و آن روتر، اما این کجا و آن کجا ...؟!

- - - ادامه - - -

سوال دوم که خیلی وقته ذهنمو مشغول کرده من تابحال سابنتینگ رو بصورت عملی اجرا نکردم. میخوام بپرسم اینکه توی کتاب ها میگن ساب نت باعث میشه شبکه تفکیک بشه و ترافیک کم بشه ( جدا از بقیه مزایا ) دقیقا چجوری شبکه تفکیک میشه ؟ وقتی 24 پورت سوییچ 24 کاربر دارم و من دوتا سابنت 12 یوزره بسازم اینا چه دسترسی هایی به هم ندارن ؟
    کلا دسترسی (لایه 3) به هم ندارن وقتی توو دو سابنت جدا هستن تا وقتی که روت بینشون برقرار شه.

ویرایش توسط mojtaba461 : 2014-07-09 در ساعت 12:42 AM
    i_t0xic و sayrus2010 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: اشکان

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    \یکی اینکه ما چجوری به یه نفر آماتور که یه روتر اکسس پوینت Tplink دستشه و یه روتر میکروتیک حالی کنیم که فرقشون چیه ؟ واقعا هم فرقشون چیه چرا به اونا میگن روتر به این هم میگن روتر ؟ میدونم کاری که میکنن یه دنیا فرق داره اما اینجور که مشخصه یه اصطلاحی بنام SOHO روتر و یه اصطلاح دیگه بنام روتر داریم.
    هر دوشون یک کار انجام میدن ! تقریبا" هم فرقی ندارن تفاوتشون توی امکاناتیه که هرکدوم در اختیارتون میذارن.

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع