نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 3سپاس
  • 1 توسط sirmosi
  • 1 توسط mohamad-23
  • 1 توسط M-r-r

موضوع: می خواهم آی پی استاتیک نصب کنم، چه راهی برای تأمین امنیت سرور وجود داره؟

نام حقيقي: احمد فقیه

عضو عادی
    نوشته
    205
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    115

می خواهم آی پی استاتیک نصب کنم، چه راهی برای تأمین امنیت سرور وجود داره؟

با سلام
    می خواستم یه آی پی استاتیک تهیه کنم برای اینکه کاربرهامون بتونن از خونه از طریق ftp به فایلهایی که روی سرور داریم دسترسی پیدا کنن، حالا اگر من این آی پی استاتیک رو روی سرور تنظیم کنم و به قول خودم سیستم ما یه شناسه ای توی اینترنت پیدا کنه چقدر توی امنیت سیستم تأثیر گذار هست؟
    فقط می خوام از سرویس ftp استفاده کنم نه سرویس دیگه ای، و الآن روی سرور یه دونه endpoint نصب هست که همیشه آپدیت میشه و فایروال خود سیستم هم که طبیعتا فعاله، آیا خطر در حدی هست که بخوام کار دیگه ای انجام بدم که مبادا سیستممون بره هوا

همچنین اینترنت ما اولا به کریو متصله و بعد از کریو به سرور میرسه، و همون کارت شبکه ای که از کریو اینترنت می گیره، به کلاینتها هم آی پی میده، پس فکر می کنم طبیعتا نمی شه به این کارت شبکه آی پی استاتیک بدم (اگه میشد که خیلی بهتر بود چون که بین راه فایروال کریو بود و برای امنیت خیلی بهتر بوده و جلوی حملات اینترنتی رو می گرفت) پس راهی که می مونه اینکه که از مودم یه کابل دیگه به یه کارت شبکه مجزا وصل کنم و اینطوری هیچ فایروالی بین راه نیست، آیا این کار درست هست و یا اینکه میشه از طریقی به همون کارت شبکه ای که به کلاینتها آی پی میده و ... آی پی استاتیک داد
    ببخشید طولانی شد

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: مصطفي شعرباف

تازه وارد
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    1
    با سلام دوست عزیز
    اول از همه لازم نیست که یک کابل دیگه از مودم مستقیما بکشی به سرور به این دلیل که کار اصلا جالب و منطقی نیست به لحاظ ساختاری
    دوم اینکه زمانیکه شما آدرس آی پی استاتیک از شرکت سرویس دهنده اینترنت دریافت کردید فقط میتوانید در حالت عادی آدرس رو بر روی مودم تنظیم کنید و سپس از داخل تنظیمات DMZ مودم مشخص کنید که این آدرس به کجا مسیر دهی بشه که خب اگر سیستم فایروالینگ کریو بدرستی نوشته بشه و به لحاظ امنیتی بتونه به اندازه کافی خیال شما رو راحت کنه کافیه ضمن اینکه میتونید داخل همون کریو مشخص کنید که فقط پروتکل FTP روی این آدرس باز باشه که البته اونم قبلش با نرم افزارهای Port Scanner چک کنید پورت FTP روی آدرستون بازه یا نه که اگر بسته باشه راه حل وی پی ان رو میتونید استفاده کنید.

راه حل دیگه ای هم میشه باشه که استفاده از میکروتیک و تنظیم آدرس برروی میکروتیک و استفاده از اون به عنوان فایروال و روتر بصورت همزمان هست .

ضمنا رو بحش امنیت خیلی تاکید داشته باشید زیرا آدرس های استاتیک شدیدا مورد حمله نرم افزارهای مختلف هستند.

ahadto سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محمد فراهانی

عضو عادی شناسه تصویری mohamad-23
    نوشته
    1,303
    سپاسگزاری شده
    1096
    سپاسگزاری کرده
    847
    شما باید ip رو بدی به مودم و بعد zone بندی کنی شبکه رو

ahadto سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    205
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    115
    نقل قول نوشته اصلی توسط sirmosi نمایش پست ها
    با سلام دوست عزیز
    فقط میتوانید در حالت عادی آدرس رو بر روی مودم تنظیم کنید و سپس از داخل تنظیمات DMZ مودم مشخص کنید که این آدرس به کجا مسیر دهی بشه که خب اگر سیستم فایروالینگ کریو بدرستی نوشته بشه و به لحاظ امنیتی بتونه به اندازه کافی خیال شما رو راحت کنه کافیه
    ممنون از پاسختون
    خب مشکلم اینجاست که مودم به کریو وصل میشه و من فوقش می تونم آی پی استاتیک رو بدم به کریو، و ویندوز سرور یکی از کلاینتهای کریو به حساب میاد و فایروال کریو بین سرور و مودم هست، با این حال فک نمی کنم بشه آی پی استاتیک رو بدم به سرور، آیا راهی هست؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad-23 نمایش پست ها
    شما باید ip رو بدی به مودم و بعد zone بندی کنی شبکه رو
    میشه بفرمائید توی این حالت شبکه ما چیکار باید کنم؟ کارت شبکه ای غیر از کارت شبکه ای که برای مدیریت کلاینتهای سرور هست و آی پی می ده و ... نیاز هست؟

عضو عادی
    نوشته
    205
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    115
    دوستان کسی نبود؟ خیلی وقته منتظرم، با تشکر

نام حقيقي: مصطفي شعرباف

تازه وارد
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    1
    با عرض سلام
    دوست عزیز همونطور که توضیح دادم باید IP روی مودم ست بشه البته نمیدونم آیا روی کریو اصلا جایی برای ست کردن داره ولی متونید روی کارت شبکه اونم ست کنید معمولا IP استاتیک با Subnet 32 ارائه میشه.
    ضمنا شما روی همون مودم بنظرم ست کن بعد هدایت کن ترافیکو به سمت کریو بعد از کریو بده به سرورت فقط باید رول بنویسی دیگه

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    شما خیلی راحت میتونی با پورت فورواردینگ کمارت رو انجام بدی، نه رول میخوای نه کریو نه چیز دیگه ای

akoo سپاسگزاری کرده است.
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

کلمات کلیدی در جستجوها:

آی پیاستاتیک نصاب

dmz تنظیم در کریو

آی پی استاتیک قم

برچسب برای این موضوع