نمایش نتایج: از شماره 1 تا 11 از مجموع 11
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط amirkhatam
  • 1 توسط amirkhatam

موضوع: بالا بردن سرعت دانلود در کافی نت با هر ترفندی

نام حقيقي: asdfas

عضو عادی
    نوشته
    207
    سپاسگزاری شده
    97
    سپاسگزاری کرده
    111

بالا بردن سرعت دانلود در کافی نت با هر ترفندی

با سلام به تک تک بچه های خوب انجمن

یه سناریو میدم کمک کنید براش طرح بنویسیم و چارتشو بکشیم
    2 تا کافی نت با فاصله 300 متر از هم قرار دارن که کافی نت علی از خط 2 مگ استفاده مییکنه و کافی نت محمود از 10 مگ
    علی با سرعت 1 مگ هم دانلود میکنه و محمود با سرعت 10 مگ
    علی و محمود تصمیم میگیرن کاری کنن که هم زمان بتونن از 2 خط در 2 کافی نت استفاده کنن
    یعنی من که قبلا میرفتم کافی نت علی با سرعت 1 مگ دانلود میکردم ولی حالا اینا میخوان کاری کنن که 2 تا سرعت با هم جمع بشه و من هرکدوم از کافی نت ها رفتم با سرعت 11 مگ دانلود کنم
    نتیجه : راه کاری پیشنهاد بدین که یه کافی نت بتونه از 2 خط همزمان استفاده کنه و پهنای باند اینا با هم جمع بشه - بعد این تکنولوژی به فاصله 300 متر هم شیر بشه برای کافی نت دومی
    طبق طرح و استاندارد مستند سازی کنین تا من تست کنم نتیجه رو بگم

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: امیرخاتم پدرام

خواننده شناسه تصویری amirkhatam
    نوشته
    684
    سپاسگزاری شده
    515
    سپاسگزاری کرده
    112
    باید خط ها یک جا جمع شن لودبالانس بشن بعدش با وایرلس یا هرچی به اون یکی مکان برن ، در ضمن همچینم نیست که 10+1=11 بهت بده !

winxp سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    207
    سپاسگزاری شده
    97
    سپاسگزاری کرده
    111
    دوست عزیز
    مبتدی تر بگو
    یه خط تلفن کافیه یا باید 2 تا باشه ؟

نوشته
    684
    سپاسگزاری شده
    515
    سپاسگزاری کرده
    112
    مگر این ها وجود ندارند ؟
    2 تا کافی نت با فاصله 300 متر از هم قرار دارن که کافی نت علی از خط 2 مگ استفاده مییکنه و کافی نت محمود از 10 مگ

عضو عادی
    نوشته
    207
    سپاسگزاری شده
    97
    سپاسگزاری کرده
    111
    چرا وجود داره
    من 2 تا سرویس از مخابرات خریدم
    2 تا هم کافی نت دارم
    میخوام رو یکی از کافی نت ها از این 2 سرویس به طور هم زمان استفاده و ادغام کنم بعد اینو بدم کافی نت بالا با وایرلس
    برا اینکه این 2 تا خط رو با هم ادغام کنم باید برا کافی نتم 2 تا خط تلفن بگیرم ؟

نوشته
    684
    سپاسگزاری شده
    515
    سپاسگزاری کرده
    112
    به هر صورت باید 2 تا کابل اینترنت دار بزنید به دستگاه لود بالانسر از اون خروجی بگیرید ، حالا من نمیدونم چطور میخواهید خط های اینترنت رو بکشید کنار هم !

عضو عادی
    نوشته
    207
    سپاسگزاری شده
    97
    سپاسگزاری کرده
    111
    چرا خط ها رو بیاریم کنار هم ؟
    روی یک خط تلفن نمیشه 2 تا کانکشن ppoe هم زمان داشت ؟ اگه جوا بله هست که خوب لازم نیست 2 تا خط تلفن بگیریم و الا اگه جواب خیره میرم برا کافی نت یه خط دیگه میخرم
    ما یه کافی نت رو راه بندازیم بعدیش حله

نوشته
    684
    سپاسگزاری شده
    515
    سپاسگزاری کرده
    112

winxp سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    207
    سپاسگزاری شده
    97
    سپاسگزاری کرده
    111
    درود بر شما
    این همون چیزی هست که من منظورمه
    حالا بفرمائید انواع روش های لود بالانسینگ چگونه انجام میشه ؟

همه بحث سر همین دستگاهه
    آیا میشه کاری کرد که دستگاه نخواد ؟
    نمیتونیم نرم افزاری این کار رو انجام بدیم ؟
    رنج قیمت اینا چه جوریاس ؟

عضو عادی
    نوشته
    207
    سپاسگزاری شده
    97
    سپاسگزاری کرده
    111
    نکات زیر درست هستند یا خیر ؟

1- لود بالانسینگ توسط خود ویندوز نمیشه
    2- توسط خاصیت nlb ویندوز سرور 2008 میشه لود بالانسینگ انجام داد ( nlb چیه ؟ )
    3- با میکروتیک به چهار روش میشه انجام داد :
    در میکروتیک با 4 روش میتونیم اعمال load balancing رو انجام بدهیم .
    1- (Overflow balancing) در این روش اگه 1 کی از لینکها Full شد از لینک دیگه استفاده میکنه .
    2- (ECMP) در این روش به اندازه ای که از لینک اولی استفاده میشه از لینک دومی هم استفاده میشه .
    3- (Per Traffic) در این روش Http از لینک اولی استفاده میشه و download و باقی موارد از لینک دومی .
    4- (Policy Routing, LBoMG) در این روش یوزرها رو به 2 دسته تقسیم میکنیم دسته اول از لینک اولی استفاده میکنه و دسته دوم از لینک دومی .

4- در سیسکو چند نوع الگوریتم میشه پیاده سازی کرد ؟

و در آخر آیا تمام الگوریتم های لود بالانسینگ همین ها هستند ؟

1- Weighted Balance : این الگوریتم در اکثر تجهیزات لود بالانسر و بعضی نرم افزارهایی که به
    نوعی قادر به بالانس کردن ترافیک هستند مانند TMG و Kerio استفاده میشه . تقسیم ترافیک اینترنت بر روی لینکهای مختلف بر اساس نسبت و یا به اصطلاح وزنی که توسط کاربر بر اساس
    مقدار سرعت لینکها در اختیار سیستم قرار میگیره . بطور مثال زمانی که شما دو لینک اینترنت با سرعتهای 256 و 1 مگ دارید ، سیستم رو با استفاده از این الگوریتم طوری تنظیم میکنید که 25% ترافیک از لینک 256 رد بشه و 75% ترافیک از لینک 1 مگ.

2- Priority : استفاده اینترنت از لینکی که اولویت اون بالاتر از بقیه هست تا زمانی که لینک مورد نظر سالمه ( یعنی قطع نیست یا Packet loss نداره ) . بطور مثال اگر شما یک لینک اینترنت با حجم ترافیک نامحدود ماهیانه دارید و یکی هم با حجم دانلود محدود ( مثلا" 10 گیگ)
    در ماه دارید مسلما" اولویت شما استفاده از لینک اولی هست مگر اینکه لینک اول به هر دلیلی قطع بشه و ترافیک به لینک با حجم محدود منقل بشه.

3- Overflow : استفاده از لینکهای اینترنت تا زمانی که پهنای باند اونها به ترتیب پر بشه .
    بطور مثال شما 3 لینک اینترنت دارید . این 3 لینک را بر اساس اولویتتون تنظیم میکنید بطوریکه زمانی که پهنای باند اولی پر شد سایر ترافیک از لینک دوم استفاده کنه و وقتی هم که لینک دوم پر شد ترافیک به لینک سوم منقل بشه و به همین ترتیب.

4- Persistence : بطور اتوماتیک لود بالانسر ها ترافیک رو بر اساس Session بین لینکهای مختلف توزیع میکنند . اما در بعضی حالتها و شرایط خاص شما نیاز دارید که Session شما در حین ارتباط از یک لینک به یک لینک دیگه تغییر نکنه ... نمونه بارز این قضیه هم زمانیه که شما با بعضی از وب سایتها از طریق پروتوکل HTTPS ارتباط بر قرار میکنید مثل سایت بانکها و یا کنترل پنل بعضی از هاستینگ ها . پروتوکل HTTPS به آدرس IP مبدا حساسه و اگر در حین ارتباط IP شما عوض بشه کلا" Session شما رو به اصطلاح Terminate میکنه.

5- Least Used : در این حالت ترافیک اینترنت از بین تمامی لینکهای موجود لینکی رو انتخاب
    میکنه که پهنای باند آزاد تری نسبت به بقیه داره . مثال بارز این هم استفاده از این الگوریتم برای پروتوکل VoIP هست که هرچی پهنای باند بیشتری داشته باشه کیفیت صدای بهتری خواهید داشت .

6- ( Lowest Latency (Best Path Routing : در این حالت ترافیک مورد نظر شما از لینکی استفاده میکند که در مقایسه با سایر لینکهای موجود دارای Response time بهتر و Latency کمتری برای اون مقصد مورد نظر هست . بطور مثال این الگوریتم در بازیهای آنلاین که باید عکس العمل کاربر سریعا" به سرور اون بازی منتقل بشه بسیار مورد استفاده قرار میگیره .

7- Enforced : در این حالت ترافیک مورد نظر شما همیشه و همیشه از لینک اینترنتی استفاده خواهد کرد که شما انتخاب کرده باشید . چه اون لینک سالم باشه و چه قطع باشه . بطور مثال شما از جایی سرویس *** دارید که فقط از یک IP خاص به شما اجازه برقراری ارتباط رو میده . در این حالت میتونید از این الگوریتم استفاده کنید و برای ارتباط با اون *** سرور همواره از لینک اینترنت با IP مجاز استفاده کنید.

8- Layer 7 Application Routing : این الگوریتم این توانایی رو داره که ترافیک Application های مختلف و محتوای مختلف رو ( از قبیل عکس ، صدا ، تصویر ، فایل و ... ) با توجه به انتخاب شما بر روی لینکهای مختلف بالانس کنه . بطور مثال شما میخواید زمانی که یک کاربر فایلی رو دانلود میکنه از لینک 1 استفاده کنه و زمانی که داره اینترنت رو Browse میکنه از لینک 2 استفاده بشه.

تمامی الگوریتمهای بالا قابلیت تعریف Source IP/Subnet ، Destination IP/Subnet و Protocol رو دارند.

عضو عادی
    نوشته
    207
    سپاسگزاری شده
    97
    سپاسگزاری کرده
    111
    دوستان کسی راه حلی برای من پیدا نکرد ؟
    لود بالانسینگ به صورتی که دو تا خط که هر کدوم 2 مگ پهنای باند دارن و 1 مگ دانلود ، با هم بالانس بشن و نتیجه بشه 4 مگ پهنای باند و 2 مگ دانلود
    لطفا سخت افزار مربوطه رو هم بفرمائید

کلمات کلیدی در جستجوها:

اموزش بالابردن کیفیت کافی نت

کافی نت با سرعت بالا

هک خط تلفن و بالا بردنوسرعت نت

بالا بردن سرعت اینترنت در کافی نت

نحوه هک سرعت نت کافی نت

بالا بردن سرعت دانلود

ترفند های کافی نت

سرعت دانلود در کافی نت چند هست

روش افزایش سرعت دانلود در کافی نت

ترفند سرعت دانلود در وایرلس