نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5
سپاس ها 1سپاس

موضوع: DELAY زیاد موقع گزارش گیری از همکاران سیستم

نام حقيقي: فرشاد یوسفی

خواننده
    نوشته
    664
    سپاسگزاری شده
    366
    سپاسگزاری کرده
    502

DELAY زیاد موقع گزارش گیری از همکاران سیستم

یک ساختمون سه طبقه که هر طبقه ده تا کاربر داره و در طبقه دوم هم 4 کاربر مالی داره
    تو هر طبقه یک سوییچ آنمنیج معمولی 16 پورت هست که سوییچ ها به هم وصلن...
    یک مودم ADSL هم به سوییچ طبقه سوم وصله که DHCP اون به همه کاربرا آی پی میده و در کل همینه.
    شبکه هم لن هست.

البته به دلیل کمبود نود شبکه تو قسمت مالی تو یک اتاق از یک هاب 5 پورت استفاده شده.

سرور مالی هم تو طبقه اول هستش.
    به هر صورت تو همون اتاق که از هاب استفاده شده مدیر مالی زمانی که میخواد گردش بگیره خیلی با دیلی گردش رو براش میاره همکاران البته همیشه همینطوری نیست اما اغلب که با دیلی زیاد بهش گردش میده...
    من البته وقتی سی پی یو رو تو لحظه ای که داره گزارش میگیره مونتیور میکنم می بینم سی پی یوزیجش میره بالا و به آخرش میرسه به نظرتون میتونه از شبکه است یا مشکل ویندوزی و کامپیوتری هستش؟!

کلن تعداد کاربرای اونجا به 15 نفر نمیرسن و تو طبقه مالی شون هم سه چهار نفر بیشتر نیستن و سند و ریسو شبکه شون هم همین مالی شون هست و کار خاصی نمیکنن که بگیم بندویت شبکه شون زیاده و اینها...

این هم بگم که بقیه کارمندای مالی که میپرسم میگفتن نه به اون صورت ما دیلی نداریم و برای ما بد نیست و خوبه و اینها.

فقط ربطی به سی پی یوزیج ویندوزش داره؟!
    اون هاب ممکنه تو شبکه اختلالی به وجود بیاره؟

پیشنهادی یا راهکاری برای شناسایی حل مشکل دارید بگین؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: کریمی

عضو عادی شناسه تصویری taghikarim
    نوشته
    569
    سپاسگزاری شده
    436
    سپاسگزاری کرده
    658
    دوست عزیز شما میزان پهنای باندی که تا سرور دارید رو تا بحال تست کردید ؟
    انتی ویروس تحت شبکه دارید ؟
    اون سیستم هایی که میفرمائید گفتند مشکل ندارند رو هم خودتون تست کنید بهتر است .ممکن هست خوبی که اونها میگن با بدی که مسئول مالی میگه یکی باشه و یا بدتر باشه.
    پردازش روی سرور اصلی به چه صورت هست ؟
    سرور فقط مورد استفاده برای حسابداری هست و یا موارد دیگری نیز روی آن ران هست ؟
    در کل موارد بسیاری در بوجود آمدن این مشکل دخیل هستند که برای ترابیل شوتینگ آن باید وقت گذاشت.

خواننده
    نوشته
    664
    سپاسگزاری شده
    366
    سپاسگزاری کرده
    502
    نقل قول نوشته اصلی توسط taghikarim نمایش پست ها
    دوست عزیز شما میزان پهنای باندی که تا سرور دارید رو تا بحال تست کردید ؟
    انتی ویروس تحت شبکه دارید ؟
    اون سیستم هایی که میفرمائید گفتند مشکل ندارند رو هم خودتون تست کنید بهتر است .ممکن هست خوبی که اونها میگن با بدی که مسئول مالی میگه یکی باشه و یا بدتر باشه.
    پردازش روی سرور اصلی به چه صورت هست ؟
    سرور فقط مورد استفاده برای حسابداری هست و یا موارد دیگری نیز روی آن ران هست ؟
    در کل موارد بسیاری در بوجود آمدن این مشکل دخیل هستند که برای ترابیل شوتینگ آن باید وقت گذاشت.
    من تست کردم برای بقیه کارمندای مالی نرمال به نظرمیاد. اما برای مدیرمالی که با دیلی گزارش گیری میاد.
    منظورتون از پردازش روی سرور اصلی چی هست؟ همون سی پی یو؟! یا بندویت شبکه؟! اگه منظورتون شبکه هست چطور باید میزان بندویت رو سرور رو حساب کنم؟!
    سرور فقط برای استفاده حسابداری هست... یک ویندوز سرور دوهزارسه هستش که من یخورده باهاش کار کردم احساس کردم ویندوزش کمی مشکلدار شده/

به هر صورت پیشنهادی با توجه به صحبتهای گفته شده دارید تا ترابلشوتینگ منطقی تر پیش بره... متشکرم

نام حقيقي: Armin Rezaeimehr

مدیر عمومی شناسه تصویری EVERAL
    نوشته
    695
    سپاسگزاری شده
    572
    سپاسگزاری کرده
    594
    نوشته های وبلاگ
    7
    به هر صورت تو همون اتاق که از هاب استفاده شده مدیر مالی زمانی که میخواد گردش بگیره خیلی با دیلی گردش رو براش میاره
    سلام
    کلاً ماهیت Report به خصوص در Transaction های مالی با کمی Delay طبیعی است، بررسی کنید
    مدیر مالی در چه بازه زمانی TO - From قصد گرفتن گزارش را دارند، کمی بازه زمانی را محدوتر کنید
    و مجدد Try کنید.
    قطعاً وضعیت سخت افزاری و نرم افزاری مناسب بین (Source - Destination) در بهبود فرایند گزارش گیری
    موثر است. همچنین در صورتی که Application خاصی جهت گرفتن گزارش طراحی شده است تغییر نسخه
    نیز موثر خواهد بود.
    البته همیشه همینطوری نیست اما اغلب که با دیلی زیاد بهش گردش میده...
    با ابزارهای موجود در سازمان در زمان های Idle، Normal Load و peak Load ترافیک مربوطه را بین
    سیستم ها بررسی و آنالیز نمایید، قطعاً در صورتی که بین کانکشن های مربوطه (Hub,Switch)
    مشکلی وجود داشته باشد امکان Debugging برای شما فراهم می گردد.
    من البته وقتی سی پی یو رو تو لحظه ای که داره گزارش میگیره مونتیور میکنم می بینم سی پی یوزیجش میره بالا و به آخرش میرسه به نظرتون میتونه از شبکه است یا مشکل ویندوزی و کامپیوتری هستش؟!
    به نظر می رسه مشکل هنگام Transfer کردن دیتا به سیستم مورد نظر باشد، در محیط
    ویندوز و سخت افزار مربوطه دنبال رفع مشکل نهایی باشید. علاوه بر آن جهت اطمینان از صحت
    درستی کارکرد وضعیت ارتباطی شبکه هنگام ارسال دیتا BW و پینگ تایم مورد نظر را جهت تست کندی
    ارتباط شبکه، عدم برقراری ارتباط با سرور و یا داشتن Packet Lost تست و بررسی نمایید.
    فقط ربطی به سی پی یوزیج ویندوزش داره؟!
    قطعاً برنامه های کاربردی دیگری نیز برروی سیستم مدیر مالی هنگام اجرا نمودن سیستم
    گزارشگیری باز است که قسمتی از لود CPU شما مربوط به آن است، پیشنهاد می کنم در هنگام
    اجرای سیستم گزارشگیری سایر برنامه ها را به صورت موفت جهت تست و ارزیابی متوفف کنید.
    همچنین در گراف کتترل مقدار ظرفیت شبکه Network Utilization و Send/Receive throughput
    برای تبادل دیتا از سرور به Client را مورد بررسی و نظارت مستمر قرار دهید.

aqfery سپاسگزاری کرده است.
    !It's possible to change your life at any time

خواننده
    نوشته
    664
    سپاسگزاری شده
    366
    سپاسگزاری کرده
    502
    از وقت و دقت نظر شما بی نهایت سپاسگزارم.

کلاً ماهیت Report به خصوص در Transaction های مالی با کمی Delay طبیعی است، بررسی کنید
    مدیر مالی در چه بازه زمانی TO - From قصد گرفتن گزارش را دارند، کمی بازه زمانی را محدوتر کنید
    و مجدد Try کنید.
    DELAY کارمندان دیگر طبیعی و نرمال است. من از همه خواستم که یک گزارش بگیرن و اون تایم همون DELAY طبیعی بود.
    من به این موضوع توجه نکردم که بازه زمانی چقدره! شاید این مسئله هم تاثیر داشته باشه یعنی وسعت گزارش به قدری زیاده که این دیلی به وجود میاد.... اما هر چقدر هم حجم گزارش زیاد باشه دیگه بیشتر از دو سه دقیقه فکر کنم طبیعی نباشه... . اما این بار رفتم میگم بازه رو کم کنن تست کنیم و اینها.

با ابزارهای موجود در سازمان در زمان های Idle، Normal Load و peak Load ترافیک مربوطه را بین
    سیستم ها بررسی و آنالیز نمایید، قطعاً در صورتی که بین کانکشن های مربوطه (Hub,Switch)
    مشکلی وجود داشته باشد امکان Debugging برای شما فراهم می گردد.
    منظورتون چه ابزارهایی هستن؟!

به نظر می رسه مشکل هنگام Transfer کردن دیتا به سیستم مورد نظر باشد، در محیط
    ویندوز و سخت افزار مربوطه دنبال رفع مشکل نهایی باشید. علاوه بر آن جهت اطمینان از صحت
    درستی کارکرد وضعیت ارتباطی شبکه هنگام ارسال دیتا BW و پینگ تایم مورد نظر را جهت تست کندی
    ارتباط شبکه، عدم برقراری ارتباط با سرور و یا داشتن Packet Lost تست و بررسی نمایید.
    BW رو روی سیستم مدیرمالی چطوری بررسی کنیم؟ ابزار خاصی مد نظرتون هست؟ یک توضیحی در این مورد می دیدید؟

قطعاً برنامه های کاربردی دیگری نیز برروی سیستم مدیر مالی هنگام اجرا نمودن سیستم
    گزارشگیری باز است که قسمتی از لود CPU شما مربوط به آن است، پیشنهاد می کنم در هنگام
    اجرای سیستم گزارشگیری سایر برنامه ها را به صورت موفت جهت تست و ارزیابی متوفف کنید.
    همچنین در گراف کتترل مقدار ظرفیت شبکه Network Utilization و Send/Receive throughput
    برای تبادل دیتا از سرور به Client را مورد بررسی و نظارت مستمر قرار دهید.
    این سی پی یو لود رو زمانی که همه برنامه ها بسته بودن و صرفن گزارش گرفتیم اینطوری میشد... یعنی موقع گزارش گرفتن سی پی یو به آخرین حد خودش میرسید...
    گراف کنترل در برگه نتورکینگ می فرمایید دیگه؟! اگه غیرطبیعی باشه گراف به چه صورت هست؟! و اگر غیرطبیعی بود چه کنم؟!

از وقتی که می گذارید بی نهایت سپاسگزارم.

کلمات کلیدی در جستجوها:

علت عدم گزارش گیری در برنامه همکاران سیستم

گزارش گیری همکاران سیستم

برچسب برای این موضوع