صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 16

موضوع: آیا واقعا باید لینوکس رو یاد بگیریم ؟

نام حقيقي: امیر احمدی

عضو عادی
    نوشته
    955
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    292

آیا واقعا باید لینوکس رو یاد بگیریم ؟

سلام
    99 درصد جاهایی که ما سر میزنیم یا پروژه هایی که شرکت ها انجام میدن مایکروسافت بیس است یعنی ویندوز - SQL Server - IIS
    TMG - ISA - Lync
    پس این لینوکس به غیر از وب هاستینگ کجا کارایی داره ؟
    من به فکر افتادم که قسمتی از شرکت رو لینوکسی کنم یعنی کلاینت ها و دامین و سرور همه لینوکس باشن اما واقعا الان موندم که آیا این کار شدنی است ؟
    حالا یک سوال جالب دیگه
    حالا ما که ادعا میکنیم تحصیلات آکادمی مرتبط با کامپیوتر داریم و اندر خم لینوکس موندیم من موندم اونایی که اون بالا میان طرح مهاجرت شش ماهه به لینوکس رو در تمام سازمان های دو.لتی میزارن چه فکری میکنن !!!!!!!!!!؟

manager_66 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: باقری

عضو عادی
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    14
    فکر میکنن که دارن فکر می‌کنن
    ولی چیز سختی نیست مخصوصا وقتی که شما قرار از دسکتاپ استفاده کنید ما خودمون این کار رو انجام دادیم برای یک کاربر معمولی که استفادش از اینترنت و مرورگر برای erp و کارهای سازمانی نیازی به استفاده از ویندوز نیست. و لینوکس هم خیلی راحته توی این زمینه فقط هر کارمند 10 ساعت آموزش می‌خواد همین

عضو عادی
    نوشته
    955
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    292

ولی چیز سختی نیست مخصوصا وقتی که شما قرار از دسکتاپ استفاده کنید ما خودمون این کار رو انجام دادیم برای یک کاربر معمولی که استفادش از اینترنت و مرورگر برای erp و کارهای سازمانی نیازی به استفاده از ویندوز نیست. و لینوکس هم خیلی راحته توی این زمینه فقط هر کارمند 10 ساعت آموزش می‌خواد همین
    ممنون
    لطفا اگر ممکنه بیشتر از تجربیات خودتون بگین چون فکر میکنم دوستان دیگه هم مایل باشند
    از چه توزیع های در دسکتاپ و لینوکس استفاده کردین ؟
    کاربران دسکتاپ شما مگر نرم افزارهای سازمانی رو سیستمشون نداشتند یا مثلا حسابداری ......
    اونی که مربوط به راهبران شبکه میشه بخش سرور است در این بخش شما چه توزیعی رو پیشنهاد می کنید سرویس FTP - Active Directoty - DHCP - DHS - Printer .... شما با مشکل مواجه نشدین ؟

عضو عادی
    نوشته
    955
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    292
    ممنون
    لطفا اگر ممکنه بیشتر از تجربیات خودتون بگین چون فکر میکنم دوستان دیگه هم مایل باشند
    کاربران دسکتاپ شما مگر نرم افزارهای سازمانی رو سیستمشون نداشتند یا مثلا حسابداری ......
    اونی که مربوط به راهبران شبکه میشه بخش سرور است در این بخش شما چه توزیعی رو پیشنهاد می کنید سرویس FTP - Active Directoty - DHCP - DHS - Printer .... شما با مشکل مواجه نشدین ؟
    دوستان لینوکس کار لطفا راهنمایی کنید منم میخوام لینوکسی بشم

نام حقيقي: حامد اچ

عضو عادی شناسه تصویری hamedelnin
    نوشته
    1,002
    سپاسگزاری شده
    809
    سپاسگزاری کرده
    342
    نوشته های وبلاگ
    2
    واسه شروع با یه ubuntu میتونی شروع کنی و کم کم برس سراغ نسخه های سروریش یا اینکه بری سمت CentOS و انتحاری عمل کنی..

عضو عادی
    نوشته
    955
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    292
    ممنون
    من شرایطم اینه
    برای شبکه داخلی یک شرکت میخوام میخوام و نه وب و یا تمرین خانگی

عضو عادی
    نوشته
    955
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    292

ممنون
    اونی که مربوط به راهبران شبکه میشه بخش سرور است در این بخش شما چه توزیعی رو پیشنهاد می کنید سرویس FTP - Active Directoty - DHCP - DHS - Printer .... شما با مشکل مواجه نشدین رای شبکه داخلی یک شرکت میخوام میخوام و نه وب و یا تمرین خانگی

نام حقيقي: Saeed

عضو عادی شناسه تصویری greatcyrus
    نوشته
    2,662
    سپاسگزاری شده
    933
    سپاسگزاری کرده
    1248
    نوشته های وبلاگ
    3
    دوستان به همین راحتی هم نمیشه مهاجرت کرد تو سازمان. شاید سمت سرور به مشکل بر نخوری یا کمتر دچار مشکل شی، ولی سمت کلاینت مشکل زیاد خواهی داشت. مخصوصا اگه نرم افزارهای سازمانی ویندوز بیس بوده و وب بیس هم نباشن ...

عضو عادی
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    14
    دوست عزیز اینکه جه نوع لینوکسی انتخاب میشه بستگی به صحبتی که با سازمان دارید داره ولی من خودم سوزه رو ترجیح میدم (اما سازمان از یک لینوکس دیگه استفاده کردیم )
    نرم افزارهای سازمانی داشتند اما مگه قراره یک دفعه کل سازمان رو روی لینوکس مهاجرت بدیم یک نقشه مهاجرت ایجاد شد و طبق برنامه نوشته شده سازمان رو داریم روی لینوکس می‌بریم.
    از نظر من Centosخوبه slackware هم خوبه ولی اون دیگه به نیروهاتون و مشاور امنیتی لینوکستون بستگی داره
    شکل تا دلت بخواد اما قرار نیست با هرمشکلی بگیم لینوکس بده یا مهاجرت بده باید مشکلات رو حل کرد

نام حقيقي: امير

عضو عادی
    نوشته
    27
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    20
    مشکل لینوکس اینه که افراد عادی ابدا ازش سر در نمیارن و برای رفع مشکلات کوچیک لنگ میمونن.....وقتی ویندوزه بلاخره از بغل دستیشو اینو اون میپرسه حل میکنه ولی لینوکس اینجوری نیست.

بحث سخت افزارها و درایور ها هم هست....اغلب وقتا نرم افزار ویندوزی خیلی قوی تر از لینوکسی هست.

teraktor سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Saeed

عضو عادی شناسه تصویری greatcyrus
    نوشته
    2,662
    سپاسگزاری شده
    933
    سپاسگزاری کرده
    1248
    نوشته های وبلاگ
    3
    من سازمانی میشناسم از اول لینوکس بیس کار کردن . دسکتاپها همه اوبونتو . سرورها همه لینوکسی.
    این خیلی راحتتره تا اینکه از ویندوز به لینوکس مهاجرت کنی! اون سازمان نیرو میگیره یکی از امتحاناش لینوکسه! یعنی طرف باید بتونه در حد کاربری با اوبونتو کار کنه تا استخدام شه اونجا. حالا فکر کن سازمانی که کاربراش به یه چیزی عادت کردن بخای تغیر بدیشون ..!! بیشتر انرژی که ازت میره تو این مهاجرت کاربرا هستند که همش غر خاهند زد که این دیگه چیه؟ اون بهتر بود و ازین جور بهونه ها ...

teraktor سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    955
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    292
    مگه مهاجرت به لینوکس اجباری نیست ؟ پس عرزدن کارکنان بخش دولتی چه معنی داره ؟
    طفا اگر ممکنه بیشتر از تجربیات خودتون بگین چون فکر میکنم دوستان دیگه هم مایل باشند
    این مشکلات راه حل داره یا نه ؟
    به نظر شما میشه روی خانواده سوزه حساب باز کرد ؟ با فارسی سازگاری کامل داره؟

به نظر من اوپن سوزه برای بخش کاربران غیر حرفه ای عالیه و سوزه سرور هم لایسنس اون ارزونه و امکانات خیلی زیادی داره گرافیک اون هم از ویندوز چیزی کم نداره نظر شما چیه ؟

عضو عادی
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    14
    مهاجرت به لینوکس نه هنوز اجباری نیست قرار شده بود که نقشه مهاجرت ارائه بشه که خیلی گیر نبودن سر همین خیلی از سازمان‌ها بی خیال شدن
    غر زدن برا چیه؟ برای اینه که می‌خوای تو زحمت بندازیشون اونا هم دوست ندارن به قول دوستم داداش یه سفره اما علی پهن شده به جای اذیت کردن بیا تو هم سر سفره
    آره با فارسی سازگاری کامل داره برای سرور باید راهنمایی بگیری ولی بهت پیشنهادم اینه که برای سرور از سوزه استفاده نکن

عضو عادی
    نوشته
    955
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    292
    آره با فارسی سازگاری کامل داره برای سرور باید راهنمایی بگیری ولی بهت پیشنهادم اینه که برای سرور از سوزه استفاده نکن
    ممنون میشه دلیلشو بگین لطفا
    و مزایا و معایب پیش رو - با تحریم ایران که باز مشکلی پیش نمیاد ؟
    ضمنا محیط مورد نظر اینترنت نیست بلکه شبکه اینترانت است با شعبات مختلف در سراسر کشور که با VPN به هم متصل میشن

ویرایش توسط Amir 2010a : 2014-04-22 در ساعت 12:52 PM

عضو عادی
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    14
    مهندس هیچ چیزی قطعی نیست به نظر شما لینوکس بهتره با ویندوز؟؟؟
    .
    .
    تو کشور استرالیا 98 درصد از ویندوز استفاده می‌کنن چرا؟ یعنی ویندوز اونجا از لینوکس بهتره؟؟؟؟
    بستی داره بدون داشتن اطلاعات نظر قطعی نمیشه داد اما به عنوان یک نظر میگم از centos یا اسلکویر استفاده کن
    نه مشکلی از نظر تحریم نداری چون نمی‌تونن تحریمت کنن اما می‌تونن نزارن لینوکس بروز بشه
    این مورد توی Opensusez اتفاق تمی‌افته اما توی سرورهای سوزه شایداتفاق بی‌افته

Amir 2010a سپاسگزاری کرده است.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

چرا باید لینوکس یاد بگیریم

برچسب برای این موضوع