با عرض سلام خدمت اساتید محترم شبکه

سناریو: یک دستگاه سرور بعنوان BAse که Hyper-V Role در آن نصب شده با دو کارت شبکه (کارت داخلی 192.168.100.10 و کارت وصل شده به مودم ADSL 192.168.1.10 ) این دستگاه در شبکه Domain نیست و تنها Role که روی آن است همین Hyper-V می باشد. 3 تا Virtual Machine به ترتیب در این دستگاه ساخته و کانفیگ شده است به شرح زیر:
1.دستگاه Primary Domain Control(PDC) با یک کارت شبکه مجازی 192.168.100.2
2.دستگاه Certificate Authority (CA ) با یک کارت شبکه مجازی 192.168.100.3
3.دستگاه (kerio Control ) با دو کارت شبکه 192.168.100.1 برای استفاده داخلی و 192.168.1.6 که متصل است به اینترنت.
تمام کلاینت های شبکه متصل هستند به PDC و داخل Domain هستند و برای دسترسی به اینترنت از Firewall Kerio استفاده می کنند.

نکته- دستگاه Base در داخل Domain نیست و بروی آن تنها رولز hyper-v نصب و اجرا شده.نکته دوم دارای IP Static (ip public/valid)از ISP شاتل است.

مشکل- الان برای اینکه بطور مستقیم بتوانم ریموت وصل بشم به دستگاه PDC که یک دستگاه مجازی است نمی دونم دقیقا باید چی کار کنم.چون اینترت ابتدا وارد دستگاه BASE من میشه بعد به داخل کریو رفته بعد به سرور PDC میرسه.با توجه به این که Port Forwarding مودم را یکبار بروی پورت 3389 برای ریموت و آی پی 192.168.100.2 کانفیگ کردم اما متاسفانه موفق به اتصال نشدم.اما زمانی که این کار را بروی دستگاه Base انجام می دم یعنی port forward را به شکل 192.168.1.10 : 3389 کانفیگ می کنم می توانم بدون مشکل با Ip Static به این دستگاه Remote بگیرم.درحال که من می خواهم به هر کدام از این دستگاه های مجازی بصورت مجزا و از طریق Internet وصل بشم.

از دوستان اگر کسی اطلاعاتی در این زمینه داره ممنون میشم من را راهنمایی کنه.