نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9
سپاس ها 4سپاس
  • 1 توسط Star-x
  • 1 توسط azadfalah
  • 1 توسط azadfalah
  • 1 توسط nahvi18

موضوع: کمبود پرت lan در مودم اینترنت

نام حقيقي: erfan

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    4

کمبود پرت lan در مودم اینترنت

مودم اینترنت وایمکس ایرانسل من فقط یک پرت lan داره ...من به دو پرت نیاز دارم یکی برای اینترنت کامپیوتر و یکی هم برای انتقال تصویر دستگاه dvr از طریق wan (بنا به شرایطی نمیتونم از وایرلس دستگاه برای کامپیوترم استفاده کنم) به نظر شما راه چاره چیه برای من؟
    (متاسفانه مودم با تعداد پرت بیشتر هم تو سایت ایرانسل موجود نبود برای خرید!)

یا اینطوربگم من یه شبکه دارم متشکل از دو کامپوتر به وسیله هاب...کابل اینترنتم هم متصل شده به هاب برای اینترنت دو pc ...حالا اگر من dvr رو برای انتقال تصویر به هاب نصب کنم,یعنی مستقیم به مودم وصل نکنم .حالا سواله من اینه من می تونم از طریق wan انتقال تصویر بگیرم ? ( یاداوری کنم برای انتقال تصویر باید تنطیمات پورت فورواردینگ انجام بشه روی مودم) ایا اتصال به هاب باعث افت سرعت انتقال تصویر نمیشه؟

توی سایت ایرانسل زیر مودم هاشون چند مدل روتر سازگار با وایمکس پیشنهاد دادن ؟ ایا میتونم از روتر استفاده کنم؟

دوستان من در امر شبکه مبتدی هستم ممنون میشم منو یاری کنید

نام حقيقي: امیرحسین فتوحی

عضو عادی شناسه تصویری Star-x
    نوشته
    743
    سپاسگزاری شده
    347
    سپاسگزاری کرده
    198
    دقت کنید که بستر شبکتون بعد مودم تعریف میشه، باید ببینید دوربین به چه پهنای باندی نیاز داره، اگه سیستمهاتون از اینترنت استفاده کنن که مسلما سرعت دوربین میاد پایین.

erfan4 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: √√√√√

عضو عادی
    نوشته
    325
    سپاسگزاری شده
    119
    سپاسگزاری کرده
    174
    من به دو پرت نیاز دارم
    بدون در نظر گرفتن صحبت ها فقط راجب این حرفتون سوییچ های 1 به 2 تو بازار هست

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط azadfalah نمایش پست ها
    بدون در نظر گرفتن صحبت ها فقط راجب این حرفتون سوییچ های 1 به 2 تو بازار هست
    با این کار افت سرعت پیدا نمیشه که ؟ و نیاز یه تنطیم خاصی روی مودم یا دستگاه dvr نیست ؟

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط Star-x نمایش پست ها
    دقت کنید که بستر شبکتون بعد مودم تعریف میشه، باید ببینید دوربین به چه پهنای باندی نیاز داره، اگه سیستمهاتون از اینترنت استفاده کنن که مسلما سرعت دوربین میاد پایین.
    اگر جای هاب یه سوییچ قرار بدم dvr هم به سوییچ متصل کنم, می تونم بدون افت سرعت انتقال تصویر رو بگیرم؟ با این اتصال تنطیمات خاصی باید روی مودم یا دستگاه dvr اعمال کنم ؟
    خیلی ممنون

نام حقيقي: √√√√√

عضو عادی
    نوشته
    325
    سپاسگزاری شده
    119
    سپاسگزاری کرده
    174
    با این کار افت سرعت پیدا نمیشه که ؟ و نیاز یه تنطیم خاصی روی مودم یا دستگاه dvr نیست ؟
    مگه چند مگابیت پهنای باند وایمکستونه ؟

وایمکس ایرانسل آی پی هاش شیر احتمال قوی من فکر نکنم بتونید تصویر انتقال بدین.

نام حقيقي: محمد نحوی

عضو عادی
    نوشته
    948
    سپاسگزاری شده
    1187
    سپاسگزاری کرده
    950
    نوشته های وبلاگ
    3
    دوست عزیز شما می تونید تصویرو انتقال بدید که البته بستگی به تعداد دوربین ها داره و همانطور که دوستان فرمودند سرعت
    مشاهده تصاویر و کیفیت اونها کاهش پیدا می کنه . می تونید خیلی ساده از یک سوییچ 5 پورت برای حل مشکلتون استفاده کنید
    من سویچ کمتر از 5 پورت ندیدم یک پورت سویچ رو بزننید به مودم ایرانسل یک به دستگاه دوربین و یکی هم به کامپیوتر . و 2 تا هم
    اضافه می یارید . لازم نیست روتر یا سویچ خاصی تهیه کنید . یک سویچ ساده و معمولی دی لینک هم کار شمارو راه میندازه

نام حقيقي: امیرحسین فتوحی

عضو عادی شناسه تصویری Star-x
    نوشته
    743
    سپاسگزاری شده
    347
    سپاسگزاری کرده
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfan4 نمایش پست ها

اگر جای هاب یه سوییچ قرار بدم dvr هم به سوییچ متصل کنم, می تونم بدون افت سرعت انتقال تصویر رو بگیرم؟ با این اتصال تنطیمات خاصی باید روی مودم یا دستگاه dvr اعمال کنم ؟
    خیلی ممنون
    شما بگید پهنای باند مورد نیاز دوربینتون چقدر هست؟
    از اینترنت فقط برای انتقال تصاویر استفاده می کنید؟

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط azadfalah نمایش پست ها
    مگه چند مگابیت پهنای باند وایمکستونه ؟

وایمکس ایرانسل آی پی هاش شیر احتمال قوی من فکر نکنم بتونید تصویر انتقال بدین.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Star-x نمایش پست ها
    شما بگید پهنای باند مورد نیاز دوربینتون چقدر هست؟
    از اینترنت فقط برای انتقال تصاویر استفاده می کنید؟
    11 دوربینه که اگر بخوام الاین ازشون تصویر بگیرم روی 64k با فریم 6 تنظیم شدن.
    اینترنتم قصد دارم 2 مگ بگیرم البته سرعت اپلودم 1 مگ میشه.تقریبا هم از اینترنت فقط برای انتقال تصویر استفاده میشه.
    تنها سرویس دهنده هم متاسفانه وایمکسه.

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط nahvi18 نمایش پست ها
    دوست عزیز شما می تونید تصویرو انتقال بدید که البته بستگی به تعداد دوربین ها داره و همانطور که دوستان فرمودند سرعت
    مشاهده تصاویر و کیفیت اونها کاهش پیدا می کنه . می تونید خیلی ساده از یک سوییچ 5 پورت برای حل مشکلتون استفاده کنید
    من سویچ کمتر از 5 پورت ندیدم یک پورت سویچ رو بزننید به مودم ایرانسل یک به دستگاه دوربین و یکی هم به کامپیوتر . و 2 تا هم
    اضافه می یارید . لازم نیست روتر یا سویچ خاصی تهیه کنید . یک سویچ ساده و معمولی دی لینک هم کار شمارو راه میندازه
    ببینید من این کارو توی یک دفتر تجاری قراره انجام بدم دو کامپیوتر با دو کاربر اونجا هستن که دارن با نرم افزار های حسابداری کار میکنن ...من اگر هاب رو با سوویچ تعویض کنم تنطیم شبکه بهم نمیخوره ؟ چون کار من توی وقت اداری هم هست من اجازه ندارم کاره کارمندا رو بهم بزنم چون به طور فشرده دارن اعداد و ارقام وارد میکنند....حالا اگر جای هاب رو با یه سوویچ پنج پرت تعویض کنم شبکه بهم نمیریزه ؟ احتمالا؟

اینرو یه نگاه بندازین :

ویرایش توسط erfan4 : 2014-01-31 در ساعت 01:40 PM

نام حقيقي: محمد نحوی

عضو عادی
    نوشته
    948
    سپاسگزاری شده
    1187
    سپاسگزاری کرده
    950
    نوشته های وبلاگ
    3
    خوب شما اگه هاب دارید دیگه اصلا لازم نیست که سوییچ 5 پورت بگیرید برای چی جای هاب رو با سوییچ تعویض کنید من اصلا
    نمی دونستم که یک هاب دارید الان اگر طبق همین شکلی که قرار دادید عمل کنید همه چیز درسته و مشکلی پیش نمیاد . فقط
    پهنای باند شما یک مقداری کمه امیدوارم که با مشکل کاهش کیفیت تصویر دوربین ها مواجه نشید

کلمات کلیدی در جستجوها:

روتر سازگار با ایرانسل

روتر سازگار با ايرانسل

افت تصویر در سویچ شبکه

برچسب برای این موضوع