صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 20 از مجموع 20

موضوع: آيا ميتوان چند پهناي باند را با هم تلفيق كرد؟

نام حقيقي: N/A

خواننده
    نوشته
    114
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    213
    خوب این برداشت شماست در صورتیکه برداشت من چیز دیگه ای هستش در نتیجه اگر منظور چند اتصال مختلف اینترنت باشه که تو پست قبلی هم گفتم فقط نیاز به یدونه روتر Peplink هستش.
    من الان برای شرکت خودمون یدونه با 2 اتصال ADSL و WiMax رو دارم بصورت همزمان استفاده میکنم !

ویرایش توسط Supra : 2014-01-08 در ساعت 09:30 AM

نام حقيقي: محسن نیک قلب رودسری

عضو عادی شناسه تصویری mohsenhvac
    نوشته
    2,203
    سپاسگزاری شده
    1944
    سپاسگزاری کرده
    1310
    1- دوست عزیز برداشت شما اشتباه هست . چون ایشان بیان کردن تلفیق نه بالانسینگ
    2- به پستها دقت نکردید .
    peplink
    zen os
    mikrotik
    برای تجمیع پهنای باند به تجهیزات دوطرفه نیاز دارید
    من هم اعلام کردم برای تجمیع به تجهیزات دوطرفه نیاز هست نه برای بالانسینگ.
    اگر راه حلی دارید بیان کنید تا کاربران بتونن در اینده بهره مند بشوند

نام حقيقي: احسان لاجوردی

خواننده
    نوشته
    132
    سپاسگزاری شده
    99
    سپاسگزاری کرده
    26
    ممکنه یک نفر این VPN Bonding رو توضیح بده و تفاوت اون با لود بالانسینگ ؟! کمی گیج شدم !

نام حقيقي: اشکان

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    load balancing یعنی شما چند خط اینترنت داشته باشی بعد درخواست های کاربرات رو با load balancer میتونی بین لینکای اینترنتت تقسیم کنی،
    در این صورت ممکنه چندتا مشکل بوجود بیاد :
    بعضی از سرویس های اینترنتی مثل بانک رو این مساله که آی پی شما عوض بشه حساسه و اگه توی تنظیمات Load balancer تون نتونین مدیریت داشته باشین روی این چیزا به مشکل میخورین.
    vpn bonding میاد روی هر خط اینترنتتون یک لینک و پ ن میزنه به یک سرور ثالث و تمامی درخواستهای شما از طریق آی پی های اون سرور ثالث ( که حداقل دوبرابر مجموع پهنای باند اینترنت شما پهنای باند داره) به اینترنت فرستاده میشه در نتیجه اون مشکلی که در load balancer های عادی بود حل میشه ولی این هم هزینه اش بیشتره و هم payload تون رو در هر پکت کم میکنه و تاخیر شبکه شما رو هم میبره بالا در نتیجه باز ازین جهت کند تر میشه .

- - - ادامه - - -

load balancing یعنی شما چند خط اینترنت داشته باشی بعد درخواست های کاربرات رو با load balancer میتونی بین لینکای اینترنتت تقسیم کنی،
    در این صورت ممکنه چندتا مشکل بوجود بیاد :
    بعضی از سرویس های اینترنتی مثل بانک رو این مساله که آی پی شما عوض بشه حساسه و اگه توی تنظیمات Load balancer تون نتونین مدیریت داشته باشین روی این چیزا به مشکل میخورین.
    vpn bonding میاد روی هر خط اینترنتتون یک لینک و پ ن میزنه به یک سرور ثالث و تمامی درخواستهای شما از طریق آی پی های اون سرور ثالث ( که حداقل دوبرابر مجموع پهنای باند اینترنت شما پهنای باند داره) به اینترنت فرستاده میشه در نتیجه اون مشکلی که در load balancer های عادی بود حل میشه ولی این هم هزینه اش بیشتره و هم payload تون رو در هر پکت کم میکنه و تاخیر شبکه شما رو هم میبره بالا در نتیجه باز ازین جهت کند تر میشه .

mohsenhvac و HLajevardi سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: محسن نیک قلب رودسری

عضو عادی شناسه تصویری mohsenhvac
    نوشته
    2,203
    سپاسگزاری شده
    1944
    سپاسگزاری کرده
    1310
    هم payload تون رو در هر پکت کم میکنه و تاخیر شبکه شما رو هم میبره بالا در نتیجه باز ازین جهت کند تر میشه .
    در تکمیل گفته های دوست عزیز 1qaz2wsx چون شما چند لینک داری بنابراین چند ارتباط vpn به یک سرور با سرعت بالاتر انجام میدی و پکتها در مبدا خرد شده و هر بخشی از اون امکان داره از یکی از لینکهای vpn عبور کنه و در سرور با سرعت با لاتر جمع شده و ارتباط با سرعت بالاتر صورت می گیره بنابراین شما افت سرعت رو احساس نمیکنی اما چون از چند لینک داری عبور می کنی کمی افت داری . بطور خیلی ساده مثلا اگه 4 تا الینک 1Mb داشته باشی و vpnbonding انجام بدی سرعتت به 3.9 Mb میرسه که بخاطر payload هست

HLajevardi سپاسگزاری کرده است.

صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2

کلمات کلیدی در جستجوها:

تجهیزات تجمیع اینترنت peplink

برچسب برای این موضوع