نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4

موضوع: لایه های شبکه

نام حقيقي: farid

عضو عادی
    نوشته
    173
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    8

لایه های شبکه

با سلام خدمت دوستان من در حال مطالعه لایه های مدل OSI بصورت تخصصی هستم و مثلا در یک فسمت گفته شده هر لایه می تواند دو نوع سرویس اتصالگرا یا بی اتصال را در اختیار لایه بالاتر قرار دهد
    سوال من این است که به نظر می رسد که این سرویسها در مسیریابی مطرح باشد نه ارتباط لایه ها با هم ؟!!
    ثانیا می خواستم بپرسم که ارتباط واقعی لایه ها با هم از چه طریق است و آیا در سیستم عامل کارها تنظیم شده؟خلاصه یک مقدار ملموستر می خواستم لایه ها را بفهمم وگرنه به اندازه کافی همه جا توضیح داده شدن

نام حقيقي: حسین عسگری

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام
    تا اونجایی که میدونم حالات اتصالگرا و بی اتصال (connection less-connection oriented) مربوط به لایه transport است که دو پروتکل tcp-udp این مهم را انجام میدهند.در مسیر یابی هم از پروتکل IP استفاده می شود. در زمانهایی که رسیدن کامل بسته به مقصد مهم باشد یا نباشد این مورد مطرح میشود. اگه کامل نیست بگو بیشتر توضیح بدم.
    فکر می کنم هر لایه با مقدار ) protocol type field )PTF با لایه بالاتر ارتباط برقرار میکند.این مقدار رو در لایه data link دیده بودم.

نام حقيقي: farid

عضو عادی
    نوشته
    173
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    8
    منظور دقیق من اینه که ارتباط یک لایه با لایه بالاتر چطور اتصال گرا یا بی اتصال می شود ؟؟مگر مسیری را طی می کند؟؟چیزی شبیه ارسال پیام میمونه!

نام حقيقي: حسین عسگری

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    مدل OSI یا TCP/IP بیشتر جنبه آموزشی داره. یه جورایی مسیر طی میکنه مثلا در لایه physical سیگنال به لایه data link تحویل داده میشه که همون سیگنال روی مدیا یا کابل شبکه است که به کارت شبکه تحویل داده میشه.شما نمیتونی ارتباطات سخت افزاری و نرم افزاری درون کامپیوتر رو با مدل OSI یا TCP/IP مقایسه کنی.اون ساختار کاری خودش رو داره اگه اطلاعات بیشتری میخوای باید بری سراغ سخت افزار

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع