نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
سپاس ها 4سپاس
  • 2 توسط msfsite
  • 1 توسط mizogomo
  • 1 توسط reyhoo

موضوع: ست کردن ای پی ولید روی مودم

نام حقيقي: Blackie

عضو عادی شناسه تصویری hexman
    نوشته
    2,343
    سپاسگزاری شده
    406
    سپاسگزاری کرده
    852

ست کردن ای پی ولید روی مودم

سلام دوستان من این پرسش خیلی وقته توی ذهنمه 1 بار هم در گذشته پرسیده بودم اما به پاسخی نرسیدم.فرض کنید یه رنج 4 تایی ای پی ولید از Isp خریداری کردیم میخوام یکیش روی مودم ست بشه و 3 تا دیگه اش روی سرورهای دیگه.(البته توضیح اینکه 4 تا ای پی مون همه قابل استفاده هست ادرس شبکه و ادرس broadcast نیست.)

مشکل و ابهام من ست کردن ای پی روی مودم هست که نمیدونم چجوری باید ست بشه.مسلما نباید روی لن مودم ست شه دیگه درسته؟؟منظورم همون اینترفیس لن مودم هست که بصورت پیش فرض ای پی 192.168.1.1 روش ست شده.

چون من توی یه شرکت دیگه که بودم فقط 1 دونه ای پی پابلیک خریده بودیم و من هم هیچ تنظیمی انجام ندادم به جز پورت فورواردینگ و ای پی لن مودم هم از رنچ شبکه داخلی بود ولی از بیرون که ای پی پابلیک رو میزدم صفحه کانفیگ مودم باز میشد.

میشه راهنمایی بفرمایید

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط hexman : 2013-09-18 در ساعت 09:30 AM

نام حقيقي: mehdi

عضو عادی
    نوشته
    62
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    2
    تا جایی که من می دونم با مودم نمی شه اینکار رو انجام داد ولی شما می تونید از روی یک فایروال کانکشن بزنید و چند تا آی پی ولیدتون رو روی اون ست کنید یا اگه روتر داری روی اون تنظیم کنید ولی تا جایی که من می دونم مودم ها یک آی پی بیشتر نمی تونن بگیرن.

alisc و hexman سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: نینجا (سرباز متخصص)

عضو عادی شناسه تصویری mizogomo
    نوشته
    467
    سپاسگزاری شده
    240
    سپاسگزاری کرده
    33
    با سلام

همچین کاری رو نمیشه تو مودم کرد چون اولا اینترنت به صورت pppoe در ای اس پی برای شما مشخص شده که شما تو مودمت یوزر پسورد تعیین مکنی یا تو سیستمت. پس اینجا مودمت داره به صورت اتوماتیک با یک کانکشن ای پی لنت رو به ای پی شرکت نت میزنه.

مگر این که از طرف شرکت دریافت اینترنتت رو به صورت ست ای پی تعریف کنن

که بعضی مودما این کارو میکنه

مثل مودم لیز لاین

hexman سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    2,343
    سپاسگزاری شده
    406
    سپاسگزاری کرده
    852
    ممنون دوستان
    با این حساب اگه من بیام یکی از این ای پی ولید ها رو همون اینترفیس لن مودم بزارم یکی دیگه روی یه pc از بیرون بدون پورت فوروادرینگ میتونم pc رو ببینم؟

نام حقيقي: محمد رضا شکری

عضو عادی
    نوشته
    215
    سپاسگزاری شده
    131
    سپاسگزاری کرده
    83
    نقل قول نوشته اصلی توسط hexman نمایش پست ها
    ممنون دوستان
    با این حساب اگه من بیام یکی از این ای پی ولید ها رو همون اینترفیس لن مودم بزارم یکی دیگه روی یه pc از بیرون بدون پورت فوروادرینگ میتونم pc رو ببینم؟
    توی این حالت با فرض بقرار بودن کانکتیویتی باید بتونید به سیستمی از داخل شبکه تون که بهش آی پی ولید دادید مثلا ریموت بزنید. البته با این فرض که فایروال یا چیز دیگری مانع نشه. چون در هر حال شما از طریق سیستمی که به مودموت وصله وارد شبکه lan خودتون میشید.

hexman سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    62
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط reyhoo نمایش پست ها
    توی این حالت با فرض بقرار بودن کانکتیویتی باید بتونید به سیستمی از داخل شبکه تون که بهش آی پی ولید دادید مثلا ریموت بزنید. البته با این فرض که فایروال یا چیز دیگری مانع نشه. چون در هر حال شما از طریق سیستمی که به مودموت وصله وارد شبکه lan خودتون میشید.
    1 سوال برای من پیش اومد. اگه شما هم روی wan و هم روی lan یک مودم آی پی ولید بگذاری از لحاط route مشکل پیدا نمی کنه؟ فکر کنم پیدا می کنه. فکر کنم باید براش به صورت دستی route هم تعریف کنی. البته بعید می دونم که اینهم درست کار کنه. بهتر که شما روی یک سرور یا سیستم یک فایروال نرم افزاری مثلا مثل kerio یا میکروتیک نصب کنید و از روی اون هر کاری که می خواهید انجام بدید. به نظر من خیلی راحت تر و پایدار تره.

ویرایش توسط msfsite : 2013-09-22 در ساعت 09:25 AM

نوشته
    2,343
    سپاسگزاری شده
    406
    سپاسگزاری کرده
    852
    گه شما هم روی wan و هم روی lan یک مودم آی پی ولید بگذاری

روی wan چطوری میشه ای پی ست کرد؟

عضو عادی
    نوشته
    62
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط hexman نمایش پست ها
    روی wan چطوری میشه ای پی ست کرد؟
    مودم هم می تونه به صورت اتوماتیک از خط شما آی پی رو بگیره هم شما می تونید تنظیماتش رو به صورت دستی انجام بدید و برای اون static ip بگذارید. حالا مهم این نیست که چطوری ای پی می گیره مهم اینه که اگه از ISP به شما آی پی public داده بشه و شما هم روی lan دوباره یک آی پی public دیگه بدید توی route مشکل پیدا نمی کنه؟ مطمعنا مشکل پیدا می کنه به صورت ساده تر اگه شما یک سیستم داشته باشید که با دوتا کارت شبکه به دو سوییچ وصل بشه و روی هر دوتا ای پی از یک رنج بدید درست کار می کنه که حالا مودم بخواد کار کنه؟

کلمات کلیدی در جستجوها:

ست کردن آی پی ولید

ست کردن آی پی ولید با آی پی مودم

ست کردن آی پی ولید روی مودم

تعریف آی پی ولید روی مودم

طریقه ست کردن ای ÷پی ولید روی مودم بر روی یک سیستم در شبکه داخلی

ست کردن ای پی ولید مودم

ست کردن ای پی ولید روی مودم

ای پی ولید

روش ست کردن آی پی ولید روی سیستم

نحوه ست کردن ای پی روی شبکه مشکلات آی پی ولیدتعریف آی پی ولید برای روترست کردن آپی ولید روی مودمراه درست دادن رنج ای پی ست کردن مودم بر روی روترست كردن اي پي روي سرورتعریف ای پی مودم طریقه ولید کردن ای پی روی مودما پی ولید در مودمست کردن ا پی ولیدنحوه ست کردن آی پی ولید روی مودم برای ریموت شدن روی انست کردن ای پی تو شبکهتعریف کردن ای پی در مودمست كردن آي پي وليد بر روي مودمروش ولید کردن ip

برچسب برای این موضوع