نمایش نتایج: از شماره 1 تا 13 از مجموع 13
سپاس ها 5سپاس
  • 2 توسط 1qaz2wsx
  • 1 توسط kavehashoori
  • 1 توسط DaNi_84
  • 1 توسط kavehashoori

موضوع: ارائه اینترنت در برج با 50 تا کلاینت

نام حقيقي: AliReZa

تازه وارد
    نوشته
    16
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    7

ارائه اینترنت در برج با 50 تا کلاینت

دوستان من می خوام به یه برج با 50 تا واحد اینترنت بدم اما تا حالا این کار و نکردم

می دونم واسه کانفیگ Dslam و accounting و ... باید بدم یکی دیگه بیاد این کار و کنه اما واسه قبل از راه اندازی یه سری اطلاعات می خوام من سوالامو پایین پرسیدم

لطفا اگه اطلاعاتی دارین یا لینکی یا حتی خودتون می تونین کانفیگ و ... شو انجام بدین ممنون می شم در اختیار منم بزارین

1 - واسه قرارداد بستن با برج باید شرکت ثبت کنم یا نه می شه شخصی این کار و کرد ..؟!

2 - پهنای باند و از کجا بگیرم یا واسه گرفتنش مجوز isp نیاز دارم یا نه ..؟!

3 - قیمت پهنای باند چجوریه مثلا اگه بخوام به همه 2mb محدود بدم خودم چقدر پهنای باند باید بگیرم .. ؟!

4 - با توجه که برجه میشه وایرلسی پهنای باند و گرفت یا اگه نشد چه راهای دیگه ای هست ..؟!

5 - واسه نصب Dslam با توجه به این که 50 واحدن Dslam چند پورت نیاز دارم ..؟! و چه برندی ..؟! قیمتش چنده ..؟!

6 - واسه accountingesh چه برنامه ای خوبه ...؟!

7 - بعد برای ip دادن چیکار می شه کرد همه ip valid می گیرن ..؟!

8 - اونایی که این کار و کردن آیا این کار اگه مدت قرارداد یک یا 2 سال باشه صرفه اقتصادی داره ..؟!

و در آخر لطفا اگه کسی این کار و کرده و تجربه داره ممنون میشم کمکم کنه

نام حقيقي: اشکان

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    برای این پروژه DSLAM و ... هزینه اش خیلی بالا میشه نسبت به بقیه راهکارا.
    معمولا" برای این کار شما با با آنتن وایرلس مستقیم اینترنتو داخل ساختمون میکنی و به ازای هر چند واحد یک سوییچ میذاری و به هر واحد یک کابل شبکه میدی.
    هر واحد میتونه یه اکسس پوینت یا وایرلس روتر بهش وصل کنه برای شبکه داخلی خودش و دسترسی به اینترنت... .
    برای مدیریت کاربران هم توی بخش میکروتیک هات اسپات و pppoe server رو ببین

kavehashoori و Ap4669 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: کاوه آشوری

عضو عادی شناسه تصویری kavehashoori
    نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ap4669 نمایش پست ها
    دوستان من می خوام به یه برج با 50 تا واحد اینترنت بدم اما تا حالا این کار و نکردم

می دونم واسه کانفیگ Dslam و accounting و ... باید بدم یکی دیگه بیاد این کار و کنه اما واسه قبل از راه اندازی یه سری اطلاعات می خوام من سوالامو پایین پرسیدم

لطفا اگه اطلاعاتی دارین یا لینکی یا حتی خودتون می تونین کانفیگ و ... شو انجام بدین ممنون می شم در اختیار منم بزارین

1 - واسه قرارداد بستن با برج باید شرکت ثبت کنم یا نه می شه شخصی این کار و کرد ..؟!
    بستگی داره که اون هیئت مدیره برج از شما چه جوری بخوان الزام به ثبت شرکت نیست در صورتی نخوان ازت .

هر شرکتی که در نزدیکی شما دکل داره یا سرویس دهی میکنه به زعم اعتبار و کیفیت یکیو انتخاب کن شما نمیخوای isp بزنی که مجوز isp
    بگیری بعدشم فکر کردی به همین راحتیا بهت مجوز isp میدن اما نه نمیخواد

3 - قیمت پهنای باند چجوریه مثلا اگه بخوام به همه 2mb محدود بدم خودم چقدر پهنای باند باید بگیرم .. ؟!
    2mb محدود منظورت اینه که همه پهنای باند ثابت 2mb داشته باشن .؟
    خوب اگه اینجوری میخوای 50*2=100mb پهنای باند میخوای . اما عقلانی نیستبه نظر من به صرفخ هم نیست شما به نظر من نمیتونی با محدودیت هم اینترنت بدی حتما باید unlimitted باشن. یه سری چیزا خواسته شما هست یه سری چیزا نیاز اون برج ببین ازت چی میخوان

4 - با توجه که برجه میشه وایرلسی پهنای باند و گرفت یا اگه نشد چه راهای دیگه ای هست ..؟!
    چرا نشه اگه برج هم نبود میشد . رراهکار دیگه فیبر و ......
    5 - واسه نصب Dslam با توجه به این که 50 واحدن Dslam چند پورت نیاز دارم ..؟! و چه برندی ..؟! قیمتش چنده ..؟!
    اطلاعی ندارم

نمیدونم چرا میخوای از اکانتینگ استفاده کنی مگه میخوای به میزان مصرف ازشون پول بگیری به نظر من شما نباید محدود به زمان و حجمشون کنی واست دردسر میشه . اما فقط میتونی در میزان دانلود محدودشون کنی با نرم افزارهای مختلف .

بازم بر میگرده به خواسته اونا از شما . اگه بخوان باید بدی اگه نخوان که نه
    اما به یه چیز دیگه هم بستگی داره به میزان پهنای باندی که شما میگیرید شرکت یه تعداد مشخصی ip valid به شما میده اگر کفایتت رو میکرد به همه ولید بده چی میشه مگه

8 - اونایی که این کار و کردن آیا این کار اگه مدت قرارداد یک یا 2 سال باشه صرفه اقتصادی داره ..؟!
    یعنی بعد 2 سال تجهیزات رو جمع کنی ؟ اون همه دردسر ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    به نظرم اگر قرار باشه بعد 2 سال جمع بشه یا بدن یه شرکت یا شخص دیگه برای شما سودش کمه . سود از اون موقع به بعدشه تا 2 سال همه مشکلات مرتفع شده و بعد از اون فقط درامد هستش .

منظورت چه کمکیه ؟ چه تجربه ایه اگر منظور سوالات بود که تا اونجا که به نظرم میرسید کمکت کردم اما اگه چیز دیگه منظورته . بپرس تا دوستان کمکت کنن .
    امیدوارم به دردت بخوره

Ap4669 سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    16
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    7
    بستگی داره که اون هیئت مدیره برج از شما چه جوری بخوان الزام به ثبت شرکت نیست در صورتی نخوان ازت .
    خوب یعنی من به عنوان نماینده یه isp به ضورت شخصی باید قرار داد ببندم ...؟!

هر شرکتی که در نزدیکی شما دکل داره یا سرویس دهی میکنه به زعم اعتبار و کیفیت یکیو انتخاب کن شما نمیخوای isp بزنی که مجوز isp

در مورد گرفتن پهنای باند هیچ مشکلی در مورد شرکت نیست از هر شرکتی می تونم این کارو بکنم فقط چون تجربه ندارم نمی دونم شرکت دولتی خوبه یا خصوصی ..؟! یه دوستی هم پیشنهادی داد گفت از 2 تا شرکت پهنای باند بگیر که اگه یکیش قطع شد اون یکی اوکی باشه ... خوبه این کار ؟ یه شرکتی هم می خوام که هروقت خواستم پهنای باند و اضافه کنم بلافاصله که پولو ریختم این کار و واسم بکنن .. حالا اگه کلا شرکت خاصی و میشناسین بهم پیام خصوصی بدین ممنون میشم

یه سوال دیگه اینکه من باید 2 تا هزینه به شرکت مورد نظر بدم ؟ یه هزینه پهنای باند یه هزینه انتقال ..؟!

خوب اگه اینجوری میخوای 50*2=100mb پهنای باند میخوای . اما عقلانی نیستبه نظر من به صرفخ هم نیست شما به نظر من نمیتونی با محدودیت هم اینترنت بدی حتما باید unlimitted باشن. یه سری چیزا خواسته شما هست یه سری چیزا نیاز اون برج ببین ازت چی میخوان

آره 2mb یا 200kB محدود یعنی مثلا 4GIG در ماه ... آره خوب اینی که شما گفتی که 2*50 واسه وقتیه که بخوام dedicate بدم اما خود همه که همزمان استفاده نمی کنن من میخوام سرویس share بدم ولی نمی دون روال sharing چجوریه ...؟! 1 به چند share می کنند معمولا ...؟!

یه شرت الان اونجا داره نت می ده که به همه نا محدود داده حالا مشکل اینا در واقع همین قضیه است می خوان یه شرکتی باشه با سرویس های مختلف محدود و نا محدود و ...

نمیدونم چرا میخوای از اکانتینگ استفاده کنی مگه میخوای به میزان مصرف ازشون پول بگیری به نظر من شما نباید محدود به زمان و حجمشون کنی واست دردسر میشه . اما فقط میتونی در میزان دانلود محدودشون کنی با نرم افزارهای مختلف

آره خوب می خوام مثلا همون 2 مگ با 4 گیگ ترافیک در ماه و بدم بهشون یا نا محدود یا حالا امکان پرداخت اینترنتی و اینا هم داشته باشن مخصوصا اینکه سرویس محدوده هر لحظه ممکنه سرویس ترافیکش تموم شه

اما به یه چیز دیگه هم بستگی داره به میزان پهنای باندی که شما میگیرید شرکت یه تعداد مشخصی ip valid به شما میده اگر کفایتت رو میکرد به همه ولید بده چی میشه مگه

خوب همین واسه 50 تا ip valid چقدر پهنای باند باید خریداری کنم ..؟! یه سوال دیگه اینکه بعضی شرکت ها زند یه ابر ip این یه ابر یعنی چهقدر دقیقا ../!

به نظرم اگر قرار باشه بعد 2 سال جمع بشه یا بدن یه شرکت یا شخص دیگه برای شما سودش کمه . سود از اون موقع به بعدشه تا 2 سال همه مشکلات مرتفع شده و بعد از اون فقط درامد هستش .

خوب دقیقا یعنی چی تا 2 سال همه مشکلات بر طرف شده ..؟! چون اینجور که متوجه شدم این شرکتی که الان اینترنت ارائه می ده تمام موارد و انجام داده و من فقط خرج تجهیزات اولیه رو دارم می کنم نه کابل کشی یا حالا هر چیه دیگه ...!!

منظورت چه کمکیه ؟ چه تجربه ایه اگر منظور سوالات بود که تا اونجا که به نظرم میرسید کمکت کردم اما اگه چیز دیگه منظورته . بپرس تا دوستان کمکت کنن .

منظورم اینه مثلا همون پیشنهادی که دادن در مورد خریدن پهنای باند از 2 تا شرکت مختلف یا حالا هر چیز دیگه ای که به نظرتون می رسه که تجربی تو کار به دست اومده ..

نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    خوب یعنی من به عنوان نماینده یه isp به ضورت شخصی باید قرار داد ببندم ...؟!
    شما الان واقعا بصورت شخصی هستی یا نماینده شرکت .اگر نماینده شرکتی هستی که هیچ اگر نه و اون نفرات هم از شما شرکت ثبت شده نمیخوان چرا میخوای هزینه اضافی کنی هرچند اون شرکت شاید بعدا به دردت بخوره . به نظر من باید شما خواسته اون مجتمع و هیئت مدیره هستش

در مورد گرفتن پهنای باند هیچ مشکلی در مورد شرکت نیست از هر شرکتی می تونم این کارو بکنم فقط چون تجربه ندارم نمی دونم شرکت دولتی خوبه یا خصوصی ..؟! یه دوستی هم پیشنهادی داد گفت از 2 تا شرکت پهنای باند بگیر که اگه یکیش قطع شد اون یکی اوکی باشه ... خوبه این کار ؟ یه شرکتی هم می خوام که هروقت خواستم پهنای باند و اضافه کنم بلافاصله که پولو ریختم این کار و واسم بکنن .. حالا اگه کلا شرکت خاصی و میشناسین بهم پیام خصوصی بدین ممنون میشم

یه سوال دیگه اینکه من باید 2 تا هزینه به شرکت مورد نظر بدم ؟ یه هزینه پهنای باند یه هزینه انتقال ..؟!

دقیقا بهتره که 2 تا پهنای باند داشته باشی . اما باید هزینه 2 سری دستگاه برای برقراری ارتباط و ... رو تقبل کنی .اما پیشنهاد میکنم اگه قراره 2 ساله باشه تجهیزات رو امانی یا بصورت اجاره ای بگیر .
    شرکت هم اگه خواستی بگو بهت میگم هروقت به نتیجه کامل رسیدی .

آره 2mb یا 200kB محدود یعنی مثلا 4GIG در ماه ... آره خوب اینی که شما گفتی که 2*50 واسه وقتیه که بخوام dedicate بدم اما خود همه که همزمان استفاده نمی کنن من میخوام سرویس share بدم ولی نمی دون روال sharing چجوریه ...؟! 1 به چند share می کنند معمولا ...؟!

یه شرت الان اونجا داره نت می ده که به همه نا محدود داده حالا مشکل اینا در واقع همین قضیه است می خوان یه شرکتی باشه با سرویس های مختلف محدود و نا محدود و ...

خودشون خواستن نامحدود نباشه ؟ اوکی . شما میتونی از نرم افزارهایی مثل کریو یا ایزا و tmg استفاده کنی احتیاج به نرم افزار اکانتینگ هم نداری .
    البته اینم بگم از میکروتیک هم که صد در صد میتونی بهره ببری .
    این که بگی معمولا یک به چند share میکنن قانون نیست هر جور شما دوست داری . اما فکر کنم واسه این جور جاها که یه مقدار توقعهاشونم بالاست بیشتر از یک به 4 نزن . چون سرعتشون بیاد پایین همینا که میگن محدود و این حرفا هزارتا حرف میزنن یوقت به مشکل میخوری تو قراردادت.

شما میتونی از ابتدا پهنای باند شیر بگیری و بدی بهشون یا dedicated بگیری خودت share کنی براشون

نمیدونم چرا میخوای از اکانتینگ استفاده کنی مگه میخوای به میزان مصرف ازشون پول بگیری به نظر من شما نباید محدود به زمان و حجمشون کنی واست دردسر میشه . اما فقط میتونی در میزان دانلود محدودشون کنی با نرم افزارهای مختلف

آره خوب می خوام مثلا همون 2 مگ با 4 گیگ ترافیک در ماه و بدم بهشون یا نا محدود یا حالا امکان پرداخت اینترنتی و اینا هم داشته باشن مخصوصا اینکه سرویس محدوده هر لحظه ممکنه سرویس ترافیکش تموم شه

از کریو یا ایزا یا tmg استفاده کن یا اگر دوست داری از utm استفاده کن کامل اون چیزی که میخوای بهت میده .
    البته اینم بگم از میکروتیک هم که صد در صد میتونی بهره ببری .

خوب همین واسه 50 تا ip valid چقدر پهنای باند باید خریداری کنم ..؟! یه سوال دیگه اینکه بعضی شرکت ها زند یه ابر ip این یه ابر یعنی چهقدر دقیقا ../!
    بهتره با خود اون شرکت هماهنگ کنی . به چه صورت بهت میدن . منظورشون سابنتینگ هست یا چیز دیگه

خوب دقیقا یعنی چی تا 2 سال همه مشکلات بر طرف شده ..؟! چون اینجور که متوجه شدم این شرکتی که الان اینترنت ارائه می ده تمام موارد و انجام داده و من فقط خرج تجهیزات اولیه رو دارم می کنم نه کابل کشی یا حالا هر چیه دیگه ...!!
    یعنی هر حرف و حدیث و مشکلاتی بوده باشه مرتفع شده شما فقط پولشو میگیری اما به این فکر کن با توجه به قراردادی که میبندی درآمدش جوابگوی تجهیزات استفاده شده و هزینه راه اندازی و پهنای باند در این 2 سال و زحمت این 2 سال خودت + سود مورد توجه خودت رو داره برات یا نه . نمیدونم بعد قرارداد تجهیزات باید بمونه یا نه ور میداری و ..... اینا بستگی به شرایط قرارداد و مبلغ قرارداد و .... داره

منظورم اینه مثلا همون پیشنهادی که دادن در مورد خریدن پهنای باند از 2 تا شرکت مختلف یا حالا هر چیز دیگه ای که به نظرتون می رسه که تجربی تو کار به دست اومده ..

صد در صد بهتره از 2 تا پهنای باند استفاده کنی که یکیش backup باشه و از 2 تا شرکت مختلف باشه . اما ببین هزینه های اضافیش جوابگو هست برات ؟
    شما ماهیانه سر تایم مورد نظر باید یه پول هنگفتی برای پهنای باند بدی . اینو لحاظ کن
    یه پیشنهادم اینکه اگه تونستی براشون میل سرور هم راه اندازی کن . به اسم دامین خود برجشون

میتونی دوربیناشونو براشون ببری روی اینترنت که از هرجا بتونن باهاش در ارتباط باشن.
    اگه سیستم هوشمند دارن میتونی ارتباطشو با اینترنت برقرار کنی
    یا حتی اگه بخوان میتونی واسه بچه هاشون یه گیم نت راه بندازی تو خود برج که از تو خونه هاشون با همدیگه بازی کنن.

ویرایش توسط kavehashoori : 2013-09-08 در ساعت 07:06 AM

نام حقيقي: دانیال احمدی زاده

عضو ویژه شناسه تصویری DaNi_84
    نوشته
    1,586
    سپاسگزاری شده
    738
    سپاسگزاری کرده
    307
    برای برجها بهترین راهکار FTTB هست

تازه وارد
    نوشته
    16
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    7

دقیقا بهتره که 2 تا پهنای باند داشته باشی . اما باید هزینه 2 سری دستگاه برای برقراری ارتباط و ... رو تقبل کنی .اما پیشنهاد میکنم اگه قراره 2 ساله باشه تجهیزات رو امانی یا بصورت اجاره ای بگیر .
    شرکت هم اگه خواستی بگو بهت میگم هروقت به نتیجه کامل رسیدی .

مرسی بابت همه چی ... اون شرکت هم اگه لطف کنی ممنون می شم

90% سوالام الان حل شد فقط یه چیزی الان مبهمه واسم اونم نحوه ی گرفتن پهنای بانده و تجهیزات و ایناست ... یعنی مثلا وایرلس باید بگیریم چه تجهیزاتی می خوام یا در مورد روش های انتقال دیتا ip-mpls و point to point هم همینطور ...

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط DaNi_84 نمایش پست ها
    برای برجها بهترین راهکار FTTB هست
    چی هست ..؟! بیشتر توضیح میدین ...؟

نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    اجازه دریافت پیام خصوصی نداری چرا یه پیام برام بفرست.
    میتونی تجهیزات رو 3 جور بگیری اگر راه ارتباطی با آنتن وایرلس رو انتخاب کنی
    اگه dedicated بگیری یا میتونی تجحیزات رو اجاره کنی یا قسطی مبلغش رو بدی یا یکجا پرداخت کنی
    اگر هم نه share بخوای بگیری یه آنتن وایرلس outdoor میگیری ارتباطتو برقرار میکنی و بقیه کارا .

تازه وارد
    نوشته
    16
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    7
    نقل قول نوشته اصلی توسط kavehashoori نمایش پست ها
    اجازه دریافت پیام خصوصی نداری چرا یه پیام برام بفرست.
    .
    نمیتونم دسترسی ندارم لطفا یا بهم ایمیل کن یا اس ام اس
    alireza4669@gmail.com
    09374494848
    مرسی

نام حقيقي: نینجا (سرباز متخصص)

عضو عادی شناسه تصویری mizogomo
    نوشته
    467
    سپاسگزاری شده
    240
    سپاسگزاری کرده
    33
    نمیتونم دسترسی ندارم لطفا یا بهم ایمیل کن یا اس ام اس
    alireza4669@gmail.com
    09374494848
    مرسی
    عزیزم من تجربه چندینو چند پروژه اینچنینی دارم.

خارج از بحث فنی مهمترین چیز باید رو ipvalid کارکنی

سوالی بود در خدمتم

تازه وارد
    نوشته
    16
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    7
    نقل قول نوشته اصلی توسط mizogomo نمایش پست ها
    عزیزم من تجربه چندینو چند پروژه اینچنینی دارم.

خارج از بحث فنی مهمترین چیز باید رو ipvalid کارکنی

سوالی بود در خدمتم
    خوب سوال که زیاده ... ولی خوب چرا رو ip invalid کار کنم ..؟!!
    یه اطلاعات تماس هم بده یه جوری باهات در ارتباط باشیم

نام حقيقي: نینجا (سرباز متخصص)

عضو عادی شناسه تصویری mizogomo
    نوشته
    467
    سپاسگزاری شده
    240
    سپاسگزاری کرده
    33
    خوب سوال که زیاده ... ولی خوب چرا رو ip invalid کار کنم ..؟!!
    یه اطلاعات تماس هم بده یه جوری باهات در ارتباط باشیم
    ما در خدمتیم

تازه وارد
    نوشته
    16
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    7
    نقل قول نوشته اصلی توسط mizogomo نمایش پست ها
    ما در خدمتیم