نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط mojtaba461
  • 1 توسط 1qaz2wsx

موضوع: ضرورت فراگیری لینوکس

نام حقيقي: امیر احمدی

عضو عادی
    نوشته
    955
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    292

ضرورت فراگیری لینوکس

سلام
    چند تا از دوستان کارشناسی ام الان در چند سازمان به عنوان مسئول بخش ای تی مشغول به کارن
    دیروز در جمع اونها کلی از خودم در مورد مهارت در ویندوز سرور مایکروسافت تعریف کردم اما بر خلاف نظر من اونها منو ضایع کردن و گفتن برو طرف لینوکس تازه میفهمی شبکه چیه یادمه چندی قبل در همین تالار هم یکی از دوستان بهم گفت سیسکو گذروندی تازه میفهمی شبکه چیه
    مگر این لینوکس و سیسکو چه چیز اضافه ای نسبت به میکروتیک و دی لینک وو سرورهای مایکروسافت دارن؟

نام حقيقي: مجتبی شمس نجاتی

عضو عادی شناسه تصویری mojtaba461
    نوشته
    2,368
    سپاسگزاری شده
    2269
    سپاسگزاری کرده
    706
    نوشته های وبلاگ
    11
    کسی که همچین حرفی زده خودش نمیدونسته شبکه یعنی چی. شبکه لایه های مختلف داره سیسکو و میکروتیک یه قسمت شبکن مایکروسافت و لینوکس یه قسمت دیگه. هیچکدوم به تنهایی کارایی ندارن و با هم تکمیل میشن.

mohsenhvac سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: مهدی نادری

عضو عادی
    نوشته
    303
    سپاسگزاری شده
    242
    سپاسگزاری کرده
    10
    چند تا از دوستان کارشناسی ام الان در چند سازمان به عنوان مسئول بخش ای تی مشغول به کارن
    دیروز در جمع اونها کلی از خودم در مورد مهارت در ویندوز سرور مایکروسافت تعریف کردم اما بر خلاف نظر من اونها منو ضایع کردن و گفتن برو طرف لینوکس تازه میفهمی شبکه چیه یادمه چندی قبل در همین تالار هم یکی از دوستان بهم گفت سیسکو گذروندی تازه میفهمی شبکه چیه
    مگر این لینوکس و سیسکو چه چیز اضافه ای نسبت به میکروتیک و دی لینک وو سرورهای مایکروسافت دارن؟
    در این نکته که توزیع های لینوکس سرور خیلی بهتر و پایدارتر از ویندوز سرور هستند هیچ شکی نیست شبکه های اجتماعی - آمازون IMB .. که کاربران میلیونی آنلاین دارند همه از لینوکس استفاده میکنند و چون رایگان و اوپن سورس است برای سازمان خودشون سفارشی میکنند وب هاست های لینوکسی هم وضعیت شون مشخصه دیگه اما به نظر من در حال حاضر سیستم عامل ها دارن به سمت سازگاری با همدیگه و کار کردن بدون مشکل در کنار همدیگر پیش میرن بنابراین خوبه هر دو رو یاد بگیرین . ویندوز سرور برای شبکه های سازمانی مناسبه که کاربران خیلی زیادی ندارن و برای خیلی از سرویس های اون باید هزینه کرد ادمین شبکه با خیال راحت میتونه بره مرخصی چون دستیارش هم میتونه مشکلات احتمالی رو حل کنه سیسکو و میکروتیک هر دو عالین بازم به بودجه شما بستگی داره وقتی شما میتونید با 3/1 هزینه دیوایس میکروتیک بخرین و کارتون راه بیفته دیگه سیسکو چرا اما وقتی شبکه شما رشد کرد و کاربران زیاد شدن به جز انتخاب سیسکو راه حل دیگه ای به ذهنتون میرسه ؟

نام حقيقي: اشکان

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    میکروتیک = لینوکس کرنل 2.6

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط MNaderi نمایش پست ها
    اما وقتی شبکه شما رشد کرد و کاربران زیاد شدن به جز انتخاب سیسکو راه حل دیگه ای به ذهنتون میرسه ؟
    لینوکس

alisc سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محسن نیک قلب رودسری

عضو عادی شناسه تصویری mohsenhvac
    نوشته
    2,203
    سپاسگزاری شده
    1944
    سپاسگزاری کرده
    1310
    در زمینه شبکه هر چیزی که فکر میکنید بهش برمیخورید و نیازتون هست رو یاد بگیرید.
    شاید در شبکه های کوچک مثلا تنها با سروررهای ویندوزی یا لینوکسی بر خورد کنید اما زمانیکه شبکه گسترش پیداکنه شما مجبورید در گستره لینوکس، ویندوز، میکروتیک و سیسکو تسلط متوسطی داشته باشید تا بتونید مناسبترین راه حل رو بر اساس نیازها و تجهیزات و بستر نرم افزاری موجود در سازمان ارائه بدهید.

نام حقيقي: علی شفائی

عضو عادی شناسه تصویری alisc
    نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amir 2010a نمایش پست ها
    سلام

با کلام اون دوستانتون موافقم !
    100% شک نکنید که دنیای گنو/لینوکس یه چیزه دیگست ! ( نه فقط در شبکه ، در تمام مباحث )

کلا سیستم عامل گنو/لینوکس مزیت های بسیاری نسبت به ویندوز داره !
    ویندوز فقط صرفا جهت راحتی کار هست که همه دارن کار میکنن ! حتی خوده بنده !

شما یک هفته وقت بزارید و برید سراغ گنو/لینوکس مثلا توزیع اوبونتو ببینید چه دنیای داره !

در ویندوز وقتی یه برنامه میخواهید نصب کنید 2 تا Next میزنید برنامه نصب میشه !!!!!!!! ولی در گنو/لینوکس نصب برنامه خیلی لذت بخش هست ! تمام مراحل رو میبینید ، اتفاقاتی که رخ میده ! یه هو ارور میده ! کلی باید کلنجار برید ببینید اون ارور برای چی هست و . . . کلا دنیای جذابی داره !

بهتون پیشنهاد میکنم حتما سراغ گنو/لینوکس برید !

انجمن های گنو/لینوکس هم مثل همین انجمن خودمون خیلی پرمخاطب هست و وقتی سوالی کنید سریع پاسخ میدن ! یعنی هیچ مشکلی نیست که نشه رفع کرد ! همه اونجا کمکتون میکنن !

- - - ادامه - - -

فقط توجه کنید قصد کوبیدن سیسم عامل ویندوز رو ندارم !
    سیستم عامل ویندوز هم در جای خودش کاربردی هست مثلا اکتیو دایرکتوری و . . .

ولی گنو/لینوکس هم دنیای خودش رو داره !

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع