نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط msfsite
  • 1 توسط msfsite

موضوع: مشکل سرور 2003

نام حقيقي: سولماز

عضو عادی
    نوشته
    42
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    25

مشکل سرور 2003

سلام ویندوز سرورم 2003 هستش دچار مشکل شده و نمیتونه کلاینتا رو بشناسه وقتی ping میگیرم reply میزنه ولی وقتی آدرس و مثلا به صورت زیر میدم \\192.168.1.241 ارور میده که سیستم اجازه دسترسی نمیده در حال حاضر سرورم هیچکدوم از کلاینتا رو نمیشناسه فایر والشم off ( البته وقتی روشن میشه یه اروری به صورت زیر میده
    at least one service or driver failed during system startup . use event viewer to examine the event log for details.
    که البته اینجور که از ارورش معلومه مثل اینکه ویندوزم یه جایی دچار مشکل شده نمیدونم باید چیکارش کنم میشه راهنمایی کنید ( البته من اصلا از ویندوز سرور سر در نمیارم ممنون میشم اگه با جزئیات راهنمایی کنید)

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: mehdi

عضو عادی
    نوشته
    62
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    2
    همون طور ک خود پیغام هم اعلام می کند یکی از سرویس های شما در هنگام بالا آمدن سرور start نمی شه. شما یک سری به event viwer بزن و توی قسمت system یا application ببین کدام سرویس استارت نمی شه و اینجا یزار تا بهتر بشه راهنمایی کرد. اگه سرورت AD نیست ولی عضو دامین هست به احتمال زیاد این مشکل به علت قطع ارتباط سرور با دامین هست. شما یکبار سرورت را rejoin کن مشکلت حل می شه.

hoorsan سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    42
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    25
    سلام قسمتی که فرموده بودین رفتم error زیر و داشت:

البته قسمت system هم کلی ارور داشت ، ببخشید من نمیدونم چه جوری باید تشخیص بدم سرور adهست یا نه و چه طوری rejoin کنم؟

- - - ادامه - - -

من هرکاری می کنم که عکسای قسمت مربوطه رو براتون بذارم ارور میده وقتی از صفحه عکس گرفتم چیکارش کنم که این قسمت قبولش کنه اینجوری همش میزنه تعداد کلمات وارد شده بیش از حد مجاز می باشد؟

عضو عادی
    نوشته
    42
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    25
    اروری که تو قسمت application میده به صورت زیر:
    windows connot query for the list of gruop policy objects. check the event log for possible messages previously logged by the policy messages previously logged by the policy engine that discribes the reason for this. for more information,see help and support center at.
    و اروری که قسمت systemمیده:
    the name"saipa :1d"could not be registered on the inerface with ip address 192.168.1.10.
    the machine with the ip address 192.168.1.133 didnot allow the name to be claimed by this machine.
    for more information , see help and support center at
    http://go.microsoft .com.fwlink/event.asp
    192.168.1.10 آی پی مربوط به سرور هستش (2003) , 192.168.1.133 آی پی یکی از سیستمامه،
    کلا سیستما ارتباطشون با هم قطعه فقط بعضی موقع بعد از اینکه یه مدت روشن می مونن خود به خود بعضیاشون وصل میشن و رو بعضی سیستما هم پوشه ی سایپا باز نمیشه (پوشه ی اشتراکی سرور همه ی سیستما مطالب مشترک و میذارن تو این پوشه و استفاده می کنن)

عضو عادی
    نوشته
    62
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط hoorsan نمایش پست ها
    اروری که تو قسمت application میده به صورت زیر:
    windows connot query for the list of gruop policy objects. check the event log for possible messages previously logged by the policy messages previously logged by the policy engine that discribes the reason for this. for more information,see help and support center at.
    و اروری که قسمت systemمیده:
    the name"saipa :1d"could not be registered on the inerface with ip address 192.168.1.10.
    the machine with the ip address 192.168.1.133 didnot allow the name to be claimed by this machine.
    for more information , see help and support center at
    http://go.microsoft .com.fwlink/event.asp
    192.168.1.10 آی پی مربوط به سرور هستش (2003) , 192.168.1.133 آی پی یکی از سیستمامه،
    کلا سیستما ارتباطشون با هم قطعه فقط بعضی موقع بعد از اینکه یه مدت روشن می مونن خود به خود بعضیاشون وصل میشن و رو بعضی سیستما هم پوشه ی سایپا باز نمیشه (پوشه ی اشتراکی سرور همه ی سیستما مطالب مشترک و میذارن تو این پوشه و استفاده می کنن)
    برای اینکه بفهمی یک سیستم دارای AD یا Active directory هست یا به عبارتی DC هست یا نه باید بری توی properties مر بوط به my computer توی computer name tab اگه موقعی که دکمه change رو می زنی کامپیوتر عضو دامین باشه و نتونی بیاریش توی workgroup یعنی اینکه DC هست. الیته این یکی از راههاست و راههای دیگه ای هم داره.
    این اروری هم که بهت می ده به نظر مشکل DNS میاد. شما بروی توی DNS ببین IP مربوط به سرورت یا همون 1.10 با چه نامی ذخیره شده. اگه اشتباه بود درستش کن. ضمنا ببین این دو تا سیستم اسم یکسان نداشته باشن یعنی سیستم 1.10 و 1.133

عضو عادی
    نوشته
    42
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    25
    مرسی از راهنماییتون با این چیزی که گفته بودین سیستمم dc هست چون وقتی دکمه change میزنم قسمتی که workgroupیا domain داره رو نشون نمیده و یه پیغامی میده از نظر dns مشکلی نداشتم dns که سرور داره با dns کلاینتا یکیه و نام سیستما هم یکسان نبود. با یه نفر دیگه که صحبت کردم میگه شبکه ویروسی شده و سیستما wormگرفتن و تنها راهشم اینه که همه سیستما ویندوزش با هم عوض بشه بعد یه آنتی ویروس تحت شبکه نصب کنی که همچین چیزی اصلا برام امکان نداره عوض شدن ویندوز تمام سیستما الکی که نیست رو هر کدومشون کلی نرم افزار هست که یکی یکی باید با شرکتاشون هماهنگ بشه و اونا بیان نصب کنن که کلی طول میکشه اینجا رو نمیان چند روز تعطیل کننن تا من این کارا رو بکنم با این چیزا دیگه نمیدونم باید چیکار کنم شما راه حلی معقولانه تر برام ندارین ؟

عضو عادی
    نوشته
    62
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    2
    آنتی ویروس روی سیستم هات نداری؟
    اگه اینتوری باشه می تونی روی تمامی سیستمها نود 32 نصب کنی و آپدیت هاش رو هم یکجا شیر کنی و به کلایتهات بگی برن از اونجا آپدیت بشن. اینجوری هم تمامی سیستمها آنتی ویروسشون یکنواخت می شه و هم اینکه کلا از یکپا آپدیت می شن فقط پیدا کردن آپدیتش یکم سخته که اونو هم می تونی هفته ای یکبار انجام بدی. من توی یکی از جاهایی که کار می کردم این مشل رو داشتم که اینتوری حل شد. خوبی نود اینه که می تونی اونو تنظیم کنی که از روس شبکه آپدیت بشه بدون اینکه لازم باشه نسخه کلاینت سرور بخری و پول بدی.

hoorsan سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

not allow the name to be claimed by this computerچه مشکلی

برچسب برای این موضوع