صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 20 از مجموع 20

موضوع: بهترین نرم افزار و سخت افزار مانیتورینگ پهنای باند اینترنت

نام حقيقي: حامد

عضو عادی شناسه تصویری hamed_mhk
    نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط ab2reza136 نمایش پست ها
    درود بر همه دوستان
    من در یک اداره دولتی کار میکنم و مدتیه پهنای باند 20 مگی رو از یک شرکت خصوصی بصورت وایرلس خریداری کردیم.
    همکاران من مدعی هستند که پهنای باند 20 مگ واقعی نیست اما شرکت ارائه دهنده ادعا می کنه که هستش.
    دقیقترین روش برای اندازه گیری پهنای باند چیه و چجوری؟
    آیا سخت افزار خاصیم وجود داره؟

جواب درست همونیه که دوستان اشاره کردن، دانلود کردن از یه جای خوب و معتبر!
    البته من اضافه میکنم که حتماً از یک دانلود منیجر خوب پدرمادر دار استفاده کنی که تضمین کنه از حداکثر پهنای باند استفاده کنه.

راهی که با نرم افزارهای مونیتورینگ (مثل PRTG و امثالهم) مطرح شد کلاً نشدنی و منتفیه ! نه اینکه نشدنی باشه! بدون دانلود کردن از یه جای خوب و معتبر و استفاده از دانلودمنیجر منتفیه ! چرا؟!
    خب معلومه! این نرم افزارها نمیان و نمیتونن سرعت اینترنت رو تشخیص بدن،‌ بلکه میتونن بگن که توی هر زمان چه پهنای باندی مصرف شده و در هر لحظه این پهنای باند با چه سرعتی مصرف شده. به عبارت بهتر اگر شما از اینترنت استفاده نکنی، این نرم‌افزارها سرعت رو صفر نشون میدن چون دارن "میزان و سرعت مصرف" رو نمایش میدن! برای اینکه بخوای یه گزارش خوب بگیری از اینا که سرعت درست رو نشون بدن، باید با یه سیستم یه دانلود خوب با یه دانلودمنیجر خوب بذاری که این گزارش درست بهت بده که خب دیگه چه کاریه ! یه راست دانلود رو بذار و همونجا آنلاین ببین دیگه! نرم افزار مونیتورینگ ردیف کردن دیگه چیه ؟!!!!

ab2reza136 و aqfery سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: کاوه آشوری

عضو عادی شناسه تصویری kavehashoori
    نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_mhk نمایش پست ها

جواب درست همونیه که دوستان اشاره کردن، دانلود کردن از یه جای خوب و معتبر!
    البته من اضافه میکنم که حتماً از یک دانلود منیجر خوب پدرمادر دار استفاده کنی که تضمین کنه از حداکثر پهنای باند استفاده کنه.

راهی که با نرم افزارهای مونیتورینگ (مثل PRTG و امثالهم) مطرح شد کلاً نشدنی و منتفیه ! نه اینکه نشدنی باشه! بدون دانلود کردن از یه جای خوب و معتبر و استفاده از دانلودمنیجر منتفیه ! چرا؟!
    خب معلومه! این نرم افزارها نمیان و نمیتونن سرعت اینترنت رو تشخیص بدن،‌ بلکه میتونن بگن که توی هر زمان چه پهنای باندی مصرف شده و در هر لحظه این پهنای باند با چه سرعتی مصرف شده. به عبارت بهتر اگر شما از اینترنت استفاده نکنی، این نرم‌افزارها سرعت رو صفر نشون میدن چون دارن "میزان و سرعت مصرف" رو نمایش میدن! برای اینکه بخوای یه گزارش خوب بگیری از اینا که سرعت درست رو نشون بدن، باید با یه سیستم یه دانلود خوب با یه دانلودمنیجر خوب بذاری که این گزارش درست بهت بده که خب دیگه چه کاریه ! یه راست دانلود رو بذار و همونجا آنلاین ببین دیگه! نرم افزار مونیتورینگ ردیف کردن دیگه چیه ؟!!!!

حامد جان شرمندتم اما کل مطالب رو بخون اگه توضیحش ناقص بود بگو منتفیه

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط kavehashoori نمایش پست ها
    به شما بسته به نوع انتخابتون چند تا گراف نشون میده
    به صورت دایم نشون میده که تو لحظه چقدر پهنای باندتون اشغال شده بالانرین و پایین ترین مقدار مصرف رو نشون میده
    شما یه دالود از یه سایت قوی مثل مایکروسافت با دانلود منیجیر بگذارید ببینید تا چقدر بالا میره

این نرم افزارها رو میتونید جداگانه برای ه یوزر هم ست کنید تا ببینید هر کسی چه مقدار از پهنای باند رو اشغال کرده و یا اینکه پیک مصرفتون چه موقعی هستش.
    اینکه از دانلود منیجر و دانلود کردن باید فهمید که کسی حرفی توش نداره اما برای تست دائمی و اینکه بتونید به عنوان سند و مدرک از اون استفاده کنید توصیه ها متفاوته

اما بازم هیچ کس هیچ اجباری به کسی نداره اینجا فقط پیشنهادات داده میشه انتخاب با خود دوستانه .

لطفا و خواهشا سعی در طرح راه حل داشته باشید
    ممنون

- - - Updated - - -

چه رنگ و وارنگی شد

داشتم نقاشی تمرین میکردم یهو اینجا اومدم هنوز تو فاز نقاشی بودم ببخشید

اما واسه توضیح جمله به جمله , جملات همرنگ توضیح در مورد همدیگر میباشد

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    اتفاقا به نظر من گراف مورد بهتریه . چرا که دانلود سرعت لحظه ای رو نشون میده . ممکنه تو اون لحظه سرعتشون کامل باشه . اما پهنای باند شون رو نتونند توی ساعات دیگه کامل استفاده کنند . بعدشم گراف یه مدرک معتبر تریه برای برای اثبات مدعا و ....

دیگه وقتی آقا مهرزاد و محسن جان تایید کردن صحبتهای منو دیگه مطمئن شدم راه حل مناسبی رو ارائه دادم

من بارها با شرکتهای ارائه دهنده پهنای باند ارتباط کاری مستقیم داشتم . برای اینکه بهشون بگید پهنای باند ایراد داره ازتون سند میخوان و حتی امکان داره خودشون بیان اونجا تست بگیرن حتی زمانی که بخواین فقط یه سیستمو مستقیم وصل کنید به رادیو و تست بگیرید هم این نرم افزارها بدردتون میخوره چون کار کردم باهاشون میگم

ویرایش توسط kavehashoori : 2013-07-24 در ساعت 08:10 AM
    ab2reza136 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: روزبه بهروزی

عضو عادی
    نوشته
    30
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    6
    عبارت test speed را google نمایید سایت های بسیاری در وب هستند که این کار را برای شما انجام می دهند
    مثلا: www.speedtest.net/
    ولی نتیجه ارائه شده بستگی را پارامترهای فراوانی دارد
    در نتیجه به یک سایت بسنده ننمایید و در زمانهای متفاوت تست را انجام دهید مخصوصا وقتی کاربران در شبکه حضور ندارند.

نام حقيقي: حامد

عضو عادی شناسه تصویری hamed_mhk
    نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    @برادر کاوه آشوری

عارضم به انورین حضورت که این بحثی که من کردم شاید نفی کننده راه حل شما نباشه، ولی جواب درست به دوست سوال کننده مونه به چند دلیل

در مورد امثال نرم افزار هایی مثل PRTG اگر قرار باشه که شما برای تست سرعت انجام بدی که بتونی با فروشنده ت بحث کنی،‌ خروجی این نرم افزارها خیلی به کار نمیاد. (نمیگم به کار نمیاد، میگم "خیلی" بکار نمیاد) چون برای اینکه یک ریپورت مناسب بگیری باید خیلی کارها انجام بدی، شبکه ت درست باشه و مسیردهی ها و مسیر یابی ها ایراد نداشته باشن، سنسورها رو درست انتخاب کنی، و ......
    حالا کاری ندارم که این دوستمون امکان و دانش و تجربه استفاده از این نرم افزارها رو دارن یا نه
    ولی اگر خود من که این تیپ نرم افزارها روی توی سیستمم دارم بگی باز برای تست از روش دانلود مستقیم استفاده میکنم. کما اینکه اصلاْ من با یه همچین مشکلی هم مواجه بودم و هستم. شرکتی بهمون اینترنت میداد رو من ریپورت PRTG و Solatwinds میدادم ولی میگفت خودت کم مصرف کردی که نهایتاْ با تست مستقیم انجام شد

باز هم میگم استفاده کردن از این نرم افزارها برای کنترل پهنای باند خیلی خوبه و من خودم هم توی سیستمم استفاده میکنم ولی برای این مشکل که توی مملکت ما رایجه یعنی "فروختن اینترنت پرسرعت ولی در عمل با سرعت پایین"، راه مستقیم و "سریع و کم دردسرش" همینه!

ab2reza136 و aqfery سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: کاوه آشوری

عضو عادی شناسه تصویری kavehashoori
    نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    حامد جان ما پیش شما درس پس میدیم

اما منم نوشته بودم برای تست شبکه باید با یه دالود منیجیر از یک سایت مناسب دانلود رو انجام بدن و ریپورتشو ثبت شده تو prtg یا mrtg مشاهده کنن در ساعتهای مختلف روز هم ایمن کار رو انجام بدن و ریپورتهاشو داشته باشد

اما ممنون از توضیحاتت

صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2

کلمات کلیدی در جستجوها:

بهترین نرم افزار برای مانیتورینگ forum.persiannetworks.com

مانیتورینگ و لاگ و شیرینگ اینترنت

نرم افزار مانیتورینگ پهنای باند وایرلس شبکه

پهنای باند در مانیتورینگ اوریون

روش اندازه گیری پهنای باند

راه حل سخت افزاری مانیتورینگ

تست پهنای باند رادیویی

بهترین مانیتورینگ برای mikrotik

نرم افزار مانیتور gateway