صفحه 2 از 3 اولیناولین 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 30 از مجموع 45

موضوع: کافی نت ، خلاصه ای از چندین تالار راه اندازی کافی نت و گیم نت و چند سوال تازه

نام حقيقي: امير عرب بيگي

عضو عادی شناسه تصویری a_arabbeigi
    نوشته
    663
    سپاسگزاری شده
    61
    سپاسگزاری کرده
    8
    hub
    A common connection point for devices in a network. Hubs are commonly used to connect segments of a LAN. A hub contains multiple ports. When a packet arrives at one port, it is copied to the other ports so that all segments of the LAN can see all packets.
    A passive hub serves simply as a conduit for the data, enabling it to go from one device (or segment) to another. So-called intelligent hubs include additional features that enables an administrator to monitor the traffic passing through the hub and to configure each port in the hub. Intelligent hubs are also called manageable hubs.

A third type of hub, called a switching hub, actually reads the destination address of each packet and then forwards the packet to the correct port.

switching hub

Short for port-switching hub, a special type of hub that forwards packets to the appropriate port based on the packet's address. Conventional hubs simply rebroadcast every packet to every port. Since switching hubs forward each packet only to the required port, they provide much better performance. Most switching hubs also support load balancing, so that ports are dynamically reassigned to different LAN segments based on traffic patterns.
    Some newer switching hubs support both traditional Ethernet (10 Mbps) and Fast Ethernet (100 Mbps) ports. This enables the administrator to establish a dedicated, Fast Ethernet channel for high-traffic devices such as servers.

اينها تعاريفي از هاب و سوئيچ هستند. بخون ببين كدومش بيشتر به كارت مي ياد. (ولي خودمونيمها يه انتخاب كه اينهمه دنگ و فنگ نداره)

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    مرسی آقای عرب بيگی. حالا شد

به زبان ساده (فارسی) ميشه :
    HUB همه Packet ها رو به همه Port ها ارسال ميکنه، در صورتيکه Switch ، فقط به صاحب اصلی اش ميفرسته (از روی IP)
    کابرد اين خاصيت HUB در استفاده از نرم افزارهای Monitoring و بوکش! است

عضو غیر فعال
    نوشته
    42
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط a_arabbeigi
    براي ارتباط كامپوتر ها از سوئيچ استفاده كن نه هاب

براي حدود 10 تا 20 تا كامپوتر همون Cachexpress رو نصب كن به خاطر راحتي در نصب و استفاده ولي اگه واردي يا كه حوصله زيادي داري و مي خواهي كه حرفه اي كار كني از Spuid استفاده كن كه در هر دو صورت به غير از سرور به يك كامپيوتر ديگه هم احتياج داري و اينكه رو كش هم بايد يه لينوكس SUSE or Redhat 9.0 نصب كني

براي محدود كردن كاربرات هم ميتوني چند كار بكني.1 يه Active Directory نصب كني و بعد براي كاربرات يه User بسازي با سطح دسترسي User و نه بيشتر و بعد كاربرات با اون بيان تو .2- با كش ميتوني استفاده از اينترنت رو محدود كني.3-با Winrout هم ميتوني محدودشون كني

براي Share كردن اينترنت هم مي توني يا يه VPN Server راه بندازي كه اونطوري ميتوني از نظر زماني و يا حجمي كاربر رو با استفاده از NTTack Plus محدود كني و يا از ProxyPlus استفاده كني كه خود اون هم كلي امكانات داره و سريع هم هست و ميتوني نامحدود به كاربرا سرويس بدي

براي سرور هم از 2003 استفاده كن اگه هم نخواستي از 2000 سرور يا Advanced و براي كاربرا هم XP

سخت افزار سرور هم خوبه كه يه پنتيوم 4 Full Cache با 512 يا 1024 مگابايت رم و يه هارد SCSI يا SATA
    باشه.
    __________________________________________________ ______________________________
    سلام آقای عرب بیگی
    من سئوالاتی درباره نحوه راه اندازی گیم نت در یک ISP را دارم .
    اطلاعلاتي درباره اينكه ايا تا بحال كسي اينكار را انجام داده ؟
    اينكه به چه سروري و چه نرم افزارهايي نيازمندم و ايا شما مي تونيد كمك كنيد بهم ؟
    اگر براتون امكان داره شماره تماستون را بهم بدهيد .
    ممنونم
    E_mail : srcoms@yahoo.com

نام حقيقي: امير عرب بيگي

عضو عادی شناسه تصویری a_arabbeigi
    نوشته
    663
    سپاسگزاری شده
    61
    سپاسگزاری کرده
    8
    srcoms جان در قسمتهاي قبل اگه يكم بگردي كلي مطلب دستگيرت ميشه ولي اگه بازم بيشتر خواستي در اين زمينه ظاهرا MCP جان بيشتر از همه تجربه دارن و اگه لطف كنه خودش كامل بگه ممنون مي شيم.
    در ضمن لطف كنيد بحث رو در همين جا مطرح و دنبال كنيد تا ساير دوستان نيز استفاده كنند.

MCP
    MCP آنلاین نیست.
    نام حقيقي: امیر

عضو غیر فعال شناسه تصویری MCP
    نوشته
    458
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    2
    جناب عرب بيگي شوخي ميفرمايند

سوال دوست عزيز در مورد راه اندازي Gamenet در ISP ؟؟ يعني gamenet در فضاي فيزيكي يه ISP يا اينكه يوزر هاي اون ISP بتونن با هم Game بزنن از خونه؟

حالت اول كه فكر كنم مشخص باشه... (اگه همينه منظورتون ميشه بيشتر توضيح داد)

اما در حالت دوم يه نموره مشكل ميشه! بايد يه گيم سرور بزارين (بسته به نوع بازي ) كه يوزر به اون وصل شه.
    كه فكر كنم بايد يه جزوه بنويسين واسه يوزر ها كه چطوري وصل شن!!

عضو غیر فعال
    نوشته
    42
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

Icon9

سلام خسته نباشید
    من منظورم یک گیم سرور در ISP بود . كه يوزرهاي isp بتونن از خونه با هم بازي كنن .
    البته من اشنايي زيادي با گيم نت ها ندارم . ولي بايد سريعا اينكار را انجام دهم .
    1- به نظر شما چه سروري از نظر سخت افزاري لازم است كه حداقل تا 10 بازي را روي اون بگذارم ؟
    2- يكسري نرم افزار بچه ها معرفي كرده بودند ولي من توضيحات بيشتري مي خواهم ؟ اينكه اين نرم افزارها چه عملي انجام مي دهند و . . .
    3- و به نظر من يوزرها را مي تونم در همان accounting خودمون كه nttacplus است تعريف كنم . نظر شما چيه ؟
    4- در مرحله بعد مي خوام بدونم مي تونم براي كاربري كه در nttacplus تعريف كردم محدوديت بزارم كه از اينترنت استفاده نكنه و فقط بازي كنه ؟
    حتي اگر به يكي از سئوالاتم هم جواب دهيد خيلي ممنونم
    منتظرم

ویرایش توسط srcoms : 2004-04-26 در ساعت 10:01 AM

MCP
    MCP آنلاین نیست.

نوشته
    458
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط srcoms
    سلام خسته نباشید
    من منظورم یک گیم سرور در ISP بود . كه يوزرهاي isp بتونن از خونه با هم بازي كنن .
    البته من اشنايي زيادي با گيم نت ها ندارم . ولي بايد سريعا اينكار را انجام دهم .
    1- به نظر شما چه سروري از نظر سخت افزاري لازم است كه حداقل تا 10 بازي را روي اون بگذارم ؟
    2- يكسري نرم افزار بچه ها معرفي كرده بودند ولي من توضيحات بيشتري مي خواهم ؟ اينكه اين نرم افزارها چه عملي انجام مي دهند و . . .
    3- و به نظر من يوزرها را مي تونم در همان accounting خودمون كه nttacplus است تعريف كنم . نظر شما چيه ؟
    4- در مرحله بعد مي خوام بدونم مي تونم براي كاربري كه در nttacplus تعريف كردم محدوديت بزارم كه از اينترنت استفاده نكنه و فقط بازي كنه ؟
    حتي اگر به يكي از سئوالاتم هم جواب دهيد خيلي ممنونم
    منتظرم
    1- سرور هر چي قويتر ، خيال همه راحت تر
    2-چه نرم افزاري؟ گيم ها يعني؟
    3-4 كه ميشه گفت كار نشد نداره ولي اگه اين دو تا كار يعني internet va game رو از هم جدا كنين فكر كنم بهتر باشه. يعني سرور ها و خطوط مجزا از ISP. اينجوري براي گسترش كارتون در آينده هم مشكلي نخواهيد داشت.

عضو غیر فعال
    نوشته
    42
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    MCP جان
    يك نفر به من گفت بسته به نوع سروري كه انتخاب مي كنم مي تونم تعداد بازيهاي روي آن را مشخص كنم ولي يك نفر ديگر هم گفت كه هر بازي روي يك سرور و يك سرور نمي تواند دو يا چند بازي را روي خود با هم اجرا كند
    نظر شما چيه ؟

ویرایش توسط srcoms : 2004-04-26 در ساعت 02:48 PM

عضو عادی شناسه تصویری bahreyni
    نوشته
    37
    سپاسگزاری شده
    13
    سپاسگزاری کرده
    9

Icon13 يه كلام

من الان 3 ساله كه دارم از يه سويچ Accton هشت پورت استفاده ميكنم و واقعا هم ازش راضي هستم.
    منم كافي نت دارم

عضو غیر فعال
    نوشته
    42
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    براي مديريت كاربرها اقاي عرب بيگي فرموده بودند بايد از برنامه هاي Internetcaffe 4.9.5 و Game Port
    استفاده كنيم . ايا براي يك isp هم از اين برنامه ها مي توان استفاده كرد .

MCP
    MCP آنلاین نیست.

نوشته
    458
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط srcoms
    MCP جان
    يك نفر به من گفت بسته به نوع سروري كه انتخاب مي كنم مي تونم تعداد بازيهاي روي آن را مشخص كنم ولي يك نفر ديگر هم گفت كه هر بازي روي يك سرور و يك سرور نمي تواند دو يا چند بازي را روي خود با هم اجرا كند
    نظر شما چيه ؟
    نفر دوم احتمالا يه چيزي تجربه كرده كه اين حرف رو زده.. بستگي به نوع بازي داره

بعدش من نفهميدم شما تصميم داري گيم نت بزني ، ISP بزني ، كافي نت بزني ، GSP! (game service provider بزني! كدوم بالاخره؟

اون برنامه ها هم كه جناب عرب بيگي فرمودن براي گيم نت و كافي نت هست ، چون شما هم همينو ازشون خواسته بودي! . تو ISP از نرم افزار هاي Accounting مثل NTtac و ISPutil و ... استفاده ميشه. اصلا قضيه فرق داره!

من كه گيج شدم

عضو غیر فعال
    نوشته
    42
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    mcp عزيز بخدا ما يك isp هستيم كه حالا مي خواهيم همراه خدمات اينترنت كارت هاي گيم هم ايجاد كنيم كه كاربرهاي كه اون كارت را مي خرن بتونند وقتي به isp ما وصل شدند گيم بازي كنند توسط يك سروري كه يكسري بازي روي ان ست كرده ايم .
    در سئوال قبليم هم پرسيده بودم كه اقاي عرب بيگي براي كافي نت يا گيم نت ها فلان نرم افزار را معين كرده ايا من با شرايطي كه دارم بازهم بايد از اون نرم افزارها جهت مديريت كاربرها در هنگام بازي استفاده كنم .
    منظورم اينه كه اگر بك كاربر به ما وصل شد كه حالا كاري به چطور وصل شدنش نداريم ( كه بايد روال يك isp را طي كند) و خواست شروع كنه به گيم توسط چه برنامه اي بايد ببينه كه فلان بازي چند نفر انلاين داره و امتيازات چطوره و غيره

ویرایش توسط srcoms : 2004-04-27 در ساعت 09:57 AM

عضو سابق
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    سلام
    اگه فقط گيم نت بخواهي نرم افزار GamePort 4 هست كه Licence كامل اون را هم تقريبا نماينديگيشو دارم

ولي اگه روي آي اس پي هم بخواي داشته باشي مجبوري از اكونتينگ خود آي اس پي استفاده كني و اگه بخواهي يوزري كه اكونت گيم نت ميخره فقط بتونه گيم بازي كنه مجبوري يه سري فيلتر ها هم به گروه اون يوزر بدي كه مثلا نتونه بره اينترنت چت كنه و....................

ویرایش توسط myjoker : 2004-04-27 در ساعت 10:20 AM

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    برای ايجاد محدوديت برای کاربران که حق استفاده از اينترنت رو نداشته باشند، بسته به نرم افزاری که بعنوان Accounting استفاده ميکنی، بايد به اين دسته از کاربران يک Range IP خاص اختصاص بدی که Invalid باشه و NAT هم نشه که فقط به شبکه Local دسترسی داشته باشند.

عضو غیر فعال
    نوشته
    42
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    مبينفلميبمل

صفحه 2 از 3 اولیناولین 1 2 3 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

راه اندازی کافی نت

بهترین سوئیچ برای گیم نت