نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط Hanif
  • 1 توسط aqfery

موضوع: مشکل در ساختار شبکه ای که راه اندازی شده

نام حقيقي: سولماز

عضو عادی
    نوشته
    42
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    25

مشکل در ساختار شبکه ای که راه اندازی شده

سلام ، من تو یه شرکت کار میکنم که تقریبا 14 تا سیستم داره و شامل 5 بخش مختلف ( پذیرش و فروش و تعمیرگاه و فروشگاه و انبار ) هست، قبل از اینکه من بیام کارای شبکه ی اینجا انجام شده بود به این ترتیبه که تو بخش آی تی یه ویندوز سرور 2003 هست و یه جعبه راک تو سالن و تقریبا نزدیک سقف گذاشتن که شامل سوئیچ و اکسس پوینت و ... اینا هست . یه عده از سیستما با کابل به سوئیچ وصل شدن یه عده هم با وایرلس به هم وصلن ، همه ی سیستم ها تحت شبکه domain کار می کنن و آی پی سیستما هم به صورت دستی وارد میشه، سیستمای شرکت چون از نرم افزارای مختلف استفاده میکنن و به صورت سرورو کلاینت هست تقریبا همه ی سیستما باید قادر باشن همدیگه رو پینگ کنن و با هم ارتباط داشته باشن که همین طور هم هست حالا من مشکلی که دارم اینه که اصلا نمیدونم کاربرد ویندوز سرور 2003 اینجا چیه یا اگه کلا همه چیز به هم بریزه من چطوری باید دوباره بتونم این شبکه رو راه اندازی کنم ؟ از همه چیز گذشته این نحوه ی شبکه شدن درسته اصلا خوب کار شده یا نه؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Hanif Farahnak

عضو ویژه
    نوشته
    1,547
    سپاسگزاری شده
    1400
    سپاسگزاری کرده
    1174
    با سلام
    ببینید یکی از مزایای شبکه سنترالایز بودن آن هست یعنی همه چیز و همه کس بایستی در مرکزی به نام سرور و از طریق ادمین شبکه کنترل شوند اینکه می فرمایید IP ها دستی داده می شوند می تواند یک راهکار امنیتی باشد مگر اینکه ادمین قبلی روش راه اندازی DHCP را نداند ( البته بعید است ) و یا شاید نخواسته باشد .
    در خصوص دلیل وجود ویندوز سرور بایستی بررسی فرمایید چه سرویس های بر روی آن راه اندازی شده تا لزوم وجود آن بر شما روشن شود وقتی میفرمایید شبکه اولین سرویس بایستی اکتیو دایرکتوری باشد.
    برای اینکه اگر شبکه شما دچار مشکل شد بدانید که چه باید بکنید اولین نکته این است که مدیر شبکه باید شبکه خود را خوب بشناسد تا بتواند آن را مدیریت کند در غیر اینصورت شبکه شما را مدیریت خواهد کرد و عاصی خواهید شد
    پس از همین الان شروع به مستند سازی و بک آپ گیری از سرویس ها و سرور خود نمایید
    با تشکر

aqfery سپاسگزاری کرده است.
    hanif.farahnak [a t] gmail.com

نام حقيقي: مهدی نادری

عضو عادی
    نوشته
    303
    سپاسگزاری شده
    242
    سپاسگزاری کرده
    10
    ن تو یه شرکت کار میکنم که تقریبا 14 تا سیستم داره و شامل 5 بخش مختلف ( پذیرش و فروش و تعمیرگاه و فروشگاه و انبار ) هست، قبل از اینکه من بیام کارای شبکه ی اینجا انجام شده بود به این ترتیبه که تو بخش آی تی یه ویندوز سرور 2003 هست و یه جعبه راک تو سالن و تقریبا نزدیک سقف گذاشتن که شامل سوئیچ و اکسس پوینت و ... اینا هست . یه عده از سیستما با کابل به سوئیچ وصل شدن یه عده هم با وایرلس به هم وصلن ، همه ی سیستم ها تحت شبکه domain کار می کنن و آی پی سیستما هم به صورت دستی وارد میشه، سیستمای شرکت چون از نرم افزارای مختلف استفاده میکنن و به صورت سرورو کلاینت هست تقریبا همه ی سیستما باید قادر باشن همدیگه رو پینگ کنن و با هم ارتباط داشته باشن که همین طور هم هست حالا من مشکلی که دارم اینه که اصلا نمیدونم کاربرد ویندوز سرور 2003 اینجا چیه یا اگه کلا همه چیز به هم بریزه من چطوری باید دوباره بتونم این شبکه رو راه اندازی کنم ؟ از همه چیز گذشته این نحوه ی شبکه شدن درسته اصلا خوب کار شده یا نه؟
    اگر درست فهمیده باشم منظور شما اینه که این وسط نمیدونین کار ویندوز سرور چیه خوب Turn off کنین ببینین چی میشه ؟
    اگر شبکه شما کلاینت /سرور باشه که نیاز به یک دامین کنترلر دارین و DNS چون کلاینت ها دستی ای پی گرفتن نیازی به DHCP نیست
    کارکرد دوم ویندوز سرور سرور پایگاه داده - FTP سرور - کنترل کننده اینترنت و پهنای باند است .
    اگر بهم ریخت دوباره خودتون کانفیگش کنید راحتره میاد جزئیات دستت

نام حقيقي: کاوه آشوری

عضو عادی شناسه تصویری kavehashoori
    نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    لزوم ویندوز سرور در معنای دامین گنجنده شده
    اگر ویندوز سرور و اکتیوی در کار نباشد ( البته بجز سرورهای لینوکسی ) عملا شما دامینی ندارید و شبکه شما ورک گروپ میشود

شما اگر میخواهید بدانید چگونه کانفیگ کنید
    یا باید همین روش را دنبال کنید و به خاطر بسپارید یا کانفیگ دیگری برای شبکه خود در نظر بگیرید و اجرا کنید
    در کل این روش هم روشی است نمیتوان گفت خوب یا بد 0 و 1 مطلق نیست اگر خوب کار میکند خوب و اگر بد کار میکند بد است
    شما سعی کن معایب را برطرف کنی تا بهینه شود

نام حقيقي: سولماز

عضو عادی
    نوشته
    42
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    25
    ممنون از راهنماییاتون کلا شما که تو کار شبکه و این چیزا هستین به نظر شما شغل خوبیه برای یه دختر که بخوام حالا ادامش بدم یا حرفه های دیگه تو کامپیوتر و انتخاب کنم ؟

نام حقيقي: Hanif Farahnak

عضو ویژه
    نوشته
    1,547
    سپاسگزاری شده
    1400
    سپاسگزاری کرده
    1174
    لازمه هر شغلی علاقه و داشتن دانش لازم برای انجام آن شغل می باشد
    اگر علاقه وجود داشته باشد با اندکی پشتکار و تلاش دانش لازم هم کسب خواهد شد اگر این علاقه و اشتیاق را در خود می بینید ادامه دهید در غیر اینصورت مانند همه کارهای دیگر ( کارهایی که دوست ندارید ) بعد از مدتی از این کار هم دل زده خواهید شد
    مطالعه و یادگیری را از یاد نبرید
    موفق باشید

hanif.farahnak [a t] gmail.com

نام حقيقي: کاوه آشوری

عضو عادی شناسه تصویری kavehashoori
    نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    دقیقا با دوستمون موافقم

شما ببین علاقه داری یا نه
    جون شما در هر پوزیشنی در هر شغلی قرار بگیری مشکلات مربوط به خودشو داره
    این شغل مزیتش اینه که شما به عنوان ادمین یه وزنه حساب میشی و کسی نمیتونه زیاد اذیتت کنه چون بیخ گلوشو میگیری با یک کلیک

اما باید تو اینکار پیشرفت کنی
    اکثر جاها بخش IT از سایر بخشها جداست و این یه مزیت برای شماست

البه اینا که گفته شد بخاطر دیدگاه شماست که فرمودین برای یک خانوم خوبه یا نه

به نظر من فرقی بین خانوم و آقا در ذات کار کردن وجود نداره همه چی به خودتون بستگی داره

موفق باشید

نام حقيقي: فرشاد یوسفی

خواننده
    نوشته
    664
    سپاسگزاری شده
    366
    سپاسگزاری کرده
    502
    در ابتدا می تونی با ورژن 9.7 اکرونیس که با ویندوز سرور 2003 سازگاری داره از سیستم عامل بک آپ بگیری تا در صورتی که خراب شدی بتونی ریستورش کنی.
    همانطور که دوست خوب آقای حنیف گفت ببین چه سرویس هایی در ویندوز سرور فعال هستن..
    از خود اکسس پوینت و از کانفیگش بک آپ بگیر..
    بهتره که یک برنامه بچینی برای چیدمان و مرتب کردن رک و به این صورت هم دستت میاد که چه کابلی به کجا رفته و داستان از چه قرار هست.
    می تونی یک مستند سازی هم از رک داشته باشی با برنامه ویزیو
    باید همه اطلاعات شبکه اونجا رو داکیومنت کنی
    ...

Hanif سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع