نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5
سپاس ها 4سپاس
  • 1 توسط mahdy
  • 2 توسط kavehashoori
  • 1 توسط yogishiip

موضوع: اینترنت کافی نت

نام حقيقي: hoda

خواننده
    نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    24

اینترنت کافی نت

سلام من ی کافی نت کوچیک دارم با سه یوزر و ی سرور ، سرعت خط ام الان 2مگ بیت بر ثانیه است از مخابرات گرفتم اما سرعت آپلودم در حال حاضر 0.4 مگا بیت بر ثانیه است (که قراره اینم درست کنن)
    اما با این وجود کسسی که لپ تاپ داره میاد استفاده کنه میگه سرعت پایینه و جیمیل باز نمیشه و یاهو باز نمیشه در حالیکه تو اون لحظه هیچ کس از اینترنت استفاده نمیکنه حتی خودم ! (البته بعضی وقتا این مشکل برای یوزر هام بوجود میاد) همون موقع تست سرعت میگیرم سرعت دانلوود 1.7 مگابیت بر ثانیه میده و سرعت آپلود همون چهار دهم هست !
    ب نظرتون مشکل از چیه ؟ چکار کنم؟ (تا الانم هیچ کنترل سرعتی برای یوزرها نذاشتم واسه اینکه کافی نتم خلوته و نیازی ندیدم اما این مشکل داره اونو روز به روز خلوتر میکنه!!!!)
    با ی شرکت دیگه صحبت کردم گفت سرعت 3مگابیت شیر بهم میده روی همون خطی که الان اینترنت مخابرات هست وصل میکنه و اگر ما هم ازشون سرعت بگیریم بین 5 یوزر این سرعت شیره سوال دوم :
    اگر اون شرکت روی همون خطی که اینترنت دارم اینترنت اش را بده میتونم همزمان دو تاشون فعال کنم که مثلا بعضی یوزرها از اینترنت اولی استفاده کنن و مثلا دو یوزر دیگه از اینترنت دوم ؟ با توجه به اینکه میدونم راه عادی غیرشدنیه راه غیرعای یا ترفند شدنی داره؟
    سوال سوم : با توجه به اینکه الان خط مخابرات دو مگ بیت دارم به صرفه است از اون شرکت هم بگیرم؟(با این حالت که بعضی وقتا تست سرعت افت را نشون نمیده اما کاربرا و حتی خودم افت سرعت احساس میکنیم ، میتونه از کابل کشی باشه آخه کابل 22 متری هم داریم cat5 میگم احتمالا نویز میفته رویش )
    سوال چهارم: اینترنت ماهواره ای را میتونم استفاده کنم ؟ سرویس اش را از کجا باید بگیرم ؟ (اگر غیرقانونیه راه همون غیرقانونیش چیه؟)
    سوال پنجم: الان علاوه بر اینترنت 2 مگ بیت مخابرات روی یک خط دیگه اینترنت دارم میشه از اون هم مودمشو به سوئیچ وصل کنم مشکلی از لحاظ تداخل یا بالانس بوجود نمیاد یا افت سرعت ؟ و ااگر این مشکلات نیست چجوری سووئیچ تقسیم استفاده اینترنت را انجام میده؟

****** با توجه به اینکه سوالام طولانی شد از تمام دوستانی که وقت بذارن و راهنمایی لازم را انجام بدن ممنون میشم

نام حقيقي: مهدی محّب الطّاهر

عضو عادی شناسه تصویری mahdy
    نوشته
    1,616
    سپاسگزاری شده
    923
    سپاسگزاری کرده
    311

Icon9

نقل قول نوشته اصلی توسط hiva_yekta نمایش پست ها
    ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    خیلی سوالات رو پی چوندین ....
    اولا شما روی یک خط نمی تونید دو تا adsl داشته باشید (تاجاییی که من می دونم)
    دوما شما الان اینترنت رو چه طوری به سیستم ها دادی ؟ مودم شما 4 پورت هست ؟
    قضیه 3 تا یوزر و یک سورو چیه ؟ بیشتر توضیح بدیدن !
    سوما سوئیچ ها انواع مختلفی دارن که معمولی هاشون هیچ مدیریتی نداره اما سوئیچ های مودیریتی هستن که از داخل کنسولشون میشه روی پورت هاش نظارت داشت و اون هارو کنترل کرد (البته قیمتشون خیلی از معمولی ها بیشتره)
    چهارما افت سرعت مربوط به جی میل و یاهور همه جا هست و تقریبا تو ایران اپیدمی شده البته نه اونقدر که باز نشه
    پنجما اگر مودم رو به سوئیچ وصل کنید و بعد از سیستم ها به سوئیچ کابل بکشید هیچ مشکلی برای اینترنت پیش نمیاد (کار سوئیچ همینه)
    ششما طول کابل 22 متر خیلی زیاد نیست که باعث نویز بشه مگر اینکه از کنار خطوط برق و یا ... رد شده باشه (البته لامپ نئون مغازه هم روش خیلی تأثیر داره ولی فاصله داشته باشن مشکلی نیست.)

امید وارم مشکل شما حل شده باشه

hiva_yekta سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: کاوه آشوری

عضو عادی شناسه تصویری kavehashoori
    نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    dns هاتو چک کن

yogishiip و hiva_yekta سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: ابراهیم

خواننده شناسه تصویری yogishiip
    نوشته
    1,326
    سپاسگزاری شده
    882
    سپاسگزاری کرده
    1620
    سلام
    همون طور که دوستمون اشاره کردند مشکل از dns هاست و در حال حاضر جیمیل و گوگل از طریق پروتکل https به سرور اصلی ریدایرکت نمیشه !(البته بهتره بگیم با تاخیز زیاد ریدایرکت میشه)
    برای تست میتونید وقتی باز شدن جیمیل رو با لینک زیر
    https://mail.google.com/mail/?tab=wm
    و لینک زیر
    http://mail.google.com/mail/?tab=wm
    مقایسه کنید
    اگر دومی زود باز شد مشکل از دی ان اس است.

در نتیجه : برای بهبود مشکل یه دی ان سرور دستی ادد کنید که وضعش روی خط شما خوب باشه!
    نکته :دی ان اس خوب برای خط خودتون باید بگردید پیدا کنید !

hiva_yekta سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: hoda

خواننده
    نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    24
    نقل قول نوشته اصلی توسط yogishiip نمایش پست ها
    سلام
    همون طور که دوستمون اشاره کردند مشکل از dns هاست و در حال حاضر جیمیل و گوگل از طریق پروتکل https به سرور اصلی ریدایرکت نمیشه !(البته بهتره بگیم با تاخیز زیاد ریدایرکت میشه)
    برای تست میتونید وقتی باز شدن جیمیل رو با لینک زیر
    https://mail.google.com/mail/?tab=wm
    و لینک زیر
    http://mail.google.com/mail/?tab=wm
    مقایسه کنید
    اگر دومی زود باز شد مشکل از دی ان اس است.

در نتیجه : برای بهبود مشکل یه دی ان سرور دستی ادد کنید که وضعش روی خط شما خوب باشه!
    نکته :دی ان اس خوب برای خط خودتون باید بگردید پیدا کنید !
    بله دومی زودتر باز شد (البته تاخیرش در حد 2 ثانیه بود )
    دی ان اس را من همون default getway که آی پی مودم بود دادم ی بارم 8.8.8.8 دادم تغییری لحاظ نشد
    دی ان اس را از جایی که سرویس گرفتم باید بپرسم؟

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdy نمایش پست ها
    خیلی سوالات رو پی چوندین ....
    اولا شما روی یک خط نمی تونید دو تا adsl داشته باشید (تاجاییی که من می دونم)
    دوما شما الان اینترنت رو چه طوری به سیستم ها دادی ؟ مودم شما 4 پورت هست ؟
    قضیه 3 تا یوزر و یک سورو چیه ؟ بیشتر توضیح بدیدن !
    سوما سوئیچ ها انواع مختلفی دارن که معمولی هاشون هیچ مدیریتی نداره اما سوئیچ های مودیریتی هستن که از داخل کنسولشون میشه روی پورت هاش نظارت داشت و اون هارو کنترل کرد (البته قیمتشون خیلی از معمولی ها بیشتره)
    چهارما افت سرعت مربوط به جی میل و یاهور همه جا هست و تقریبا تو ایران اپیدمی شده البته نه اونقدر که باز نشه
    پنجما اگر مودم رو به سوئیچ وصل کنید و بعد از سیستم ها به سوئیچ کابل بکشید هیچ مشکلی برای اینترنت پیش نمیاد (کار سوئیچ همینه)
    ششما طول کابل 22 متر خیلی زیاد نیست که باعث نویز بشه مگر اینکه از کنار خطوط برق و یا ... رد شده باشه (البته لامپ نئون مغازه هم روش خیلی تأثیر داره ولی فاصله داشته باشن مشکلی نیست.)

امید وارم مشکل شما حل شده باشه
    حق با شماست سوالا را پیچوندم!!!!!
    فرمودین اینترنت چجوری دادم: به مودم دادم و مودم به سوئیچ و سیستم ها از سوئیچ میگیرن (مطابق بند پنج گفتین)
    سه تا یوزر دارم و ی سرور دیگه !!!

بعد ی سوال دیگه : من روی دو تا سیستم از هندی کفه استفاده میکنم میدونید چجوری میشه سرعت دانلود را کنترل کرد؟((با هندی کفه)
    من روی سیستم سوم سون نت را نصب کردم البته خریدمش اما واقعا باش مشکل دارم (مثلا راحت یوزر را به حالت آماده به کار نمی بره، اتمام کار براش نمیزنه ، گاها اصلا آماده به کار نمیره!!) کسی از سون نت استفاده کرده ؟ ( ولی با هندی کفه اصلا مشکل ندارم )

کلمات کلیدی در جستجوها:

سرعت اینترنت مخابرات برای کافی نت

اینترنت مخابرات برای کافی نت

برچسب برای این موضوع