نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6

موضوع: خرید و راه اندازی سرور در محل شرکت

نام حقيقي: علیرضا

تازه وارد
    نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

خرید و راه اندازی سرور در محل شرکت

سلام،
    من قصد راه اندازی یک وب سرور در محل شرکت را دارم. این وب سرور باید توانایی ارائه سرویس های مبتنی بر وب (HTTP) را برای کاربران راه دور و محلی خود فراهم کند. تعداد کاربران هم زمان، احتمالاً زیر 50 کاربر خواهد بود.
    در صورت امکان می خواستم از پیشنهاد شما برای راه اندازی این سرور در مورد نوع سرور، نوع اتصال اینترنت و دیگر موارد مطلع شوم.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: علی شفائی

عضو عادی شناسه تصویری alisc
    نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    برای این وب سرور شما باید یک اینترنت خوب بگیرید ! هر چی بالاتر بهتر !
    اول میتونید اینترنت با ترافیک محدود خریداری کنید که گرون درنیاد ! بعد مانیتور کنید ببینید ماهانه چقدر مصرف دارید ، بعد به همون میزان ترافیک بگیرید !
    ( UPS فراموش نشه )

هم میتونید یک سیستم قوی خریداری کنید ( مثلا intel corei7 + 8GB RAM )
    هم میتونید سرور مثلا HP خریداری کنید !

برای سیستم عامل هم به نظر من از لینوکس استفاده کنید !

خودتون سرچ کنید ببینید چقدر هزینه برمیداره سرور بالا !!!

پیشنهاد ویژه : اگر این سرور فقط برای http هست و قصد دارید یک سایت راه اندازی کنید یه سرور مجازی تهیه کنید ( سرور مجازی از ایران ) ( در دیتاسنر پارس آنلاین یا افرانت ) البته من الان با پارس آنلاین کار می کنم احساس میکنم بهتره ! اینطوری هزینتون خیلی خیلی خیلی کم میشه !

تازه وارد
    نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام، با تشکر از پاسخ شما،

از آنجایی که نرم افزارهایی که تحت وب هستند همگی برپایه ی تکنولوژی های مایکروسافت هستند مجبور به استفاده از Windows هستیم.

البته من اطلاعاتم کافی نیست اما فکر می کنم وقتی یک سرور قوی بگیریم می تونیم با امکاناتی که شبیه سازی به ما میده روش چندین وی پی اس مثلاً تعریف کنیم و در هر یک مقاصد خاصی را دنبال کنیم. مثلاً میل سرور، فایل سرور و ....

در مورد دیتاسنتر ها هم خیلی تمایلی ندارند دوستان که اطلاعات روی سروری باشه که در محل شرکت نیست! هزینه رک اختصاصی در پارس آنلاین ماهانه از 390 تا 700 تومان است.

2 سوال:

1- به نظر شما مثلاً یک اینترنت 2 مگ نامحدود و یا 1 مگ نامحدود می تواند پاسخگوی نیاز ما باشد؟ تا به حال کسی از دوستان تجربه انجام چنین کاری را داشته اند؟

2- آیا امکان اتصال این سرور به یکی از روترهای اصلی اینترنت با یک خط اختصاصی (مثلاً فیبر نوری) امکان پذیر است و آیا شرکت مخابرات چنین کاری را انجام می دهد؟ منظورم اینست که ما این سرور را از طریق زیر ساخت شبکه مخابرات کشور به یکی از گره های اصلی در ستون فقرات اینترنت کشور متصل کنیم.

تازه وارد
    نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    اگر از دوستان کسی تجربه MPLS مخابرات را نیز دارد به عنوان یک راه حل آیا مناسب است؟ ممکن است توضیحاتی را در مورد سرعت انتقال داده، تأخیر و هزینه ها ارائه کنید؟

نام حقيقي: جعفر توانا

عضو عادی شناسه تصویری ICT-M
    نوشته
    768
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    147
    MPLS به کارتان خیلی کمتر می اید تا سولوشن های دیگه ، فکر کنم یکی از بهترین راه حل هایی که دارید بدین صورت باشد که یک VPS ویندوز بگیرید (با کمترین امکانات ، من تجربه کار با VPSهای انگلیس و کانادا داشتم و تا سرعت 3MB/ps (مگابایت) سرعت دانلود بهم میداد و آپلود تست نکردم ولی نباید اونم از این چیزی کمتر باشه) و یادمه ماهیانه 25-30 بابتش هزینه می دادم و در آخر هم راه اندازی یک Storage Server (فایل سرور) بازم با حداقل امکانات مثلاً سی پی یو دوال کور با رم 2 براش کافیه و یک هارد 500 و اینکه به یک نحوی(Direct , NAT, ...) که امکانش هست IP Valid رو برای اون سرور قرار بدین و در پایان شما سایت خودتان رو روی اون VPS راه اندازی کنید و از این سیستمی که توی محل کارتون دارید به عنوان Upload Server استفاده می کنید !

تازه وارد
    نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    آقای توانا ممنون از راهنمایی هاتون اما چند نکته در اینجا حائز اهمیت هست:

1. اگر قصد ارتباطات تصویری و VoIP داشته باشیم آیا بستر MPLS مناسب تر نیست؟
    2. برای پایین آوردن ریسک تحریم سرور و یا قطعی و اختلالات مکرر شبکه اینترنت در ایران آیا MPLS مناسب تر نیست؟
    3. در حال حاضر یک سرور اختصاصی در یکی از دیتاسنتر های آمریکا در اختیار شرکت است. از آنجایی که اطلاعات موجود در برنامه بسیار حساس هستند دوستان تمایل دارند تا این اطلاعات در سروری که به اصطلاح بقل گوششان است ذخیره و نگهداری شوند.
    4. هزینه آخرین اولویت است. به بیانی برای دوستان هزینه معیار تأثیر گذاری نیست و بیشتر بدنبال موارد مهم زیرند:
    - سرعت
    - امنیت
    - ثبات و UpTime نزدیک 100%

کلمات کلیدی در جستجوها:

راه اندازی اینترنت چقدر هزینه برمیداره

راه اندازی سرور در کرج

خرید و راهندازی سرور

شرکت های راه اندازی سرور

خرید و راه اندازی سرور

برچسب برای این موضوع