نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 4سپاس
  • 1 توسط i_t0xic
  • 1 توسط gallaxy67
  • 2 توسط mehrzadmo

موضوع: چرا باید از تکنولوژی وایرلس استفاده کنیم

نام حقيقي: امیر احمدی

عضو عادی
    نوشته
    955
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    292

چرا باید از تکنولوژی وایرلس استفاده کنیم

سلام
    قبل از اینکه وارد این فروم بشم بدلیل عدم آشنایی خیلی روی وایرلس حساب میکردم و از محدودیت های آن زیاد خبر نداشتم
    اساتید گرامی دلیل استفاده از وایرلس چیست وقتی راههای زیر برای انتفال دیتا وجود داره (بیشتر منظورم در ادارات دولتیه )
    1- خطوط لیزلاین مخابرات
    2- اینترنت پرسرعت ADSL
    3- اکسترانت مانند شبکه های بانکی
    ممنون

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Mehdi HashemiZadeh

عضو عادی شناسه تصویری i_t0xic
    نوشته
    1,032
    سپاسگزاری شده
    761
    سپاسگزاری کرده
    79
    بنظرم همه جا این امکاناتی که گفتی موجود نیست. یا اگه هست گرون تموم میشه و به صرفه نیست. یا همینکه لینک ات وابسته به مخابرات باشه خودش زجر آوره بعضی مواقع.

Amir 2010a سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: AliRezA

عضو عادی شناسه تصویری gallaxy67
    نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    یه سوال ازت بپرسم؟ چرا اینجایی که استخدام شدی رو انتخاب کردی؟ با اینکه ادارات دولتی خیلی خوبی هستند ، وزارت خونه ها ، شرکت های خصوصی چند ملیتی که پول خیلی خوب یهم میدن!

عضو عادی
    نوشته
    955
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    292
    یه سوال ازت بپرسم؟ چرا اینجایی که استخدام شدی رو انتخاب کردی؟ با اینکه ادارات دولتی خیلی خوبی هستند ، وزارت خونه ها ، شرکت های خصوصی چند ملیتی که پول خیلی خوب یهم میدن!
    علیرضا جان من اونقدر پارتی ام گنده نبود که بتونم جایی استخدام بشم . البته میشه گفت خودم هم زیاد رغبتی نداشتم چون برای من خیلی سخته ساعت 6 بیدار بشم و ساعت 7 سرکارم باشم و از طرفی کار در ادارات دولتی مثل فسیل شدنه . نیاز به دانش به روز نداری و از تکنولوژی چند سال عقب می افتی هدف من فقط مقایسه میان انواع تکنولوژی های ارتباطی هست تا نقاط قوت و ضعف اونها دستم بیاد و بتونم بهترین انتخاب رو در هر جایی داشته باشم
    ضمنا متوجه منظورت نشدم حتی یک کلمه اش

نام حقيقي: AliRezA

عضو عادی شناسه تصویری gallaxy67
    نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    خب حالا میتونم منظورم رو راحت تر بگم ، ببین خودت یه مقایسه ساده بین محل کارت و ادارات دولتی انجام دادی با این برداشت خودت یکی رو انتخاب کردی!
    سوال اولت هم جواب خیلی ساده ای داره ، کسی شما رو مجبور نکرده وایرلس استفاده کنی که سوال میپرسی چرا باید از وایرلس استفاده کنیم!
    یه چک لیست از مزایا و معایب هر تکنولوژی بنویس ببین کدومش برای تو بهتره ، درست مثل کاری که الان انتخاب کردی و خودت صلاح دونستی صبح زود بیدار نشی. ( البته والا نمیدونم چی بگم یعنی ادارات خصوصی بهت میگن ساعت 10 صبح بیا؟ - البته این حاشیه است ادامه نده بحث اصلی منحرف نشه - ولی حاجی یه خورده سوال های حرفه ای تر بپرس ، حداقل میپرسیدی مزایای وایرلس نسبت به ADSL چیه و ... که در مورد همه این ها هم صدها بار بحث شده و فقط باید یه چند دقیقه میگشتی ، به خدا تقریبا هر سوالی که داری قبلا یکی دیگه پرسیده یه خورده بگرد ، خود من همین دیروز یه مشکلی برای یکی از دکل هامون پیش اومد ، رعد و برق زد ترکوند ، تنظیمات روتر رو یادم نبود ، یه سرچ کوچیک کردم راجع به تونل ها تو یک ساعت یه روتر دیگه گذاشتم جاش. نیومدم اینجا حالا بپرسم آی آقا من میخوام EOIP درست کنم تنظیماتش چجوریه ! صد ها صفحه بود که این سوال رو پرسیده بودند و یکی دیگه هم جواب داده بود و من فقط رفتم خوندم ، بدون دردسر تو یک ساعت کارم تموم شد ، حالا فکر کن اگر همین سوال رو اینجا میپرسیدم و منتظر دوستان میشدم بیان و جواب بدن ، فکر کنم حداقل تا الان باید لینکم میخوابید! )

aqfery سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    اگر یک تکنولوژی یا یک استاندارد یا یک دیوایس می تونست جواب تمام نیاز ها رو بده که خیلی عالی بود ! و مهمتر از اون امروزه ما این همه تنوع و در نتیجه درسر و ... نداشتیم ! پس هر تکنولوژی برای پاسخگویی به یه سری نیاز تولید شده !
    مثلا استاندارد های شبکه ای lan برای محیط های کوچیک بوده پس گفتند نهایت کابل شبکه بشه 99 متر . بعد سرعت و ... مطرح بوده گفتند هشت زوج سیم بزاریم یا چون این کابل قرار بوده داخل یا بیرون استفاده بشه اومدن دو نمونه ازش ساختن . یا هی ازش چیزای بیشتری خواستن پس توسعه اش دادن !
    شبکه بیسیم هم همینه ! اگر این استاندارد نبود شما مجبور بودی به جای بلوتوث گوشی تو با کابل وصل کنی به کامپیوتر یا خواستی یه فایل رو انتقال بدی به گوشی دوستت ...
    یا استفاده های جدی تر . من یه دفتر دارم این سمت شهر و یه کارگاه اون سمت شهر . میخوام دوربین ای مدار بسته ام رو منتقل کنم به محل دفتر . مثلا سی مگ پهنای باند میخوام خوب الان از هر کدوم از اون زیر ساخت هایی که شما میگی توانایی ترنسفر این اطلاعات رو ندارن یا به صرفه نیستند . نمیشه کابل شبکه رو تا بیست کیلومتر ادامه داد که ! نمیشه با adsl هم این تروپوت رو منتقل کرد و ...
    یا بزار برات یه مثال خیلی ساده تر بزنم ! ما برای انتقال اینترنت از مرکز مخابرات به محل شرکت مجبور بودیم -تا چند وقت قبل - از خطوط لیز یا خطوط e1 استفاده کنیم ! با پهنای باند دو مگ . حالا فرض کن من ده مگ فقط پهنای باند میخوام منتقل کنم . پنج جفت مودم هر کدوم 1500 . بعد یه هزینه ماهیانه بابت سیم . جابجایی اش در صورت تغییر مکان کابوسه ! قطعی و ... هم بماند . آخر سر ترکیب این پهنای باند ها !
    اما تمام این موارد با دو تا چهارصد تومن ختم به خیر شده ! و من میتونم به جای ده مگ تا صد مگ رو منتقل کنم ! هزینه ماهیانه نداره جابجایی اش ساده است و ...
    اما در کنار این مزایا یه سری معایب هم حتما داره این تکنولوژی ! مخصوصا اگر ندیده و نشناخته بخوایی ازش استفاده کنی . مثلا من خودم اوایل فکر می کردم خوب یه آنتن با رادیو ساده می کاریم وسط و بعد هوارتا یوزر هم می ریزیم سرش - چون محدودیت پورت نداشت که !!! - بعد با همون یه آنتن به کل شهر سرویس می دیم و همه هم با موبایل و لپ تاپ و غیره بهش وصل میشند !
    خوب این برداشت من بود و به تبع پس از مواجه شدن با واقعیت و محدودیت ها ش سر خورده شدم ! اما خوب دیدم که این تقصیر منه که از "ظن خود شدم یارش" پس واقعیت رو قبول کردم و دارم هنوز یادش می گیرم !

- - - Updated - - -

بعد یه نکته : شبکه بانکی که مثال زدین در اصل یه نوع از شبکه ون هست که داحلش از استاندارد های متفاوتی مثل خطوط لیز - mpls - فیبر - وایرلس و ...
    در نتیجه یه استاندارد نیست مثل adsl و ...

elaheee و Amir 2010a سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    955
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    292
    با تشکر
    شاید یکی از دلایل برداشت من از ضعف بی سیم این بود که
    1- فکر میکردم مخابرات واسه خطوط لیزلاین مثل هزینه انتقال ADSL هزینه ای دریافت نمیکنه که البته سخت اشتباه کردم
    1+1 : هر مودم 500/1 خوب من فکر کردم مودمش 150 تومنه
    2- فکر میکردم خوب 10 دوربین دارم میتونم با اینترنت مخابرات بشینم خونه و تصاویرشو ببینم و بعدا هیچی از پهنای باتد و محدودیت دانلودم (2 گیگ در ماه) کم نمیشه.
    3- امروز که برای گرفتن یک ای پی استاتیک ساده رفتم به سرویس دهنده اینترنت کلی رفتم و اومدم به این نتیجه رسیدم که برم با هزینه خودم یک روتر میکروتیک + یک آنتن و یک برد بیسیم بگیرم و با اکسس پوینتی که قراره برای دوستم بگیرم و 1 هفته امانت نزد خودم باشه بشینم همه زیر و زبر بیسیم رو دربیارم

ویرایش توسط Amir 2010a : 2013-04-11 در ساعت 04:20 PM

کلمات کلیدی در جستجوها:

چرا باید از تکنولوژی استفاده کنیم

چرا باید adsl استفاده کنیم

مزایای وایرلس نسبت به mpls

مزیت استفاده از mpls نسبت به adsl

برچسب برای این موضوع