صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 21

موضوع: تجهیزات مورد نیاز برای انتقال دیتا از طریق فیبر نوری

نام حقيقي: امیر احمدی

عضو عادی
    نوشته
    955
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    292

تجهیزات مورد نیاز برای انتقال دیتا از طریق فیبر نوری

سلام
    برای چه فواصلی از فیبر استفاده میشه ؟
    چه مزیتی فیبر نسبت به کابل های cate6 داره؟ چه پهنای باندی داره و سرعتش از کابل بیشتره

نیاز به تجهیزاتی برای فیبر کشی و ایجاد شبکه داریم

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: majidi

خواننده شناسه تصویری majd66
    نوشته
    64
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    2
    سلام
    خوب کابل Cat6 فواصل بالای 100 متر خوب پشتیبانی نمیکه در صورتی که شما با کابل فیبر مولتی راحت میتونید فاصله های بیشتری کابل کشی کنید 500 متر 1 کیلومتر 40 کیلومتر و بیشتر و...
    ما برای ایجاد فیبر نیاز به فیوژن و media converer و پچ پنل فیبر . نیاز دارید در شکل شاده

Amir 2010a سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    955
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    292
    خوب کابل Cat6 فواصل بالای 100 متر خوب پشتیبانی نمیکه در صورتی که شما با کابل فیبر مولتی راحت میتونید فاصله های بیشتری کابل کشی کنید 500 متر 1 کیلومتر 40 کیلومتر و بیشتر و...
    ما برای ایجاد فیبر نیاز به فیوژن و media converer و پچ پنل فیبر . نیاز دارید در شکل شاده
    پهنای باند فیبر چقدره ؟
    بعد شما میگین 40 کیلومتر با این فاصله از نظر قیمت بالای فیبر مقرون به صرفه است؟

کابل cate6 در باکس 305 متر بفروش میرسه (من با اهم متر موقع خرید تست میکنم قطعی نداشته باشه ). فیبر باکسش چقدره و چطور تست میشه که در قطعی نداشته باشه
    میشه با جای کابل مسی در شبکه های با طول سیم 20 -30 متر فیبر بکار برد و گذاشتش داخل داکت؟

FVaseghi سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: دانیال احمدی زاده

عضو ویژه شناسه تصویری DaNi_84
    نوشته
    1,586
    سپاسگزاری شده
    738
    سپاسگزاری کرده
    307
    فیبر محدودیتی برای پهنای باند نداره بستگی به پهنای باند تجهیزات دو طرفش داره. مثلا با استفاده از تجهیزات OTN شما میتونید حتی بالاتر از 8Tbps پهنای باند داشته باشید

gallaxy67، f14f21، vs20 و 2 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    955
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    292
    کابل cate6 در باکس 305 متر بفروش میرسه (من با اهم متر موقع خرید تست میکنم قطعی نداشته باشه ). فیبر باکسش چقدره و چطور تست میشه که در قطعی نداشته باشه
    میشه با جای کابل مسی در شبکه های با طول سیم 20 -30 متر فیبر بکار برد و گذاشتش داخل داکت؟
    کسی نظری نداره

نام حقيقي: Hamid Abedi

عضو عادی
    نوشته
    81
    سپاسگزاری شده
    41
    سپاسگزاری کرده
    17
    همونطور که دوستان گفتند کابل های شبکه با Cat های مختلف به صورت تئوری تا 100 متر جواب میده ولی بعضی از کابل ها ی شبکه بسته به نوع و برند نهایت تا 120 متر در شبکه و 90 متر در تصویر جواب میدند.اما فیبر که به دو نوع multi mode و single mode با تیوپ و کور های مختلف تقسیم بندی میشند محدودیت ندارند چون اصلاعات به صورت نور رد و بدل میشه و محدودیت بستگی به دیوایسی که بتونه چی انتقال و چقدر انتقال بده داره.فیوژن فیبر هم بستگی به خود دستگاه فیوژن داره که افت در فیبر رو با db نشون میده(دسی بل)من با دستگاه corning کار کردم که هم فیبر Sm ,Mm فیوژن میکنه.خود Sm به دو نوع 62.5 و 50 میکرون بسته به نوع داده که تصویر باشه و یا صدا و یا پک و.....استفاده مختلف داره.نا گفته نمونه بعضی دستگاه ها فقط mm و بعضی sm جوش میده و بعضی ها هر دو تاش که الان دست دومش حدود 90 میلیون پول دستگاه است. تجهیزات فیبر هم بسته به نوع فیبر که شامل پیگ تیل و پچ پنل و کوپلر(sc, st , lc ,fc,.....)کلیمپ حرارتی تقریبا گرونه.خود فیبر زیاد گرون نیست نسبت به کابل های دیگه بلکه فیوژن کردن اون که الان کوری 35000 هزار تومن فیوژن میکنند و تجهیزاتش گرونه. من خودم شخصا در 1 ساعت 12 کور رو با جمع کردنش تو باکس یا پچ پنل فیوژن میکنم. پس ببینید صاحب دستگاه چه پولی میبره.فیبر رو به صورت قرقره و به صورت متری از شهید قندی یزد و شرکت های تابعه اش میشه گرفت که الان فکر کنم متری 2100 باشه.پارسال 1100 همین موقع ها بود.

farhadham، gallaxy67، f14f21 و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    955
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    292
    ممنون فرض کنید شما از کابل مسی استفاده میکنید وسایلی که مورد نیازه 1- سوکت شبکه - کابل - آچار پرچ و در نهایت یک تستر شبکه و سیم چین و ..است که راحت میشه تهیه کرد که میشه همه این تجهیزات رو با 100 هزار راحت تهیه کرد (حتی میشه تستر رو حذف کرد و عملا کابل رو با یک سیستم و سوئیچ تست کرد)

بطور مشابه برای همین سناریو برای فیبر دقیقا چه تجهیزاتی لازمه - میشه یک قسیمت بدین لطفا

عضو عادی
    نوشته
    81
    سپاسگزاری شده
    41
    سپاسگزاری کرده
    17
    به جای سوکت پیگ تیل که نزدیک 10 هزار تومان
    به جای کیستون کوپلر در فیبر نزدیک 5 هزار تومات بسته به نوع بالا پایین داره
    هر دو پچ پنل میخواند ولی در فیبر پچ پنل حدود 150 هزار تومنه
    هر کور فیبر هم میشه به صورت دستی زد و لی افتش زیاده با دستگاه کوری 30 تا 35هزار تومان

- - - Updated - - -

[IMG]\\192.168.5.24\share\عابدی\Pics Of My Project\Alestom\P120112_12.18_[01].jpg[/IMG]

farhadham، zeoos328 و Amir 2010a سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    955
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    292
    هر کور فیبر هم میشه به صورت دستی زد و لی افتش زیاده با دستگاه کوری 30 تا 35هزار تومان
    دستگاه مورد نیازش 35000 تومنه یا هزینه انجامش!!!

نام حقيقي: sajad

خواننده
    نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    13
    هزینه فیوژن هر کور 35000 تومان.
    البته اگر استعلام بگیرید و بسته به تعداد فیوژن ها تا 20000 هم شرکتهایی هستن که انجام بدن

عضو عادی
    نوشته
    955
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    292
    البته اگر استعلام بگیرید و بسته به تعداد فیوژن ها تا 20000 هم شرکتهایی هستن که انجام بدن
    ممنون من توی تجهیزات فیبر کاملا ناآشنا هستم
    لطفا بفرمائید این فیوژن چیه و اصطلاح کور چه معنا داره
    این دستگاه که عمل فیوژن رو انجام بده قیمتش چه حد و حدودیه

میخوام بدونم با چه مقدار هزینه میتونم به جای کابل مسی فیبر بذارم

نام حقيقي: sajad

خواننده
    نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    13
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amir 2010a نمایش پست ها
    ممنون من توی تجهیزات فیبر کاملا ناآشنا هستم
    لطفا بفرمائید این فیوژن چیه و اصطلاح کور چه معنا داره
    این دستگاه که عمل فیوژن رو انجام بده قیمتش چه حد و حدودیه

میخوام بدونم با چه مقدار هزینه میتونم به جای کابل مسی فیبر بذارم
    به رشته های باریک فیبر اصطلاحا کور گفته میشه برای اتصال دو سر کور به هم بصورتی که نور بدون مشکل و افت و تغییر زاویه تابش بتونه عبور کنه از فیوژن کردن استفاده میکنن یعنی با دستگاه فیوژن دو رشته کور رو اول با هم همراستا میکنن با دقتی معادل چند میکرون و جوش میزنن به این عمل فیوژن گفته میشه.
    دوستمون چند پست قبل گفتن دست 2 حدود 90 ملیون.البته بسته به مدل و کشور سازنده و قابلیتها تا 250 و 300 هم موجوده
    باید ببینید چقدر بودجه دارید و کجا میخواید اجرا کنید.
    من برای کارخانه با 75 کلاینت و تعداد 100 عدد دوربین از فیبر استفاده کردم هم شبکه هم دوربین حدود 170 ملیون هزینه برداشت.باید دید مدیران ارشد با همچین هزینه هایی کنار میان

soheil_naz سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    955
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    292
    به رشته های باریک فیبر اصطلاحا کور گفته میشه برای اتصال دو سر کور به هم بصورتی که نور بدون مشکل و افت و تغییر زاویه تابش بتونه عبور کنه از فیوژن کردن استفاده میکنن یعنی با دستگاه فیوژن دو رشته کور رو اول با هم همراستا میکنن با دقتی معادل چند میکرون و جوش میزنن به این عمل فیوژن گفته میشه.
    دوستمون چند پست قبل گفتن دست 2 حدود 90 ملیون.البته بسته به مدل و کشور سازنده و قابلیتها تا 250 و 300 هم موجوده
    باید ببینید چقدر بودجه دارید و کجا میخواید اجرا کنید.
    من برای کارخانه با 75 کلاینت و تعداد 100 عدد دوربین از فیبر استفاده کردم هم شبکه هم دوربین حدود 170 ملیون هزینه برداشت.باید دید مدیران ارشد با همچین هزینه هایی کنار میان
    با این دستگاه فیوژن که شما قیمتشو گذاشتین معلوم میشه که برای کارهای کوچک و حتی سازمانی واقعا نمی صرفه کسی بره طرف فیبر
    تا جایی که من فهمیدم این فیوژن برای اتصال دو رشته فیبر کاربرد داره یعنی اگر شما نخواهید دو فیبر را به هم وصل کنید نیاز به فیوژن نداره؟

عضو عادی
    نوشته
    81
    سپاسگزاری شده
    41
    سپاسگزاری کرده
    17
    نقل قول نوشته اصلی توسط zeoos328 نمایش پست ها
    بله 15 تومن هم هست.ولی با چه دستگاهی؟با چه افتی؟تست هم میگیرند؟با تست ؟otdr؟

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir 2010a نمایش پست ها
    با این دستگاه فیوژن که شما قیمتشو گذاشتین معلوم میشه که برای کارهای کوچک و حتی سازمانی واقعا نمی صرفه کسی بره طرف فیبر
    تا جایی که من فهمیدم این فیوژن برای اتصال دو رشته فیبر کاربرد داره یعنی اگر شما نخواهید دو فیبر را به هم وصل کنید نیاز به فیوژن نداره؟
    100% نمیصرفه. به درد بچه های مخابرات و یا کسایی که تو زمینه cctv تو پروژه های بزرگ مث نفت و وزارت نیرو و......مناقصه میلیاردی برنده میشن و کارشون اینه به درد میخوره.من خودم چند تا عکس از کارام و خود دستگاه دارم و براتون میذارن تا متوجه بشین

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    به نظر من هنوز با توجه به هزینه و پهنای باند مصرفی اشتباهه که برای شبکه های داخل ساختمون - نمی گم محلی - از فیبر استفاده کنیم . هزینه کابل و پهنای باند قابل قبولش اونو همچنان بهترین انتخاب ممکن کرده . فکر کنید برای مثلا صد تا سیستم چه هزینه گزافی به سازمان تحمیل بشه بعد اونوقت برای چی ؟ کی از این پهنای باند میخواد استفاده کنه ؟
    فیبر فقط بعنوان بک بون و ارتباطات راه دور و زیرساخت های بزرگ ارزش داره .
    البته من فکر می کنم کابل برای بین ساختمونها و ... استفاده شده باشه اما اگه شما کل بستر رو کابل کشیدی من اینو یه کار غیر حرفه ای و ناجوانمردانه می بینم . البته اگه دلیل محکمی واسه کارتون دارین من خوشحال میشم بشنوم ...

یک پیشنهاد :
    فیبر همچنان یه موضوع مبهمه - حداقل برای من - یکی از دوستان محبت کنه از تجربیاتش در مورد نحوه انتخاب فیبر - انواع موجود و ... - تجهیزات مورد نیاز و نحوه اجرا موارد و ... رو به صورت خلاصه از ابتدا یه توضیح بده . هم صاحب تاپیک به هدفش برسه و هم ما بهره ببریم .

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

انواع اتصال فيبر نوري

تجهیزات مورد نیاز فیبر نوری

دستگاه مورد استفاده در فیبر نوری

تجهيزات شبکه فيبر نوری

تجهیزات انتقال دیتا

انتقال 100 متری دیتا با کابل

تجهیزات لازم جهت انتقال دیتا از طریق فیبر نوری

تجهيزات فيبرنوري

تجهیزات مورد استفاده در سیستمهای فیبر نوری