صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 29 از مجموع 29

موضوع: چگونه IP هاي متصل به يك مودم 4پورت رو پيدا كنيم ؟

نام حقيقي: علي

عضو عادی
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    127
    نقل قول نوشته اصلی توسط gallaxy67 نمایش پست ها
    سلام اصلا بگو ببینم مدل این اکسس پورنت هات چی هست؟ معمولا هر کارخونه نرم افزاری میده که دستگاه های خودش رو میشناسه و پیدا میکنه. مثلا ubnt discovery یا نرم افزار اتوران داخل سی دی tplink و ....
    از اون ها استافده کن برای پیدا کردن و تنظیم اکسس پورنت هات.
    در هر صورت برای راحتی کار باید حتما ای پی بدی بهشون.
    اصلا توپولوژی شبکه ات رو بکش تا بهت بگیم چیکار کنی ، شاد شبکه ات جوری باشه که اجازه دسترسی به مدم ها رو نداری ( معمولا وقتی بخوای از طریق پورت wan به اکسس پورنت یا مدم وصل بشی فایروال اون اجازه دسترسی نمیده و باید تنظیماتش رو انجام بدی که این اجازه داده بشه )
    سلام دوست عزيزم . سال نوتون مبارك
    سيستم ما اصلا شبكه پيچيده اي نيست . يه مودم لينك سيس 4پورت مدل 320n توي پيلوت داريم و ساختمون ما هم 4طبقه هست هر طبقه هم فقط 1واحده . از هر خروجي اين مودم يه سيم رفته براي هر طبقه و توي اون طبقه وصل شده به يه اكسس پوينت كه مارك اكسس پوينت ها dlink هستند . من خودم طبقه چهارمم و اكسس پوينت ندارم و اون سيم از پايين اومده و زدم مستقيم به pc . حالا من ميخواهم بدون گرفتن اكسس پوينت همسايه ها از طريق سيستم خودم بتونم وارد تنظيمات اكسس پوينت هاشون بشم و اگه تغييري لازم بود انجام بدم .
    1- بله حدسه منم همينه كه با پورت wan نميشه به اكسس پوينت وصل شد . اما اگه من فايروالاشون رو غير فعال كنم ميتونم از طريق اين پورت وصل بشم ؟
    2- فايروال غير فعال باشه از نظر امنيتي مشكلي به وجود نمياد ؟
    با تشكر

نام حقيقي: kaRim ParaVand

عضو ویژه شناسه تصویری paravand20
    نوشته
    1,324
    سپاسگزاری شده
    1231
    سپاسگزاری کرده
    786
    نوشته های وبلاگ
    1
    شما با ای پی ها رو داشته باشید میتونید به وب بیس شون متصل بشید موردی نداره

فایروال هم خاموش بشه اشکالی ایجاد نمیکنه

فقط برای اکسس پوینت ها از encyurpion برای کانکت شدن استفاده کن

ali2068 سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    127
    نقل قول نوشته اصلی توسط paravand20 نمایش پست ها
    شما با ای پی ها رو داشته باشید میتونید به وب بیس شون متصل بشید موردی نداره

فایروال هم خاموش بشه اشکالی ایجاد نمیکنه

فقط برای اکسس پوینت ها از encyurpion برای کانکت شدن استفاده کن
    سلام ممنون
    اين آي پي ها رو ندارم مشكل همين جاست ديگه . پس بايد برم و دستگاها رو ازشون بگريم و اي پي هاش رو ببينم چنده و گرنه با اين تفاسير فكر نكنم از راه پورت wan بشه به آي پي هاشون دست پيدا كرد ديگه درسته ؟
    اين مورد آخري كه گفتيد از encyurpion براي كانكت شدن استفاده كنيد رو متوجه نشدم . اين رو بايد تو تنظيمات اكسس پوينت ها اعمال كنم ؟
    و ميشه يه توضيحي بديد كه اين چه حالتي هست ؟

نام حقيقي: AliRezA

عضو عادی شناسه تصویری gallaxy67
    نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    اصلا اون اکسس پوینت ها روی چه مودی هستند؟ bridge یا router?
    آی پی که وقتی وصل میکنی به کامپیوترت و به مودم میدی به چه اینترن فیسی میدی؟ wan یا lan?
    فکر میکنم شما تنظیمات خود مودم رو هم چندان دقیق انجام ندادی. حداقل باید بدونی اون آی پی رو به کجا دادی. کابلی که از مودم به هر اکسس پوینت میده به چه پورتی میخوره؟ مدل اکسس پوینت رو دقیق بنویس تا ببینیم چه پورت هایی داره

عضو عادی
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    127
    اصلا اون اکسس پوینت ها روی چه مودی هستند؟ bridge یا router?
    آی پی که وقتی وصل میکنی به کامپیوترت و به مودم میدی به چه اینترن فیسی میدی؟ wan یا lan?
    فکر میکنم شما تنظیمات خود مودم رو هم چندان دقیق انجام ندادی. حداقل باید بدونی اون آی پی رو به کجا دادی. کابلی که از مودم به هر اکسس پوینت میده به چه پورتی میخوره؟ مدل اکسس پوینت رو دقیق بنویس تا ببینیم چه پورت هایی داره
    سلام دوست عزيزم
    فكر كنم اكسس پوينت ها در حالت روتر باشن . مگه حالت بريج براي اكسس پوينتم داريم ؟ (اين حالت مگه فقط براي مودم نيست ؟)
    كابلي كه از مودم ميره ميخوره به پورت wan اكسس پوينت ها . من طبقه چهارمم اكسس پوينت ندارم كابلي كه از مودم اومده رو مستقيم زدم به كارت شبكه pc
    مدل اكسس پوينت ها هم اينه :
    روتر وایرلس چهار پورت سری N 150 دی لینک DIR-600 - فروشگاه اینترنتی ایران دی لینک-فروش تجهیزات شبکه D-Link

ویرایش توسط ali2068 : 2013-03-21 در ساعت 10:32 PM

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    بله برای اکسس پوینت هم مود بریج داریم. مشکل شما این هست که با استفاده از پورت wan میخوای وصل بشی به اکسس پوینت ها و به صورت پیشفرض پورت wan غیر قابل دسترس هست. چون اینطور در نظر گرفته میشه که پورت wan با دنیای بیرون در ارتباط هست و برای جلوگیری از حملات این پورت غیر قابل دسترس هست. برای اینکه دسترسی بدید به خودتون باید توی تنظیمات اکسس پورنت دسترسی از طریق wan رو فعال کنید. بسته به مدل های مختلف اسم های مختلفی میتونه داشته باشه ، مثلا allow access via wan port یا allow remote access یا یه همچین چیزهایی.
    احتمالا آی پی پورت ون هم به صورت dhcp داده میشه از مودمتون ، برای اینکه به پورت ون دسترسی داشته باشید باید آی پی اون رو هم بدونید ، برای ان کار آی پی اون رو به صورت دستی وارد کنید.

- - - Updated - - -

در واقع این وسیله شما اکسس پوینت نیست بلکه یه وایرلس روتر هست.

عضو عادی
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    127
    بله برای اکسس پوینت هم مود بریج داریم. مشکل شما این هست که با استفاده از پورت wan میخوای وصل بشی به اکسس پوینت ها و به صورت پیشفرض پورت wan غیر قابل دسترس هست. چون اینطور در نظر گرفته میشه که پورت wan با دنیای بیرون در ارتباط هست و برای جلوگیری از حملات این پورت غیر قابل دسترس هست. برای اینکه دسترسی بدید به خودتون باید توی تنظیمات اکسس پورنت دسترسی از طریق wan رو فعال کنید. بسته به مدل های مختلف اسم های مختلفی میتونه داشته باشه ، مثلا allow access via wan port یا allow remote access یا یه همچین چیزهایی.
    احتمالا آی پی پورت ون هم به صورت dhcp داده میشه از مودمتون ، برای اینکه به پورت ون دسترسی داشته باشید باید آی پی اون رو هم بدونید ، برای ان کار آی پی اون رو به صورت دستی وارد کنید.
    خيلي ممنون دوست عزيزم
    من دسترسي به پورت wan بدم بعدش از سيستم خودم ميتونم به اكسس پوينت ها دسترسي داشته باشم اما مسئله اينه كه هر دفعه بايد يه آي پي بزنم تا وارد مرورگر ها بشم ؟
    اگه خودم آي پي بدم كه ديگه اينترنتشون ميپره چون مودم در حالت dhcp هست . براي رفع اين مشكل چي كار كنم ؟
    راستي براي اين دسترسي دادن به پورت wan بايد فايروال روتر رو هم خاموش كنيم يا نه ؟

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    دوست من شما یه آی پی خاص به هر اکسس پوینت بده و براشون یه گیت وی تعریف کن که آی پی مودمت هست. توی تنظیمات آی پی wan برو و اون رو روی static بذار بعدش تنظیمات مربوطه رو اجرا کن. فرض کن که آی پی مودمت اینه 192.168.1.1
    خب برای اکسس پوینت اول این ها رو بذار
    ip:192.168.1.2
    netmask: 255.255.255.0
    gateway: 192.168.1.1
    dns:4.2.2.5
    dns: 4.2.2.2
    ( البته dns ها رو هرچی دوست داری بده ) کاری که dhcp میکنه اینه که عملا میاد همین کاری که من الان کردم رو بدون دخالت تو میکنه. حالا تو حال نمیکنی با dhcp میای و خودت دستی این تنظیمات رو انجام میدی

عضو عادی
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    127
    دوست من شما یه آی پی خاص به هر اکسس پوینت بده و براشون یه گیت وی تعریف کن که آی پی مودمت هست. توی تنظیمات آی پی wan برو و اون رو روی static بذار بعدش تنظیمات مربوطه رو اجرا کن. فرض کن که آی پی مودمت اینه 192.168.1.1
    خب برای اکسس پوینت اول این ها رو بذار
    ip:192.168.1.2
    netmask: 255.255.255.0
    gateway: 192.168.1.1
    dns:4.2.2.5
    dns: 4.2.2.2
    ( البته dns ها رو هرچی دوست داری بده ) کاری که dhcp میکنه اینه که عملا میاد همین کاری که من الان کردم رو بدون دخالت تو میکنه. حالا تو حال نمیکنی با dhcp میای و خودت دستی این تنظیمات رو انجام میدی
    خيلي ممنون دوست عزيزم از راهنماييتون
    1- يه سوال اينكه اين حالت بريج براي اكسس پوينت چه كاربردي داره ؟
    2- يه چيز ديگم اينكه اكسس پوينت با روتر وايرلس چه فرقي داره ؟
    dns 3مگه الكيه فرقي نداره چي بدم ؟ حالت نرمالش چنده بگيد كه همونو به همشون بدم .
    4- براي اين دسترسي دادن به پورت wan بايد فايروال روتر رو هم خاموش كنيم يا نه ؟
    تشكر

ویرایش توسط ali2068 : 2013-03-21 در ساعت 11:01 PM

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    البته شما روتر وایرلس دارید و فکر نمیکنم مود بریج رو ساپورت کنه.
    بریج یعنی اینکه میاد و یه جور پل میشه بین کامپیوتر یوزرتون و مودم شما ، خودش عملا نقشی توی روت نداره بلکه در ساده ترین حالت میتونیم مثل یه تیکه کابل در نظر بگیریمش که یوزر رو وصل میکنه به مودم شما.
    اکسس پوینت همونجور که از اسمش پیداست به عنوان نقطه دسترسی شناخته میشه ، وصل میشی بهش و دسترسی پیدا میکنی به منابع شبکه ، روتر وایرلس کاری که انجام میده کار روت شما رو انجام میده ، میتونی روش کارهای مختلف روتینگ انجام بدی ، دقیقا نمیدونم چطور نوضیح بدم اما اینجور فرض کن ( البته فرض خیلی دقیقی نیست و نمیشه واقعا تفکیک کاملا مشخصی انجام داد )
    اکسس پورنت میاد برات فقط یه وایرلس ایجاد میکنه و شما میتونید وصل بشید به اون شبکه وایرلس و از منابع شبکه استفاده کنید
    روتر وایرلس علاوه بر داشتن وایرلس میتونه کارهای نظیر nat ، پورت فورواردینگ، فایروال و غیره هم براتون پیاده کنه.

عضو عادی
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    127
    البته شما روتر وایرلس دارید و فکر نمیکنم مود بریج رو ساپورت کنه.
    بریج یعنی اینکه میاد و یه جور پل میشه بین کامپیوتر یوزرتون و مودم شما ، خودش عملا نقشی توی روت نداره بلکه در ساده ترین حالت میتونیم مثل یه تیکه کابل در نظر بگیریمش که یوزر رو وصل میکنه به مودم شما.
    اکسس پوینت همونجور که از اسمش پیداست به عنوان نقطه دسترسی شناخته میشه ، وصل میشی بهش و دسترسی پیدا میکنی به منابع شبکه ، روتر وایرلس کاری که انجام میده کار روت شما رو انجام میده ، میتونی روش کارهای مختلف روتینگ انجام بدی ، دقیقا نمیدونم چطور نوضیح بدم اما اینجور فرض کن ( البته فرض خیلی دقیقی نیست و نمیشه واقعا تفکیک کاملا مشخصی انجام داد )
    اکسس پورنت میاد برات فقط یه وایرلس ایجاد میکنه و شما میتونید وصل بشید به اون شبکه وایرلس و از منابع شبکه استفاده کنید
    روتر وایرلس علاوه بر داشتن وایرلس میتونه کارهای نظیر nat ، پورت فورواردینگ، فایروال و غیره هم براتون پیاده کنه.
    خيلي خيلي ممنونم دوست عزيزم . لطف كرديد
    ميشه سوال 3و4 پست قبليم رو هم پاسخ بديد .
    با تشكر فراوان

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    dns الکی نیست ، منظور من از هرچی دلت خواست بده این بود که مجبور نیستی اینایی که من زدم وارد کنی ، هر dns ای که خودت دوست داری وارد کن. dns کار تبدیل آدرس سایت به آی پی اون سرور رو انجام میده و بدون داشتن dns عملا نمیتونی سایت ها رو باز کنی چون نیاز داری آی پی سرورش رو از قبل بدونی.
    برای سوال آخرت هم فایروال روتر وقتی که شما تنظیمات مربوط به دسترسی به پورت wan رو بدی خودکار آپدیت میشه و اجازه های لازم رو میده. نیازی به غیر فعال کردنش نیست. البته فکر نمیکنم رول خاصی توش تعریف کرده باشی. پس در هر صورت واسه این کارت فرقی نداره

نام حقيقي: zi4rs

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    2
    با عرض سلام و ادب..
    دوست عزیز اکسس پوینت مثل سوییچ در سطح لایه 2 فعالیت میکنه و ای پی نمی گیره!! شما اگر گیت وی روش ست نکرده باشی او صرفا فقط همون کار سوییچینگ خودش رو انجام میده

عضو عادی
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    127
    نقل قول نوشته اصلی توسط zi4rs نمایش پست ها
    با عرض سلام و ادب..
    دوست عزیز اکسس پوینت مثل سوییچ در سطح لایه 2 فعالیت میکنه و ای پی نمی گیره!! شما اگر گیت وی روش ست نکرده باشی او صرفا فقط همون کار سوییچینگ خودش رو انجام میده
    سلام دوست عزيزم
    پس چه جوريه وقتي با يكي از 4پورت lan به pc وصل بشه اون وقت با آي پي وارد تنظيماتش ميشه ولي با پورت wan نميشه . اگه اين حرف شما حالت كلي داشته باشه پس بايد در هيچ حالتي وارد تنظيماتش نشه تا گت وي و آي پي دستي ست نكرده باشيم .

صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2

کلمات کلیدی در جستجوها:

چگونه ip مودم را پیدا کنیم

چگونه ip پی مودم را پیدا کنیم

پورنت

نرم افزاري جهت پيدا كردن آي پي هاي فعال متصل به مودم

پیدا کردن ip های متصل به شبکه

پیدا کردن آی پی های متصل به شبکه

چگونه ای پی وایرلس خود را پیدا کنیم

پيدا كردن Ip در شبكه

پیدا کردن آی پی های متصل به مودم

تغییر ip اکسس پوینت

پیدا کردن Ip اکسس پوینت

پیدا کردن پورت مودم

پیدا کردن آی پی اکسس پوینت

پیدا کردن ip های متصل به مودمپیدا کردن آی پی اکسس پوینت بدون اجازهچگونه ip های یکچگونه خودم ای پی بدم به شبکمچگونه پسورد شبکه را پیدا کنیمآی پی های متصل به مودمپیدا کردن ip های وصل شده به مودمپیدا کردن کامپیوتر های متصل به مودمچگونه port کامپیوتر خودم رو پیداکنم؟دیدن آی پی های شبکهآی پی های متصل به وایرلسپیدا کردن ip مودم

برچسب برای این موضوع