صفحه 3 از 4 اولیناولین 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 45 از مجموع 55

موضوع: لیست IP های ایران

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    آقای کاشيان،
    پروژه ای که شما اداره کننده آن هستيد، به جمع آوری اطلاعات شرکتهای خصوصی ميپردازد.
    برايم جالب بود که بدانم چه کسی اين طرح را ارائه کرده و پياده سازی ميکند که با توضيحات شما متوجه شدم.
    من بر خلاف برخی دوستان شما را بخاطر اين کار سرزنش نميکنم و ايراد نميگيرم که چرا فلان کار را نميکنيد.
    بلکه تنها اشکالی که وارد کردم بر سر نامگذاری آن بعنوان پروژه ای ملی بود.
    تعريف پروژه های ملی معمولا توسط سازمانهای ملی صورت ميگيرد.
    در پروژه های ملی "معمولا" رسم بر اين است که از بين زبده ترين افراد، گروهی که بهترين هستند (و البته در ايران واجد شرايط بند "پ" قانون عمومی کشور هستند) مسئوليت انجام کار را بر عهده ميگيرند.
    هزينه های پروژه های ملی از بودجه عمومی کشور پرداخت ميشود نه از جيب من و امثال من!
    و سود آن هم در نهايت برای دولت (بعنوان مدير اجرايی کشور) باقی ميماند و لا غير!

اين تنها ايراد من بود.

آمار گيری يکی از نقاطی است که در ايران همواره مورد کم مهری واقع شده و دليل آن نيز نگرش خاص افراد جامعه به حاکميت است که شايد در پی تحولات يک قرن گذشته شکل گرفته.
    کار شما فی النفسه قابل تقدير و ستايش است. ولی بدليل همان ديدگاه منفی که نسبت به اينگونه فعاليتها وجود دارد، با اين گونه بازخورد ها هم مواجه ميشويد.
    همان گونه که رضای عزيز هم توضيح داد نحوه بيان شما نيز مزيد بر علت ميشود تا اين ديدگاه منفی قوت بگيرد.

اگر از نحوه نگرش و نگارش من رنجشی به شما وارد شد، عذر من را بپذيريد.
    موفق باشيد.

عضو سابق شناسه تصویری alirezak
    نوشته
    13
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

پاسخ به 4 نفر از دوستان در مورد پروژه آي پي

سلام دوستان - 4 نفر از شما مطالبي نوشتن كه من هر كدام را جداگانه پاسخ ميدم:
    آقاي اكسپلورر:
    شما راست مي گيد سرويس هاي ديتا بد هستش و من هم همين عقيده رو دارم. بايد بگم شايد بدونيد در هيچ يك از كشورهاي اروپايي و حتي همسايه ما, به تعدادي كه در ايران ISP هست, ISP وجود نداره. اين رو من نمي گم. نتايج تحقيقاتي يك گروه كارشناسي بوده. شماره مي دونيد امارات يك الاتصات داره و بس. آمريكا يك AOL داره مثلا كه چند ميليون نفر رو وصل مي كنه. در اروپا شركتهايي مثل SOON و T-Mobile جمعيت زيادي رو وصل مي كنند. و اصولا ISP كوچك مثل ايران بصورت قارچ گونه در كشورهاي بسيار معدودي داريم. من هفته گذشته دبير انجمن صنفي ISP داران رو ديدم در يك جلسه. همين موضوع كه گفتم رو مطرح كردم و ايشون معتقد بودن كه علت زير ساخت فرهنگي و اجتماعي و نگرش حكومتي دولت به اين سرويس هاست. من وارد اين قضيه نمي شم ولي من به ايشون گفتم از افرادي هستم كه شديدا طرفدار سرويس سالاري هستم. الان جوري شده بعضي ها با خط 64 يا 128 كيلو ميان 32 تا IP از يك LIR مي گيرن, بعدش دريافت ماهواره و ارسال تلفني شروع مي كنند كار. اين سرويس علاوه بر غير پايداري بالا , كيفيت بالا هم نداره. اصلا اون رو رها كنيد. سرويس هايي كه حتي توسط ISP هاي بزرگ در تهران ارائه مي شه, اونها هم مشكلات زيادي داره. حتي حقوق مشتركين حفظ اصلا نميشه و كسي مدافع اونها نيست. شما مي دونيد Qos چيه حتما. من مي گم بايد حتما اينها رتبه بندي بشن. كيفيت سنجي در سرويس دهي بشن. آخه من نوعي كه مي رم يك ماهواره وصل مي كنم , يك نفر رو مي زارم ادمين سرور, ايشون شب مثلا در مسير حركت به ISP كه بايد اونجا بخوابه, تصادف مي كنه, بعدش نمي رسه بياد. Dish دچاتر مشكل مي شه. 500 كاربر از اينترنت قطع مي شن و تا 9 صبح كه اولين مهندس بياد كسي نيست وضعيت رو تصحيح كنه. من نمي گم همه اونها اين رويه رو دارن. بعضا براي اينجور مسائل انديشه بيشتري مي كنند. ولي در كل خيلي از اين صحنه ها ديده مي شه. من حرفم اينه. چه اجباري هستش كه وقتي من سرمايه و نيروي كاري كافي ندارم, با چسبوندن برچسب اشتغال زايي بيام يك ISP بزنم كه نصف هفته ايراد داره و مشتريان را زجر مي ده. تازه اگر ما بريم بهش گير بديم كه چرا سرويس بد مي دي , مي گه اي بابا حمايت نمي كنيد. ما هم مشكل داريم. تازه نمك به زخم هم مي زنيد. والا چي بگم. من اگر مسوول مستقيم اين قضايا بودم 100% حقوق مشتركين رو حفظ مي كردم و اجازه نمي دادم شركتهايي كه توان سرويس دهي بالا ندارن در شرايطي كه رتبه بندي هم وجود نداره مثل قارچ زياد بشن و بعدش حتي نتونيم يكيشون را متوقف كنيم . خيلي ساده : سرويس خوب نمي تونيد بدهيد = متوقف كنيد و مردم را آزار ندهيد. اين حرفي بود كه من زدم و حتي گفتم بايد شورايي تشكيل بشه كه بصورت تصادفي سرويس ها رو تست بگيره و آمار در مورد رضايت مشتريان بگيره و رتبه بندي كنه كه فردا در روزنامه ها شاهد نباشيم يك ISP خيلي كوچك با 20 خط تلفن در همشهري زده : كيفيت بسيار بالا. سرعت عالي, خطهاي فراوان , پشتيباني 24 ساعته. اين حركت مردم را هم دچار سرگيجه گمراهي و ناراحتي كرده و حالا شما فكر مي كنيد كار اين ISP ها صحيح است؟ به هر حال من فكر مي كنم بايد جلو سرويس هاي بد گرفته بشه , يعني كاري كه تا كنون انجام نشده است.

آقاي آريا گهر:
    راستش من در سيستم رديابي متخلفين ماهواره نيستم. و اصلا هم خبر ندارم چيكار مي كنن. يك مدت كه حسابي تعداد زيادي رو بستن. راستش ليست اين شركتهايي كه گفتم را ما داريم ولي به حفاظت اطلاعات شركت وزارتخونه ما تحويل نداديم و پيش ماست. يعني روند جوري بوده كه ما اعلام نكرديم كه مي تونيم ليست رو بديم. گرچه اعلام ما با ااستقبال اونها مواجه مي شه . راستش من جزو سخت گيران ماهواره نيستم و حتي مدافع سرويسهاي مخابراتي هستم حالا چه ماهواره چه هرچيز ديگه. ولي بايد بگم مثلا اگر شما جاي ما باشيد. من به يكي از اين شركتها كه اصولا خودشون هم مطلع هستند كه زير آبي مي رند, زنگ مي زنم و مي گم كه لطفا رنجتون رو بدين كه در ديتا بانك ما تصحيح بشه. بعدش ايشون مي گه به چه دليل بدم. بعد من ميگم پروژه اينه و آمارگيري كاربران ايراني هستش. ايشون مي گه اگر نديم چيكار مي كنيد. من به ايشون مي گم اين اطلاعات عمومي هستش. حماقت از طرف ما نيست كه اونها را مي گيريم. حماقت از طرف شماست كه اونها را ديد ايرانيان قايم مي كنيد. ايشون كه مي بينه اوضاع كمي خرابه ميگه: راستش رو اگر مي خواهيد, ما روابطمون و زورمون به حدي هست كه نخواهيم به هيچ كس حتي وزارت اطلاعات پاسخ بديم. بعدش من به ايشون مي گم يعني شما نمي خواهيد كسي بدونه شما از كجا سرويس مي دين و خداي نكرده اگير كسي از سرويس شما سو’ استفاده كرد ما نتونيم پيداش كنيم. ايشون مي گه به من ربطي نداره. دولت هر كاري دلش مي خواد مي تونه بكنه. ما وظيفه نداريم به كسي اطلاعات بديم كه مثلا بتونيد هكر را پيدا كنيد. من خيلي تعجب مي كنم از اين حرف و تماس تموم مي شه. فردا در جلسه بررسي صحبت مي شه كه كدام شركتها رو نتونستيم ليست كنيم. نماينده وزارت ارتباطات از من مي پرسه كه اينها چرا اسمشون خاليه. من پاسخ مي دم كه هر كاري كردم, حاضر نشدن چيزي بگم و مي گن هر كاري مي خواهيد بكنيد. ايشون مي گه فكر مي كنيد از كجا سرويس دارن. من با جرات مي گم قطعا يك سرويس ماهواره اي هستش كه دارن اينجوري اطلاعات را مخفي مي كنن. ايشون مي گه كه شما ببينيد از كجا وصلن و اطلاع بدين. ما بررسي نهايي مي كنيم و اطلاع مي ديم كه قضيه اين هستش. بلافاصله اونها كارهاي كنترلي رو شروع مي كنن و بعدش شما شايد شاهد باشيد كه اداره حفاظت اطلاعات وزارتخونه يا نهادهاي فركانسي, با همكاري سپاه مي رن اونجا و تجهيزاتشون رو بلوكه مي كنن. شايد مدير اون شركت حالا زبون همكاري رو متوجه مي شه. مي بينيد كه من در اين سيستم نه تصميم گيرنده و نه نقش جستجو و رديابي متخلفين رو دارم. ما فقط مي فهميم كه چه كساني اطلاعات رو مخفي مي كنند. من در اينجا هم حرفم رو خلاصه مي كنم: افرادي كه به منطق و حتي با رويكرد مثبت به جهات همكاري در پروژه هاي آماري دارن سرويس هايي مي دن كه خودشون به ماهيت عجيب اون و ترس از انتشار اطلاعات عموميشون شك دارند, آيا بايد اينقدر نيرو بگيرن كه در مقابل يك تماس تلفني ساده من همچين حرفهاي بچه گانه اي بزنند كه به نظر من شنيدن اين حرفها از دهان يك مهندس با تجربه بسيار بعيد هستش. من شخصا اگر اين همه واهمه داشتم كه اطلاعات عمومي اينجوري رو به كسي بدم, اصلا اين شغل رو رها مي كردم. بازار كامپيوتر خيلي فراتر از يك ISP گمنام ماهواره اي هستش.
    من 3 ماه پيش كه ايران بودم, كسي شيشه ماشين من رو شكسته بود و ضبط رو برده بود. اداره پليس براي گزارش بيمه كه رفتم, سروان هي سر مي دووند و ظاهرا پول مي خواست كه گزارش را براي بيمه بنويسه. من خسته شدم و گفتم رئيس كلانتري كيه كه من بايد 3 ساعت بشينم شما يك 4 خط بنويسيد من برم. در شرايطي كه من مي ديدم او افسر همش در حال شوخي با دوستانش و چايي خوردن بود و اصلا به برگه گزارش نيروي تجسس نگاه نمي كرد. ايشون كه ديد من خسته شدم گفت برو به رئيس بگو. به من ربطي نداره. وقاحت هم حدي داشت. به رئيس رفتم گفتم چرا 3 ساعت منو معطل كردين. در شرايطي كه يك گزارش ساده مي خوام و برم. منو بين 20 تا كلاه بردار و دزد رو صندلي نگه داشتين. ايشون بلند جلو بقيه همكاران در اومد و گفتش كه راستش جناب امكانات ما محدود هستش و حقوق مكفي هم به هيچ كارمندي نمي دن. نارضايتي در اداره زياده و ما خسته هستيم. تا اين صحبت رو شنيدم بلافاصله گفتم: من همه چيز اعم از امكانات رو با چشم مي بينم. ولي بلند تر داد زدم و گفتم كه همه بشنون. از امروز هر كس اينجا ناراضي , حقوق كم مي گيره , احساس مي كنه كه امكانات براي كارش وجود نداره, كارش را متوقف كنه. اگر فرد مسوول بالاتر شما و امكانات رو به حد نرمال رسوند, بشنيد و كار كنيد. اگر نه, هيچ كس براي هيچ افسر پليسي در اينجا نامه فدايت شوم نداده. بريد و جا رو خالي كنيد براي نيروي تازه نفس و نيرويي كه با همين امكانات مي تونه كار كنه. بريد بزاريد مردم با همين امكانات كم به امور زندگيشون برسن و اگر ناراضي هستين كسي خر شما را نگرفته كه به نارضايتون ادامه بدين. شما سمت ها و پست را اشغال كردين و با نارضايتي خودتون, مردم را هم آزار مي دين. خدا هم راضي نيست شما همچين كاري كنيد. بريد بدنيال مشاغل راحت تر و پر درآمد تر و مرد رو آزار ندين. اين قضيه ول وله اي در اونجا به پا كرد و همه پچ پچ مي كردن. من 5 دقيقه بعد گزارشم را گرفتم و رفتم.
    راستي آقاي جرجندي در سازمان همياري شهرداري از دوستان من هستند در زاهدان. شايد بشناسيد.

آقاي عرب بيگي:
    معذرت از تلفظ غلط اسم شما.
    من خوشحال شدم يكي از دغدغه هاي فني ما رو بيان كردين. البته من نمي دونم چقدر با اين دغدغه آشنا هستين. در مورد سوال اول بگم كه در ديتا بيس محلي ما اين رنج شما تصحيح شده و نه در روي سرور. براي همين من هر ركورد را هر روز روي سرور الان بروز نمي كنيم. بلكه هر هفته يا 10 روز, آخرين تصحيحات رو بروز مي كنيم.
    در مورد سوال دوم بايد بگم كه شايد بدونيد سه متغير سرور هستن كه IP را می دن. ما الان مشکلمون با ISPهايي هستش كه Cache Server (Transparent) OR Proxy Server (High anonymity) دارن. اينها باعث مي شه IP دقيق كاربر رو رديابي نشه كرد. البته ما تمهيداتي سنجيديم كه كمي درش خلاقيت وجود داره. من از همه دوستاني كه در اين زمينه تجربه بالا دارن درخواست مي كنم به ما كمك كنند حتي ما در حال فكر كردن به Web Application خاص براي Internal Ethernet Tracing هستيم. اين وب اپليكيشن با تماس با صفحه وبي بصورت XML قدرت گزارش گيري حرفه اي رو از وضعيت كاربر مي ده. فعلا داريم انواع راه حلها را بررسي مي كنيد. آيا مثلا شما با متغير سرور X_Forward آشنا هستين. ما در حال باز كردن و كشيدن خصوصيت بسيار ممتاز هدر در پكت HTTP هستيم. ولي اصلا جاي اميدي در او نداريم. قضيه خيلي محدوديت داره براي ما.

آقاي كوروش:
    من شما رو دقيق نمي شناسم.
    در مورد پروژه ملي و تعاريفي كه كردين, ما هيج اصراري به ملي جلوه دادن ندارين. اين نامگذاري حتي به دليل جلب مشاركت و توجه ارگانها به اهميت كار ما بوده كه در سطح كشور انجام مي شه. شايد جالب باشه بدونيد ما حدود 500 ايميل به 500 شركت بطور جداگانه در سرتاسر ايران ارسال كرديم و حدود 300 فكس و تماسهاي تلفني فراوان به نقاط مختلف ايران انجام شده تا نواقص بانك اطلاعاتي رفع بشه. من به عنوان مدير پروژه در هزينه كردن در بخشهاي مختلف هيچ كوتاهي نكردم و سعي كردم دست همه بجه ها در همه موارد باز باشه.
    بايد بگم 3 المان شما را من تشريح مي كنم:
    1- نامگذاري پروژه از طرف خود ما بوده و نه سازمان ملي و ما هم بدليل تحقيقات گسترده كشوري و ماهيت اطلاعاتي پروژه و نشون دادن اهميت اون به شركتهاي خصوصي كه اطلاعات مي دادن, نياز به اين اسم داشتيم.
    2- بند پ رو نمي دونم ولي من اعتماد به نفسم در مديريت چندين پروژه باعث شده كه بخش زيربط به من اعتماد داشته باشه. من ليسانس الكترونيك و فوق ليسانس تكنولوژْي اطلاعات در دانشگاه نوكيا فنلاند هستم و مديريت شركت ايران سرورز و شركت فعلي رژينا رو بر عهده داشتم. همكاري با پليس ايران در پرونده هاي جرائم رايانه بين المللي از سوابق قديم من و همچنين مديريت و سردبيري مجله آرپانت كه نشريه تخصصي اينترنت بوده است در زمان دانشجويي به عهده من بوده. من 24 سال دارم و فكر نمي كنم با شركت كردن من در 7 كنفرانس بين المللي تجربه تلخي به من داده باشه كه جزو افراد زبده براي پروژه اطلاعاتي در ايران محسوب نشم. من قطعا توانايي سايرين و خودم رو در كفه ترازو گذاشتم و زحمات فراوان خودم را با ديگران مقايسه كردم. در نتيجه اعتماد به نفس من در اين زمينه براي مسجل هست و مي بينيد كه با تمام مشاغل زياد, در فرم شما 2 ساعت تمام در روز وقت گذاشتم.
    3- فعلا هزينه هاي پروژه از رديف بودجه 788742 مصوب 1381 (ارديبهشت) هيات وزيران تامين مي شه و نه جيب من.
    4- فاز دوم پروژه تاسيس مركز آمار اينترنت ايران است. اين ديتابيس مواد خام اوليه براي شروع كار اون مركز محسوب مي شه. به عنوان مثال دفترچه راهنماي ديتابيس RIPE با 50 صفحه انگيليسي توسط ما ترجمه شده و چاپ شده در شرايطي كه استفاده كنندگان اون در ايران به 50 نفر هم نمي رسن. ولي ما مواد خام را همه رو تهيه كرديم. من فعلا قصد هيچ شركت خصوصي در مالكيت اين ديتا بيس رو نديدم.

از صحبتهايي كه شد من تلاش كردم پاسخ تك تك دوستان رو بدم.
    من در تلاش هستم در تعريف يك پروژه جديد, تعدادي از افراد زبده و ماهر رو براي تشكيل يك كنسرسيوم تخصصي دعوت به سهامداري كنم و هم اكنون در حال مذاكرات متعدد هستم. اگر شما افراد متبحري را مي شناسيد حتما به من معرفي كنيد. من تلاشم را براي موفقيت كنسرسيوم جديد در 3 ماه آينده ادامه ميدم و اگر خداوند ياري كنه حتما موفق خواهيم بود.

مرسي

عليرضا كاشيان

امضا الكترونيكي

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    ما هم برای شما آرزوی موفقيت ميکنيم.
    در تمام پروژه هايی که در دست داريد و يا در آينده طراحی و اجرا خواهيد نمود

عضو سابق
    نوشته
    145
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    آقای کاشیان
    موقعی که IP ی Valid استفاده می کنم منطقه را درست نمایش می ده. ولی با عوض کردن IP و استفاده از IPی غیرValid که از Nat هم عبور می کنه ، کشور و شهر را نشان نمیده.
    ضمنا یکسری سایتهای خارجی هم هست که دیتابیس قوی در مورد رنج آی پی ها دارند که حتی به فروش هم می رسونند. فکر نمی کنید که شما دارید یک کار موازی انجام می دین؟

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    جناب كاشيان.
    من جهان سومي كه اونم تو منطقه محروم كار كنه از اين بهتر نميشم.
    در كل اين كار خوبه براي اينكه من تروريست زودتر شناسايي بشم و تمام سايت هاي آمريكايي و انشالله اروپايي منو زودتر بلاك كنن.
    با آرزوي موفقيت براي شما و دوستانتون

عضو غیر فعال
    نوشته
    84
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط aryagohar
    جناب كاشيان.
    من جهان سومي كه اونم تو منطقه محروم كار كنه از اين بهتر نميشم.
    در كل اين كار خوبه براي اينكه من تروريست زودتر شناسايي بشم و تمام سايت هاي آمريكايي و انشالله اروپايي منو زودتر بلاك كنن.
    با آرزوي موفقيت براي شما و دوستانتون
    خودت فهمیدی چی گفتی؟

نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    آره. خواستي به تو هم بگم.

نوشته
    13
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

Icon12 از نظر فني در مورد كش سرور كمك كنيد .

سلام
    آقاي كوروش ممنون.
    آقاي رسانت 2 : والا من در پيغام قبلي اين تاپيك توضيح دادم كه اين مشكل هستش در مورد ProxyServer يا Cache Server كه IP مربوط به Cache رو به بيرون نشون ميده. راستش اينجاي بحث در حد معلومات من نيست چون من كار ISP نكردم و به طريقه تنظيمات نرم افزارهاي كش كننده آشنا نيستم. به نظر مياد بايد با طريقه كاركرد اونها آشنا بشم چون بسياري از ISP ها از اون براي سرعت سرويس دهي بالاتر به كاربر استفاده مي كنند. حتي اخير در LCT امور ارتباطات ديتا 2 تا Cache Server وصل كرده كه بسياري از مراكز دولتي و خصوصي كه از ديتا سرويس دارند از ديد ما محو شدند. ما تماسهايي هم با اونها گرفتيم و گفتند تنظيمات غلط بوده و شركت خارجي كه اينو نصب كرده قول داده كه بياد درستش كنه. ولي من به چيز ديگه و راه حل ديگه فكر مي كنم. دوستاني كه تجربه كاري با Cache و Proxy مثل آقاي كوروش دارند بايد اينجا به ما كمك كنند و بگن چجوري مي شه IP رو تصحيح كرد يا حتي به او نزديك شد. به هر حال ما نيروي آقاي كوروش رو در جهت علت ملي بودن پروژه كمي از دست داديم. اگر در من منفذ به ما كمك كنن ما ممنون مي شيم.
    در مورد فروش ديتا بيس توسط خارجيان هم بگم كه چندين شركت هستن كه اينكارو مي كنن و حتي محصولات رو با قيمت بالا مي فروشن. كارشون هم دقيق و تميز هستش چون نمونه بانكها رو ما قبلا خريداري كرديم. ولي بايد بگم هيچ كشوري دلش به حال ما نسوخته. اون بانك از روي RIPE تنظيم شده و اسامي بسياري از شركتها هم در RIPE بصورت خلاصه و اختصاري اومده و شايد بگم اون ديتابيس دقتي پايين تر از 65% داره چون بانك خود RIPE هم بانك دقيقي نيست و اطلاعات بروز نيست. با اينحال اونها هم كارشون قابل تقديره و ما از اونها هم خريد كرديم و كارشون در سطح دنيا خوبه. ولي ما تمركزمون كاملا روي ايران بوده در نتيجه دقت بانك ما خيلي بالاتر از بانكي هستش كه خارجيان از روي RIPE دارند.

آقاي آريا گهر: من زياد نفهيدم چه منظوري دارين. اميدوارم كه منظور بدي نبوده باشه. ولي خط دوم شما كمي بدتر از خط اول بود. من نمي دونم چرا دوستاني كه اينجا ادمين يا كارمند يا سهامداران ISP هستند, بجاي اينكه از نظر فني صحبت كنند, اومدن جبهه گرفتن عليه ما كه اين پروژه اهداف عليه ISP ها داره؟؟ من نمي دونم جرا شما اينجوري فكر مي كنيد. شايد منافع شما در اون هستش و من دركش نمي كنم. ولي به هر حال هيچ كاربري هم من نديدم از استفاده از ISP كه مجوز قانوني نداره و يا داره مخفيانه كار مي كنه استقبال زيادي بكنه. پس از ديدگاه كاربر هم اميدوارم اين شركتها سنگ كاربر رو به سينه نزنن. چون جاهايي بوده در مناطق محروم كه وقتي علت رو پرسيديم كه چرا اين كارو مي كنيد مي گن اينجا منطقه محروم و ما خلاصه چاره نداشتيم. والا من با اونها كاملا موافقم و حتي مي گم اگر دولت در ارائه مجوز كوتاهي مي كنه بايد بزنن بكوبن و ديش بزارن چون داريم عقب مي افتيم. پس نگرش من رو خوب درك كنيد.

نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    دوست خوبم . جناب آقاي كاشيان. من محض شوخي گفتم شما چرا ناراحت ميشي. اتفاقا تنها شركتي كه مجوزش صادر شده ما هستيم. مي خواستم رنج IP هامو براتون بفرستم ولي در حال حاضر IP ها تو RIPE بنام ما ثبت شده. فكر مي كنم نيازي به به ارسال مجدد اونها براي بانك شما نباشه.
    ولي جون من بگو چند تا شركت خدا وكيلي IP هاي ماهواره اي شونو به شما دادن.
    اين رنج رو هم به بانكتون اضافه كن. فكر كنم فقط يكي شو داشته باشين

ZABOL Univercity
    Zabol
    Range1:217.219.93.0/255.255.255.0
    Range2:213.155.46.0/255.255.255.0

موفق باشي.

ویرایش توسط aryagohar : 2004-04-11 در ساعت 04:34 PM

نوشته
    13
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

Icon13 يكي از رنجها رو در جدول جزئيات با تعجب پيدا نكردم

سلام آقاي آريا گهر
    امروز شما هم به ما كمك كردين و نفر دومي هستيد كه در اين فرم كمك كرده. آقاي عرب بيگي هم كمك كردن.
    راستش 2 رنجي كه دادين هر دو در ديتابيس ما هستن و جالب اينكه من خيلى تعجب كردم شما گفتين كه يكيش نيست. اين بود كه بطور ريز همه رو باز نگاه كردم و ديدم كه اپراتور ما در بانك كشور IP رو آورده ولي در بانك ISP CITY وارد نكرده. تا حالا خيلي از دست اين اپراتور حرس خورديم. غلط هاي زيادي هستش كه هيچ كدوم اطلاعاتي نيستن و همش مربوط مي شه به ورود غلط اطلاعات.
    2 رنجي كه شما دادين يعني 217.219 و 213.155 اوليش مال شركت مخابرات ايران و دومي مال شركت ايران ميكرو سيستمز مي باشد.
    من خيلى تعجب كردم كه ديدم رنج ايران ميكرو سيستمز در جدول جزئيات نيست. رنج ايران ميكروسيستمز اين هستش: 213.155.32.0 تا 213.155.63.255 يعني مجموعا 32 تا كلاس C
    به هر حال اين رو من يادداشت كردم كه مسالش حل بشه. روي رنج 217.219 خيلي بعيد مي دونم سرويس ماهواره اي باشه. يعني 100% مطمئن هستم . ولي روي رنج ايران ميكروسيستمز مطمئن نيستم كه آيا براي شركت هاي ماهواره اي اين LIR چيزي تخصيص مي ده يا نه.

به هر حال بقيه دوستاني هم كه اين فرم را مطالعه مي كنند, اگر به عكس امضائ ديجيتال زير توجه كنن مي بينن كه آيا ما شهر و كشور اونها رو درست تشخيص داديم يا نه. اگر غلط بود حتما به من اطلاع بدن تا مثل بقيه دوستان من تصحيح كنم.

مرسي
    عليرضا كاشيان

امضا ديجيتال

نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    اون رنج 217.219 ماله شركت مخابراته و 213.155 درسته مال ايران ميكرو سيستمز.
    البته تو رنج IP هاي ايران هست ولي در مورد شهرش من به شما اطلاع دادم كه زايل هست و به دانشگاه زابل اختصاص داره

نوشته
    13
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

رنج دانشگاه را مطمئن هستید؟

سلام آقاي آريا گهر
    راستش در RIPE كه چيزي نيومده. یعنی شرکت ایران میکرو سیستمز چیزی برای دانشگاه زابل وارد نکرده. معمولا اگر این رنج ها کمتر از 2 ماه تغییر کنند، شرکتها چیزی برای RIPE بروزرسانی نمی کنند. آيا این رنج رو دانشگاه بتازگی دریافت کرده است؟
    اگر بیش از 6 ماه است که رنج ثابت مونده، باید ما از خود میکروسیستمز سوال کنیم که چجوری هستش. بعضی جاها کلاف سردرگم شده است.

مرسی
    عليرضا کاشيان

نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    از 2 ماه بيشتره. از خوده دانشگاه بپرسين. ولي 6 ماه نشده هنوز

عضو غیر فعال
    نوشته
    147
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    0
    آقا عليرضا
    اگه اين عكس عكس خودت باشه خيلي خيلي برام آشناست
    اين عكس را از كجا گرفتي ؟
    بعد درباره اين كار تون
    من به سهم خودم اين كار شما را قبول ندارم چون شما وارد محدوده خصوصي ما ميشيد در صورتيكه شما هيچ سمتي از نظر حقوقي نداريد
    اين كار شما چيزي شبيه كار شركت مخابرات تهران در اعلام شماره تلفن هاي كشور اما با اين تفاوت كار اونها از نظر حقوقي منافاتي با قانون نداره و گويا كساني كه مايل باشند شماره اونها خذف ميشه.
    من ميخوام بدونم شما چه سمتي داريد كه داريد كه اينجا فراخوان جمع آوري IP ميزني اگر بحث حقوقي و قضايي اين مسئله هست كه ديتا IP ما ها را داره و دادگستري از مخابرات استعلام ميكنه و جواب ميگيره كه مثلا فلان IP مال فلان شركته و تمام ! تازه تو فرم RIPE هم اكثر IP ها هست !
    من معتقدم كه خيري در اين كار شما براي ما نيست البته شايد بعضي از عزيزان با شما موافق باشند اما نظر من اينه آقا عليرضا

با تشكر
    arash747@hotpop.com

نوشته
    13
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

Icon10

سلام آقای آرش
    باید بگم در پاسخ به شما، اگر شما مطالب صفحات قبل از موقعی که پیامهای من در این فرم شروع شد را پیگیرِی کنید جواب همه سوالاتتون را خواهید گرفت. من در پاسخهای قبلی از به همه این موارد پرداختم . اگر سوال خاصی داشتید، بگید تا من بگم در کدام پست در این فرم، جواب وجود داره یا اونو براتون کپی پیست کنم.

ضمنا تعجب كردم شما مي گيد اگر بانك اطلاعاتي ما داشته باشيم به حریم خصوصی شما تجاوز شده ؟ می شه بگین الان چه چیزی از حقوق حریم خصوصی و مالکیت معنوی یا مادی شما پایمال شده؟ شما همینجوری که پشت چراغ قرمز تو ماشین دارید بوق و دود می خورید، ثانیه ثانیه عمرتون داره کم می شه و سرطان میگیریم؟ اونجا چه کسی حافظ حریم سلامتی شما ست؟ چرا موضوع را جنجالی و پیچیده جلوه می دین ؟

به هر حال احساس می کنم مطالب قبلی و نظرات سایرین رو خیلی دقیق نخوندید

مرسی

علیرضا کاشیان

صفحه 3 از 4 اولیناولین 1 2 3 4 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

آی پی شهرهای ایران

ipشهرهای ایران

ip شهر های ایران

ip شهرهای ایران

رنج آی پی های ایران

لیست آی پی های ایران

لیست ip شهرهای ایران

آی پی های ایران

رنج آی پی ایران

آی پی تهران

آی پی شهرهای مختلف ایران

http://forum.persiannetworks.com/f25/t5687-3.html

ای پی شهرهای مختلف

ip شهرهای مختلف

لیست آی پی شهرهای ایران

ای پی شهر های ایرانIP شهرهاip شهر های مختلف ای پی های ایرانلیست IP ایرانip شهرهای مختلف ایرانای پی شهر هاIPشهرهالیست IP های ایرانلیست آی پی ایران

برچسب برای این موضوع