نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
سپاس ها 3سپاس
  • 1 توسط ghobar
  • 1 توسط mmahmoodi
  • 1 توسط ehsan653

موضوع: بالانس دو پهنای باند مختلف

نام حقيقي: webgard

عضو عادی شناسه تصویری 3hsan
    نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223

بالانس دو پهنای باند مختلف

خسته نباشید.همونطوری که از شکل پیداست من دو تا دیتا دارم از دو شرکت مختلف با رنج ip های مثلا 1.1.1.0/24 و 5.5.5.0/24
    دیتای اول رو از یه لینک 60 کیلومتری دارم میگیرم که فعلا 4 مگ هست و میاد میره پشت سیسکو 2811 و ....
    دیتای دوم رو هم که 6 مگ هست از مخابرات دارم میگیرم که از طریق یه لینک 1 کیلومتری هست و وصله به etr4 میکروتیک 450
    روی این etr4 هم دیتا میاد دفتر کار و هم برمیگرده مجددا پشت dslam.یعنی بالانس بشه بره پشت کش و بعد رو همین پورت 4 برگرده برای dslam و در ضمن رو همین etr4 برای کاربرای adsl هم pppoe راه افتاده.

- حالا مشکل اینجاست که این کش جت سیب فقط یه گیت وی رو میپذیره و باید یه دیتا بره سمتش و بفرسته برای کاربر
    - واینکه چون دیتامون تفکیک شده هست و 10 مگ یکجا نیست یه خط که پر میشه دیگه پینگ بالا میره ولی خط دیگه هنوز جا داره
    - با وجود داشتن دو خط اینترنت(که میشه به عنوان خط کمکی هم استفاده کرد)وقتی یکی قطع میشه از اون یکی نمیشه برای کاربرای دیگه استفاده کرد.

آیا راهی داره تو همین روتر سیسکو یا میکروتیک که بشه بالانسشون کرد جوری که یکیشونم قطع شد اون یکی جاشو بگیره و قطعی پیش نیاد و بصورت 10 مگ بره پشت کش و بعد سمته میکروتیک؟! با توجه به مختلف بودن رنج ip ها

(فکر کنم زیاده خواهی کردم)

ویرایش توسط 3hsan : 2012-11-10 در ساعت 08:22 AM

نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    ?????????!!!!

نام حقيقي: عضو عادی

عضو عادی
    نوشته
    490
    سپاسگزاری شده
    207
    سپاسگزاری کرده
    73
    یک راهنمائی در مورد لودبلانسینگ .
    با میکروتیک با مدل های مختلف روش لودبلانسینگ رو انجام دادم اما همه روشها 1 جای کار میلنگید یا یاهو مسنجیر کار نمیکرد یا فیسبوک مشکل داشت یا سند یا ... اما فقط در بعضی از سایتها میتونید مجموع 2 تا لینک رو داشته باشید اون هم فقط توی (دانلود)
    با چند نرم افزار دیگه هم کار کردم که همین مشکلات بالا رو داشتن .
    بهترین سلوشن که میتونم پیشنهاد کنم اگه تبلیغات نشه روترهای peplink هست .
    با peplink هم کار کردم در بیشتر مواقع مجموع هر 2 تا لینک رو میتونید داشته باشید .
    در خصوص روترهای سیسکو هم (شنیدم) این قابلیت رو دارن اما من test نکردم.

3hsan سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghobar نمایش پست ها
    یک راهنمائی در مورد لودبلانسینگ .
    با میکروتیک با مدل های مختلف روش لودبلانسینگ رو انجام دادم اما همه روشها 1 جای کار میلنگید یا یاهو مسنجیر کار نمیکرد یا فیسبوک مشکل داشت یا سند یا ... اما فقط در بعضی از سایتها میتونید مجموع 2 تا لینک رو داشته باشید اون هم فقط توی (دانلود)
    با چند نرم افزار دیگه هم کار کردم که همین مشکلات بالا رو داشتن .
    بهترین سلوشن که میتونم پیشنهاد کنم اگه تبلیغات نشه روترهای peplink هست .
    با peplink هم کار کردم در بیشتر مواقع مجموع هر 2 تا لینک رو میتونید داشته باشید .
    در خصوص روترهای سیسکو هم (شنیدم) این قابلیت رو دارن اما من test نکردم.
    من یکسال پیش یه بالانسر پپلینک برام فرستادن و بچه های خود پپلینک کانفیگ کردند و دقیقا همون مشکلاتی رو که بالا فرمودید رو داشتم که دیگه مجبور شدم پس بدم بالانسر رو.
    ممنونم از راهنماییتون

نام حقيقي: mehdi

عضو عادی شناسه تصویری mmahmoodi
    نوشته
    332
    سپاسگزاری شده
    107
    سپاسگزاری کرده
    92
    جسارتا استاد نمیشه فقط ترافیک یک خط رو به جت سیب بدی و اون یکی دیگه رو مستقیما به کلاینتها بدید با دوتا گت وی مختلف به کلاینتها؟

نام حقيقي: Ehsan Gholami

عضو عادی شناسه تصویری ehsan653
    نوشته
    505
    سپاسگزاری شده
    159
    سپاسگزاری کرده
    341
    سلام
    لودبالانسر های peplink تنها کار خاصی که می کنن اینه که ترافیک های خاص مثل ssl رو جدا می کنن و اون اتصال رو صرفا از یک گت وی عوبر می دن تا مشکلاتی که گفتین پیش نیاد .
    حالا اگر مشکل خوردید ممکنه طرف درست کانفیگش نکرده بوده.

نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    نقل قول نوشته اصلی توسط mmahmoodi نمایش پست ها
    جسارتا استاد نمیشه فقط ترافیک یک خط رو به جت سیب بدی و اون یکی دیگه رو مستقیما به کلاینتها بدید با دوتا گت وی مختلف به کلاینتها؟
    آقا الانم همین کارو کردیم , 4 مگ رو پشت وایرلس و 6 مگ رو هم پشت adsl انداختیم با این تفاوت عده ای از کاربران adsl هم مارک میشن روی رنج دیتای اولی یعنی از 4 مگ وایرلس هم میگیرن به غیر از 6 مگ.و هر کی از رنج اولی ip بگیره میتونه از کش هم سرویس بگیره.
    مشکل اینه که مجتمع نیست این پهنای باند 10 مگ و یه خط که ترافیک روش زیاد بشه packetloss میگیره در حالی که شاید اون لحظظه خط دوم هنوز فضای آزاد داشته باشه.

عضو عادی شناسه تصویری vahsha1
    نوشته
    916
    سپاسگزاری شده
    208
    سپاسگزاری کرده
    83
    نقل قول نوشته اصلی توسط 3hsan نمایش پست ها
    خسته نباشید.همونطوری که از شکل پیداست من دو تا دیتا دارم از دو شرکت مختلف با رنج ip های مثلا 1.1.1.0/24 و 5.5.5.0/24
    دیتای اول رو از یه لینک 60 کیلومتری دارم میگیرم که فعلا 4 مگ هست و میاد میره پشت سیسکو 2811 و ....
    دیتای دوم رو هم که 6 مگ هست از مخابرات دارم میگیرم که از طریق یه لینک 1 کیلومتری هست و وصله به etr4 میکروتیک 450
    روی این etr4 هم دیتا میاد دفتر کار و هم برمیگرده مجددا پشت dslam.یعنی بالانس بشه بره پشت کش و بعد رو همین پورت 4 برگرده برای dslam و در ضمن رو همین etr4 برای کاربرای adsl هم pppoe راه افتاده.

- حالا مشکل اینجاست که این کش جت سیب فقط یه گیت وی رو میپذیره و باید یه دیتا بره سمتش و بفرسته برای کاربر
    - واینکه چون دیتامون تفکیک شده هست و 10 مگ یکجا نیست یه خط که پر میشه دیگه پینگ بالا میره ولی خط دیگه هنوز جا داره
    - با وجود داشتن دو خط اینترنت(که میشه به عنوان خط کمکی هم استفاده کرد)وقتی یکی قطع میشه از اون یکی نمیشه برای کاربرای دیگه استفاده کرد.

آیا راهی داره تو همین روتر سیسکو یا میکروتیک که بشه بالانسشون کرد جوری که یکیشونم قطع شد اون یکی جاشو بگیره و قطعی پیش نیاد و بصورت 10 مگ بره پشت کش و بعد سمته میکروتیک؟! با توجه به مختلف بودن رنج ip ها

(فکر کنم زیاده خواهی کردم)

دوست من
    البته جت سیب تا جایی که بنده دیدم 2 تا گتوی هم قبول میکنه.ولی درخواستهای این دو مسیر رو به صورت مجزا از اینترنت میگیره و کش میکنه.در قسمت Destination gateway و Source gateway این مسئله دیده شده.
    جهت لود بالانسینگ میتونید از استراتژی های مختلف در میکروتیک استفاده کنید که در کل بدرد بخور نیست.ولی به نظر من بهترین روش برای شما اینکه که AS number دریافت کنید و BGP راه اندازی کنید و دو مسیر را روش بیارید.باید فقط با سرویس دهنده هاتون هماهنگ کنید و ببیندید آیا این کار را برای شما انجام میدهند یا نه.و بعد آدرس های خودتون رو روی کش ست میکنید و ترافیک را از روی روتر اصلی خودتون از رو کش رد میکنید.

کلمات کلیدی در جستجوها:

بالانس پهنای باند

لود بالانسینگ میکروتیک دو رنج ip

داشتن دو gateway برای روتر سیسکو

بالانس كردن اينترنت با روتر سيسكو

لود بالانسر دو خط اینترنت میکروتیکطریقه لود بالانس پهنای باندروش های لود بالانسینگ در میکروتیکبالانس دو خط اینترنتpeplink بالانسمشکل کش جت سیبلود بالانسینگ اینترنت در روتر سیسکولود بالانسینگ دو خط اینترنت در سیسکونحوه انجام لود بالانس در روترایجاد لود بالانس در میکروتیک بالانس اینترنت در روتر سیسکوکانفیگ جت سیبکانفیگ جت سیب site:forum.persiannetworks.com2 گت وی برای سیباستفاده از دو عدد میکروتیک در جت سیببالانس 2 خط با میکروتیکروش باند بالانسینگروشهای بالانس bgpلود بالانس خط دیتا با لود بالانسرمجموع پهنای باند دو خط adslساخت لود بالانسر

برچسب برای این موضوع