نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط hamed_mhk
  • 1 توسط DiGiBoY

موضوع: راه اندازی file server

نام حقيقي: samaneh

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

راه اندازی file server

سلام دوستان
    من دانشجوی دوره ی mcitp هستم اما تا بحال تجربه عملی در این زمینه نداشتم. اما الان میخوایم یه file server راه اندازی کنیم و کل اطلاعات شرکت را در آن قرار بدیم. به طوری که برای هر واحد یه درایو داشته باشیم که تنها یک نفر از اون واحد دسترسی ایجاد فایل و تغییر (نه حذف) اون را داشته باشه و بقیه فقط بتونند اون رو بخونند. چون اولین باره که میخوام این کارو انجام بدم یکم استرس دارم خواهش میکنم راهنمایی کنید. مرسی

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Hamed Khosrozadeh

عضو عادی شناسه تصویری Hamed_H8
    نوشته
    245
    سپاسگزاری شده
    201
    سپاسگزاری کرده
    48
    سلام دوست عزیز .
    شما باید در گام اول یک FTP Server انتخاب کنید ، که برای این منظور می تونید از ابزارهایی مثل IIS و WingFTP و ... استفاده کنید .
    بعد از انتخاب و نصب FTP Server مورد نظر می تونید با اعمال مجوز های دسترسی روی سرور FTP به هدفتون برسید !
    شما استارت کار رو بزنید و استرس هم نداشته باشید ، با کمک دوستان و تلاش خودتون کارتون راه میفته !

نام حقيقي: علی رضا

خواننده شناسه تصویری als_1360
    نوشته
    782
    سپاسگزاری شده
    154
    سپاسگزاری کرده
    22
    منظورتون FTP است ؟
    کلاینتهاتون چی هستن ؟
    دومین دارید یا ورک گروپ
    اکتیو دایرکتوری دارید ؟

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام مجدد
    من با FTP server آشنایی ندارم. میخوایم کاری کنیم که اطلاعات کل شرکت روی یک سرور باشه تا اگه مثلا برای یک سیستم مشکلی به وجود آمد اطلاعاتش از بین نره. دومین و اکتیو دایرکتوری هم داریم. از تین کلاینت استفاده میکنیم بقیه سیستم ها هم xp هستند. من فکر میکردم که باید file server ایجاد کنیم آیا فکرم اشتباه بوده؟

نام حقيقي: علی رضا

خواننده شناسه تصویری als_1360
    نوشته
    782
    سپاسگزاری شده
    154
    سپاسگزاری کرده
    22
    ویندوز 2008 ترجیحاً R2 نصب کنید .
    رول فایل سرویس رو نصب کنید.

ویرایش توسط als_1360 : 2012-09-20 در ساعت 10:44 AM

نام حقيقي: حامد

عضو عادی شناسه تصویری hamed_mhk
    نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    من حقیقتش متوجه نشدم!
    این چیزی که این دوستمون میخواد چه ربطی به FTP داره ؟

FTP یک پروتکل استاندارد برای انتقال فایله، به این معنی که هر سیستمی مستقل از سخت افزار و نرم افزارش، میتونه از این پروتکل برای انتقال فایل استفاده کنه. که این پروتکل معمولاً برای ارتباط اینترنتی استفاده میشه. برای سیستم فایل سرور که قراره توی یک LAN کاربرد داشته باشه عموماً از پرتکل SMB (بشتر توی ماکروسافت) و NFS (توی لینوکس) استفاده میکنن.

اما این چیزی که دوستمون خواستن اصلاً بحث پرتکلی نبود به نظر من!

بحث اینه که میخواد یک فایل سرور داشته باشه و فولدر بساره و بسته به نوع ِ یوزرها دسترسی بده.....

از اف تی پی هم میشه استفاده کرد .... ولی راه های دیگه ای هم هست

در هر صورت که شما اینا رو میخوای:

یک سرور که یک دایرکتوری از یوزرها رو داشته باشه: که خب میتونی از پرتکل های RADIUS استفاده کنی میتونی از LDAP استفاده کنی که خب از دمِ دست ترین چیزهایی که الان موجوده میتونی از Ms Active Directory استفاده کنی که داری دوره ش رو میبینی

یک سرور که فایل ها رو توش بذاری : که این میتونه از FTP یا NFS یا SMB استفاده کنه. که بالا تر هم اشاره کردم که سیستمی که ماکروسافتی هست، برای ارتباط فایلی از طریق LAN از SMB استفاده میکنن.

Hamed_H8 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Hamed Khosrozadeh

عضو عادی شناسه تصویری Hamed_H8
    نوشته
    245
    سپاسگزاری شده
    201
    سپاسگزاری کرده
    48
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_mhk نمایش پست ها
    من حقیقتش متوجه نشدم!
    این چیزی که این دوستمون میخواد چه ربطی به FTP داره ؟

FTP یک پروتکل استاندارد برای انتقال فایله، به این معنی که هر سیستمی مستقل از سخت افزار و نرم افزارش، میتونه از این پروتکل برای انتقال فایل استفاده کنه. که این پروتکل معمولاً برای ارتباط اینترنتی استفاده میشه. برای سیستم فایل سرور که قراره توی یک LAN کاربرد داشته باشه عموماً از پرتکل SMB (بشتر توی ماکروسافت) و NFS (توی لینوکس) استفاده میکنن.

اما این چیزی که دوستمون خواستن اصلاً بحث پرتکلی نبود به نظر من!

بحث اینه که میخواد یک فایل سرور داشته باشه و فولدر بساره و بسته به نوع ِ یوزرها دسترسی بده.....

از اف تی پی هم میشه استفاده کرد .... ولی راه های دیگه ای هم هست

در هر صورت که شما اینا رو میخوای:

یک سرور که یک دایرکتوری از یوزرها رو داشته باشه: که خب میتونی از پرتکل های RADIUS استفاده کنی میتونی از LDAP استفاده کنی که خب از دمِ دست ترین چیزهایی که الان موجوده میتونی از Ms Active Directory استفاده کنی که داری دوره ش رو میبینی

یک سرور که فایل ها رو توش بذاری : که این میتونه از FTP یا NFS یا SMB استفاده کنه. که بالا تر هم اشاره کردم که سیستمی که ماکروسافتی هست، برای ارتباط فایلی از طریق LAN از SMB استفاده میکنن.

با تشکر از حامد عزیز !
    بنده در خوندن سوال دچار اشتباه شدم !
    برای این مورد دوستمون ، راه حل شما مناسب تره !

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    از همه دوستان ممنونم. فقط آقای حامد من یکم گیج شدم. شما اولش گفتید چیزی که من میخوام به ftp ربطی نداره اما در آخر گفتید از ftp استفاده کنم.از فایل سرور که خودم اول گفتم میشه استفاده کرد؟ در ضمن سروری که اکتیو دایرکتوری روش نصب باشه در حال حاضر وجود داره فقط سرور دوم رو میخوایم راه اندازی کنیم. در مورد SMB ممنون میشم لینک مناسبی معرفی کنید.

نام حقيقي: محمد

خواننده شناسه تصویری DiGiBoY
    نوشته
    410
    سپاسگزاری شده
    414
    سپاسگزاری کرده
    74
    سمانه، دوستان همه درست می گن.
    بخصوص حامد خیلی خوب بحث کرد.
    اگه یه شبکه پیچیده داری که توش Deviceهای مختلف و سیستم عامل های متنوع در حال اجرا شدن هست برای راه اندازی فایل سرور باید پروتکل FTP رو به کار بگیری.
    اما اگه تو یه شبکه سادۀ یکدست مایکروسافتی کار می کنی می تونی از Active Directory به اضافه Windows File Sharing استفاده کنی. همون طور که حامد گفت شرکت مایکرسافت برای پیاده سازی Windows File Sharing از پروتکل SMB (البته با یه سری تغییرات که خودش توش داده) استفاده می کنه.

اما چون دیدم فعلاً می خوای کار رو راه بندازی تا اینکه وارد بحث های تکنیکی بشی:
    فایل سرورت رو عضو دامینت کن.
    توش یه یه فولدر Share کن.
    توی اون فولدر یه تعداد فولدر بساز.
    به هر فولدر دسترسی خوندن و نوشتن و ... رو به اون کاربرای دامین که می خوای بده.
    اگه مایل بودی براشون یه Network Drive هم Map کن تا به عنوان یه درایو تو Explorerشون بهشون نمایش داده بشه.

kavehashoori سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

راه اندازی file server

راه اندازی file sharing

راه اندازی فایل سرور

آموزش file server در ویندوز سرور

راه اندازی فایل سرور 2008راه اندازی fileserverراه اندازی فایل سرور در 2008file server راه اندازيآموزش file serverآموزش راه اندازی file serverراه اندازی ftp server در ویندوز سرور 2008 r2نصب و راه اندازی file serverراه اندازی فایل سرور در ویندوز 2008نحوه راه اندازی file serverراهنما برای راه اندازی file serverراه اندازی file sharing در ویندوز سرور 2008نحوه failover clusteriing در ویندوز2008 r2راه اندازی file server در ویندوز 2008اموزش File serverراه اندازی file server در ویندوز سرور 2008روش ایجاد file server 2008آموزش راهاندازي فايل سرور در ويندوز 2008راه اندازی ftp server در ویندوز سرور 2008نرم افزار اشتراک فایل ftp در شبکه digiboyراه اندازي nap server در ويندوز 2008

برچسب برای این موضوع