نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4
سپاس ها 1سپاس

موضوع: ترافیک عجیب شبکه در ارتباط دو سرور با دو کارت شبکه

نام حقيقي: احمد ایرانی

تازه وارد
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    3

ترافیک عجیب شبکه در ارتباط دو سرور با دو کارت شبکه

سلام به همه دوستان گرامی
    در شرکت ما دو سرور هست که هر کدوم دو کارت شبکه دارند
    بوسیله یکی از کارت شبکه ها به یک سوییچ وصل هستند و از اون اینترنت می‌گیرند
    کارت شبکه های دوم هر دو سرور رو با یک کابل شبکه به هم وصل کردم و هر دو رو روی DHCP قرار دادم
    برای تست سرعت کپی کردن بوسیله این کابل شبکه، یک فایل 8 گیگابایتی را از سرور 1 به سرور 2 کپی کردم که در مدت 80ثانیه کپی شد (نمودار پایین سمت راست)
    اما هنگامی که این کار را برعکس انجام دادم، یعنی همان فایل را از سرور 2 به سرور 1 کپی کردم، اتفاق عجیبی افتاد، تا ثانیه 40 با ظرفیت 95 درصد از شبکه 1 گیگابایتی استفاده شد، اما ناگهان ظرفیت به 60 درصد تقلیل یافت، البته زمان نهایی کپی تغییر چندانی نکرد و فقط 10 ثانیه بیشتر شد

اما سوال اینجاست که با توجه به اینکه هیچ واسطه ای بین این دو سرور نیست و مستقیما بوسیله کابل به هم وصل شده اند، چرا باید به یکباره افت ظرفیت اتفاق بیافتد؟!

(تصویر برگه networking از task manager را ضمیمه میکنم،‌ ردیف پایینی connection ای ایست که از ارتباط مستقیم کابلی استفاده می کند.)

نام حقيقي: زانیار

خواننده
    نوشته
    116
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    50
    سلام لطفا این دو جملتان را یکم واضح تر توضیح بدهید احتمال زیاد میدهم شما اشتباه کانفیگی را انجام دادید
    کارت شبکه های دوم هر دو سرور رو با یک کابل شبکه به هم وصل کردم و هر دو رو روی DHCP قرار د اولا آیا در سازمانتان رنج مختلف آی پی دارید؟
    2)آیا از لود بالانسینگ استفاده میکنید؟
    3)سرویس NAT روی کدام سرور قرار دارد؟یا بدون NAT مسقیم به نت کانکت میشید؟
    4)چرا باید دومین اینترفیش ها بهم وصل باشد؟
    5)روی سرور دوم چه سرویسایی نصبه؟
    ممنون

نام حقيقي: احمد ایرانی

تازه وارد
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط esplitex نمایش پست ها
    سلام لطفا این دو جملتان را یکم واضح تر توضیح بدهید احتمال زیاد میدهم شما اشتباه کانفیگی را انجام دادید
    کارت شبکه های دوم هر دو سرور رو با یک کابل شبکه به هم وصل کردم و هر دو رو روی DHCP قرار د اولا آیا در سازمانتان رنج مختلف آی پی دارید؟
    2)آیا از لود بالانسینگ استفاده میکنید؟
    3)سرویس NAT روی کدام سرور قرار دارد؟یا بدون NAT مسقیم به نت کانکت میشید؟
    4)چرا باید دومین اینترفیش ها بهم وصل باشد؟
    5)روی سرور دوم چه سرویسایی نصبه؟
    ممنون
    سلام
    در عکس زیر کمی واضح تره
    رنج آی پی های مختلف داریم
    مثلا سرور 1 روی رنج آی پی
    کد:
    192.168.2.x
    و سرور 2 روی رنج آی پی
    کد:
    192.168.5.x
    کار میکند
    از لود بالانسینگ استفاده نمیکنیم
    خود مودم های adsl پورت فورواردینگ را انجام می دهند
    برای اینکه شبکه کند هست و سرعت کپی اطلاعات در حد 12 مگابایت بر ثانیه بود از این روش استفاده کردم تا بتونم اطلاعات رو با سرعت چند برابر کپی کنم
    روی هر دو سرور، سرویس هایی از قبیل وب سرویس، وب اپلیکیشن، وب سایت و ftp اجرا شده

ممنون از توجهتون

esplitex سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: زانیار

خواننده
    نوشته
    116
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    50
    سلام مجدد...به طور قطع به یقین نمیشود اظهار نمود پیکره بندی اشکال دارد ولی خالی از اشکال هم نیست شما عرض کردید که دومین کارت شبکه هارا به یکدیگر متصل نودید برای افزایش سرعت...حقیقتا قبل ازین من تصور میکردم شاید دارید از دومین کارت شبکه ها و سرورها بجای یک روتر برای پروتکل های ریپ یا استاتیک استفاده میکنید ولی حالا که میفرمائید برای بالا بردن سرعت انتقال من این موضوع را جایی نشنیدم ...ببینید شما سرویس هایی روی سرور نصب دارید که خواه ناخواه سرعت پردازش را کند میکند((توجه کنید عرض کردم کند نه پائین میاره))و حالا فقط کافیست چند نرم افزاری مانند آنتی ویروس ، آنالیز پورت،نرم افزارهای مانیتورینگ،نرم افزارهای امنیتی از قبیل آنتی تروجان و...نصب باشد که شما با افت بسیار زیاد انتقال ((کمتر از یک سوم و حتی کمتر از قبل مواجه هستید)) اما ببینید خواسته یا نخواسته عمل لودبالانسینگ صورت میگیرد .نکته ای که هست اگر میتوانید یکی از سرور ها را بردارید ببینید نکته اینجاست بعد از گرفتن اینترنت شما باید آن را برای کلاینت ها share کنید یا مستقیم اینترنت دهید که زیاد عقلانی نیست اولا طریقه ی share تان اگر دارید به چه نحویست از روی کدام سرور اگر از روی جفت سرور امکان ازدیاد packetهای ارسالی میباشد و افزایش ترافیک شما اگر میشه بیائید برای ftp یا حالا نمیدانم سایت ذاخل سازمانتان را فرمودید یا سایت خارج سازمانتان را ...یک سرور را به عنوان ISA یا TMG یگذارید که با انجام عمل caching سرعت را چند برابر کند و سرور دوم را مستقیما به سرور ISA or TMG متصل کنید این چند ویژگی دارد اولیش را گفتم دومیش امنیت سازمان را برای ارتباط با ((ابر))اینترنت چند برابر میکند....شما بیائید بجایی که دو خط ADSL میاید و share میشود ((لود انجام میشود))سرویس ISP Redundancy را از داشبورد TMG فعال و عمل Multi bandwidth یا Fail over را انتخاب کنید توصیه بعد از گرفتن اینترنت آنرا NAT کنید و سرویس Server Publishing هم فعال داشته باشید بعد هم چک کنید میزان پهنای باند سوئیچ ها متفاوت است از چند صد مگ تا چندین گیگ میباشد....بازم من در خدمتم...

کلمات کلیدی در جستجوها:

مانیتورینگ کارت شبکه

ارتباط کلاینت با سرور پروتکل

کارت شبکه یک گیگ

کارت شبکه گیگ

كارت شبكه سرور

ارتباط با دو سرور

افزایش سرعت ارتباط کلاینت با سرور

دو کارت شبکه سرور

سرور دو کارت شبکه دارد؟

کپی فایل در شبکه با سرعت 1 گیگ

کارت شبکه سرور