نمایش نتایج: از شماره 1 تا 12 از مجموع 12
سپاس ها 12سپاس
  • 3 توسط SISYPHUS
  • 6 توسط al1p0ur
  • 2 توسط SISYPHUS
  • 1 توسط networkmat

موضوع: Join کردن 400 کلاینت به سرور بصورت خودکار

نام حقيقي: میثم

عضو عادی شناسه تصویری saayeban
    نوشته
    58
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    6

Join کردن 400 کلاینت به سرور بصورت خودکار

سلام

اساتید گرامی آیا روشی هست که من بتوانیم 400 تا کلاینت رو بصورت خودکار به یک دامین join کنم؟
    منظورم اینه که نیاز نباشه برم پشت تکتک اونا یا حالا با ریموت و.. و تنظیمات join رو انجام بدم

با یه پالیسی، برنامه نویسی و... میشه این کار رو کرد که کلاینت ها خودکار عضو دامین بشن

راه حل شما برای اینکه در سریعترین زمان ممکن بشه تعداد زیادی کلاینت رو join کرد چی هست

سرور 2008 و کلاینت ها 7 هستند

سپـــــــــــــــــــــــ اس

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: محمد رواقی

عضو عادی شناسه تصویری SISYPHUS
    نوشته
    197
    سپاسگزاری شده
    176
    سپاسگزاری کرده
    22
    نوشته های وبلاگ
    6
    سلام
    PSTools این امکان رو به شما میده که به طور ریموت دستورات مورد نظر رو (NetDom) در کامپیوتر مقصد اجرا کنی .من قبلا این کار هنگام سوئیچ کردن 150 کامپیوتر از یک دامنه به دامنه ی جدید یکی از پروژه هام انجام دادم.البته 2 روز برای نوشتن فرم دستوری و تعین نام کامپیوترها زمان گذاشتم .و در انتها بسیار راضی بودم از این زمانی که گذاشتم.به شما هم پیشنهاد میکنم که حتما این کار رو انجام بدی.به قول استاد شبکه خودم - ادمین خوب اونیه که از پشت میزش تکون نخوره و هه کار ها رو بتونه ریموت انجام بده.برای این کار شما نیاز به یک فایل اکسل داری که نام تمام کامپیوترها رو در اون داشته باشی و همچنین یک کاربر با دسترسی ادمین روی کامپیوترهای کاربران داشته باشی.باقی ماجرا برمیگرده به این که چقدر با اکسل کار کرده باشی و بتونی یک PSExec Syntax رو در اکسل از هم جدا کرده نام کامپیوتر،تنظیمات مورد نظر و کاربر با دسترسی ادمین رو توی اون قرار بدی و در آخر دوباره اون Syntax رو به هم بچسبونی.
    روز های آینده اگر فرصت کنم روش این کار رو قرار میدم.البته شاید این روش دردسرهائی داشته باشه ولی ارزشش رو داره.
    دوستان دیگه اگر تجربه ای مشابه دارند همین جا بگذارد.خیلی ها با این مسائل سروکار دارند و منبع خوبی میشه.
    موفق باشید

mehrzadmo، saayeban و f14f21 سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    58
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    6
    ممنون محمد جان
    شما که این راه رو رفتی بهتر از هر کسی میتونی کمک کنی و Syntax و نکات ریز و درشت این کار رو بگی
    منتظر آموزشت برای این کار هستم چون واقعا یه معضا اساسی هست

دوستان دیگه چه روشهایی رو پیشنهاد میکنند؟

نام حقيقي: Ali

عضو ویژه شناسه تصویری al1p0ur
    نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    همونجور که آقای رواقی فرمودند از طریق PSTools میتونید این کار رو به صورت ریموت انجام بدید البته یه سری درد سر هایی این وسط هست ازجمله :
    - داشتن یک اکانت ادمین (ترجیحا مشابه) روی همه سیستم ها
    -روشن بودن بعضی فایروال ها
    -تنظیمات DNS قبل از Join کردن
    -گرفتن Backup از profile کاربر (چون بعد از join شدن دسترسی به این اکانت را نخواهد داشت)
    -Restore کردن Backup گرفته شده (اگه Outlook داشته باشند که دیگه بدتر) بعد از Join
    -فراهم کردن یک استاندارد قابل فهم برای نام کامپیوترها (نه اینکه اسم کامپیوترها رو بذاریم pc1,pc2,pc3 ,,,)
    و...
    البته بعضیاش قابل حله اما بعضی دیگه مثل فایروال رو باید حتما بری پشت سیستم و اونو تنظیم کنی .

اما عرض من اینه که مشکلات جدی بعد از join کردن ممکنه براتون به وجود بیاد . چون تا الان همه ادمین سیستم های خودشون بودند ، یک سری فایل ها ، نرم افزارها و ... با اکانت جاری و با دسترسی ادمین قابل دستیابی هست که بعد از Join کردن تمام این دسترسی ها از کار گرفته میشه و در مواردی (بسیار زیاد دیدم) کاربر حتی نمیتونه بعضی از فایل های Word رو که قبلا ایجاد کرده رو باز کنه و حتما باید روی درایوهاش به کاربر جدید دسترسی داده بشه .
    با توجه به اینکه کاربران دامین امکان Share کردن هم ندارند ، حتما برای راه اندازی یک فایل سرور فکری بکنید .
    و نکات دیگه ای که سایر دوستان به شما خواهند گفت
    اگه دارید این کار رو میکنید ، آمادگی این موج رو بعد از join کردن ، از سمت کاربرانتون داشته باشید و اقدامات لازم رو انجام بدید .

mehrzadmo، mahyar49، SISYPHUS و 3 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    58
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    6
    ممنون علی جان
    این سیستم ها همشون یه ادمین با یه نام کاربری دارند
    اما اینجوری که میگی برای هر فایروال باید برم پشت هر سیستم که اینجوری به نظر اگه یه دو دقیقه بیشتر وقت بذارم join میکنم دیگه! و اون دردسرهای بعد join رو که دردرسرهای کمی هم نیستند رو دیگه نخواهم داشت
    اما یه سوال اینکه مگه با همون روش نمیشه ابتدا DNS رو set کرد بعد join? منظورت اینه که باید دستی برم رو تک تک اونا setکنم؟!!
    همون یه ذره امیدمون کمرنگ شد. البته خیــــــلی سپاس که اینا رو گفتی چون اگه بعد این کار این موجی که میگی شکل میگرفت که دیگه واویلا...

حالا از دوستان کسی نیست یه کوچولو مراحل کار با این نرم افزار رو بگه تا من رو چند تا سیستم تست کنم ببینم چی از کار درمیاد؟
    این نرم افزار خیلی سوئیچ موئیچ و پارامتر داره سرگیجه میگیری!
    من موندم چرا برای این مسئله به این پرکاربردی یه راه حل درست درمون نیست که بدون دغدغه اینکار رو انجام داد؟
    پس با این تفاسیر تنها راه همینه؟

سپـــــــــاس از دوستانی که وقت گرانبهای خودشونو اختصاص میدن

نوشته
    197
    سپاسگزاری شده
    176
    سپاسگزاری کرده
    22
    نوشته های وبلاگ
    6
    قبل از هر کاری ویندوز ها رو بر اساس نسخه ی سیستم عامل دسته بندی کنید و نسخه Netdom متناسب به اون نسخه از ویندوز رو دریافت و روی یک ویندوز تست کنید.برای نسخه های ویندوز xp نسخه ای از Netdom رو استفاده کنید که در Support Tools قرار داره .برای ویندوز 7 هم نسخه ای از Netdom رو استفاده کنید که پس از نصب RSAT و فعال سازی اون در Windows Features بدست میاد (Netdom.exe در system32 قرار داره).برای join کردن سیستم مورد نظر از دستور PSexec به شرح زیر استفاده کنید:
    psexec \\Client-name -u Client-name\Administrator -c netdom.exe JOIN client-name /DOMAIN:yourdomain.com /UserD:yourdomain\Administrator /passwordD:* /UserO:Administrator /PasswordO:* /Reboot
    این دستور فایل Netdom.exe رو به کلاینت با نام Client-name انتقال داده و برای این کار از کاربر ذکر شده جلوی سوئیچ U استفاده میکنه.پس دقت داشته باشید که دسته بندی اولیه اینجا به درد میخوره چون شما باید فایل Netdom.exe رو مطابق با نسخه ی ویندوز هدف انتخاب کنید.برای این کار میتونیدnetdom.exe رو به NETDOMXP.exe و Netdom7.exe برای XP و 7 تغییر نام بدید.

در سوئیچ UserD کاربر دامین و UserO کاربر Local Admin رو قرار بدید.
    در دستور به جای * پسورد کاربر های انتخاب شده رو قرار بدید.
    پس از اجرای موفق دستور سیستم ریستارت میشه.

نکات : دستوراتی که به طور ریموت روی سیستم های ویندوزی اجرا میشوند از مسیر مشترک مدیریتی Admin$ استفاده میکنند.برای همین اگر به این مسیر دسترسی وجود نداشته باشه احتمالا با مشکل مواجه میشید.البته من زمان استفاده روی تعداد زیادی از کامپیوترها با تعدادی حدود 15 کامپیوتر به مشکل برخوردم و باز هم به نظرم ارزش این کار رو داشت که بیشتر کامپیوترها رو از طریق ریموت Join کنم.
    نکاتی در مورد مشکلات احتمالی بعد از انجام این کار:
    شما حتماً باید گروه های مختلف تعریف کنید و با یک برنامه زمان بندی مناسب اقدام به انجام تغییرات کنید.اصلاً صحیح نیست که یک پروژه رو فقط و فقط یک پروژه ببینید.بهترین کار این هست که تا جائی که امکان داره پروژه رو به مراحل کوچک تر تقسیم کنید و انجام اون رو برای خودتون و گروهتون ساده کنید.اما مواظب باشید که تقسیمات منطقی باشه و از کیفیت و سرعت عملتون هم کاسته نشه.به هر حال مدیریت پروژه های اینچنینی بخش اعظمی از انجام کار هست و کارهای فنی همه ی کار نیست.

در مورد فایل های کاربران و مشکلات احتمالی Profile :در پروژه به تمام کاربران اطلاع رسانی شد که فایل های خودشون رو روی فولدرهای مشترک شبکه و اگر فایل سروری در دسترس نیست روی درایو های دیگه قرار بدهند.با توجه به این هماهنگی ها و زمان بندی ها کار در مدت زمان 4 روز و با کمترین مراجعه (20 مراجعه حضوری برای 150 کاربر به دلایل مختلف) کار انجام شد.همیشه در روش های اتوماتیک برخی از موارد فدای سرعت انجام کار میشه و بدیهی هست که انتخاب باید کرد.مراجعه حضوری و ترس از تجارب جدید ! یا حرکت به سمت تجارب جدید و به دست آوردن دانش بیشتر
    انتخاب با شماست

SADEGH65 و YahyaZahedi سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    58
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    6
    سپاس محمد جان
    فقط این Netdom.exe رو میشه یه بار دیگه بگی چیه دقیقا و از کدوم سیستم باید بگیرم و به کلاینت ها بفرستم
    من تو system32 ندیدم این فایلو
    support tools?

نام حقيقي: محمدرضا

خواننده
    نوشته
    47
    سپاسگزاری شده
    34
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط saayeban نمایش پست ها
    سپاس محمد جان
    فقط این Netdom.exe رو میشه یه بار دیگه بگی چیه دقیقا و از کدوم سیستم باید بگیرم و به کلاینت ها بفرستم
    من تو system32 ندیدم این فایلو
    support tools?

support tools که داخل خود cd ویندوز xp است.
    RSAT رو هم باید از سایت مایکروسافت بگیری.

saayeban سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    58
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    6
    سلام
    دوستان تا اینجا من اینجوری فهمیدم. مراحل رو مینویسم اگه مشکلی داشت بفرمایید تا اصلاح کنم.
    چون کلاینت های من ویندوز 7 هستند:::

1- netdom برای ویندوز 7 رو بدست آوردم. (بعد از نصب RSAT و و فعال سازی ...)
    2-حالا این فایل رو به سرور منتقل میکنم.
    3- بعد دستوری که آقای رواقی فرمودند رو از داخل سرور اجرا میکنم.
    psexec \\Client-name -u Client-name\Administrator -c netdom.exe JOIN client-name /DOMAIN:yourdomain.com /UserD:yourdomain\Administrator /passwordD:* /UserO:Administrator /PasswordO:* /Reboot
    4-اگه همه چیز درست باشه کلاینت ریستارت میشه و وقتی بیاد بالا join شده

-------------------------------------------------
    حالا چند تا سوال:
    1- ما فقط RSAT رو برای بدست آوردن netdom فقط روی یک سیستم نصب میکنیم. درسته؟ و نیازی نیست این بسته روی کلاینت های دیگه نصب بشه. درسته؟
    2- حالا این لیست نام کامپیوتر ها رو ما با چه فرمت و استانداردی میتونیم تو این دستور وارد کنیم که مثلا نام 20 سیستم رو گذاشتیم داخلش. بعد این دستور بیاد یکی یکی نام کامپیوتر ها رو بخونه و این دستور رو براش اجرا کنه. در مورد این لیست که ظاهرا با اکسل میشه درست کرد. بیشتر توضیح میدید؟ و اینکه دیگه چه اطلاعاتی داخل این فایل اکسل باید باشه غیر از نام کلاینت ها؟

از وقتی که اختصاص میدید صمیمانه تشکر میکنم

نوشته
    197
    سپاسگزاری شده
    176
    سپاسگزاری کرده
    22
    نوشته های وبلاگ
    6
    سلام
    ببخشید دیر جواب میدم
    بله همینطور هست.اگر مشکلی هست همین جا بنویسید تا با هم بررسی کنیم.برای قرارا دادن نام گامپیوتر ها در جاهائی که لازم هست من از یک روش خیلی ساده استفاده کردم که کار رو راه می اندازه اما به نظر خودم هنوز خیلی بهینه نیست.من اومدم توی یک فایل اکسل دستور رو کاملا جدا سازی کردم و هر قسمت رو رد یک فیل قرار دادم.بعدش جاهائی که نام کامپیوتر بود رو در ستون مربوطه با نام کامپیوترهای خودم عوض کردم.در نهایت در یک فیلد از اکسل با استفاده از فرمول & تمامی فیلد ها رو با هم جمع کردم و با Drag and Drop باقی ستون ها رو به همین حالت در آوردم و چون قسمت Computername رو قبلا پر کرده بودم حاصل کار دستورات آماده برای هر کدام از کامپیوتر ها بود.آخرش هم میتونی این دستورات رو در یک فایل BAT قرار بدی و اجرا کنی.

نوشته
    58
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    6

Join کردن 400 کلاینت به سرور بصورت خودکار

ممنون آقای رواقی
    میرم بیینم چی از کار درمیاد این فایل اکسل
    آقای رواقی یه نگاه به لینک زیر بندازید ببینید من همین بسته رو دانلود کنم درسته. کلاینت های من 7 هست؟
    حجمش 230 مگابایته.Download: Remote Server Administration Tools for Windows 7 with SP1 - Microsoft Download Center - Download Details

نوشته
    197
    سپاسگزاری شده
    176
    سپاسگزاری کرده
    22
    نوشته های وبلاگ
    6
    ان شاء ا... که مشکلی نباشه.بله درسته

کلمات کلیدی در جستجوها: