صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 16

موضوع: یاد گیری شبکه از ابتدای ابتدا

نام حقيقي: mojtaba

تازه وارد
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    4

یاد گیری شبکه از ابتدای ابتدا

سلام دوستان من میخواستم مبحث شبکه رو شروع کنم
    هیچ اطلاعاتی هم ندارم

میخواستم ببینم با چه کتابهایی شروع کنم خوبه

از زیر 0 میخوام شروع کنم
    هزینه کلاس هم نمیتونم بدم به همین دلیل فعلا میخوام با کتاب جلو برمتا به یه حد اطلاعاتی برسم بعد اگر شد کلاس اگر هم نه که باز هم کتاب و سی دی

میخوام بعد مدتی یادبگیرم یه شبکه domain یا worck group راه بندازم
    به ویندوز سرورها مصلت بشم
    پروتکل ها رو بشناسم
    انواع شبکه رو بشناسم سخت افزارش رو بشناسم و با هاشون کار کنم و کانفیگشون کنم

و....

لطفا اگر امکان داره اسم کتاب یا سر فصلی که نیاز هست بخونم رو بگید

و اینکه کتاب +A خوبه بخونم برای شروع یا مباحث ابتدایی تری هم هست که باید یاد بگیرم

همونطور که گفتم میخوام از صفر شروع کنم

Mxtgr سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: amir

عضو عادی
    نوشته
    264
    سپاسگزاری شده
    169
    سپاسگزاری کرده
    10
    سلام دوست عزیز من کاملا راهنماییت می کنم امیدوارم اگر چیزی یاد گرفتی برای ما هم دعا کنی
    1-اول بو دنبال مفاهیم اولیه شبکه
    -شبکه های محلی و شهری و ...
    -پیکربندی شبکه ها
    .....
    توی اینترنت sherach کن +network این اولین جزوه که باید بخونی
    2-بعد از اون که کاملا یاد گرفتی بور سراغ خوندن ویندوز و کار با ویندوز برای این هم کتابی هست توی اینترنت shearch کن (کتاب ویندوز 7 به فارسی) بعد که این کتاب رو کامل یاد گرفتی باید بری سراغ خوندن کتاب های سرور
    که فعلا برو این دو تا کتاب رو shearch کن و بخون چون حداقل 1 ماه وقتتو می گیره تا بعد بریم سراغ سرور
    اگر هم اشکالی داشتی comment بذار جوابتو میدم

sm_pakdel، Niuosha و Mxtgr سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    4
    ممنون امیر جان خیلی لطف کردی خدارو شکر کتاب network+ رو دارم

میخونم بعد هم کتاب ویندوز 7 رو میخونم

یه کتاب دیگه هم دارم به اسم سوئیچ و شبکه های محلی lan

الان بخونم یا باید برای مراحل بالا تر باشه؟

- - - Updated - - -

یه کتاب ه به نام +A هست که چند جا دیدم نوشته پیش زمینه +network هست
    درسته ؟؟
    یعنی اول اونو بخونم بعد +network رو یا بدون اون هم +network جواب میده و قابل فهمه؟

نام حقيقي: علی نیکخواه

خواننده شناسه تصویری epsilon-co
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    2
    مجتبی جان دانش سخت افزار واسه یه مهندس شبکه اگر نگیم حیاتیه لااقل میتونیم بگیم لازم و بسیار خوبه(در محیط کاری خیلی لازمت میشه)
    اما اینکه بگیم +Aپیش نیاز +Network هست باید بگم اصلا و ابدا اینطور نیست و این موضوع رو از هرکس شنیدی دیگه ازش چیزی نشنو!!!
    شما واسه شروع حتما +Networkرو مطالعه کن (ترجیحا واسه کامپتیا)
    با تمام کردن این کتاب خودت خودبخود متوجه میشی که بری سمت مایکروسافت یا سیسکو (البته اگر واسه بازار کار آماده میشی حتما باید یکی رو تسلط پیدا کنی و اون یکی رو بدونی)
    اگر وقت اضافه هم داشتی حتما +Aرو هم یه نگاهی بنداز

sallea، sm_pakdel، Niuosha و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط epsilon-co نمایش پست ها
    مجتبی جان دانش سخت افزار واسه یه مهندس شبکه اگر نگیم حیاتیه لااقل میتونیم بگیم لازم و بسیار خوبه(در محیط کاری خیلی لازمت میشه)
    اما اینکه بگیم +Aپیش نیاز +Network هست باید بگم اصلا و ابدا اینطور نیست و این موضوع رو از هرکس شنیدی دیگه ازش چیزی نشنو!!!
    شما واسه شروع حتما +Networkرو مطالعه کن (ترجیحا واسه کامپتیا)
    با تمام کردن این کتاب خودت خودبخود متوجه میشی که بری سمت مایکروسافت یا سیسکو (البته اگر واسه بازار کار آماده میشی حتما باید یکی رو تسلط پیدا کنی و اون یکی رو بدونی)
    اگر وقت اضافه هم داشتی حتما +Aرو هم یه نگاهی بنداز
    راهنمائیت بسیار مفید بود دوست من
    مرسی

نام حقيقي: reza

عضو عادی
    نوشته
    77
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    64
    نقل قول نوشته اصلی توسط epsilon-co نمایش پست ها
    مجتبی جان دانش سخت افزار واسه یه مهندس شبکه اگر نگیم حیاتیه لااقل میتونیم بگیم لازم و بسیار خوبه(در محیط کاری خیلی لازمت میشه)اما اینکه بگیم +Aپیش نیاز +Network هست باید بگم اصلا و ابدا اینطور نیست و این موضوع رو از هرکس شنیدی دیگه ازش چیزی نشنو!!!شما واسه شروع حتما +Networkرو مطالعه کن (ترجیحا واسه کامپتیا)با تمام کردن این کتاب خودت خودبخود متوجه میشی که بری سمت مایکروسافت یا سیسکو (البته اگر واسه بازار کار آماده میشی حتما باید یکی رو تسلط پیدا کنی و اون یکی رو بدونی)اگر وقت اضافه هم داشتی حتما +Aرو هم یه نگاهی بنداز
    سلام به همه دوستان گلم این اولین پست منه و امیدوارم منو در جمع خودتون بپزیرید ، منم شرایطم یکمی شباهت داره به این دوست عزیزمون من یه چند تا سوال واس شروع دارم ممنون میشم پاسخ بدهید 1. علی آقا منظورتون از "متوجه میشی که بری سمت مایکروسافت یا سیسکو " چیه ؟ سیسکو در غالب سخت افزاره و مایکروسافت در غالب نرم درسته ؟ یه توضیحی بدید ممنون میشم 2. فرض کنین میخوایم یه لن راه بندازیم 20 متر کابل داریم مثلا و 4 تا پیسی این کابل در واقع به 5 تیکه کوچکتر جدا از هم تبدیل میشه ؟3. چرا از ترمینال اول و آخر کابل استفاده میکنیم ؟سپاس بیکران

عضو عادی
    نوشته
    264
    سپاسگزاری شده
    169
    سپاسگزاری کرده
    10
    ببین دوست عزیز همون طور که شما هم می دونی مطلب تو اینترنت خیلی زیاد هست به نظر من اول شما باید با مفاهیم اولیه شبکه اشنا بشی
    به طور مثال عرض می کنم اگر شما با کتاب های پایه شروع نکنی یا خیلی سرسری بگیری می یای و کتاب سرور رو شروع می کنی بعد می بینی باید مباحثی یاد داشته باشی که ریشش در پایه هست شما اول با کتاب+network شروع کن باید مفاهیم اولیه نحوه استفاده از اچار شبکه و کلاس ها نحوه بستن یک شبکه workgroup .... رو یاد بگیری بعد که یکم راه افتادی باید با کتاب ویندوز شروع کنی حالا xp یا 7 فرق نمی کنه تا یاد بگیری در محیط microsoft چیکار بکنی بعد باید بری سراغ کتاب های سرور
    البته همش بستگی به جدیت شما داره
    در ضمن در حین خوندن کتاب اگر جایی اشکال داشتی و کمکی از دست من برمیومد بگو تا راهنماییت کنم
    موفق باشی

- - - Updated - - -

در ضمن دوستان عزیز که شما می خواین راهنمایی کنید لطفا دوره هایی که نام می برید کاری نکنید که باعث سر در گمی کسایی بشه که تازه می خوان دانش شبکشون رو زیاد کنن
    دوستان عزیز شما ابتدا باید برید سراغ دوره های مایکروسافت
    بعد در گام دوم برید سراغ سیسکو یا وایرلس یا میکروتیک
    چرا میگم دوم من خودم اداره برق بودم 90 در صد کارهای اداره برق شهر ما که به عنوان مسول شبکه دست من بوده مایکروسافتی و رفع عیب مایکروسافتی بوده

عضو عادی
    نوشته
    77
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    64
    آیا نرم افزار OPNET همکار با packet tarcet هستش ؟ ممنون

عضو عادی
    نوشته
    264
    سپاسگزاری شده
    169
    سپاسگزاری کرده
    10
    دوست عزیز راستش من با opnet من کار نکردم اما packet trecertکار کردم و مربوط به دوره های سیسکو بیشتره اگر بخوای کار کنی

agha_reza سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    77
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    64
    سپاس از دوست عزیز

مثل اینکه نرم افزارهای شبیه سازی زیادی هستند میشه بگید برای سیسکو کدام بهتر هستند ؟

عضو عادی
    نوشته
    264
    سپاسگزاری شده
    169
    سپاسگزاری کرده
    10
    ببینید دوست عزیز الان توی موسسات تا اونجایی که من در جریان هستم با همین نرم افزار packet tracert دارن دوره ccna رو میگذرونن
    شما هم یک جزوه اموزشی از این رو بگیر و با اون شروع کن البته من خودم الان یک کتاب سیسکو دارم ازمایشگاهش بر اساس packet tracert نوشته شده

agha_reza سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: mohsen ghadimi

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    1
    دوست من برای یادگیری مطالبی که داخل وب هست خوبه ولی کتابی که شمارو تا حدودی راه بندازه کتاب :کلید شبکه و کاملتر از اون شبکه های رایانه ای برای فنی و حرفه ای رشته کامپیوتر مناسب هست امیدوارم پیروز و موفق باشید

عضو عادی
    نوشته
    77
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    64
    نقل قول نوشته اصلی توسط shabake_it نمایش پست ها
    ببینید دوست عزیز الان توی موسسات تا اونجایی که من در جریان هستم با همین نرم افزار packet tracert دارن دوره ccna رو میگذرونن
    شما هم یک جزوه اموزشی از این رو بگیر و با اون شروع کن البته من خودم الان یک کتاب سیسکو دارم ازمایشگاهش بر اساس packet tracert نوشته شده
    سلام مرسی از پاسختون میشه کتابتان را معرفی کنین سپاس

عضو عادی
    نوشته
    77
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    64
    میشه کتابتان را معرفی کنین ، و بهترین کتاب ترجمه شده برای نتورک + و سی سی ان ا رو معرفی کنین

سپاس

عضو عادی
    نوشته
    77
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    64
    shabake.it عزیز میشه کتابتان رو که آزمایشگاه داره معرفی کنین ؟ سپاس

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

میخوام شبکه یاد بگیرم

کتاب network کامپتیا

تفاوت opnet و packet tracer

میخواهم شبکه را از صفر یاد بگیرم

میخواهم شبکه یاد بگیرم

سیسکو میخوام یاد بگیرمتفاوت opnet packet tracerویندوز سون network کتاب اموزشی میخوام شبکه یادopnet در ویندوز سونبرای یادگیری سیسکو چه کتابی خوبه بخونمفرق بین opnet و packet tracerکدام مناسب تر است OPNEt یا packet tracerميخام شبكه ياد بگيرممقایسه opnet با packet tracerمیخواهم دانش مربوط به شبکه رایادبگیرممیخوام شبکه یاد بگیرم از کجا شروع کنم؟میخوام شبکه یاد یگیرمميخوام اموزش شبكه ببينم ازصفر چي كنمچرا باید ccna یاد بگیرم؟میخواهم شبکه یادبگیرمكتاب كامپتياnetworkشبکه از ابتداnetwork یادگیری یاد گرفتن ویندوز سون

برچسب برای این موضوع