نمایش نتایج: از شماره 1 تا 11 از مجموع 11
سپاس ها 13سپاس
  • 2 توسط ehsan653
  • 2 توسط fashionboy
  • 2 توسط itpirooz
  • 5 توسط vaahiid
  • 1 توسط pn-sirus
  • 1 توسط DiGiBoY

موضوع: دیده شدن از اینترنت بدون IP Public

نام حقيقي: farzad

عضو عادی
    نوشته
    33
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    18

دیده شدن از اینترنت بدون IP Public

سلام
    این یه سوالیه که از من پرسیده شده اگه کسی کمک کنه ممنون میشم
    فرض میکنیم در منطقه ای هستیم که isp نمیتونه ip static بده بهمون اما میخوایم از اینترنت به کامپیوترمون( یا camera یا سرور یا هر host دیگه ای) از راه دوردسترسی داشته باشیم. راهکاری که isp میتونه بهمون ارائه بده چیه؟ راه حل داره اما بهم گفتن از اینترنت جوابمو بگیرم.
    ممنون میشم

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Ehsan Gholami

عضو عادی شناسه تصویری ehsan653
    نوشته
    505
    سپاسگزاری شده
    159
    سپاسگزاری کرده
    341
    سلام
    اولا آی پی پابلیک اونیه که اصلا توی اینترنت شناخته نمیشه
    دوم اینکه شرکت ها موظف به ارایه آی پی ولید هستند اما نه به صورت استاتیک بلکه دینامیک ارایه می دن یعنی شما هر از چند گاهی قطع میشی و با اتصال جدید یه آی پی جدید میگیری حالا راه حل اینه که شما مدام این آی پی رو شناسایی کنی و بعد هم به یه دامین متصل کنی . این عمل به صوزت رایگان توسط سایتهایی مثل dyndns.com انجام میشه .

f14f21 و Gold_ سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    33
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    18
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan653 نمایش پست ها
    سلام
    اولا آی پی پابلیک اونیه که اصلا توی اینترنت شناخته نمیشه
    دوم اینکه شرکت ها موظف به ارایه آی پی ولید هستند اما نه به صورت استاتیک بلکه دینامیک ارایه می دن یعنی شما هر از چند گاهی قطع میشی و با اتصال جدید یه آی پی جدید میگیری حالا راه حل اینه که شما مدام این آی پی رو شناسایی کنی و بعد هم به یه دامین متصل کنی . این عمل به صوزت رایگان توسط سایتهایی مثل dyndns.com انجام میشه .
    اولا ممنون از پاسخ سریعت اما فک میکنم ip public یا همون ip valid آی پی هستش که به صورت استاتیک ست میشه و از همه ی دنیا قابل رویت شدن اعم از ping شدن، telnetزدن، remote زدن و ... هستش که این نمیتونه داینامیک باشه و حتما باید استاتیک باشه همیشه.
    دوم اینکه ipهایی که به صورت پیش فرض از ispها به مشترکین داده میشه ip private

mehrzadmo و samanka80 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: ﺣﺎﻣﺪ پیروز

عضو عادی
    نوشته
    488
    سپاسگزاری شده
    452
    سپاسگزاری کرده
    954
    f14f21 و fashionboy سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: وحید

عضو عادی
    نوشته
    109
    سپاسگزاری شده
    80
    سپاسگزاری کرده
    13
    ip private میشه همین 192.168.0.0 و 10.0.0.0 و 172.16.0.0
    ip public هم ip هست که قابل route شدن تو اینترنت هست.
    ipهایی که ispها میدن dynamic هست یعنی با هر بار قطع شدن و دوباره وصل شدن فرق میکنه. اما اگر پول بهشون بدی static هم میدن که یعنی ثابت. هر چندبارم قطع بشید باز همون ip میمونه.

درجواب سوال اصلی شما اگر خیلی نیاز دارید که هر لحظه وصل شید. اگر isp به هر دلیلی ip static نمیده. میتونید اینترنت رو از مخابرات بوسیله خطوط g.shdsl بگیرید که البته یکم هزینش ماهانه بالا میره. ولی در عوض بهتون ip valid و static میده اونم به تعداد که من خودم تا 14 تا دیدم. درغیر اینصورت باید هر سری که مودم قطع و وصل میشه. تو گوگل search کنید : my ip address . همین، خود گوگل ip رو به شما نشون میده.

mehrzadmo، f14f21، mohamad-23 و 2 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: سیروس

عضو عادی
    نوشته
    26
    سپاسگزاری شده
    19
    سپاسگزاری کرده
    10
    کلا در خصوص ip private و ip public حق با اقا وحیده. دوستان دیگه کمی اینا رو جابجا گفتن.
    اما در مورد دسترسی از راه دور من هم یه کم بیشتر موضوع رو روشن کنم. اساسا چرا شما به آی‌پی استاتیک نیاز داری؟ برای اینکه در داخل برنامه‌های خودت باید آدرس طرف مقابل رو وارد کنی. و اگر آدرس شما دینامیک باشه هر بار که مودم طرف سرور به اینترنت وصل می‌شه ممکنه آدرس متفاوتی رو گرفته باشه و دیگه شما نمی‌دونی الان آدرس آی‌پی سرور چیه. حالا یک راه حل اینه که ای‌پی استاتیک بگیری تا مطمئن باشی همیشه و همیشه آدرس سرور ثابت خواهد بود. اما یک راه‌حل دیگه هم اینه که اساسا به جای استفاده از آدرس IP برای دسترسی به سرور، با استفاده از آدرس‌های اینترنتی به سرو خودت ارجاع بدی. مثلا اسمش را بگذاری myserver.com. در این صورت سیستم کاربر خودش با مراجعه به یک سرور DNS آدرس IP آن سرور مورد نظر را به صورت آنلاین دریافت می‌‌کند. تنها نکته‌ای که می‌ماند اینست که باید هزینه‌ای پرداخت کنی و از سرویس‌های DynamicDNS مستفیض بشی. این سرور‌ها به صورت اتوماتیک هر بار که سرور شما یک آدرس IP دریافت می‌کند به سایر سرورهای DNS این آدرس جدید رو اعلام می‌کنند و بدین‌تریتب دیگه شما نیازی نخواهی داشت که حتما IP static داشته باشی. هزینه این خیلی هم کمتر از اجاره IP static هستش.

fashionboy سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محمد

خواننده شناسه تصویری DiGiBoY
    نوشته
    410
    سپاسگزاری شده
    414
    سپاسگزاری کرده
    74
    فرزاد جان.
    بهمون بگو اینترنتت چطور تامین می شه. همون طور که دوستان گفتن در حال حاضر اکثر ISPها به کاربراشون Valid IP می دن اما به صورت Dynamic. اگه این طور هست همون طور که دوستان به خوبی اشاره کردن از Dynamic DNS استفاده کن.
    اما اگر به دلایلی ISP شما بهتون Valid IP نمی ده اون موقع می تونید ازشون بخواید که براتون Port Forwarding انجام بدن. اگه این کار رو هم نمی کنن می تونید از یکی از VPN Providerها که Valid IP می دن استفاده کنید.

fashionboy سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: ﺣﺎﻣﺪ پیروز

عضو عادی
    نوشته
    488
    سپاسگزاری شده
    452
    سپاسگزاری کرده
    954
    نقل قول نوشته اصلی توسط pn-sirus نمایش پست ها
    کلا در خصوص ip private و ip public حق با اقا وحیده. دوستان دیگه کمی اینا رو جابجا گفتن.
    اما در مورد دسترسی از راه دور من هم یه کم بیشتر موضوع رو روشن کنم. اساسا چرا شما به آی‌پی استاتیک نیاز داری؟ برای اینکه در داخل برنامه‌های خودت باید آدرس طرف مقابل رو وارد کنی. و اگر آدرس شما دینامیک باشه هر بار که مودم طرف سرور به اینترنت وصل می‌شه ممکنه آدرس متفاوتی رو گرفته باشه و دیگه شما نمی‌دونی الان آدرس آی‌پی سرور چیه. حالا یک راه حل اینه که ای‌پی استاتیک بگیری تا مطمئن باشی همیشه و همیشه آدرس سرور ثابت خواهد بود. اما یک راه‌حل دیگه هم اینه که اساسا به جای استفاده از آدرس IP برای دسترسی به سرور، با استفاده از آدرس‌های اینترنتی به سرو خودت ارجاع بدی. مثلا اسمش را بگذاری myserver.com. در این صورت سیستم کاربر خودش با مراجعه به یک سرور DNS آدرس IP آن سرور مورد نظر را به صورت آنلاین دریافت می‌‌کند. تنها نکته‌ای که می‌ماند اینست که باید هزینه‌ای پرداخت کنی و از سرویس‌های DynamicDNS مستفیض بشی. این سرور‌ها به صورت اتوماتیک هر بار که سرور شما یک آدرس IP دریافت می‌کند به سایر سرورهای DNS این آدرس جدید رو اعلام می‌کنند و بدین‌تریتب دیگه شما نیازی نخواهی داشت که حتما IP static داشته باشی. هزینه این خیلی هم کمتر از اجاره IP static هستش.
    من یک سال هست که از dns های مجانی استفاده میکنم ولی هر چند وقت یک بار بگیر نگیر داره و مقصد رو نشون نمیده ولی باز راه میوفته
    اگر بخواهیم همین سرویس را خریداری کنیم،آیا این هزینه ای که میپردازیم ارزشش از استاتیک ip بیشتر هست ؟
    شما تا حالا از این سرویس استفاده کردی؟

عضو عادی
    نوشته
    33
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    18
    ممنون از همه دوستان
    اما یه سوال که اینجا میمونه اینه که
    isp نمیتونه ip public یا همون ip valid بهمون بده و ip private به صورت داینامیک از رنج 192.168.0.0 یا 10.0.0.0 یا 172.16.0.0 با هر بار کانکت زدن به نت میده که این ipها توی اینترنت اصلا روت نمیشن که بخوایم از dynamicDNS استفاده کنیم، همون روتر اولی بسته رو بلاک میکنه

یه راهنمایی که بهم شده اینه که راه حل این مسئله دست ispیه. یعنی isp همچین امکانی رو برامون فراهم میکنه که بتونیم از طریق ip private ای که به صورت dynamic بهمون میده از طریق اینترنت و از راه دور به اون ip کانکت بزنیم. حالا این کاری که isp میکنه که همچین بسته unvalid ای از روترها رد بشه سوالیه که من دارم

بازم ممنون از همه

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط DiGiBoY نمایش پست ها
    فرزاد جان.
    بهمون بگو اینترنتت چطور تامین می شه. همون طور که دوستان گفتن در حال حاضر اکثر ISPها به کاربراشون Valid IP می دن اما به صورت Dynamic. اگه این طور هست همون طور که دوستان به خوبی اشاره کردن از Dynamic DNS استفاده کن.
    اما اگر به دلایلی ISP شما بهتون Valid IP نمی ده اون موقع می تونید ازشون بخواید که براتون Port Forwarding انجام بدن. اگه این کار رو هم نمی کنن می تونید از یکی از VPN Providerها که Valid IP می دن استفاده کنید.
    فک میکنم جوابش باید چیزی باشه که شما گفتی. البته فکر میکنم. میشه یه کم بیشتر توضیحش بدی؟ هم port forwarding رو هم روش vpn رو. البته فک میکنم port forwarding به جواب نزدیکتر باشه چون بهم گفتن راه حل این مسئله دست ispیه و اون میتونه همچین امکانی رو فراهم کنه که ip privateای که به صورت dynamic بهمون میده از طریق اینترنت قابلیت روت شدن داشته باشه و در نتیجه مثل یه ip public یا همون ip valid عمل میکنه برامون

نام حقيقي: سیروس

عضو عادی
    نوشته
    26
    سپاسگزاری شده
    19
    سپاسگزاری کرده
    10
    نقل قول نوشته اصلی توسط itpirooz نمایش پست ها
    من یک سال هست که از dns های مجانی استفاده میکنم ولی هر چند وقت یک بار بگیر نگیر داره و مقصد رو نشون نمیده ولی باز راه میوفته
    اگر بخواهیم همین سرویس را خریداری کنیم،آیا این هزینه ای که میپردازیم ارزشش از استاتیک ip بیشتر هست ؟
    شما تا حالا از این سرویس استفاده کردی؟
    نه من خودم تا حالا نیاز نشده که استفاده کنم ولی با توجه به گرون فروشی این ISPهای وطنی ارزون‌تر در‌می‌یاد.

نام حقيقي: محمدرضا دربندی

خواننده شناسه تصویری mrdarbandy
    نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    37
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط fashionboy نمایش پست ها
    فک میکنم جوابش باید چیزی باشه که شما گفتی. البته فکر میکنم. میشه یه کم بیشتر توضیحش بدی؟ هم port forwarding رو هم روش vpn رو. البته فک میکنم port forwarding به جواب نزدیکتر باشه چون بهم گفتن راه حل این مسئله دست ispیه و اون میتونه همچین امکانی رو فراهم کنه که ip privateای که به صورت dynamic بهمون میده از طریق اینترنت قابلیت روت شدن داشته باشه و در نتیجه مثل یه ip public یا همون ip valid عمل میکنه برامون
    شما اینترنت رو به چه صورتی از ISP میگیری؟ ADSL? Dial up? تا اونجایی که من یادمه فقط ISP های dialup از این کارا میکردن. منظورم nat کردنه. به هر حال بهترین راه اینه که اول ISP دیگه ای انتخاب کنی چون طبق قوانین تنظیم مقررات موظفند ip valid به شما بدهند و nat کردن ip ها یعنی آب کردن توی جنس.
    موضوع بعدی اینه که آیپی رو برای چی میخوای؟ اگر کارت فقط ریموت دسکتاپه نرم افزارهای خوبی مثل team viewer هستند که بدون نیاز به static ip میتونی باهاشون به سیستمت از راه دور ریموت بزنی. اما اگر چند تا کار متفاوت مثل دوربین مدار بسته و سیستمای اینجوری داری port forwarding که اونم باز باید همراه با ip static یا ip lookup توی اینترنت باشه. در کل port forwarding کارش static کردن ip نیست کارش اینه که به جای چند تا ip Valid با یه آیپی کارتونو انجام بدید.

کلمات کلیدی در جستجوها:

آی پی استاتیک رایگان

آی پی ولید رایگان

ای پی استاتیک رایگان

nat کردن ip private به ip private

ip استاتیک رایگان

دیدن دوربین مداربسته بدون آی پی ولیدراه کانکت شدن به یک آی پی ولید از اینترنتآی پی ولید مجانیاتصال به ip camera بوسیله آی پی استاتیکاتصال دامنه به آی پی دینامیکوارد شدن بدون ای پینحوه اتصال دوربین مدار بسته به اینترنتآیی پی استاتیک رایگانقیمت آی پی استاتیکوارد شدن به اینترنت بدون ipروش اتصال به آی پی دینامیکدیدن دوربین بدون اینترنتديدن دوربين بدون ip staticوصل شدن به دوربین خودتای پی استاتیک مجانیآی پی پابلیکدوربین ip و ip دینامیکip valid دوربین مدار بستهآي پي وليد براي دوربين مدارستهدیدن دوربین با ip

برچسب برای این موضوع