صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 36

موضوع: پیاده سازی پروتكل RIP , OSPF , BGP در packet tracer

نام حقيقي: احمد عزیزی

تازه وارد
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    11

پیاده سازی پروتكل RIP , OSPF , BGP در packet tracer

با سلام خدمت دوستان استادمون برای پروژه درس مهندسی اینترنت یه پروژه داده که من اصلا ازش سر در نمیارم میخواستم از اساتید گرامی خواهش کنم منو راهنمایی کنند برای انجام این پروژه دوستان من اگه نتونم این پروژه رو درست کنم این درس 3 واحدیو میافتم پس خواهش میکنم کمکم کنید توضحیات پروژه در یک فایل ورد براتون گذاشتم با تشکر فراوان دانلود : Internet _Project_detail

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط ahmadazizi : 2012-06-23 در ساعت 06:24 PM

نام حقيقي: kazi

عضو عادی شناسه تصویری fireboy007
    نوشته
    169
    سپاسگزاری شده
    135
    سپاسگزاری کرده
    120
    سلام دوست من
    شما کلا از شبکه تا چه حد اطلاعات داری؟این پروژه ای که استادتون بهتون داده ، یک دوره تو سیسکو داره به نام CCNP Routing که دوستانی که این دوره رو گذروندن میدونن چه دوره طاقت فرسا و سنگینی هست ، که پیش نیاز اون هم دونستن مواردی اولیه تر از شبکه هست که شما تو دوره CCNA با اونها آشنا میشید.حالا اگر واقعا میخوای یاد بگیری ، که بسم ا... برو دوره ها رو بگذرون. واقعا به نظر من که به این رشته علاقه دارم ، شانس بهت رو کرده و تو این موقعیت قرار گرفتی که تو یه مسیر پر پیچ و خم شیرین بیفتی.اما اگر نه ، فقط میخوای باری به هر جهت ، یه جوری فقط نمره این 3 واحد رو بگیری ، به نظر من بده یکی واست انجام بده و خیلی دست و پا نزن.ببخشید اگه رک حرف زدم.
    موفق و پیروز باشی

falcon7 و ahmadazizi سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    11
    با سلام
    والا من 7-8 روز بیشتر وقت ندارم و فکر نکنم وقت گذروندن دوره ای باشه
    منظور من از یاد گیری اینکه بتونم از پروژم دفاع کنم و استاد ازم سوال کرد بتونم جواب بدم
    حالا من اگه بخوام بدم کسی برام انجام بده به نظر شما هزینش چقدر در میاد ؟
    آیا شما میتونی انجام بدی ؟

نام حقيقي: Armin Rezaeimehr

مدیر عمومی شناسه تصویری EVERAL
    نوشته
    695
    سپاسگزاری شده
    572
    سپاسگزاری کرده
    594
    نوشته های وبلاگ
    7
    پیاده سازی پروتكل RIP , OSPF , BGP در packet tracer

با سلام خدمت دوستان استادمون برای پروژه درس مهندسی اینترنت یه پروژه داده که من اصلا ازش سر در نمیارم میخواستم از اساتید گرامی خواهش کنم منو راهنمایی کنند برای انجام این پروژه دوستان من اگه نتونم این پروژه رو درست کنم این درس 3 واحدیو میافتم پس خواهش میکنم کمکم کنید توضحیات پروژه در یک فایل ورد براتون گذاشتم با تشکر فراوان دانلود : Internet _Project_detail
    سلام
    قطعاً در صورت دادن چنین پروژه ای مطالب یا در کلاس گفته شده و یا حداقل یک Reference با زمان مناسب
    جهت تکمیل پروژه از طرف استاد اعلام شده (شما کانفیگ و شروع کن هر جا سوال داشتی بپرس دوستان
    راهنمایی می کنند) .
    ضمناً شما باید با نحوه روتینگ پروتکل آشنا باشی ، حداقل برای پیاده سازی در نرم افزار Concept ها رو بدونی ...
    در هر حال پروژه خواسته شده را می تونید در نرم افزار packet Tracer یا GNS اجرا کنید . استاد شما جهت
    تکمیل پروژه از شما خواسته تا Routing را به صورت Dynamic در نرم افزار مربوطه پیاده سازی کنید .
    شما باید چهار روتر با نام های (R1,R2,R3,R4) بسازید ،با دادن IP با S_Mask مناسب اینترفیس های روتر را کانفیگ کنید .
    سپس شما باید روتینگ توسط پروتکلRIPv1 و OSPF و BGP برای هر روتر انجام بدید و برای اطمینان از نحوه کانفیگ حتماً
    در پایان از دستور show ip route استفاده کنید (در صورت نمایش حرف R روتر ip را از طریق پروتکل RIP دریافت کرده و ...).
    شما باید "Routing Table" را در ابتدا و در انتها کانفیگ کردن مشخص کنید و خروجی را گزارش دهید(در ابتدا اینترفیس هایی
    که به صورت مستقیم به روتر وصل هستند را با علامت C نمایش داده می شوند) .
    برای اطمینان از اینکه روتر ها همدیگرو می بینند از فرمان ping استفاده کنید و ...

ahmadazizi سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: سحر

خواننده شناسه تصویری sahar67
    نوشته
    48
    سپاسگزاری شده
    18
    سپاسگزاری کرده
    24
    سلام دوست عزیز
    من تا بخش دوم این پروژه رو میتونم کمکت کنم ولی بخش سوم مربوط به دوره تخصصی ccnp route میشه.

- - - Updated - - -

این پروژه رو باید با نرم افزار gns3 انجام بدید.تا بخش دوم رو میتونید با نرم افزار packet tracer انجام بدید ولی بخش سوم که پیاده سازی bgp هست رو packet tracer ساپورت نمیکنه.

ahmadazizi و sahar1367 سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    11
    سلام مجدد
    ممنون از شما دوستان
    خانم سحر فرهنگ خواه و آقای آرمین رضائی مهر
    استادمون گفته این پروژه فقط با packet tracer باید پیاده سازی بشه
    میشه لطف کنید یه توضیح بدید اون گرافی که داده چی هست ؟
    اون دایره خالی ها چی هستن و با چی باید بهم وصل بشن ؟
    چطوری میشه یه روتر رو به چند تا سیستم وصل کرد در پکت تریسر ( وقتی بخوام از 3 تا کابل استفاده کنم ارور میده ولی دو تا را ساپورت میکنه )
    ممنون میشم یه توضیح کلی بدین تا کلید کار دستم بیاد
    با تشکر

نام حقيقي: kazi

عضو عادی شناسه تصویری fireboy007
    نوشته
    169
    سپاسگزاری شده
    135
    سپاسگزاری کرده
    120
    تو آخرین ورژن خود packet tracer یه سری نمونه و مثال داره که میتونید از اونها هم استفاده کنید.تا اونجایی که من یادمه ، یه مثال از هر کدوم از این روتینگ پروتکل ها داشت.و وقتی اون مثال رو باز میکنید ، خودش گام به گام گفته که چیکار کنید واسه تست گرفتن.بعد خودتون میتونید برید تو روترهایی که گذاشته با استفاده از دستورات show (مثل show running config و show ip route) ببینید چه کانفیگ هایی انجام داده.اون مشکلی هم که تو اتصال 3 کابل دارید ، باید بگید چه اروری میده؟ شاید پورت کم میاره و باید به روترتون اینترفیس های جدید اضافه کنید.

اینجاها رو هم یه نگاهی بنداز به دردت میخوره :

Packet Tracer 5.3 - BGP configuration

https://learningnetwork.cisco.com/thread/30533

ویرایش توسط fireboy007 : 2012-06-24 در ساعت 05:06 PM

تازه وارد
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    11
    میشه یخورده در مورد اون چیدمانی که استادمون داده توضیح بدید
    پایینها که مشخصه روتر هستن ولی اون دایره خالیها چی هستن ؟

نوشته
    48
    سپاسگزاری شده
    18
    سپاسگزاری کرده
    24
    سلام
    هر روتری به صورت پیش فرض فقط دو تا پورت داره پس برای اینکه پورتاش زیاد شه بتونین سه تا وصل کنین باید ماژول یا همون پورت رو روی روترتون بذارید.پس اول روی روتر کیک کرده و تب فیزیکال رفته و روتر رو خاموش کنین و از سمت چپ ماژول به اسم nm-1FE- tx رو با ماوس بکشین بندازین رو روتر.بعد دوباره روتر را روشن کنین.

در خصوص توضیح پروژه هم اون دایره خالیها هم روتر هستن .

شما در واقع تو این پروژه ده تا روتر دارین که باید روشون در ابتدا یعنی بخش اول پروژه RIP و OSPF را پیاده سازی کنین.
    بازم سوال داشتین در خدمتتم

- - - Updated - - -

تا جایی هم که من میدونم پاکت تریسر تا دوره های CCNA رو شامل میشه ولی بخش سوم شما در مورد پروتکل بی جی پی هست و این موضوع پیشرفته تر از CCNA هست مطالب CCNP ROUTE هست . بازم من تحقیق میکنم حتما به شما خبر میدم.

تازه وارد
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    11
    خیلی ممنون از لطف شما
    من شکل کلی شبکه رو می سازم و اینجا عکسشو میزارم که ببینید درسته یا نه
    بعد یه سوال مهم
    من از کدوم روتر باید استفاده کنم اینجا 6 مدل روتر داره
    1. 1841
    2. 2620XM
    3. 2621XM
    4. 2811
    5. Generic (Router-PT)
    6 . Generic (Router-PT-Empty)

هر کدوم از این روترها کجا و در چه شرایطی استفاده میشن ؟
    اونی که من باید استفاده کنم کدومه ؟
    با تشکر

نوشته
    48
    سپاسگزاری شده
    18
    سپاسگزاری کرده
    24
    فرقی نمیکنه ولی من خودم همیشه روتر 2811 استفاده می کنم.رو اون روتر هم میتونید انواع روتینگ پروتکل رو پیاده سازی کنین.

- - - Updated - - -

یه چیزی که یادم رفت اینه چون شما تو پروژتون یه روتر دارین که چهار تا اتصال بهش میخوره پس با اون روشی که گفتم انجام بدین بازم پورت کم میارین پس از روتر آخر generic empty استفاده کنین و تو تمام روترها در تب فیزیکال روتر رو ابتدا خاموش کنین و سپس ماژول NM- 1CFE استفاده کنین فقط توجه دلشته باشین که این ماژول فقط یه پورت اضافه میکنه پس شما باید تو اون جاهای خالی چهار تا از این ماژول ها بذارین.
    موفق باشین.

نام حقيقي: bah

عضو عادی
    نوشته
    36
    سپاسگزاری شده
    34
    سپاسگزاری کرده
    19
    سلام

دوست عزیز استادتون اگه واقعا وقت کرده باشه consept تمام این روتینگ پروتکل ها رو درس داده باشه که برید ازش تشکر کنید چون ccnp route رو بلدید . من خودم اخر همین دوره هستم تازه به bgp رسیدیم . تازه bgp در این سطح هم بیشتر اشنایی و موارد اولیه هست برای اموزش کامل bgp باید دوره ccie رو بگذرونید. اگر هم همینطوری بهتون گفته که واقعا باید به حالش تاسف خورد !!

-===-

دوستان توضیحات کلی رو دادند و برای فعال کردن ospf از این دوست باید استفاده کنید :

router osfp 100

دقت کنید که شماره جلوی ospf به دلخواه هست ولی باید در تمام روتر های دیگر هم یکسان باشه ! خب شما تا اینجا ospf رو راه اندازی کردید . حالا باید با دستور :

network X.X.X.X Y.Y.Y.Y area 0 اون اینترفیس هایی که میخوایید رو وارد ospf کنید .فقط دقت کنید که به جای x.x.x.x ادرس ip در قسمت y.y.y.y باید wild mask رو وارد کنید . اگر با این مفاهیم اشنایی ندارید می تونید به جای x.x.x.x ها 0.0.0.0 و به جای y.y.y.y ها 255.255.255.255 رو وارید کنید با این کار تمام اینترفیس ها رو وارد کردید.

اما برای بخش 2 :

برای تغییر area هم کافیت شماره جلوی اون area رو عوض کنید . فقط دقت کنید در ospf حتما باید یه area 0 داشته باشید . همچین اگر به جز area 0 اریا دیگه ایی هم موجود هست حتما باید از طریق یک روتر مرزی یا abr به area 0 متصل باشه . یعنی حداقل یه اینترفیس روتر روی area 0 و یه ایترفیس دیگه حتما توی area دیگه باشه

--------======-------

دوست من برای بخش 3 واقعا بحث دیگه حرفه ایی میشه باید هر as ایی که دارید یه روتر رو انتخاب کنید سپس و route های داخلی هر شبکه رو روی bgp table داخل ان redistibute کنید یا . سپس بین روتر ها در as های مختلف peer relation راه بندازید .

دوست من سعی کردم مطالب رو خیلی اسون رو روون توضیح بدم .برای راه اندازی همچنین شبکه ایی حداقل باید 1 سال خورده ای درس این کار رو بخونید به همین راحتی ها نمیشه ولی خب باز هم اگر جایی مشکل داشتید اگر در توانم باشه کمک کنم دریغ نمیکنم

نام حقيقي: رضا دانشمند (Dj Pashmak)

عضو ویژه/سرپرست بخش Cisco شناسه تصویری Reza.D
    نوشته
    953
    سپاسگزاری شده
    887
    سپاسگزاری کرده
    870
    نقل قول نوشته اصلی توسط Red-Line نمایش پست ها
    سلام

router osfp 100

دقت کنید که شماره جلوی ospf به دلخواه هست ولی باید در تمام روتر های دیگر هم یکسان باشه !
    توضیحاتتون متین اما PID در OSPF برای هر روتر locally significant است و نیازی نیست که در تمام روترها یکسان باشد.

تازه وارد
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    11
    من از پاسخ شما
    والا باید عرض کنم استاد ما تا حالا یه توضیح کوچیک هم درباره نرم افزار packet tracer نداده چه برسه به پیاده سازی این پروژه
    ولی به هر حال اگه نتونم انجام بدم یه درس 3 واحدیو میفتم
    میخواستم بدونم جدول مسیریابی رو از کجا باید ایجاد کنم و ببینم ؟
    بعد چطور میتونم area ایجاد کنم و توش شبکه ایجاد کنم ؟

نام حقيقي: bah

عضو عادی
    نوشته
    36
    سپاسگزاری شده
    34
    سپاسگزاری کرده
    19
    نقل قول نوشته اصلی توسط Dj Pashmak نمایش پست ها
    توضیحاتتون متین اما PID در OSPF برای هر روتر locally significant است و نیازی نیست که در تمام روترها یکسان باشد.
    بله دوست گرامی کاملا حق باشماست .

من یه لحظه با EIGRP اشتباه گرفتم که از دوستان معذرت میخوام

Reza.D سپاسگزاری کرده است.

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

دانلود پروژه پکت تریسر

پروتکل bgp

پروتكل bgp

پیاده سازی پروتکل BGP

آموزش کار با پکت تریسر

پروتکل RIP در سیسکو پکت تریسر

پروژه با packet tracer