صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 16

موضوع: مشكل اينترنت در شبكه بين دو كامپيوتر

نام حقيقي: علي

عضو عادی
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    127

مشكل اينترنت در شبكه بين دو كامپيوتر

سلام
    دوستان من دو تا كامپيوتر دارم كه جفتشون هم ويندوز xp روشون نصب هست و اين دو تا رو مستقيم با كابل شبكه كراس به هم وصل كردم و شبكه شدن . هر كامپيوتر دو تا كارت شبكه داره كه يكيش براي اينترنته و يكيش هم براي وصل شدن به همديگه هست .
    تنظيماتش رو هم براي كامپيوتر اصلي اين طوري دادم :

اون يكي كامپيوتر هم تنظيماتش همينطوريه فقط آيپيش رو 192.168.6.2 دادم و ديفالت گيتوي رو هم 162.168.6.1 دادم . حالا مشكل من اينجاست كه كامپيوتر دوم بيشتر مواقع وقتي اينترنت اكسپلور يا فايرفاكس رو كه باز ميكنيم هيچ صفحه اي رو نمياره و page not found ميده دقيقا انگار اينترنت قطغه ولي چند دفعه كليد f5 رو بزنم بالاخره صفحه رو مياره و اين اتفاق وسطاي كار كردن با اينترنت هم بازم ميفته . توي كامپيوتر اول اصلا و ابدا همچين مشكلي ندارم . نمدونم والا چي كار كنم و گيرش از كجاست اين خيلي اذيت ميكنه چون اون كامپيوتر هم خونه خيلي اسفاده ميشه و كلا عذابه . البته وقتي كارت شبكه دوم سيستم دوم كه سيستم باهاش شبكه شده به كامپيوتر اول رو disable ميكنم خوب ميشه و ديگه اين مشكل پيش نمياد ولي من نميخواهم همش قطع و وصل كنم ميخواهم وصل باشه چون جفتشون هميشه روشنن .

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: بهنود ابوالحسنی

عضو عادی شناسه تصویری behnoud
    نوشته
    79
    سپاسگزاری شده
    103
    سپاسگزاری کرده
    10
    نوشته های وبلاگ
    3
    سلام
    یعنی شما مودم رو به کامپیوتر اول وصل کردید بعد می خواهید از کامپیوتر اول به کامپیوتر دوم اینترنت بدید؟

ali2068 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: میثم حلوایی

عضو ویژه/سرپرست بخش Windows شناسه تصویری halvaei
    نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    یه مشکل که البته توی دید اول هست : subnetmask که شما دادین اشتباه هست .باید 255.255.255.0 باشه .
    سوال : اینترنت روی کامپیوتر اصلی به چه صورت هست ؟

نام حقيقي: Saeid Ghader

عضو عادی
    نوشته
    37
    سپاسگزاری شده
    40
    سپاسگزاری کرده
    4
    اگه هر دو تا سیستم رو به یه مودم چند پورت وصل کردی و با یه کابل کراس هم دو تا سیستم رو مستقیم به هم وصل کردی لوپ درست کردی! اصلا نیازی به کابل کراس نیست. Gateway هر دو تا سیستم باید مودم باشه.

ali2068 و mahdi5015 سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    127
    سلام
    خیلی ممنون دوستان از راهنماییهاتون
    من از اکسس پوینت یه سیم دادم به هر کدوم از کامپیوتر ها به کارت شبکه اصلی روی مادربوردشون که از این طریق دو تا سیستم اینترنت میگیرن و همونطوری که گفتم هر دو تا سیستم دو تا کارت شبکه داره و با اون یکی کارت شبکه ها با کابل کراس دو تا سیستم رو مستقیم به هم وصل کردم و شبکه شدن .
    ساب مسک رو هم قبلا همون 255.255.255.0 گذاشته بودم ولی خیلی مشکل بیشتر بود و اینه اگه مثلا مشکل از این ساب مسک باشه که الان من دادم پس چرا بعد از چند بار f5 زدن صفحه باز مشه و اینترنت میاد ؟
    البته همونطوری که گفتم این مشکل فقط در کامپیوتر دوم هست و در کامپیوتر اول یا اصلی اصلا همچین مشکلی وجود نداره .

نام حقيقي: Saeid Ghader

عضو عادی
    نوشته
    37
    سپاسگزاری شده
    40
    سپاسگزاری کرده
    4
    IP دیوایسهای شبکه‌تون همه باید توی یک رنج باشن. مثلا مودم 192.168.1.1، سیستم اول 192.168.1.11 و سیستم دوم 192.168.1.12 و با یه Mask. در ضمن وقتی که هر دو تا سیستم به اکسس پوینت یا مودم وصل می‌شن، شبکه می‌شن و دیگه نیازی به کابل کراس نیست. Gateway هر دو تا سیستم هم باید IP مودم باشه.

ali2068 و mahdi5015 سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    127
    ممنونم ميدونم اونجوري هم با اكسس پوينت شبكه ميشن ولي نميشه اينطوري مستقيم شبكشون كرد طوري كه اون مشكلي كه گفتم توي سيستم دوم وجود داره برطرف بشه ؟

نوشته
    79
    سپاسگزاری شده
    103
    سپاسگزاری کرده
    10
    نوشته های وبلاگ
    3
    سلام مجدد.
    ضمن تایید جواب آقا سعید یه روش دیگه هم هست که فکر کنم بدردتون بخوره

مودم رو به کامپیوتر اول وصل کنید و Gateway اونو به سمت مودم ست کنید بعد روی همین کامپیوتر یه ICS راه اندازی کنید. برای راه اندازی ICS
    در کامپیوتر اول به properties کارت شبکه ای که به اینترنت وصله برید و در تب Sharing تیک
    allow other network users to connect through this computer's internet connection
    رو بزنید. بعد کارت شبکه دوم رو پایین همون تیک انتخاب کنید.

اصولاً الان با وصل کردن این دو تا کامپیوتر از طریق کابل شبکه دوم به همدیگه و ست کردن IP مناسب برای کارت شبکه دوم، سیستم دوم هم دارای اینترنت خواهد شد . نیازی به ست کردن
    Gateway در سیستم دوم هم نیست.

mthm، ali2068 و mahdi5015 سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    127
    نقل قول نوشته اصلی توسط behnoud نمایش پست ها
    سلام مجدد.
    ضمن تایید جواب آقا سعید یه روش دیگه هم هست که فکر کنم بدردتون بخوره

مودم رو به کامپیوتر اول وصل کنید و Gateway اونو به سمت مودم ست کنید بعد روی همین کامپیوتر یه ICS راه اندازی کنید. برای راه اندازی ICS
    در کامپیوتر اول به properties کارت شبکه ای که به اینترنت وصله برید و در تب Sharing تیک
    allow other network users to connect through this computer's internet connection
    رو بزنید. بعد کارت شبکه دوم رو پایین همون تیک انتخاب کنید.

اصولاً الان با وصل کردن این دو تا کامپیوتر از طریق کابل شبکه دوم به همدیگه و ست کردن IP مناسب برای کارت شبکه دوم، سیستم دوم هم دارای اینترنت خواهد شد . نیازی به ست کردن
    Gateway در سیستم دوم هم نیست.

سلام خيلي ممنونم دوست عزيزم
    ولي من اينترنت رو نميخواهم شير كنم از اين سيستم به اون سيستم . هر دو تا سيستم از اكسس پوينت اينترنت ميگيرن و با كارت شبكه هاي دومشون هم به هم مستقيم وصل شدن و شبكه هم شدن . مشكل من الان اينه : (يعني من ميخواهم فقط اين مشكل حل بشه )

(((مشكل من اينجاست كه كامپيوتر دوم بيشتر مواقع وقتي اينترنت اكسپلور يا فايرفاكس رو كه باز ميكنيم هيچ صفحه اي رو نمياره و page not found ميده دقيقا انگار اينترنت قطغه ولي چند دفعه كليد f5 رو بزنم بالاخره صفحه رو مياره و اين اتفاق وسطاي كار كردن با اينترنت هم بازم ميفته . توي كامپيوتر اول اصلا و ابدا همچين مشكلي ندارم . نمدونم والا چي كار كنم و گيرش از كجاست اين خيلي اذيت ميكنه چون اون كامپيوتر هم خونه خيلي اسفاده ميشه و كلا عذابه . البته وقتي كارت شبكه دوم سيستم دوم كه سيستم باهاش شبكه شده به كامپيوتر اول رو disable ميكنم خوب ميشه و ديگه اين مشكل پيش نمياد ولي من نميخواهم همش قطع و وصل كنم ميخواهم وصل باشه چون جفتشون هميشه روشنن .)))

نام حقيقي: رضا

عضو عادی شناسه تصویری yavar
    نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali2068 نمایش پست ها
    سلام خيلي ممنونم دوست عزيزم
    ولي من اينترنت رو نميخواهم شير كنم از اين سيستم به اون سيستم . هر دو تا سيستم از اكسس پوينت اينترنت ميگيرن و با كارت شبكه هاي دومشون هم به هم مستقيم وصل شدن و شبكه هم شدن . مشكل من الان اينه : (يعني من ميخواهم فقط اين مشكل حل بشه )

(((مشكل من اينجاست كه كامپيوتر دوم بيشتر مواقع وقتي اينترنت اكسپلور يا فايرفاكس رو كه باز ميكنيم هيچ صفحه اي رو نمياره و page not found ميده دقيقا انگار اينترنت قطغه ولي چند دفعه كليد f5 رو بزنم بالاخره صفحه رو مياره و اين اتفاق وسطاي كار كردن با اينترنت هم بازم ميفته . توي كامپيوتر اول اصلا و ابدا همچين مشكلي ندارم . نمدونم والا چي كار كنم و گيرش از كجاست اين خيلي اذيت ميكنه چون اون كامپيوتر هم خونه خيلي اسفاده ميشه و كلا عذابه . البته وقتي كارت شبكه دوم سيستم دوم كه سيستم باهاش شبكه شده به كامپيوتر اول رو disable ميكنم خوب ميشه و ديگه اين مشكل پيش نمياد ولي من نميخواهم همش قطع و وصل كنم ميخواهم وصل باشه چون جفتشون هميشه روشنن .)))
    اول میشه یه توضیح بدین که چه اجباری واسه استفاده کردن از دوکارت شبکه هست؟؟؟
    بعد روی سیستم دوم روی همون کارت شبکه ایی که به اینترنت کانکت هست DNS های 8.8.8.8 و 8.8.4.4 رو ست کن

نوشته
    79
    سپاسگزاری شده
    103
    سپاسگزاری کرده
    10
    نوشته های وبلاگ
    3
    علی جان شما الان با روش خودتون دو تا gateway رو سیستم دوم دارید که اشتباهه . هر سیستم هر چند تا کارت شبکه داشته باشه فقط باید یک gateway داشته باشه

عضو عادی
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    127
    علی جان شما الان با روش خودتون دو تا gateway رو سیستم دوم دارید که اشتباهه . هر سیستم هر چند تا کارت شبکه داشته باشه فقط باید یک gateway داشته باشه
    ممنونم دوست عزيزم . با توجه به اين مورد الان من تنظيمات سيستم دوم رو به چه صورت بدم تا اين مشكلم حل بشه ؟

نوشته
    79
    سپاسگزاری شده
    103
    سپاسگزاری کرده
    10
    نوشته های وبلاگ
    3
    شما gateway کارت شبکه دوم سیستم دوم رو پاک کنید (اون کارت شبکه ای که با اون به سیستم اول وصله ) و فقط gateway یی که روی کارت شبکه اول به سمت مودم ست شده کافیه

عضو عادی
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    127
    شما gateway کارت شبکه دوم سیستم دوم رو پاک کنید (اون کارت شبکه ای که با اون به سیستم اول وصله ) و فقط gateway یی که روی کارت شبکه اول به سمت مودم ست شده کافیه
    خيلي ممنون
    يعني نه روي سيستم اول و نه روي سيستم دوم براي تنظيمات كارت شبكه اصلا نبايد gateway رو وارد كنيم و بايد براي تنظيمات كارت شبكه دوم هر دو تا سيستم اين گزينه رو خالي بگذارم ديگه درسته ؟

نوشته
    79
    سپاسگزاری شده
    103
    سپاسگزاری کرده
    10
    نوشته های وبلاگ
    3
    روی هر دو سیستم gateway در کارت های شبکه اول (که به مودم وصله) باید به سمت مودم ست بشه. (که احتمالاً ست هم هست چون هر دو سیستم از DHCP مودم، IP می گیرن) و روی کارتهای شبکه دوم هم هیچ gateway یی نباشه

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

چرا کامپیوتر به اینترنت وصل نمی شود

مشکل اینترنت در شبکه

مشکل شیر نشدن اینترنت در شبکه

چرا وقتی کابل لن را متصل میکنیم خوانده نمی شود

علت قطع شدن اینترنت چند سیستم متصل به هم

مشکل شیر نشدن اینترنت شبکه

چرا نت وصل نمی شود

حل مشکل قطع و وصل شبکه بین دو کامپیوتر

وقتی اینترنت کامپیوتر disable میشه چه کار کنیم؟

مشكل اينترنت در شبكه دوكامپيوتر

وقتي اينترنت وصل است ولي صفحه اي كامپيوتر من باز نمي كند forum.persiannetworks.com

چرا وقتي كابل كراس را بين دو كامپيوتر وصل مي كنيم اينترنت باز نمي شود

چرا دو کامپیوتر من شیر نمیشوند؟

دليل متصل نشدن دو كامپيوتر

وقتی کامپیوتر ها را شبکه میکنم اینترنت قطع می شود

مشکل درشربین دوکامپیوتر

متصل کردن کابل کراس و قطع شدن اینترنت

جرا بعد از شبكه كردن اينترنت قطع ميشه

مشکل اینترنت شبکه

وصل نشدن اینترنت یکی از کامپیوترها درشبکه

وصل کردن اینترنت دو کامپیوتر

مشکلات شیرنشدن اینترنت درکامپیوتر

چرا کامپیوتر شبکه نمیشود