صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 18 از مجموع 18

موضوع: پیشنهاد پروژه ها و طرح های فناوری اطلاعات

نام حقيقي: Taknavaz

خواننده
    نوشته
    191
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    96
    نه.اصلا ناراحت نشدم.بلکه خیلی هم خوشحال شدم.از دلسوزی خالصانتون.
    اگر هم نظر مخالف نظر شما میدم دلیل بر این نیست که حرف شمارو قبول ندارم.بلکه صد در صد قبول دارم.اما عادت ندارم زود بپذیرم.دوست دارم با چالش و کلنجار بپذیرم.
    متاسفانه بحث ما بیشتر از این چیزی که الان داریم دربارش حرف میزنیم عمیقه.بحث تخصصی فناوری اطلاعات نیست.بحث فرهنگه.
    مثلا من بعنوان مسئول آی تی در یک شرکت از سوکت زدن کابل شبکه و تعویض تونر پرینترها گرفته تا اسکریپت نویسی دیتابیس و راه اندازی پروژه های شبکه و هزار یک کار کوچیک و بزرگ رو باید انجام بدم .در حال که اصولیش اینه که من مسئول یک بخش باشم و روی یک مطلب تمرکز کنم تا در نتیجه فکر نظام مند و هدفمند هم داشته باشم.

فقط خواستم بدونید و قطعا میدونید که همیشه دلیل تغییر سخت آدمها خودشون نیستن.بلکه شرایط در این سخت تغییر پذیری بی تاثیر نیست.

ویرایش توسط taknavaz12 : 2012-06-07 در ساعت 08:42 AM
    Hakimi سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: عزیز مبصری

عضو عادی شناسه تصویری omid85m
    نوشته
    123
    سپاسگزاری شده
    24
    سپاسگزاری کرده
    74
    متاسفانه در جامعه صنعتی امروز و البته بخش خصوصی که بیشتر به فکر درآمد هستند و البته کاهش هزینه این جور مسائل بیشتر به چشم می آد
    به طور مثال بنده هم شرایطی مثل ایشون دارم
    تمامی کارها از ریز و درشت سه کارخونه و دفتر مرکزی ( شبکه ، اینترنت ، وایرلس ، نگهداری و پشتیبانی ، pm و .... ) بر عهده فقط یک نفر هست و اونم من ..

ولی نه از لحاظ مالی این مساله رو درک میکنن و نه دید تخصصی به ماجرا دارن . من برای راه اندازی شیرپوینت در شرکت بسیار وقت گذاشتم حتی خودم فارسی سازیش هم کردم . با اینکه کاملا از مزایای اون با خبر بودن حاضر به هزینه کردن در این مساله نشدند در حالی که اهالی IT به خوبی از مزایای فوق العاده اون با خبرن .

متاسفانه دید بد مدیران هم باعث شده افرادی مثل بنده بیشتر به فکر کارهایی باشیم که در چشم این افراد جلوه کنه نه اینکه کار بیهوده ای باشه اما شاید ریشه ای نباشه ...

به طور مثال برنامه های انتظامات و واحد ایمنی و بهداشت و اداری و تضمین کیفیت رو برای شرکت نوشتم و با اون ها ممیزی سازه گستر و سایپا رو پاس کردم و شرکت محترم 100000 تومان پاداش داد که واقعا از این مدیریت شگفت زده شدم . در حالی که همون نرم افزار ها رو الان به شرکت های دیگه در ازای قیمت بالاتری میفروشم

پس اینکه بگیم ما دیدمون بد شده یا داریم راهو اشتباه میریم شاید بی انصافی باشه ... البته این نظر شخصی منه

taknavaz12 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط omid85m نمایش پست ها
    متاسفانه در جامعه صنعتی امروز و البته بخش خصوصی که بیشتر به فکر درآمد هستند و البته کاهش هزینه این جور مسائل بیشتر به چشم می آد
    به طور مثال بنده هم شرایطی مثل ایشون دارم
    تمامی کارها از ریز و درشت سه کارخونه و دفتر مرکزی ( شبکه ، اینترنت ، وایرلس ، نگهداری و پشتیبانی ، pm و .... ) بر عهده فقط یک نفر هست و اونم من ..

ولی نه از لحاظ مالی این مساله رو درک میکنن و نه دید تخصصی به ماجرا دارن . من برای راه اندازی شیرپوینت در شرکت بسیار وقت گذاشتم حتی خودم فارسی سازیش هم کردم . با اینکه کاملا از مزایای اون با خبر بودن حاضر به هزینه کردن در این مساله نشدند در حالی که اهالی IT به خوبی از مزایای فوق العاده اون با خبرن .

متاسفانه دید بد مدیران هم باعث شده افرادی مثل بنده بیشتر به فکر کارهایی باشیم که در چشم این افراد جلوه کنه نه اینکه کار بیهوده ای باشه اما شاید ریشه ای نباشه ...

به طور مثال برنامه های انتظامات و واحد ایمنی و بهداشت و اداری و تضمین کیفیت رو برای شرکت نوشتم و با اون ها ممیزی سازه گستر و سایپا رو پاس کردم و شرکت محترم 100000 تومان پاداش داد که واقعا از این مدیریت شگفت زده شدم . در حالی که همون نرم افزار ها رو الان به شرکت های دیگه در ازای قیمت بالاتری میفروشم

پس اینکه بگیم ما دیدمون بد شده یا داریم راهو اشتباه میریم شاید بی انصافی باشه ... البته این نظر شخصی منه
    مشکلی که برای شما در مورد SharePoint (به عنوان یک مثال) بوجود آمده کاملا ناشی از نگاه غیر فرایندی و غیر سیستماتیک بوده است.
    IT یک ابزار است و برای به کار گیری ابزار می بایست هدف و برنامه ریزی وجود داشته باشد. SharePoint به عنوان یک سیستم اطلاعاتی، یک ابزار است. این ابزار می بایست در راستای هدفی مورد استفاده قرار گیرد.
    شما چون متخصص IT هستید، بر اساس علایق شخصی تصمیم گرفته اید این سیستم را نصب کنید. در صورتی که نصب نرم افزار یک سیستم اطلاعاتی یکی از کوچکترین گام ها در فرایند پیاده سازی و استقرار آن است.
    با این روش کاملا طبیعی است که آن سیستم اطلاعاتی به هیچ وجه نتواند مورد استفاده قرار گیرد و جایی در فرایندهای سازمانی نداشته باشد و اگر هم نمونه هایی دیده اید که با این روش نتیجه گرفته شده، کاملا مبتنی بر شانس بوده و بهره وری آن نیز در کم ترین حالت ممکن بوده است.
    در صورتی که اگر واحد برنامه ریزی مجموعه شما در نیازسنجی هایش به این نتیجه می رسید که نیاز به ابزاری برای مدیریت مستندات دارد و بعد با کمک مشاور این نیاز مورد تحلیل قرار می گرفت و در خروجی آن تحلیل نتیجه حاصل می شد که ابزار SharePoint می تواند آن نیاز را برطرف کند و پیش نیازها و هزینه های آن مشخص می شد و به تایید مدیریت ارشد مجموعه می رسید و سپس راه اندازی این سیستم اطلاعاتی در قالب یک پروژه تعریف می شد و یا به صورت برون سپاری و یا درون سازمانی نصب می شد و بر اساس نیاز، فرایندهای مورد نیاز روی آن پیاده سازی می شد و طبق برنامه به کارشناسان مربوطه آموزش های لازم داده می شد و در این حین عملکرد سیستم تحت نظارت قرار می گرفت و بازنگری های مورد نیاز انجام می پذیرفت، مطمئن باشید خروجی آن سیستم اطلاعاتی محکمی بود که می توانست با قدرت فرایندهای مورد نظر سازمان را پشتیبانی کند و ارزش واقعی خود را به نمایش بگذارد. همه ذینفعان آن نیز از آن بهره مند می شدند و ارزش کار تحلیل گران و برنامه ریزان و طراحان و متخصصان فناوری اطلاعات و ... را درک می کردند و این روشی است که بارها و بارها طی کرده ایم و منافع آن را برای همه دیده ایم.

صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2

کلمات کلیدی در جستجوها:

موضوع پروژه فناوری اطلاعات

موضوعات پروژه های فناوری اطلاعاتنمونه طرح پیشنهادی فناوری اطلاعاتپروژه هایی که در فناوری اطلاعات بررسی میشهموضوع پروژه های ایتیموضوع پروژه فناوری اطلاعات در زمینه شبکهپیشنهاد در مورد فناوری اطلاعاتنمونه طرح پیشنهادی برای راه اندازی سرورپیشنهاد فناوری اطلاعاتموضوعات پروژه فناوري اطلاعاتموضوعات پیشنهادی درمورد فناوری اطلاعاتطرح پیشنهادی پروژهنمونه طرح پیشنهادی شبکهنمونه پیشنهاد یک پروژه فناوری اطلاعاتنمایندگی redphoneموضوع پروژه پیشنهادی فناوری اطلاعاتطرح پیشنهادی VOIPنمونه پروژه فناوری اطلاعات و ذینفعانموضوع پروژه فناوری اطاعاتپروژه های انجام گرفته در زمینه فناوری اطلاعاتنمونه فایل برای پیشنهاد طرحنمونه طرح پیشنهادی IT برای یک مکانپیشنهاد برای پروژه های ایتیپیشنهاد موضوع برای پروژه ایتیپیشنهاد موضوعات پروژه(آی تی)

برچسب برای این موضوع