صفحه 2 از 3 اولیناولین 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 30 از مجموع 40

موضوع: سيستم عامل مثلا ملي

نام حقيقي: Ali Gorji

عضو عادی شناسه تصویری ali-g
    نوشته
    102
    سپاسگزاری شده
    17
    سپاسگزاری کرده
    6
    حالا بحث سيستم عامل به كنار! Application هاشو کی میخواد بنویسه؟ مثلا این همه اداره که فقط پرسنلشون یه Word زورکی بلدن چیکار میخوان بکنن؟

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    جانا سخن از زبان ما مي گويي.

نام حقيقي: داور پیرعلیلو

خواننده
    نوشته
    97
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    3
    موافقم منتها نه با متخصصين درپيتي دولت كه اكثر آنها متخصص دريافت حقوق بالا هستن!! و ميشه اين پروژه رو به راحتي انجام داد. اما در مورد برنامه هاي كاربردي نگران نباشيد اتوماسيونها را كه همين ايراني ها نوشتن از اين بابت فكر نمي كنم نگراني داشته باشيم ولي در مورد كارمند ها هم ميشه آنها را راه اندازي كرد كافيه 28 نفر داشته باشي و به هر استان يك نفر را بفرستي و در مورد نرم افزارهايي مثل word هم فراموش نكنيم كه زرنگار را ما داشتيم و اگه يادتان باشد نمايشگاه الكامپ شركت ها به نحو احسن داشتد كار مي كردند و اين در حالي بود كه پروژه ملي در كار نبود. فكرش را بكنيد كه اگر پروژه در كار باشد اين شركت چيكار ميكنند. من يه استاد داشتم كه سه سال پيش پروژه ملي فايروال رو مطرح كرده بود و همين استاد هم در حال حاضر در ايران حرفهاي بيشتري براي گفتن دارد چون كه او lan بين استاني را دارد و نرم افزارهايي خوبي را مديريت و توليد كرده اند و خيلي چيزهاي ديگه كه چند سال پيش مطرح كردن انها در حد ادعا بود ولي حالا آنها عملي شده اند پس بهتر واقع بينانه عمل كنيم و در حد خود حداقل ظاهر بشويم از اين بيشتر هم گل كاشتيم! البته من خودم از همين بچه هاي اين مجوعه انتظار بيشتري را دارم چون آنها گل كاشتن و اين مجموعه را راه اندازي و هدايت مي كنند يعني مي توانيم: اگر هركس در هر كجا در تخصص خود حرف بزند و فعاليت كند حالا آمديم مهندس عمران را گذاشتيم به عنوان وزير كشاورزي ! خوب اين ديگه مشكل خودمان هستش چون كه مهندس عمران ساخت و ساز ميكند نه كشت و داشت و برداشت و ...!

نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    حرف هاتون خوبه. ولي غير قابل اجرا.
    فكر كنيد مثلا شما يه شركت نرم افزاري هستيد. و براي برنامه اتوماسيون اداري تون يه Report Generator مجبور شديد بخريد مثلا ما حداقل قيمت رو در نظر مي گيريم 20000$. كه كاملا مشخصه كه اين برنامه شما براي ويندوز طراحي شده . حالا آيا شما بعد از اين همه هزينه به همين راحتي حاضر هستيد كه از خير اين برنامه بگذريد. پس تصميم دولت در اين زمينه غير منطقي بدون مطالعه و مشاوره بوده. در ضمن مشكل عدم ثبات در مديريت كشور هم باعث دامن زدن به اين مسايل مي شه كه هيچ وقت كارشناسان تصميماتشون رو جدي تلقي نكنن. خلاصه. به عنوان مثال بعيد نيست كه ارتباط تجاري ايران با آمريكا به همين زودي برقرار نشه و به همين راحتي مايكروسافت مي تونه با تزريق يه پورسانت خيلي ناچيز در حد 10% درآمد روزانه خودش به بدنه كاملا سالم مديريت كشور تمام برنامه هاي ضد مايكروسافتي رو حد اقل در ايران كن ف يكون كنه اونوقت تنها كسايي كه ضرر ميكنن من و شمايي هستيم كه سعي در ايجاد تغييرات در برنامه هاي خودمون داشيم.
    پس با طناب پوسيده جناب مهندس جهانگرد تو اين چاه لينوكس فعلا نريم . چون خودشون هم فعلا همچين جايگاه محكمي ندارن حالا نمي گم شايد طناب پاره بشه. ممكنه هم ما هم جناب جهانگرد با هم بيفيم

عضو غیر فعال
    نوشته
    84
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    0
    نظر موافق: اگر ايده سيستم عامل ملي عملي بشه در مورد برنامه نويسي وضع بهتر ميشه براي مثال قبل از ورود Word فارسی شرکت زرنگار برنامه های خوبی رو به بازار عرضه کرد که واقعا کارا بود ولی بعد از اون بیکباره ورشکست کرد و به چندتا شرکت تقسیم شد. در مورد برنامه های تحت لینوکس جای کار زیادی برای برنامه نویسی وجود داره.

نظر مخالف: به نظر من سیستم عامل ملی نتنها هیچ مشتی تو دهن میکروسافت نمیزنه بلکه به نفع میکروسافت هم هست. زیرا بزرگترین ضربه رو ایرانی ها دارن به میکروسافت میزنن که تمام برنامه های ویندوزی رو بدون اینکه یک قرون پول بدن، دارن استفاده می کنن.

ویرایش توسط fani : 2004-04-11 در ساعت 10:11 AM

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    سيستم عامل ملی به نظر من يه خواب و يک روياست . . .
    اگر واقعيت رو جلوی روی خودمون قرار بديم ميبينيم که به هيچ وجه حاظر نيستيم هزينه هزاران ساعت کار تحقيقاتی رو پرداخت کنيم که يک سيستم رو به بهترين وجه پياده سازی کنيم. بنابر اين به هيچ وجه نميتونيم با کسانی که اين هزينه ها رو ميکنن رقابت کنيم و سيستمی طراحی کنيم که از همه نظر کامل و جامع باشه.
    و بدليل مسائل خاص امنيتی نميـتونيم از سيستمهای ناقص و دارای مشکل استفاده کنيم.

برنامه ای رو که توسط نهايتا 5 نفر نوشته شده رو با سيستم عاملی که بايد هزاران نفر روش کار کنن مقايسه نکنيد.

عضو سابق شناسه تصویری milad_sm
    نوشته
    234
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام...به نظر من ايده خيلي خوبيه...اما اگه بخواد فارسي باشه ول معطله...آقايون...من خودم حامي سر سخت حفظ زبان فارسي هستم...اما چشم ها رو باز كنيد...انگليسي زمين كه هيچي مارس رو هم گرفته...
    ما اگه يه سيستم عامل فارسي را بندازيم از ساپورت و پشتيباني خبري نخواهد بود!!
    آقا بايد شركت ها قبول كنند كه براي اين سيستم نرم افزار بسازند يا نه؟؟؟ در ايران كپي رايت مثل چراغ قرمزا بي اهميته....هيچ شركتي حاضر به ساخت اين جور برنامه ها نمي شه...شايد اشتباه كنم...اما تا بخوايم ميكروسافت بشيم نوه هامون هم چند تا كفن پاره كردند!
    به نظر من بايد زبان انگليسي مثل مالزي زبان علمي كشور اعلام بشه. در مالزي مردم همه انگليسي بلدند اما در همه امور زبان خودشون رو استفاده مي كنند به غير از مسائل علمي....رو در بايستي كه نداريم!! آقا همه مطالب علمي در زبان انگليسي هستند! هيچ تعارف هم نداريم. بايد ياد بگيريم. والسلام!

عضو سابق
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    اقايون دولتي ما حرف مفت زياد ميزنن بايد ديد توي نمايشگاه چي براي " دولت الكترونيك " ميخوان ارائه كنن
    صبر كنيد تا 24 ارديبهشت نمايشگاه كامپيوتر و ارتباطات اصفهان....
    تا اونجائي كه خبر دارم تمام مركز يكي از سالنهاي نمايشگاه را بطور كامل رزرو كردن

پيوست (
    به اضا’ هر 3 كد اكسپلويت لينوكس يكي براي ويندوز نوشته ميشه

من ويندوز را امن تر از لينوكس ميدونم ( البته با فايروالهايي كه دارم ) و الا هر دو تاشون در يك حد از نظر امنيت افتضاح هستن ...و لينوكس بيشتر

ویرایش توسط myjoker : 2004-04-11 در ساعت 10:30 AM

عضو سابق
    نوشته
    145
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    مشكل اينجاست كه ما فكر مي كنيم براي اين كار بايد بشينيم و يك سيتم عامل جديد بنويسيم. درصورتي كه اينطور نيست بلكه سيستم عامل لينوكس نوشته شده و آماده است و ما فقط بايد اون رو جمع آوري كنيم و به سليقه خودمون درش بياريم و كامپايل كنيم.
    در مورد تعداد نويسنده هاي سيستم عامل لينوكس هم بايد بگم كه 5 نفر نيست بلكه چنده ده برابر برنامه نويس هاي سيستم عامل ويندوزه.
    البته من اينها رو بخاطر اينكه عاشق لينوكسم دارم مي گم.
    و نكته آخر اينكه چه لينوكس سيستم عامل ملي بشه و چه اين كار صورت نگيره در هر صورت تا چند سال ديگه لينوكس حرف اول رو خواهد زد.

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    من منظورم از 5 نفر Linux نبود
    ولی در مورد نظرت که ميگی لينوکس حرف اول رو خواهد زد، با توجه به شواهد و قرائن بعيد ميدونم همچين روزی فرا برسه . . .

تازه وارد
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    من کورش تقلبی هستم

یک نکته جالب به ذهنم رسید و اون اینکه این قضیه نوشتن لینوکس شده مثل قضیه ملی شدن صنعت نفت که یک نماینده مجلس رفت پشت تریبون و گفت شماها نمیتونید آفتابه بسازید، چطور می خواید صنعت نفت رو اداره کنید.

دو عامل هست که باعث عدم پیشرفت ایرانیها در طول تاریخ بوده و اون اینکه:
    هر ایرانی فکر می کنه خودش باهوش ترین و با استعدادترین ادم جهانه و حتی آمریکایی ها هم به باهوشی او نیستن و حاضر نیست با هیچ کس مشورت کنه.
    عامل دوم اینکه هر ایرانی معتقده که مردم ایران -البته به غیر از خودش- بی عرضه ترین و بی استعدادترین آدمهای جهانند و اونها رو چه به این کارها.

در مورد سیستم عامل ملی من هم نظر فانی رو قبول دارم چون حداقل بازار برنامه نويسي داغ ميشه.

ویرایش توسط koorush : 2004-04-11 در ساعت 11:28 AM

نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    نقل قول نوشته اصلی توسط rasanet2
    مشكل اينجاست كه ما فكر مي كنيم براي اين كار بايد بشينيم و يك سيتم عامل جديد بنويسيم. درصورتي كه اينطور نيست بلكه سيستم عامل لينوكس نوشته شده و آماده است و ما فقط بايد اون رو جمع آوري كنيم و به سليقه خودمون درش بياريم و كامپايل كنيم.
    در مورد تعداد نويسنده هاي سيستم عامل لينوكس هم بايد بگم كه 5 نفر نيست بلكه چنده ده برابر برنامه نويس هاي سيستم عامل ويندوزه.
    البته من اينها رو بخاطر اينكه عاشق لينوكسم دارم مي گم.
    و نكته آخر اينكه چه لينوكس سيستم عامل ملي بشه و چه اين كار صورت نگيره در هر صورت تا چند سال ديگه لينوكس حرف اول رو خواهد زد.
    عشق به چيزي باعث نميشه كه چشم حقايق رو نبينه .
    ولي در كل اين امر محاله.

عضو غیر فعال شناسه تصویری MASoft
    نوشته
    120
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام
    خوب اول که میگید چاه لینوکس !!! خوب در این شکی نیست که قدرت لینوکس توی شبکه چندین برابر لینوکس
    هستش پس کار کردن روی اون ضرر نداره. در ضمن من نمیگم که لینوکس مشکل امنیتی نداره ٬ ولی از ویندوز
    کمتر داره ٬ و چون سورسش هست اگه مشکلی باشه بخاطر تعداد بسیار زیادی که روی سورسهای لینوکس
    کار میکنن ٬ زودتر مشکلش حل میشه. در ضمن قدرت انتخاب شما توی لینوکس خیلی بیشتره و کارهایی مثل
    کلاستر و کلاسترینگی که توی لینوکس هست رو عمرا بشه توی لینوکس کرد.
    همونطور که میدونید جاهای زیادی چون قدرت های خیلی بالا میخوان از کامپیوترهای Sparc شرکت سان استفاده
    میکنن (ماشین سازی اراک ٬ ایران خودرو ٬ ...) اگه بخواید با این سیستم ها کار کنید کافیه که لینوکس بلد باشید
    چون سیستم عامل اصلی اون ها Linux و Solaris هستش.
    لینوکس فارسی ؟؟؟ همین الان قسمت های زیادی از KDE فارسی شده و نیاز نیست که ما بیایم فارسیش کنیم
    مثلا توی لینوکس Libranet میتونید KDE فارسی رو انتخاب کنید. در ضمن سورس کامل لینوکس هایی مثل
    لینوکس Slackware توی اینترنت هست ٬ پس ما نمی خوایم که اونو خودمون بنویسیم. (می تونیم عکساشو
    و اسمشو عوض کنیم. حتی فارسی هم که هست) برای تایپ فارسی و غیره هم که اصلا مشکلی نداره.
    (من همین الان دارم با لینوکس مینویسم) در مورد ورد هم Open Office لینوکس عین آفیس ویندوزه !
    تازه میشه از Cross Over Office رو نصب کرد که خود آفیس ویندوز را راه میندازه.
    دیگه چی ؟

نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    چند جا جايه ويندوز و لينوكس رو اشتباه كردي. همش و لينوكس نوشتي.
    ولي ويندوز حد اقل يه خوبي داره . اونم اينه كه در مورد Update ها خسيس بازي در نمي ياره. ولي خودتون دارين مي بينين لينوكسي ها تا به جايي رسيدن خودشون رو گم كردن يكيش RedHat.

نام حقيقي: داور پیرعلیلو

خواننده
    نوشته
    97
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    3
    اقايون همه اينهايي كه شماها مطرح كردين قبول دارم منتها نبايستي انتظار داشته باشيم كه يكشبه يك پروژه نرم افزاري را از تمام فازها عبور داده و مورد بهره برداري قرار دهيم و اگه برگرديم و نگاهي به مهندسي نرم افزار بيندازيم آنوقت به نتيجه هاي خوبي مي رسيم ما هم ميدانيم كه گزارشگيري كلا اصول و قوانين ثابتي دارد و عمده محصولات نرم افزاري گزارش گيري براساس پايگاه داده و نهايتا دستورات SQL هست و این برای مهندسین محترم کار زیاد سختی نیست اما در مورد لینوکس و غیره عرض کنم که این پروژه های مختلفی دارد و ما میتوانیم از آنها و تجارب تولید کنندگان استفاده کنیم و به این نکته هم بایستی دقت کنیم که این پروژه در اول صد در صد خود کفا نخواهد بود ولی با اعمال یک سیاست و برنامه زمان بندی شده صحیح و مطابق با اصول مهندسی نرم افزار نوین و شی گرا به خود کفایی می رسد و برای همه مهندسین طراح نکات لازم چهار چوب مطالب و نقاط ضعف محصولات موجود هستش که الحمدلله انها را داریم، ما میدانیم که سیستم کی به بن بست میرسد و راه حل آن مثلا الگوریتم بانکدار هست و ویروس بلاستر در ویندوز چه تاثیراتی میگذارد ،یعنی ما هم مساله را داریم و هم راه حل و اگه نتوانیم آن را حل کنیم مشکل به خودمان مربوط میشه که به یک جای دیگر متکی هستیم و حال تکان خوردن نداریم و ...

صفحه 2 از 3 اولیناولین 1 2 3 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

مهندس داورپیرعلیلومهندسی کامپیوتر

كس ليسي

برچسب برای این موضوع