نمایش نتایج: از شماره 1 تا 14 از مجموع 14
سپاس ها 10سپاس
  • 3 توسط Star-x
  • 1 توسط adel28
  • 2 توسط shie
  • 1 توسط msoleimani
  • 1 توسط DaNi_84
  • 2 توسط DaNi_84

موضوع: سوالاتی پیرامون اینترنت وایر لس

نام حقيقي: afshin

خواننده
    نوشته
    22
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    17

سوالاتی پیرامون اینترنت وایر لس

با سلام
    من تو یه مجتمع زندگی میکنم که به گفته مخابرات خطوط تلفن اون قابلیت ارایه adsl رو ندارند.خوشبختانه خود مجتمع اینترنت وایر لس ارایه میده.منتها گفت باید یک مودم وایر لس بگیری.تا جایی که من میدونم مودم وایرلس صرفا یک اکسس پوینت هست تعدادی هم پورت لن داره که میشه باهاش به صورت بیسیم یا با سیم شبکه ایجاد کرد.از طرفی من لپ تابم کارت وایر لس داره و احتمالا میتونه شبکه بیسیم این شرکت مورد نظر رو ببینه.چون وقتی شبکه های بیسیم رو سرچ میکنم اکسس پوینت شرکت مذکور رو هم پیدا میکنه. البته من نمیدونم این اکسس پوینت مال یکی از همسایه ها هست یا مال خود شرکت هستش.با این تفاسیر اصلا من نیاز به مودم بیسیم دارم یا نه؟اصلا این مودم بیسیم چه کاری اضافه بر کارت شبکه بیسیم لپ تاب انجام میده.البته گذشته از قابلیت شبکه سازیش.منظورم روی ارتباطش هست.چون کارت شبکه بیسیم به اکسس پوینت شرکت مذکور وصل میشه و اینترنت میگیره و مودم بیسیم هم همین کار رو میکنه.

به طور خلاصه میخوام بدونم یک مودم وایر لس چطور به اینتر نت وایر لس وصل میشه و چه تفاوتی با وصل شدن کارت شبکه بیسیم به اینتر نت وایر لس داره.و اینکه مودم وایر لس از لحاظ ارتباط به اینترنت چه کار اضافه ای نسبت به کارت شبکه بیسیم میتونه انجام بده؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: امیرحسین فتوحی

عضو عادی شناسه تصویری Star-x
    نوشته
    743
    سپاسگزاری شده
    347
    سپاسگزاری کرده
    198
    اگر بخواهيد شبكه ي وايرلس مذكور را براي يك شبكه ي وايرلس يا لن ديگر به كار ببريد مجبور به استفاده از يك روتر يا سوييچ هستيد، وگرنه براي استفاده ي شخصي از اينترنت وايرلس همان لپتاپ كافي است.

shie، mjzaret و azby سپاسگزاری کرده‌اند.

خواننده
    نوشته
    22
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    17
    نقل قول نوشته اصلی توسط Star-x نمایش پست ها
    اگر بخواهيد شبكه ي وايرلس مذكور را براي يك شبكه ي وايرلس يا لن ديگر به كار ببريد مجبور به استفاده از يك روتر يا سوييچ هستيد، وگرنه براي استفاده ي شخصي از اينترنت وايرلس همان لپتاپ كافي است.
    با سلام
    ممنون از جوابتون
    من برای استفاده شخصی میخوام و نمیخوام اینترنت رو برای دیگران به اشتراک بذارم.حالا اگه بخوام اکسس پوینت هم تهیه کنم اون اکسس پوینت چطور میتونه اینتر نت رو از یک اکسس پوینت دیگه (اکسس پوینت شرکت مذکور) بگیره و به لپ تاپ من بفرسته؟ ایا اصلا روش کارش به همین شکل هست؟ یا طور دیگه ای عمل میکنه؟ اگر روش کار به همین شکل هست ایا باید تنظیمات خاصی توی اکسس پوینت انجام بشه. ایا تمام اکسس پوینت ها این قابلیت رو دارند؟

با تشکر

نام حقيقي: A.G

خواننده شناسه تصویری adel28
    نوشته
    813
    سپاسگزاری شده
    180
    سپاسگزاری کرده
    192
    نقل قول نوشته اصلی توسط azby نمایش پست ها
    با سلام
    ممنون از جوابتون
    من برای استفاده شخصی میخوام و نمیخوام اینترنت رو برای دیگران به اشتراک بذارم.حالا اگه بخوام اکسس پوینت هم تهیه کنم اون اکسس پوینت چطور میتونه اینتر نت رو از یک اکسس پوینت دیگه (اکسس پوینت شرکت مذکور) بگیره و به لپ تاپ من بفرسته؟ ایا اصلا روش کارش به همین شکل هست؟ یا طور دیگه ای عمل میکنه؟ اگر روش کار به همین شکل هست ایا باید تنظیمات خاصی توی اکسس پوینت انجام بشه. ایا تمام اکسس پوینت ها این قابلیت رو دارند؟

با تشکر
    اکسس پوینت اینترنت را از طریق وایرلس یا کابل دریافت می کنه و تو محیط برای استفاده لبتاب پخش میکنه.
    یه جورایی کار Repeater را انجام میده.
    باید AP که میگرید این قابلیت را داشته باشه. (اکثرا دارند)

azby سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: .

عضو عادی شناسه تصویری shie
    نوشته
    582
    سپاسگزاری شده
    469
    سپاسگزاری کرده
    819
    چه اسراری هست وقتی شما شبکه رو داریرد باز بیاید اکسس هم بزارید !

mjzaret و azby سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: m

خواننده
    نوشته
    37
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    85
    من متوجه نشدم ! وقتی username ندارن ، حتی شبکه رو هم ببینند نمیتونن بهش وصل بشند .
    وقتی شرکت گفته باید مودم بخرید یعنی اینکه اینترنتش رایگان نیست دیگه ،درسته ؟

azby سپاسگزاری کرده است.

خواننده
    نوشته
    22
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    17
    نقل قول نوشته اصلی توسط shie نمایش پست ها
    چه اسراری هست وقتی شما شبکه رو داریرد باز بیاید اکسس هم بزارید !
    با سلام
    از شرکت سوال کردم گفتن انتن دهی کارت وایر لس لپ تاپ ضعیفتر از اکسس پوینت هست و برای تضمین اینکه همیشه سیگنال با کیفیت داشته باشید باید اکسس پوینت بگیرید. و گفتن ممکنه مثلا 4 یا 5 روز انتن دهی با کارت شبکه لپ تاپ خوب باشه بعد به دلایل مختلفی مثل نویز و ........... سیگنال ضعیف بشه.در این حالت اکسس پوینت بهتر سیگنال ضعیف رو دریافت میکنه

نقل قول نوشته اصلی توسط adel28 نمایش پست ها
    اکسس پوینت اینترنت را از طریق وایرلس یا کابل دریافت می کنه و تو محیط برای استفاده لبتاب پخش میکنه.
    یه جورایی کار Repeater را انجام میده.
    باید AP که میگرید این قابلیت را داشته باشه. (اکثرا دارند)
    با سلام
    این طور که من متوجه شدم اکسس پوینت سیگنال رو از دکل وایر لس دریافت میکنه و همون سیگنال رو میفرسته به کارت شیکه لپ تاپ که به این کار اکسس پوینت میگن repeater درسته؟ پس اکسس پوینتی که من میگیرم باید حالت repeater رو ساپورت کنه دیگه؟ پس به خاطر همینه که خودشون اصرار دارن از نوع خاصی اکسس پوینت استفاده بشه یا اینکه فقط میخوان جنس خودشون رو بفروشن؟ چون من یه اکسس پوینت dlink dir-615 دارم.ایا این اکسس پوینت حالت repeater رو ساپورت میکنه؟ البته این اکسس پوینت رو تو محل کار دارم استفاده میکنم که خوب حالا اونجا زیاد واجبم نیست.گفتم اگه ساپورت کنه همینو وردارم ببرم خونه استفاده کنم.لطفا راهنماییم کنید ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط msoleimani نمایش پست ها
    من متوجه نشدم ! وقتی username ندارن ، حتی شبکه رو هم ببینند نمیتونن بهش وصل بشند .
    وقتی شرکت گفته باید مودم بخرید یعنی اینکه اینترنتش رایگان نیست دیگه ،درسته ؟

من نمیخوام به صورت رایگان وصل بشم. یوزر رو ازشون میگیرم. ولی اونا میگن حتما باید مودم داشته باشی ولی من و دوستان دیگه میگن که بدون مودم و صرفا با کارت شبکه بیسیم هم میشه وصل شد.

ویرایش توسط azby : 2011-12-29 در ساعت 04:57 PM

نام حقيقي: .

عضو عادی شناسه تصویری shie
    نوشته
    582
    سپاسگزاری شده
    469
    سپاسگزاری کرده
    819
    من نمیخوام به صورت رایگان وصل بشم. یوزر رو ازشون میگیرم. ولی اونا میگن حتما باید مودم داشته باشی ولی من و دوستان دیگه میگن که بدون مودم و صرفا با کارت شبکه بیسیم هم میشه وصل شد.
    تست کنید اگر ضعیف بود بعد به فکر باشید !

خواننده
    نوشته
    22
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    17
    ممنون از جوابتون

پس من فعلا اکسس پوینت نمیگیرم و با همون کارت شبکه وصل میشم تا ببینم چی میشه

خواننده
    نوشته
    22
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    17
    با سلام
    دوستان من با کارت شبکه لپ تاپ وصل شدم ولی قطع و وصل زیاد میشه.باید اکسس پوینت هم بگذارم.میخواستم بدونم اکسس پوینت tp-link TD-W8901G از حالت repeater که در بالا گفته شده پشتیبانی میکند یا نه؟

با تشکر

نام حقيقي: دانیال احمدی زاده

عضو ویژه شناسه تصویری DaNi_84
    نوشته
    1,586
    سپاسگزاری شده
    738
    سپاسگزاری کرده
    307
    TP-Link کلا جالب نیست

azby سپاسگزاری کرده است.

خواننده
    نوشته
    22
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    17
    پس شما چه مارکی و چه مدلی پیشنهاد میکنید که هم جالب باشه و هم قابلیت repeat رو داشته باشه و زیاد هم گرون نباشه؟

نام حقيقي: دانیال احمدی زاده

عضو ویژه شناسه تصویری DaNi_84
    نوشته
    1,586
    سپاسگزاری شده
    738
    سپاسگزاری کرده
    307
    Linksys

mjzaret و azby سپاسگزاری کرده‌اند.

خواننده