صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 17

موضوع: Monitoring

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706

Monitoring

برای مانیتورینگ یه شبکه نسبتا بزرگ که کاربران زیادی داره و از بستر های مختلف و ابزار های مختلف استفاده میکنه، اولا کدوم سیستم عامل و دوما کدوم نرم افزار ها رو پیشنهاد میکنید ؟

وضعیت فعلی :
    ابزار ها و سیستم هایی که در شبکه حضور دارند به این صورت هستند :
    Windows Server 2003 working as mail server & exchange & Share Point
    Windwos Server 2003 Active Directory
    Cisco 5300 & 1841 & 5350 working as Gateway, NAS
    Fiber optic Devices + Patton for data transmision
    Mikrotik Router Board & Router OS working as RAS Server, Hotspot, PPP Server, Wireless, gateway, load balance
    Linux - freeBSD working as Accounting Server
    cisco router + mikrotik RB working as a firewall
    حدود 30 مگابیت هم پهنای باند هست که روی فیبر منتقل میشه.

در حال حاضر، ابزار مناسبی برای مانیتورینگ ندارن؛ فقط یه گراف سرویس دهنده میده از لینکی که تحویل داده شده که نشون میده گاهی اوقات ! 30 مگابیت دیتا میاد و میره؛
    از نظر اضافه کردن سیستم و هزینه هم تا حدود یکی دو میلیون مشکلی ندارن، اما علاقه ای به خرید لایسنس هم وجود نداره !

نیاز :
    بدلیل بروز یه سری مشکلات، کانفلیکت و گاها اتلاف پهنای باند و عدم اطلاع از اینکه پهنای باند کجا داره مصرف میشه، همچنین اطمینان از صحت کارکرد ابزار هایی که روی دکل هاشون دارن، روتر هایی که تو مخابرات نصبه یا در پوینت های مختلف در حال فعالیت هستند، پاکت لاست و پینگ مناسب به برخی ادرس های مورد نیاز، درست کار کردن DNS Server و آدرس های DNS و مسائلی از این دست، در نظر گرفته شده که یه مانیتورینگ راه اندازی بشه.

نظر خودم استفاده از یکی از ویندوز های نسخه سرور (2008 مثلا) هست، همراه با ابزار هایی مثل PRTG و SolarWinds. با امکاناتی که روی PRTG دیدم، ظاهرا میشه همه نیاز ها رو پوشش داد، هرچند حجم داده ها زیاد نیست، اما ارتباط بین لینک ها کیفیت خوبی داره و توانایی تبادل این حجم ارتباطات و انتقالات برای مانیتورینگ رو داره؛ فقط نمیدونم میشه روی PRTG خصوصا و سولارویندز، برای این حجم سنسور ها، بر روی یک سیستم بصورت واحد، حساب باز کرد یا نه؛

پیشنهاد شما برای این حجم کار چی هست ؟

موضوعات مشابه:
    arash3400 سپاسگزاری کرده است.
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: ودود

عضو عادی شناسه تصویری vadood
    نوشته
    741
    سپاسگزاری شده
    548
    سپاسگزاری کرده
    49
    ما Solarwinds داریم با بیشتر 300 400 دیوایس خوب جواب میده اما گراف های خیلی بیخود و زشته

M-r-r و arash3400 سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    741
    سپاسگزاری شده
    548
    سپاسگزاری کرده
    49
    PRTG 8 اگه کسی Crack داشته باشه خیلی خوبه

نام حقيقي: هادی علیزاده

عضو عادی
    نوشته
    800
    سپاسگزاری شده
    404
    سپاسگزاری کرده
    226
    نقل قول نوشته اصلی توسط M-r-r نمایش پست ها
    برای مانیتورینگ یه شبکه نسبتا بزرگ که کاربران زیادی داره و از بستر های مختلف و ابزار های مختلف استفاده میکنه، اولا کدوم سیستم عامل و دوما کدوم نرم افزار ها رو پیشنهاد میکنید ؟

وضعیت فعلی :
    ابزار ها و سیستم هایی که در شبکه حضور دارند به این صورت هستند :
    Windows Server 2003 working as mail server & exchange & Share Point
    Windwos Server 2003 Active Directory
    Cisco 5300 & 1841 & 5350 working as Gateway, NAS
    Fiber optic Devices + Patton for data transmision
    Mikrotik Router Board & Router OS working as RAS Server, Hotspot, PPP Server, Wireless, gateway, load balance
    Linux - freeBSD working as Accounting Server
    cisco router + mikrotik RB working as a firewall
    حدود 30 مگابیت هم پهنای باند هست که روی فیبر منتقل میشه.

در حال حاضر، ابزار مناسبی برای مانیتورینگ ندارن؛ فقط یه گراف سرویس دهنده میده از لینکی که تحویل داده شده که نشون میده گاهی اوقات ! 30 مگابیت دیتا میاد و میره؛
    از نظر اضافه کردن سیستم و هزینه هم تا حدود یکی دو میلیون مشکلی ندارن، اما علاقه ای به خرید لایسنس هم وجود نداره !

نیاز :
    بدلیل بروز یه سری مشکلات، کانفلیکت و گاها اتلاف پهنای باند و عدم اطلاع از اینکه پهنای باند کجا داره مصرف میشه، همچنین اطمینان از صحت کارکرد ابزار هایی که روی دکل هاشون دارن، روتر هایی که تو مخابرات نصبه یا در پوینت های مختلف در حال فعالیت هستند، پاکت لاست و پینگ مناسب به برخی ادرس های مورد نیاز، درست کار کردن DNS Server و آدرس های DNS و مسائلی از این دست، در نظر گرفته شده که یه مانیتورینگ راه اندازی بشه.

نظر خودم استفاده از یکی از ویندوز های نسخه سرور (2008 مثلا) هست، همراه با ابزار هایی مثل PRTG و SolarWinds. با امکاناتی که روی PRTG دیدم، ظاهرا میشه همه نیاز ها رو پوشش داد، هرچند حجم داده ها زیاد نیست، اما ارتباط بین لینک ها کیفیت خوبی داره و توانایی تبادل این حجم ارتباطات و انتقالات برای مانیتورینگ رو داره؛ فقط نمیدونم میشه روی PRTG خصوصا و سولارویندز، برای این حجم سنسور ها، بر روی یک سیستم بصورت واحد، حساب باز کرد یا نه؛

پیشنهاد شما برای این حجم کار چی هست ؟
    نرم افزار OpManager رو هم حتما تست کنید

مطمئن باشید خوشتون میاد

نام حقيقي: behzad

خواننده شناسه تصویری behzad2011
    نوشته
    48
    سپاسگزاری شده
    68
    سپاسگزاری کرده
    0
    من هم سوالاروين راه انداختم هم واتس اپ هم اوپي منيجر هم چندتا ديگه. سولاروين خوبه اگه شبكت زياد بزرگ نيست ازش استفاده كن. اوپي منيجر هم چيز بدي نيست

نام حقيقي: Ali

عضو ویژه شناسه تصویری al1p0ur
    نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    solarwinds چیز خوبیه اما به قول جناب Vadood گراف هاش زشته . تنظیمات نسبتا زیادی هم داره تا بتونید یک گراف رو ببینید .
    من با توجه به اینکه خودتون لینوکس کار خوبی هستید نرم افزار cacti رو پیشنهاد میدم . هم خیلی سبکه ، هم گراف های زیبایی به شما میده هم اینکه کارکردن باهاش بسیار ساده و کم دردسر تر از Solarewinds هست .

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    من مفهوم زشتی گراف Solarwinds که دوستان اشاره کردند را به درستی متوجه نمی شوم. این ها ابزارهای حرفه ای هستند برای رفع نیازهای حرفه ای. تابلوی نقاشی نیستند که به دنبال زیبایی و حظ بصر باشیم!

محمد رسول عزیز،
    نظر شما را قبول دارم. بر روی Windows Server 2008 R2 می توانی Solarwinds Orion NPM یا PRTG Network Monitor را نصب کنی.
    هر دوی این ابزارها قوی و کاربردی هستند. ترجیح بین این دو بیشتر به سلیقه شبیه است تا دلایل فنی. در پروژه های مختلف هم از PRTG استفاده کرده ام و هم از NPM ولی ترجیحم NPM است.
    اشاره به تصمیم نداشتن برای تهیه License کردی، در نتیجه احتمالا روی PRTG به مشکل می خوری. حداقل من برایش Crack مناسبی نمی شناسم.
    اشاره به سرویس های Mail و IIS (برای SharePoint) کردی. برای Monitoring کامل این نوع سرویس ها، Solarwinds راه حل خوبی ندارد. ماژول APM دارد که بسیار ضعیف است. برای نظارت خاص بر این نوع سرویس ها می توانی از GFI NSM استفاده کنی و برای نمونه حتی ارسال شدن ایمیل از Mail Server به خارج و تایید دریافت آن در Mail Server مقصد و همچنین ارسال ایمیل از جای دیگر و تایید دریافت آن در Mail Server داخلی را هم تحت نظارت داشته باشی. (البته اگر به چنین سطحی از نظارت نیاز وجود داشته باشد.)

مواردی که می خواهی مانیتور کنی زیاد نیست. پس اصلا نگران جواب گرفتن روی یک سیستم نباش.

موفق باشی

تکمیل:
    ابزارهایی مانند CACTI فقط می توانند اطلاعات SNMP را بخوانند و قادر به نظارت جزئی تر بر سرویس های Windows ی نیستند. این نوع ابزارها در مقابل ابزاری مانند GFI NSM که می تواند اطلاعات سرویس دهنده ها را با WMI بخواند و یا Process های در حال اجرا روی یک سیستم را تحت نظارت داشته باشد نمی توانند عرض اندام کنند.

ویرایش توسط th95 : 2011-12-01 در ساعت 07:55 PM علت: Duplicate Copy
    M-r-r، Reza.D، arash3400 و 2 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    متشکرم از همه دوستان، خصوصا جناب حکیمی؛

با کاکتی قبلا کار کردم، برای من خیلی خوب بوده، اما قرار نیست این شبکه بدست من راه اندازی بشه و با مدیریت من ادامه داشته باشه؛ سادگی در استفاده از گراف ها و رفع اشکال های احتمالی توسط افراد ارگان مربوطه، جزء اولویت هاست؛ بنابراین سیستم عامل های لینوکسی، شرایط مناسبی را نخواهند داشت؛ مگر اینکه راهکار ساده تری نسبت به mrtg و کاکتی وجود داشته باشد؛ شاید بد نباشد این اعتراف را داشته باشم که همیشه در استفاده از گراف های mrtg و راه اندازی آن مشکلات عدیده ای داشته ام.

سولارویندز، خروجی های خوبی دارد، اما نتونست رضایت من رو جلب کنه، روی prtg خصوصا در نسخه های اخیر، امکانات فوق العاده ای اضافه شده که انتخاب را واقعا ساده تر کرده است. نسخه های جدیدی بصورت کرک شده نیز وجود دارد که مشکل عدم تمایل به خرید لایسنس و پرداخت هزینه را نیز پوشش میدهد.

مجددا از لطف همه دوستان تشکر میکنم.

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: Ali

عضو ویژه شناسه تصویری al1p0ur
    نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hakimi نمایش پست ها
    من مفهوم زشتی گراف Solarwinds که دوستان اشاره کردند را به درستی متوجه نمی شوم. این ها ابزارهای حرفه ای هستند برای رفع نیازهای حرفه ای. تابلوی نقاشی نیستند که به دنبال زیبایی و حظ بصر باشیم!
    درسته که صحبت از یک تابلوی نقاشی نیست !
    اما وقتی صحبت از ارائه گراف به میان می آید یکی مهمترین فاکتورها که کاربران به اون توجه میکنند ، نوع ترسیم اون گراف است . این مدل ترسیم در Solarwinds چندان چنگی به دل نمیزنه اما در cacti از گرافیک خوبی برای این کار استفاده میشه .
    در ضمن زیبایی گراف تنها یکی از معیار های انتخاب ابزار هستش اگه تنها معیار ، زیبایی بود ، بنده به جای اینها ، فتوشاپ رو پیشنهاد میکردم .

ابزارهایی مانند CACTI فقط می توانند اطلاعات SNMP را بخوانند و قادر به نظارت جزئی تر بر سرویس های Windows ی نیستند. این نوع ابزارها در مقابل ابزاری مانند GFI NSM که می تواند اطلاعات سرویس دهنده ها را با WMI بخواند و یا Process های در حال اجرا روی یک سیستم را تحت نظارت داشته باشد نمی توانند عرض اندام کنند.
    خب نرم افزارهای PRTG , Solar هم از همین SNMP استفاده میکنند . اصولا وقتی صحبت از مانیتورینگ میشه بحث گرفتن اطلاعات از طریق همین پروتکل هستش . اونی که شما فرمودید که پروسس های در حال اجرا رو مانیتور میکنه جزء موارد خاصه که کمتر مورد استفاده قرار میگیره .

M-r-r سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    مسئله مورد اهمیت، پوشش حداکثری امکانات و قابلیت هاست، روش هایی که غیر از snmp که در سولار، کمتر به آنها توجه شده.

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

نوشته
    741
    سپاسگزاری شده
    548
    سپاسگزاری کرده
    49
    اتفاقا من هم نیاز حرفه ای دارم، solarwinds بسیار معروف و مقبول هست برتری های خاصی هم داره؛
    اما در مورد گراف هاش، مثلا UI مزخرفی داره، یه date time picker نداره باید دستی وارد کنی از کی تا کی، نمی تونی فایل image را از توش کپی کنی، یه سری خط trend توی گرف می کشه که نمی تونی بگی نکشه در حالی که trend خیلی وقت ها معنی نداره یا لازم نیست، همین طور گراف های min/max که می کشه

cacti از نظر گراف درست کردن به نظر من یهتره ولی کار زیادی می بره کار کردن باهاش

prtg عالیه اما من کرک براش ندارم، شاید مجیور شیم 5000 دلار پیاده شیم

نوشته
    741
    سپاسگزاری شده
    548
    سپاسگزاری کرده
    49
    PRTG
    May 9th 2012 - Version 12.2.1.1768 (New Major Version)

نسخه 12 ریلیز شد (البته 10 و 11 در کار نبود و از 9 پرید به 12) ق

مانیتورینگ iis و sharepoint از چیزهای جالبی هست که اضافه شده. همین طور UI فوق العاده و بهبودهای در WMI
    من هفته آینده upgarde می کنم و توصیه می کنم دوستان هم یه تست یکنند . نسخه trialهم الان تا 30 سنسور را جواب میده (بر خلاف 10 سنسور سابق)

ویرایش توسط vadood : 2012-05-10 در ساعت 05:14 PM
    M-r-r و mehrzadmo سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Mohammad

عضو ویژه شناسه تصویری th95
    نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    آقای حکیمی من در خصوص فرمایشات شما یکی دو تا سوال داشتم

اون چیزی رو که در مورد تست Mail Server با GFI فرمودید Solarwinds APM نمیتونه انجام بده ؟؟
    و مواردی مثل میزان نوشتن روی یک دیسک یا پروسس ها یا کلا مواردی که با WMI سرو کار دارند چطور ؟ APM روی اونها میتونه کار کنه و گزارش بگیره ؟ GFI NSM چطور ؟

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    آخرین نسخه APM که استفاده کرده ام 3 بوده و این قابلیت ها را نداشت.

GFI NSM می تواند با WMI به سرویس دهنده ها متصل شود و اطلاعات مورد نظر را بخواند.

نام حقيقي: Mohammad

عضو ویژه شناسه تصویری th95
    نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    این قابلیت تست Email با همه میل سرورهاست ؟
    مثلا اگر Mdaemon یا Exchange داشته باشم از هر کدوم اینها میتونه ای میل بزنه مثلا به Gmail یا Yahoo و تو مقصد چک کنه ؟
    فقط کافیه من دو سمت بهش User Pass یک اکانت رو بدم .. ؟

ویرایش توسط th95 : 2012-06-05 در ساعت 04:01 PM

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

سولاروین

کرک opmanager

نرم افزار سولاروین

سولارويندز

برنامه opmanager

سولارویندز

نرم افزار opmanager

مانیتورینگ ویندوز سرور 2008

روش كرك كردن opmanager

opmanager کرک

نحوه کرک opmanager

روش کرک کردن نرم افزار opmanagerمانیتورینگ با سولارویندزsolarwindSolarwinds apm کرکmonitoring active directoryتنظیمات سولارویندزband monotoring mikrotikکرک نرم افزار opmanagerبرنامه OpManager کرک شدهروش كرك نرم افزار مانيتورينگ شبكه opmanagerمانیتورینگ سولاروینکرک solarwindsنصب و راه اندازی سولارویننرم افزار مانیتورینگ OPmanager

برچسب برای این موضوع