نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
سپاس ها 5سپاس
  • 1 توسط A.Yazdani
  • 1 توسط A.Yazdani
  • 1 توسط fireboy007
  • 1 توسط A.Yazdani
  • 1 توسط qermezkon

موضوع: درخواست راهنمایی : استفاده از دومین شبکه !

نام حقيقي: Netw0rks

عضو عادی شناسه تصویری Netw0rks
    ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴
    نوشته
    56
    سپاسگزاری شده
    32
    سپاسگزاری کرده
    26

درخواست راهنمایی : استفاده از دومین شبکه !

سلام من هنوز با این دومین مشکل دارم ؛ ممنون میشم راهنمایی کنید ! فرض کنید یه کامپیوتر دارم با اسم Moon ! شبکه دومین هم اسمش هست Organ ! در AD ویندوز سرور هم یه یوزر اضافه کردم با اسم Workstation و پسورد 123 که Member Of اون به صورت دیفالت Domain Users هستش ! یوزر مدیر شبکه هم هست Network با پسورد 123456 ! 1. میخوام کامپیوتر Moon رو به دومین Organ اضافه کنم ! در این صورت سیستم ازم یوزر و پسورد میخواد ! این یوزر و پسورد رو باید چی بذارم ؟ یوزر workstation و پسورد 123 یا یوزر Network و پسورد 123456 ؟ 2. بعد از این که یکی از این پسورد ها رو بهش دادم ویندوز نیاز به ریستارت داره ؛ بعد از ریستارت در صفحه ورود ویندوز دو تا انتخاب دارم : یکی Moon (This computer ، یکی هم Organ ! باید کدوم یکی رو انتخاب کنم ؟ میدونم سوالم خیلی ابتداییه ؛ به هر حال چند ماهه گیر همینم ! ممنون میشم راهنمایی کنید .

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: احمد یزدانی (Poker)

عضو ویژه شناسه تصویری A.Yazdani
    نوشته
    946
    سپاسگزاری شده
    1312
    سپاسگزاری کرده
    430
    نوشته های وبلاگ
    8
    وقتی میخواین computer به دامین اضافه کنید که اصطلاحآ به ان join کردن میگویند باید از user وpass ادمین دامین (همونی که AD رو نصب کرده استفاده کنید)

البته کاری با این نداریم که میشه به یک کاربر معمولی هم این قابلیت رو داد.

دفعه بعد که سیستم میاد بالا این pc به دامین اضافه شده حالا فرقی نداره که با چه نام کاربری login کنید

Netw0rks سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    56
    سپاسگزاری شده
    32
    سپاسگزاری کرده
    26
    نقل قول نوشته اصلی توسط poker نمایش پست ها
    وقتی میخواین computer به دامین اضافه کنید که اصطلاحآ به ان join کردن میگویند باید از user وpass ادمین دامین (همونی که AD رو نصب کرده استفاده کنید)

البته کاری با این نداریم که میشه به یک کاربر معمولی هم این قابلیت رو داد.

دفعه بعد که سیستم میاد بالا این pc به دامین اضافه شده حالا فرقی نداره که با چه نام کاربری login کنید
    ایرادی نداره از یوزر و پسورد Administor برای join کردن کلاینت ها استفاده کرد ؟

در هنگام لاگین کردن به ویندوز اگر Moon (This compuetr رو انتخاب کنم ، دیگه این کاربری که در AD با نام کاربری Workstation تعریف کردم به چه کار میاد ؟

نوشته
    946
    سپاسگزاری شده
    1312
    سپاسگزاری کرده
    430
    نوشته های وبلاگ
    8
    نه ایرادی نداره شما فقط join میکنین .

در این حالت دیگه کاربر که در AD ساختین کاربردی نداره و اصطلاحآ باید از کاربران local استفاده کنید

نام حقيقي: kazi

عضو عادی شناسه تصویری fireboy007
    نوشته
    169
    سپاسگزاری شده
    135
    سپاسگزاری کرده
    120
    نه ایرادی نداره. یوزر و پسووردی که برای join کردن میخواد فقط واسه امنیته که هرکسی نیاد لپ تاپش رو بزنه به شبکه و join to domain کنه.

واسه لاگین کردن هم که خوب خودت داری حواب خودت رو میدی دیگه ، network رو اسم دامینت یعنی organ انتخاب کن.دوستمون هم گفت واسه یوزرش فرق نمیکنه کدوم یوزر از شبکه باشه.وگرنه network که باید همون دامینت باشه.

نوشته
    56
    سپاسگزاری شده
    32
    سپاسگزاری کرده
    26
    نه ایرادی نداره شما فقط join میکنین .

در این حالت دیگه کاربر که در AD ساختین کاربردی نداره و اصطلاحآ باید از کاربران local استفاده کنید
    نقل قول نوشته اصلی توسط fireboy007 نمایش پست ها
    نه ایرادی نداره. یوزر و پسووردی که برای join کردن میخواد فقط واسه امنیته که هرکسی نیاد لپ تاپش رو بزنه به شبکه و join to domain کنه.

واسه لاگین کردن هم که خوب خودت داری حواب خودت رو میدی دیگه ، network رو اسم دامینت یعنی organ انتخاب کن.دوستمون هم گفت واسه یوزرش فرق نمیکنه کدوم یوزر از شبکه باشه.وگرنه network که باید همون دامینت باشه.
    پس نیازی به تعریف یوزرها در AD ندارم !
    و اینکه فقط لازمه در کامپیوتر خودم با Organ لوگین بشم و در بقیه کلاینت ها با همون Moon (This Computer کافیه !

درسته ؟

نوشته
    946
    سپاسگزاری شده
    1312
    سپاسگزاری کرده
    430
    نوشته های وبلاگ
    8
    نقل قول نوشته اصلی توسط Netw0rks نمایش پست ها
    پس نیازی به تعریف یوزرها در AD ندارم !
    و اینکه فقط لازمه در کامپیوتر خودم با Organ لوگین بشم و در بقیه کلاینت ها با همون Moon (This Computer کافیه !

درسته ؟
    نه اگر شما بخواین وارد organ بشین حتمآ باید با کاربری که در AD ساخته شده وارد بشین.
    اگه در ad کاربراتونو نسازین نمیتونین به organ وارد بشین !!!

نوشته
    56
    سپاسگزاری شده
    32
    سپاسگزاری کرده
    26
    نه اگر شما بخواین وارد organ بشین حتمآ باید با کاربری که در AD ساخته شده وارد بشین. اگه در ad کاربراتونو نسازین نمیتونین به organ وارد بشین !!!
    خودم که در AD یوزر و پسورد Admin دارم و با لوگین شدن به ارگان مشکلی نخواهم داشت ! اما مگه نگفتین که بقیه کلاینت ها نیازی نیست به Organ لوگین بشن و همین Moon (This computer کافیه ؟

نام حقيقي: محمد قرمزكن

عضو عادی
    نوشته
    98
    سپاسگزاری شده
    40
    سپاسگزاری کرده
    7
    وقتي در دامين نام كاربري تعريف مي كنيد ، كاربرانتون هم بايد از نام كاربري تعريف شده در دامين استفاده كننده و تمام حساب هاي كاربري Local بايد غيرفعال بشن ، فقط كاربر با حساب كاربري تعريف شده در دامين وارد ويندوز ميشه ، هم مي تونه از منابعي كه در دامين براي آن كاربر گذاشته شده استفاده كنه و هم به مدير دامين اين امكان رو ميده كه براي كابران Policy هاخود را تعريف كند ، Policyدر دامين به دو قسمت تقسيم ميشه به نام هاي Computer Setting و user Setting كه تنظيمات User Setting زماني اعمال ميشه كه كاربر با حساب كاربري تعريف شده در دامين به ويندوز وارد شود.

نوشته
    56
    سپاسگزاری شده
    32
    سپاسگزاری کرده
    26
    نقل قول نوشته اصلی توسط qermezkon نمایش پست ها
    وقتي در دامين نام كاربري تعريف مي كنيد ، كاربرانتون هم بايد از نام كاربري تعريف شده در دامين استفاده كننده و تمام حساب هاي كاربري Local بايد غيرفعال بشن ، فقط كاربر با حساب كاربري تعريف شده در دامين وارد ويندوز ميشه ، هم مي تونه از منابعي كه در دامين براي آن كاربر گذاشته شده استفاده كنه و هم به مدير دامين اين امكان رو ميده كه براي كابران Policy هاخود را تعريف كند ، Policyدر دامين به دو قسمت تقسيم ميشه به نام هاي Computer Setting و user Setting كه تنظيمات User Setting زماني اعمال ميشه كه كاربر با حساب كاربري تعريف شده در دامين به ويندوز وارد شود.
    پس باید همه کلاینت ها به Organ لوگین بشن ! در اینصورت تکلیف برنامه هایی که الان روی کلاینت ها نصبه چی میشه ؟ وقتی یکی از کلاینت ها رو به دومین جوین کردم انگار ویندوز رو تازه روی اون کامپیوتر نصب کردن !

کلمات کلیدی در جستجوها:

اسم دومین را چی بذارم؟ویندوز سرور

تعریف کردن یوزر در شبکه دومین

جلوگیر از join کردن یوزر معمولی

پسورد دومین شبکه

جوین کردن pcبه دامین

درخواست رمز ورود برای کاربران شبکه دامین

برایjoinکردن به چه یوزری نیاز است

برچسب برای این موضوع