نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5

موضوع: شبكه - اجرا كردن دو برنامه مختلف در دو كامپيوتر كه در شبكه به هم متصلن بصورت ورك گروپ

عضو عادی
    نوشته
    31
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    5

شبكه - اجرا كردن دو برنامه مختلف در دو كامپيوتر كه در شبكه به هم متصلن بصورت ورك گروپ

دو كامپيوتر داريم كه از طريق پورت لن به هم وصل هستن .
    كامپيوتر شماره 1 متصل به يك دستگاه ثبت سيگنال هست كه مربوط به پزشكيه و ما كاري به اين دستگاه نداريم .برنامه مربوط به اين دستگاه روي كامپيوتر شماره 1 نصبه و ما اجراش ميكنيم. اين برنامه يك دكمه استارت براي شروع سيگنال گيري داره.
    كامپيوتر شماره 2 قراره يك برنامه تحت وب كه به ترتيب عكس قراره پخش كنه روش نصبه و اون هم يك دكمه استارت داره كه شروع به پخش عكس كنه.
    حالا سئوال اينجاست :
    ما چطور ميتونيم از طريق شبكه يا برنامه اي واسط اين دوتا دكمه استارت رو كه در دو برنامه جدا و در دوكامپيوتر جدا از هم هستن رو در يك زمان استارت كنيم. نميخوايم حتي 0.01 ثانيه هم اختلاف داشته باشه. وگرنه دوتا موس رو با هم كليك ميكرديم و مشكلي نبود . اينطوري ممكنه يكصدم ثانيه اختلاف باشه.
    مثلا من براي حل اين موضوع ساعت اين دو كامپيوتر رو از طريق فرمان net time در cmd يكي كردم . اما مثلا موس مجازيي رو پيدا نكردم كه بشه مثلا گفت در ساعت 12:05:00 در هر دو چپ كليك رو كليك كنه كه بتونم دوتا دكمه استارت رو در يك زمان كليك كرد.
    ممنونم از توجه شما عزيزان

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: علي

خواننده
    نوشته
    55
    سپاسگزاری شده
    45
    سپاسگزاری کرده
    7
    من ساختار و معماريشون رو درست نميدونم ولي چيزي كه به ذهن من مي رسه اينه كه پس از Time Sync در هر دو ببينيد با كليد Start چه Procedure يا Task اي اجرا مي شه بعد اون رو با چيزي مثل Script / BatchFile شبيه سازي كنيد و از يك Schaeduler مثل Task Schaeduler ويندوز در يك زمان اجرا كنيد البته بازم به دلايل مختلف از جمله تفاوت سرعت و كارايي دو سيستم نميشه خيلي دقيق همزمانيشون رو تضمين كرد.

عضو عادی
    نوشته
    31
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    5
    نقل قول نوشته اصلی توسط aliahvaz نمایش پست ها
    من ساختار و معماريشون رو درست نميدونم ولي چيزي كه به ذهن من مي رسه اينه كه پس از Time Sync در هر دو ببينيد با كليد Start چه Procedure يا Task اي اجرا مي شه بعد اون رو با چيزي مثل Script / BatchFile شبيه سازي كنيد و از يك Schaeduler مثل Task Schaeduler ويندوز در يك زمان اجرا كنيد البته بازم به دلايل مختلف از جمله تفاوت سرعت و كارايي دو سيستم نميشه خيلي دقيق همزمانيشون رو تضمين كرد.
    ممنونم علي جان
    مثلا من اكسل رو اجرا ميكنم . در task يك برنامه اجرا ميشه به نام excel.exe . حالا من چطور ميتونم براي اين فايل يه اسكريپت يا بچ فايل بسازم. ميشه در مورد اين برنامه برام مثال بزني؟

نام حقيقي: علي

خواننده
    نوشته
    55
    سپاسگزاری شده
    45
    سپاسگزاری کرده
    7
    خيلي ساده: يك فايل Text مي سازي توش مي نويسي مثلاً:
    c:\Program Files\Microsoft Office\Excel.exe
    بعد با پسوند BAT ذخيرش مي كني.
    اين ساده ترين نوعش بود. روشهاي كاملتري هم مثل WMI, VBS, PowerShell, ... هم هست. توي اينترنت مي توني روشهاي پيشرفته تر پيدا كني.

عضو عادی
    نوشته
    31
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    5
    نقل قول نوشته اصلی توسط aliahvaz نمایش پست ها
    خيلي ساده: يك فايل Text مي سازي توش مي نويسي مثلاً:
    c:\Program Files\Microsoft Office\Excel.exe
    بعد با پسوند BAT ذخيرش مي كني.
    اين ساده ترين نوعش بود. روشهاي كاملتري هم مثل WMI, VBS, PowerShell, ... هم هست. توي اينترنت مي توني روشهاي پيشرفته تر پيدا كني.
    درست.
    اما اين وسط يه اشكالي هست .
    حالا دكمه مثلا ترسيم چارت در برنامه اكسل رو نميشه براش اسكريپت و بتچ فايل پيدا كرد. چون وقتي اين دكمه هارو ميزني ديگه تسك برنامه جداگانه اي باز نميشه. درسته ؟
    من يه چيزي ميخوام كه در داخل يك برنامه ، يه دكمه اي رو بتونه كليك كنه كه استارت كنه.
    ممنون

کلمات کلیدی در جستجوها:

اجرای برنامه از طریق شبکه

اروردر شبکه کردن کامپیوترهااسکریپت اجرا کردن برنامه تحت شبکهاجرای شبکه های کامپیوتری ورک گروپODBC ‎شبکه وورک گروپ اجرا شدن برنامهبرنامه مختلف برای دو شبک کامپیوتراجراي دو برنامه در كامپيوتر يك زمانشبکه کردن دو کامپیوتر is not accessibleبرنامه های مربوط به شبکه ورک گروپ لننرم افزار دوتا کامپیوتر به هم وصل میشنورک گروپ کردن دو کامپیوترفرمان net timeاجرا کردن یک فایل bat از طریق شبکه

برچسب برای این موضوع